1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Zabrana Mješovitih Borilačkih Vještina

Rasprava u 'Sport' pokrenuta od Nea, 14. Rujan 2007..

?

Zabrana mješovitih borilačkih vještina?

1. Za zabranu

0 glas/ova
    0.0%
  2. Protiv zabrane

0 glas/ova
    0.0%
  3. Za promijenu pravila (ublažavanje borbi)

0 glas/ova
    0.0%
  1. Nea

Nea curica

Britanska liječnička komora žestoko prosvjeduje i traži zabranu održavanja borbi u mješovitim borilačkim sportovima jer su prebrutalni i mogu prouzročiti teške ozljede mozga.

Mirko Filipović potpuno je svjestan rizika: "Stopala su mi polomljena, imao sam više potresa mozga, sve će mi to doći na naplatu za desetak godina..."
    No, Cro Cop se ne slaže s Britancima: "Po broju ozljeda naš sport nije ništa opasniji od ostalih. Naprotiv, ozljede su puno teže u skijanju, automobilizmu i biciklizmu."

Što mislite treba li postaviti neke granice? Ublažiti pravila? Da li su za sport normalne tolike ozljede? Da li su drugi sportovi opasniji iako se naizgled ne čine takvima' Po meni ultimate fight (znam da ne znam dobro napisati :great: ) je prebrutalan i ne pruža borbu nego tučnjavu.

No, s druge strane boks.. Tek kada sam pogledala film Cinderella Man s Russellom Crowe, shvatila sam koja je umjetnost boks, koja vještina.. Ali opet donosi teške ozljede tijela... :cocky:

Tko ima primjedbi na na anketu nek se žali Vodovodu :cool:

2. kalthir

kalthir woof woof

ne. sportaši su svjesni rizika i unatoč njemu su se pristali natjecati. uvođenje striktnijih pravila neće pomoć jer će se svejedno prije ili poslije dogoditi neka nezgoda i netko će biti teže povrijeđen. recimo u nogometu je jači fizički kontakt kažnjiv, a svejedno se događalo da su pucale noge. najseksi sportska ozlijeda, iako ne tako iznenađujuća, je bila ona u hokeju kad je jedan lik golmanu zarezao vrat sa klizaljkom i tip je skoro iskrvario na ledu. ^^

3. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Svaki sport nosi ozljede. Po drugoj studiji, 50% nogometaša je u karijeri imalo ozbiljan potres mozga, nijednog više nema s čitavim nogama. Doslovno svi skijaši (citiram starog Kostelića) su bar jednom operirali koljena. Kad malo razmislim, i velik dio hobi skijaša koje znam imalo je tešku ozljedu. U biciklizmu je bilo više smrtnih slučajeva nego u borilačkim vještinama. Bilo koje aktivno bavljenje sportom, čak i nekontaktnim, nosi sa sobom ozljede od raubanja (ne mogu se sad sjetiti točnog naziva, engleski je wear-and-tear). Ukratko, aktivni je sport opasan. Ako netko ne želi preuzeti rizik, uvijek može ostati na rekreaciji, otići na bazen ili protrčati po nasipu, raditi nešto gdje je rizik minimalan. Profesionalni borci, za razliku od npr. vikend skijaša, svjesni su rizika.
    To što se mma svede na dva tipa u gaćama koji se mlate na podu :cocky: meni je neestetski, ali dovoljnom se broju ljudi očito sviđa.

4. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

5. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

ja sam protiv zabrane...ko je dovoljno retardus da se tuce zna da moze izgubit...i bit tesko ozlijedjen...stoga..ko voli nek izvoli

6. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

A neznam možemo mi i pola svijeta govorit i za i protiv, aili bit je da ljudi za to plaćaju, što znači da ih privlači ideja sirove snage, pobjede, ali tako i neposredno poraza. Kome treba novac, ko se smatra dovoljno ludim da riskira vlastitu glavu -> Ima moju punu potporu.
    Podsjeća me na film Najjači od Najjačih(mislim da se tako zvao) ono gdje se Amerikanci bore u nekakvoj areni da osvete smrt onog plavog koji je u prvim minutama poginuo. :belj:

BTW. pogledajte ovo: Nešto najbolje što su moje oči vidjele u zadnje vrijeme http://www.youtube.com/watch?v=ycGKg03Cgv4

7. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Jedno veeeeliko NE .
    Razlozi ; a) boks ima mnooogo više ozljeda
    b) sam svijet MMA je mnogo blaži nego što je bio prije 10 godina . Pobogu , u samim počecima UFC-a , borci nisu trebali imati rukavice , udarci glavom su bili dopušteni , jednako kao i udarci u međunožje . Tkođer , nije postojala pobjeda po težinskim skupinama . Ergo , ako ste borac od 70 kg , lako ste mogli dobiti protivnika od 120 kg :belj:
    c) Where would be the fun in banning this ? :lol:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Svi oni znaju koje su posljedice, no trenutno ih bas boli briga. Hej... ako su oni dovoljno glupi da se svjesno idu izlagati silnim udarcima u glavu te poprilicnoj kolicini potresa mozga, onda im taj mozak u zivotu nije potreban, te nije da ce biti neke razlike s ostecenjem mozga i bez njega. Po meni ionako ultimate fight nije sport nego gladijatorstvo.

9. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Then we're all agreed.

10. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

I pitanje za one koji su glasali za 3. opciju - kakve bi vi promjene unjeli u pravila ?

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ajme kako ta ekipa nezna udarat.

12. loon

loon Novi Član

danas uzimaš određenu dozu rizika ako samo izađeš na ulicu i prošetaš malo.... ljudi riskiraju svugdje oko nas, a ozljede su sastavni dio sporta te se svi potajno nadamo da vidimo nekoga kako nastradava u nogometu, košarci i pogotovo formuli 1 (alo ipak ne sa smrtnim posljedicama) uostalom, tko želi živjeti vječno :smile:

13. Versius

Versius shajzeshit

ne. sportaši su svjesni rizika i unatoč njemu su se pristali natjecati. uvođenje striktnijih pravila neće pomoć jer će se svejedno prije ili poslije dogoditi neka nezgoda i netko će biti teže povrijeđen. recimo u nogometu je jači fizički kontakt kažnjiv, a svejedno se događalo da su pucale noge. najseksi sportska ozlijeda, iako ne tako iznenađujuća, je bila ona u hokeju kad je jedan lik golmanu zarezao vrat sa klizaljkom i tip je skoro iskrvario na ledu. ^^
    potpis

ljudi vole sport... i nema veze da li se radi o plesu ili o nekoj (po ljudima) uber brutalnoj borilackoj vjestini, ljudi koji se tim sportom bave ga vole ne nuzno zbog slave ili novca, vec naprosto jer im se sport i kako se osjecaju za vrijeme vjezbanja svida.. uglavnom su svjesni posljedica i rade to sto rade sebi za dusu, a to sto drugima izgleda isti sport nasilan, besmislen ili/i glup.... o ukusima se ne raspravlja

14. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

naravno da sam glaso ne. iz razloge koje je kalthir tako lijepo naveo...

15. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

na svakom sportu se mže poginuti, svaki je sport rizičan samo se ultimate fightu to DOSLOVNO vidi :lol: pa sjećate se naše Janice, imala je debelu ozljedu i sve vrste steroida zbog skijanja, a ljudi misle ono neš ti skijanja, juriš niz brdo i točka.
    Možda kao sport ne podržavam da se dva tipa mlate čisto iz moralnih razloga... ej ljudi pa to i klinci gledaju i uče iz toga neke norme koje nebi trebale, ne vidim svrhu u mlataranju dva tenka u ringu, ali opet ponekada bude zanimljivo :rocks: ako to izuzmemo, neka se i dalje mlate.....

16. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Pod prvo zelio bih napraviti malu primjedbu na naslov. To sto Mirko radi nije borilacka vjestina , vec borilacki sport.

Sport je smrt, a vjestina je ono pravo.
    Vjestina je puno okrutnija i direktnija(ako se pravo provodi) ali je ujedno finija i elegantnija.

17. samarilech

samarilech Novi Član

Vještina je elegantnija? Otkud ti to? Sam si rekao da je puno okrutnija i direktnija. Takvo nešto nije dizajnirano da bude elegantno, nego da onesposobi i/ili ubije protivnika. Elegancija je u drugom planu, osim ako ne treniraš Wu Shu koji sam po sebi i nije izvediv in real life.

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Da nesto bude priznato za sport po meni mora biti na olimpijskim igrama, jer se tamo nalaze sportovi a ne necije pizdarije kao sto je ultimate fight. Zapravo, apsolutno mi je svejedno hoce li ih zabraniti ili ne. Ionako ti ljudi su poslje svake borbe sve gluplji i gluplji, a da ne govorim o tome kako izgledaju kako izgledaju kada i ako dosegnu trecu zivotnu dob :cocky:

19. Moontaylor

Moontaylor Putnik na putu Istine

Jednostavno za to postoji recenica: Leti kao leptir ,bode kao osa.

U njoj je sve receno.

20. samarilech

samarilech Novi Član

Puno bi to pomoglo da se u ringu ili na ulici sretne sa nekim npr. ekspertom u tajlandskom boksu. Ružno izgleda za popizdit, ali onesposobljava u sekundi. Like I said, ne mora bit elegantno da bi bilo efektivno.

Podijelite ovu stranicu