1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Zada(t)ci Iz Matematike

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Belmorn, 1. Veljača 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Upravo radim na 20 zadataka koje trebam riješiti kako bi dobio potpis iz Matematike 1.
    Zapeo sam na ova tri zadatka i ako ima netko voljan riješiti ih na brzinu, bio bih zahvalan ^^

i ne, neznam kak se rade fancy simboli u wordu, pa sam ih sam nacrtao :dry: :laugh:

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

1)

a = 2, b = 3/2 - 3*sqrt(3)/2*i
    a - b = 1/2 + 3*sqrt(3)/2*i
    (a-b)^2= skalarni produkt od (a-b) sam sa sobom... e sad vec sam zaboravio kak se to racuna tak da ces morat sam potrazit, znam da je neki sinus ili kosinus kuta izmedju u pitanju. To je osnovna formula koju moras znat napamet i lako ces ju nac.

Ako ti nije jasno zasto koristim kompleksnu jedinicu, koristim ju da oznacim ordinatu koordinatnoga sustava.

2)

(x + y) = (4, -2, -4)
    Neznam vise kak se projekcija vektora na vektor racuna, tak da ces to morat sam. To je osnovna formula koju nije tesko nac. S time da zadatak nije zadan kak spada jer je "skalarna komponenta projekcije vektora na vektor" pojam koji ne postoji. Skalar je skalar, a vektor je vektor. Vektor se sastoji od iznosa, smjera i orjentacije, a ne od skalarne i ne znam kakve josh komponente.

Vjerojatno se misli na iznos vektora, dakle na |z|, di je z projekcija.

3.

4 + 3i = 5*e^(i*3/4). nauci ovaj oblik zapisivanja kompleksnog broja, bez njega nemres nish racunat - zove se eksponencijalni oblik.

Dakle korjen od toga je sqrt(5)*e^{[(i*3/4)+2k*pi]/2}, gdje je k 0 i 1, dakle imas 2 rjesenja

3. Belmorn

:laugh: samo mi još objasni što je "sqrt".
    Da nije korjen? :dry:

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Je, korjen je. Skraceno od square root.

Na kom si ti faxu uopce?

5. Belmorn

sad sam na VTŠ-u u Karlovcu.
    Studij sigurnosti i zaštite

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Mda... nije cudno sto ti krivo zadaju zadatke. Nego sta je to skola za tehnicku zastitu imovine, tipa alramni sustavi i slicno?

7. Belmorn

među ostalim. protupožarna zaštita, zaštita na radu... sve šta ima riječ "zaštita" u imenu, a nije Sokol Marić

8. Marvin

Marvin Novi Član

duljina vektora je skalar, dakle, kad trazis skalarnu projekciju ne trazis smjer vec samu duljinu i pojam je sasvim ispravan IMHO...

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Moglo bi se rec da je pojam ispravan, no "skalarna komponenta" ne postoji u matematickom jeziku, koji je jako strog. Il je skalar, ili je vektor. Ili je realna komponenta broja/vektora, ili je imaginarna. Nema "skalarne komponente".

10. Marvin

Marvin Novi Član

istina... ja izostavio komponentu pa vidio "skalarnu projekcija"... a to mi se ucinilo oke...

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu