1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Zvjezdani Brodovi

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Vanaleto, 12. Rujan 2007..

?

Najjači je:

1. The Enterprise

25.0%
  2. Borg Cube

25.0%
  3. BattleStar Galactica

12.5%
  4. USS Defiant

0 glas/ova
    0.0%
  5. The Carrier

0 glas/ova
    0.0%
  6. Hiigaran Mothership

0 glas/ova
    0.0%
  7. Millenium Falcon

0 glas/ova
    0.0%
  8. USS Voyager

25.0%
  9. Death Star

12.5%
  10. neki drugi

0 glas/ova
    0.0%
  1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Kad smo već obradili Mjesec što onda ne bi i bacili pogled i malo dalje, ali kako, na čemu?!

Još su se 1950.-ih razađivali koncepti za vrlo brze svemirske brodove koji bi istraživali malo dublji svemir.
    Orion je trebao iči na atomske eksplozije. Projekt se ozbiljno razvijao u SAD-u. Atomske bombe bi eksplodirale, a onda bi pokretač (voda ili vosak) koji bi okruživao bombe bio transformiran u visokoenergetsku plazmu koja bi udarila u tanjur broda i gurnila ju naprijed. Apsorbljivači šoka bi izjednačili vožnju. Iako bi plazma od eksplozije dosezala 80 000 K.
    Dva dizajna za apsorpciju šoka su bila testirana. Prvi se sastojao od tri jastuka ispunjena plinom oblika krofne, svaki visok jedan metar izgledom podsječajući na gume. Aluminijski ventili od šest metara bi stršali iz njih. Takav sistem bi bio za astronaute kao vožnja po neravnoj cesti.
    Drugu dizajn je bio kompleksniji, ali sinhroniziraniji, te nešto sporiji.
    Mnogi znanstvenici su tako planirali slati ljude na Mars još 1964. godine i slati ih do mjeseca planeta Saturna do 1970. godine. Od projekta se odustalo 1964. godine navodno do međunarodnog sporazuma o zabrani detoniranja nuklearnog oružija u svemiru. Orion se mogao izgraditi još 1970-ih.
    Za projekt Orion se zapravo još uvijek gaji nada od javnosti i znanstvenika da bi mogao zaživjeti. Jedna od velikih prednosti takvog broda je što bi mogao nositi sa sobom i do 150 astronauta u prostranim prostorijama, velik broj aparata za istraživanja, hranu.
    Brod bi nosio male atomske bombe od 0.3-3 kilotona i to 600 komada koje bi izbacivao u intervalima jedne u 1/4 sekunde, što bi kao stvorilo dopuštenu akceleraciju koju ljudi mogu podnjeti. Naravno on bi se lansirao iz svemira.

Slika kako je Orion trebao izgledati

Fotka sa testiranja

Dedalus - britanski projekt na nuklearnu fuziju, samo što još nije otkrivena fuzija koja bi se mogla koristiti na takav način.
    Uglavnom oba broda bi dosezala 10% brzine svjetlosti. Trebalo bi im 45 godina do najbliže zvijezde Alfa centauri. Oni ne bi mogli letjeti da se osjeti relativnost vremena.

Slika Dedalusa

Također se razmatrao koncept broda koji bi dosezao gotovo brzinu svjetlosti. On bi skupljao atome vodika u svemiru, slao ih u motor i izbacivao na repu, ali u svemiru ima 1 atom na svakih 10 kubičnih centimetara tako da bi morao imati prednji tanjur-sakupljač dug po nekoliko desetina kilometara. Kada bi brod dosegao velike brzina atomi vodika bi se kretali kroz brod brzinama svijetlosti što bi lako spržilo astronaute, predložena solucija je da laser odvaja elektrone od atoma i tako pravi nabijene atome koje bi tada magnetni štit odbijao od broda. Ali takvo inžinjerstvo je još daleko od nas jer to bi bili motori veličina manjih svijetova. Takav bi brod putovao tako da ubrza na 1G na pola putovanja i onda bi usporavao. Vrijeme bi stalo. Zvijezda Barnard bi se dosegla za 8 godina, središte naše galaksije za 21 g, naravno ljudima na zemlji bi ta 21 godina prošla kao 30 000 godina. Svemir bi prešli za 56 godina, samo što bi to trajalo milijarde godina našeg vremena.

Slika tog broda

Dakle, ima li nade za nas?
    Konetirajte ili predstavite svoje dizajne koji bi bili izvedivi danas ili u bliskoj budućnosti.
    Samo požurite, ja se još uvijek nadam da ću vidjeti Zemlju odozgor... :unsure:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

'nuff said

3. Versius

Versius shajzeshit

ja bi jednog ovakvog, samo do skole i nazad.... nis specijalno

4. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Sve su to mamaine maze, pogleajte ovamo kako izgleda pravi muški brod:

USS Defiant

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

njah... ja se priklanjam t3h Death StaruTM

6. Sammael

Sammael Knjižničar

Defiant je muski brod? :great:

Ajmo napravit malu usporedbu

________________USS. Defiant----------------------------------Super Star Destroyer Lyusankya
    Tip:-----------------eskortni brod----------------------------------Star Destroyer
    Max. speed:-------9.5 Warp (preko galaksije 70 godina)-------Full Hyperspace (preko galaksije 1 mjesec)
    Dužina:------------170 metara-------------------------------------17,600 metara
    Osoblje:-----------50 (max 150)-----------------------------------560,960 (od toka 80.000 trupa)
    Naoružanje:-------4 fazorska topa--------------------------------1200 turbolasera
    ---------------------1 fazorska mreža------------------------------1200 teskih turbolasera
    ---------------------3 lansera pulsnih torpeda---------------------1200 concussion torpedo lansera
    ---------------------1 lanser fazorskih torpeda--------------------1200 ionskih topova

i prije nego sto trekiji pocnu da laseri nemogu proc kroz star trek stitove, turbolaseri su blaster tehnologija kombinacija tvrde svjetlosti (ala lightsaber) i plazme.

E TO je muski brod :)

7. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Dragi moj Sam, jesi ti gledao DS9?

Tamo ima jedna epizoda kada likovi iz paralelnog svemira ukradu planove za Definat izgrade ga, a onda se upuste u bitku protiv klingonskog kapitalca koji recimo spada u istu kategoriju s tvojim SSD-om.
    Mali Definat je letio krugove oko kapitalca, malo fazorom zareže vamo, malo tamo, strateški šutne fotonski torpedo ili dva i kapitalac se raspao ka' da je od lego kockica.
    Veće nije nužno ni bolje! Da je tako, onda bi Darth Vader uništio Millenium Falcona još u prvom filmu. :laugh:

8. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Touche. A "turbolaser" zvuci jako djetinjasto :D

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

10. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Nemoj da dovucem Collosus iz Freespace 2 :)

11. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ova bebica bez problema može izdržati više nuklearnih eksplozija i ima garanciju na 50 godina...

Također ima zapremninu od 4 pune eskadrile ovih...

12. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Mah, ovakve spike su ionako glupe. Nacrtam ja svoj brod i kazem da mu kao reaktor nosi srednje veliku zvijezdu.

13. Sammael

Sammael Knjižničar

@Valento SSD nosi 30 squadrona fightera i 15 squadrona bombera. Iliti 500 malih brzih letjelica. Defiant nebi imao sanse.
    I usput, nije da sam geek (a ne) ali Negh'varklasa klingonskog razaraca je duga 682 metra i nosi samo dva mega disruptora, 12 siege disruptora i 4 lansera fotonskih torpeda. Uz to tehnologija Mirror svemira je za oko 40 godina zaostala tako da stitovi nisu pomagali skoro upoce.
    :lol:

@Mith, kasnis, u Children of the Lense, Doc Smith pise o Galaxy Destroyerima koji kao generator energije koriste sunca. kad treba unistiti cjeli sistem, izazovu usmjerenu supernovu.

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma hebesh sve to, nemresh nadmasiti

50 milja dugacak, 35 milja visok i dvije milje širok. Putuje prostorom između dimenzija i može postojati na bilo kojem mjestu u bilo kojoj dimenziji. Za generator koristi zarobljeni svemir.

Živući je, i originalno je bio trgovački brod :lol:

15. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Pitam te ja koja je onda svrha svega ako budemo tako nabrajali razarače čitavih zvjezdanih sustava.
    Malo skromnosti i umjerenog realizma, molim!

Osim toga tog tvog DSS-a bez problema uništi jedan dobar Force user dok kažeš keks:

Poučan primjer

Oh, gle: "Keks!"

Buuu, Carstvo!

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Carrier je umjereno realističan. Nije ratni brod :lol:

17. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

18. Sammael

Sammael Knjižničar

Pitam te ja koja je onda svrha svega ako budemo tako nabrajali razarače čitavih zvjezdanih sustava.
    Malo skromnosti i umjerenog realizma, molim!

Osim toga tog tvog DSS-a bez problema uništi jedan dobar Force user dok kažeš keks:

Poučan primjer

Oh, gle: "Keks!"

Buuu, Carstvo!

ako to force user moze napravit ISD (koji je u trecinu manji od SSDa) Zamisli sto bi napravio star trek brodovima koji su prcknedli na usporedbu.

Makar ja mislim da su gadno pretjerali ovdje. Yoda se namucio da digne x-wing iz blata, a ovaj bez problema srusi ISD. Meh.

19. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

:evil2: isse e koja tema!!sad sam cekam da tyronius se ubaci sa svojim komentarom...

slazem se sa sammelom...u gotovo svemu...ali deth star me nekako vuce...neznam zasto... :nunchake:

20. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

ako to force user moze napravit ISD (koji je u trecinu manji od SSDa) Zamisli sto bi napravio star trek brodovima koji su prcknedli na usporedbu.

Makar ja mislim da su gadno pretjerali ovdje. Yoda se namucio da digne x-wing iz blata, a ovaj bez problema srusi ISD. Meh.

Nisam rekao da ista sudbina ne može zadesiti i ST brod. Poanta moga primjera je kako veličina nije važna.
    Mali Defiant raznese forceshield generator na mostu DSS-a, pa sredi i most. Zalud onda sva njegova ogromnost.

Što se pak tiče opaske kako Definat ne bi imao šanske protiv TIE lovaca. Guglaj ablativni oklop. :cocky:

Osim toga, Yoda je light side, a oni su "prcknedli" naspram Sitha, to svi znaju! :cool:

Podijelite ovu stranicu