1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Zapostavljeni...

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Potjeh, 29. Srpanj 2007..

1. Potjeh

Potjeh tarašmaalka.

probat ćem ovako barem mrvicu ublažiti nepravdu.. :ninja:
    sigurno ste i vi primijetili da su neki od vama dragih pisaca/djela poprilično (a nezasluženo) underground i da tek šačica odabranih zna za njih. hajde nam ovdje predstavite/preporučite takve i eventualno ukratko objasnite čime su vas zaokupili.

ukratko, spread The Word! :lol:

2. Psychaki

Psychaki Gost

Zoran Krušvar :lol:

:ninja: :lol: :lol:

3. kalthir

kalthir woof woof

Robert Anton Wilson.

hipiji, droga, seks i metafilozofski manifesti.

4. Psychaki

Psychaki Gost

5. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Zoran Krušvar :lol:
    :ninja: :lol: :lol:
    šta je- je, frajer je car, a nedovoljno velik broj ljudi je svjestan te činjenice

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Zoran je tek u zaletu, stigne još :lol: .

Ja se sad nikoga ne mogu sjetiti, a znam da ih je bilo :ninja: . Krušvara nažalost još nisam pročitala jer još nisam dobila knjigu na natječaju :lol: .

7. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Hmmmm, ne znam koliko je poznat, ali je meni zabavan J. M. Simmel, ima par stvarno dobrih knjiga ali NEMOJTE :lol: :lol: :lol: citati Sanjaj nemoguci san, prebolesno je i jedina dobra stvar u toj knjizi je quote:
    U prvoj tragediji ne umire junak nego kor. :lol:

8. Menocchio_Diogen

Menocchio_Diogen Aktivan Član

Dražen Katunarić. Vitez umjetnosti Francuske akademije, pjesnik i pripovjedač

9. Anria

Anria Aktivan Član

Definitivno Zoran Krušvar, ali on se još stigne uspeti na tron! :girly:

Robert Flughum od ostalih. Njegove knjige su :spank:

10. Menocchio_Diogen

Menocchio_Diogen Aktivan Član

E da, Ulderiko Donadini. Fantastična proza, toplo preporučujem kratku priču "Đavao gospodina Petrovića".

11. Sammael

Sammael Knjižničar

E.E. "Doc" Smith
    Tip je stvorio zanr space opere, napisao djela koja su ne definirala nego kreirala zanr.
    Star wars:
    Ratnici sa misticnim silama dobra i zla koji se bore u svemiru, veliki svemirski brodovi, planetkiller svemirske stanice.
    Lensmen serijal

Star Trek
    zemaljski svemirski brod koji putuje i istrazuje nepoznata prostranstva
    humanoidni alijeni
    doba mira medju ljudima jer se sire svemirom
    Skylark serijal

Sve sto je definiralo space operu, sve sto je stvorilo najpopularniji zanr znanstvene fantastike... je smislio Doc Smith.
    Tamo jos u ranim dvadesetima.

12. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Terry Pratchett :ninja: iako ponekad neke stvari ostavi nerazjasnjene

13. Terranea

Terranea evil turtle

Michal Viewegh
    nije fantasy ali je mrak... sličan Ephraimu Kishonu.

14. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Aleksandar Buđanovac - Stijena Zmajeva

15. Elvenstar

Elvenstar missing

Nikad nisam čula za tu knjigu :ninja: . O čemu se radi, jel je ima u knjižnicama i jel dobra?

16. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Malo ljudi je čulo, knjiga kako da živi samo u određenim krugovima. Dobio sam je kao poklon od bivše djevojke sa nekog sajma na kojemu su bile domaće knjige. Radnja je uglavnom prepuna fantazije, a radi se o princu koji traži put prema Stijeni Zmajeva, planinama u koje nitko nije otišao i vratio se živ da o tome priča. Rečeno mu je da tamo može pronaći prsten Kraljeva, koji će mu dati neopisivu moć. Na putovanju mu pomaže bivši mag koji se ostavio čarobnjaštva godinama daleko. Putem nailaze na zanimljive narode i sukobe, te upadaju u nevolje, bitke i psihološke rasprave. Knjiga nije preopširna, a mogu ti je posuditi kad stignem u Zagreb (11.10), u slučaju da si zainteresirana.

Kad sam se zadnji put raspitivao, rečeno mi je da Aleksandar Buđanovac predava na nekom Zagrebačkom faksu, a čovjek je inače vrlo educiran i jako često piše znanstvene radove vezane za svoje područje :ninja:

17. Elvenstar

Elvenstar missing

18. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Malo ljudi je čulo, knjiga kako da živi samo u određenim krugovima. Dobio sam je kao poklon od bivše djevojke sa nekog sajma na kojemu su bile domaće knjige. Radnja je uglavnom prepuna fantazije, a radi se o princu koji traži put prema Stijeni Zmajeva, planinama u koje nitko nije otišao i vratio se živ da o tome priča. Rečeno mu je da tamo može pronaći prsten Kraljeva, koji će mu dati neopisivu moć. Na putovanju mu pomaže bivši mag koji se ostavio čarobnjaštva godinama daleko. Putem nailaze na zanimljive narode i sukobe, te upadaju u nevolje, bitke i psihološke rasprave. Knjiga nije preopširna, a mogu ti je posuditi kad stignem u Zagreb (11.10), u slučaju da si zainteresirana.

Kad sam se zadnji put raspitivao, rečeno mi je da Aleksandar Buđanovac predava na nekom Zagrebačkom faksu, a čovjek je inače vrlo educiran i jako često piše znanstvene radove vezane za svoje područje :smile:

Joooj , vidio sam ovu knigu u knjižnici , samo što nisam imao volje podići ... Znaći , dobro je :ninja:

19. Sammael

Sammael Knjižničar

Od kad je to Prattchett zapostavljen? svaka knjga mu se prodaje u milunskoj nakladi, i drugi najprodavaniji engleski pisac je odmah iza J. K. Rolling.

Da ne govorimo da se tip obogatio pisuci, kupio vilu u engleskoj, etc...

Sve zasluzeno, al nije zapostavljen.

Podijelite ovu stranicu