1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

World In Conflict

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od kalthir, 23. Rujan 2007..

1. kalthir

kalthir woof woof

ne znam za vas, ali čitajući vikipedija entry za ovu igru, dobivam erekciju.

ukratko. nato/usa vs. sssr, ali kasnih 80ih, nema resursa, samo reinforcement a la blitzkrieg, etc. etc.
    multiplayer je nešto čudno. kao land/air uniti i to.
    system reqs se ne čine prejaki, minimum je 2ghz,512mb ram. jedino možda za mp domaći upload neće biti dovoljan. ali to ćemo još vidjet.

place your orders today!

2. abominacije

abominacije (/:=D

napokon carpet bombing.

3. kalthir

kalthir woof woof

:(

kampanja je patriotsko patetična do boli.

the good:uniti su fora, imaju special abilities, artiljerija/airstrikes su na oke način napravljeni, kao i reinforcement, donekle razlikuje vrste paljbe(pa nema da massed infantry ubije tenk).
    the bad:nisam siguran da li je tank rush viabilan, ali u ovom trenutku se čini da možda čak i je. physics engine je nikakav, nema ništa po pitanju pucanja u rear armor etc., navodni destrucible enviroment je standardno rušenje zgrada.
    the ugly:grafika je...neujednačena. artiljerijska paljba je prekrasna, ali sami uniti su nekako...estetski neprimamljivi. kamera je, barem meni, bila pomalo nezgrapna. wasd za kretanje lijevodesnogoredolje(s mogućnošću remappanja), mousewheel za zoom, i micanje miša na rubove ekrana za tiltanje.

sve u svemu, razočaran sam. morat ću isprobat mp, možda je bolji. doduše, vrlo je moguće da sam samo biased jer sam očekivao coh:1989 edition.

4. abominacije

napokon carpet bombing.

5. Orion

Orion Novi Član

Skinuo jutros... budem isprobao danas. :)

6. Orion

Orion Novi Član

Sir, permission to kill Captain Bannon, SIR!?!?! -.-'

Nda...

Na stranu određeni tulavi likovi iz kampanje (-.-'), igra mi se mucho sviđa sad kad sam snizio detalje kako bi laganije išla. ^^ Na prvi dojam mi se čini kao neka kombinacija Supreme Commandera i CoHa, što uopće nije loše (IMO, fkors).

Jedina stvar koja mi trenutačno smeta je što je pješadija totalno slaba vs tenkova and stuff pa sve više naručujem tenkove i APCe da rješavaju probleme, nego bilo kakve prašinare koji samo ginu i ginu...

Kontrole su ajmo reći oke kada se čovjek navikne malo. Sučelje isto.

Onaj amerikanizam mi ne smeta toliko. Vjerujem da već rade na ekspanziji s rusima, tak da će se izbalansirat... :D

physics engine je nikakav

Slažem se, ali uzmi u obzir da je igra sveukupno veća od CoHa i da su ciljali na malo veće bitke u kojima će se puno stvari događat u isto vrijeme. Ubaci HAVOC engine u igru i odjednom ti treba 2-3 puta jači stroj da je igraš... :)

nema ništa po pitanju pucanja u rear armor etc.

Hmm... ne bi se složio. Hint u igri mi reče da to ima veze, pa sam odlučio isprobat u jednoj misiji. Vjerujem da radi jer nakon malo manevriranja s tenkovima pri napadima i obranama, broj žrtava mi je bio manji zbog mog naređivanja da im je prednji oklop okrenut prema rusima. Uostalom, ne bi se trudili ugraditi "drive backwards" naredbu da sustav ne radi. :S

Overall, sviđa mi se koncept zasada i budem je igrao neko vrijeme, uglavnom radi kampanje. Mislim da neću imat vremena za MP isprobat... :) Ak netko želi neš preko hamachija probat, nek javi ovdje. ^^

7. kalthir

kalthir woof woof

Slažem se, ali uzmi u obzir da je igra sveukupno veća od CoHa i da su ciljali na malo veće bitke u kojima će se puno stvari događat u isto vrijeme.

Što je opet nešto što mi smeta. Sve se nešto hvale "ono e, nije ovo strategija, ovo je taktička igra". Sad, ne znam što drugim ljudima znači "tactical game", ali meni to označava da se radi o igri gdje je količina unita relativno mala i veoma jak naglasak se stavlja na precizno upravljanje pojedinim unitima.

Hmm... ne bi se složio. Hint u igri mi reče da to ima veze, pa sam odlučio isprobat u jednoj misiji. Vjerujem da radi jer nakon malo manevriranja s tenkovima pri napadima i obranama, broj žrtava mi je bio manji zbog mog naređivanja da im je prednji oklop okrenut prema rusima. Uostalom, ne bi se trudili ugraditi "drive backwards" naredbu da sustav ne radi. :S

Tu si u pravu, my bad. Jučer sam vidio tu naredbu, ali mi je promako hint.

Probao sam malo skirmish. Oke je. Ako sam dobro shvatio svaki igrač kontrolira neku granu (pješadija,tenkovi,helikopteri,artiljerija&co) i onda se takoreći bodovi skupljaju kontroliranjem pointova. Slikao sam carpet bombing, ali su u .tga formatu i nemam ništa s čim bi ih pretvorio u nešto što mogu hostati. :(

8. Orion

Orion Novi Član

Što je opet nešto što mi smeta. Sve se nešto hvale "ono e, nije ovo strategija, ovo je taktička igra". Sad, ne znam što drugim ljudima znači "tactical game", ali meni to označava da se radi o igri gdje je količina unita relativno mala i veoma jak naglasak se stavlja na precizno upravljanje pojedinim unitima.

Tactics
    Noun

1. The branch of military science dealing with detailed maneuvers to achieve objectives set by strategy.
    :)

Nigdje ne piše kolika količina jedinica treba biti na bojnom polju. Oke, cjepidlačim. :) Kako god, i ovdje imaš malu količinu unita. U SPu mi trenutačno neda da posjedujem preko, recimo, 10-12 jedinica, ovisno o misiji... bili oni tenkovi, pješadija ili zrakoplovstvo.

Precizno upravljanje jedinicama? Jesi došao do misije sa Kipom slobode? Uživat ćeš... :unsure: Mislim da sam je negdje 4-5 sati igrao...

SAmo ta misija te nauči da obraćaš pozornost što ćeš čime ubit. Nije da imaš neki arsenal veliki, ali... :laugh:

ps: povlačim svoje loše mišljenje o pješadiji. Šta 4 squada običnih prašinara naprave tenkovima to nije za vjerovat. :laugh:

9. abominacije

razaznajemo tri grane zapovijedanja.

strateshku, taktichku, operativnu.

strateshka je najvishe i bavi se odredjivanjem 'plana', znachi pokretanje vechih formacija jedinica u odredjenim uvijetima. recimo na strateshkoj karti.

taktichka je ona srednja koja odabire najbolji pristup kako bi se izvrshile naredbe koje dolaze s strateshke razine.

operativna je ona najnizhe, prashinarska, koja provodi naredbe s vrha.

primjeri:

strateshka: zapovjedni stozher
    taktichka: general
    operativna: narednik

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Da nisu to i vrste odlučivanja u poduzeću, zadrti transparentni kapitalistu!

11. abominacije

generalna klasifikacija prolazi svagdje.

znachi i tebe je hutinski milovao po rukicama uz blagi osmjeh?

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Mislim da si pobrka operativnu i takticku razinu:

strateška je velika slika, koja se bavi resursima, planovima, ciljevima i zaista vecim formacijama jedinica, u smislu "nasa vojska ce napasti ovdje, trebamo zauzeti to i to mjesto"
    operativna je ona koju ti nazivas taktickom, dakle izvodjenje planova zadanih strategijom, pomocu manevriranja jedinica i planiranja konkretnih akcija uracunavajuci ostale faktore koji su zadani strategijom, tipa resursi - dakle "moramo srusiti most! inzinjerci ce prici odavde, diverzanti idu tamo, artiljerija pokriva"
    takcicka je najniza, u kojoj same jedinice odabiru najbolji pristup u konkretnim borbenim situacijama da rijese svoj zadatak koji je zadan operativnom razom - "na putu do mosta moramo srediti protivnicku jedinicu koja je zauzela jako dobar polozaj, kako da ju sredimo?"

13. abominacije

mislim da nisam.

najnizha je operativna.

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Zanimljivo. Sada kada sam malo proguglao nailazim na obje tvrdnje.

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Operativna jest najniža, dobro si napisao samo zamjenio zadnje dvije. :)

16. abominacije

ma da.

al ono... operativna... ipak zvuchi nizhe. recimo u filmovima se za likove na terenu nikad ne kazhe: taktichari nego: operativci :belj:

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Čru, ali u tekstovima o razvoju vojne nauke spominje se da je podrucje izmedju strategije i taktike dugo bilo bezimeno, da bi se tak negdje sredinom 19. stoljeca skovao izraz operacije za to podrucje koje planira kako ce se konkretne operacije izvesti.

18. kalthir

kalthir woof woof

@Orion

sve je to oke, ne kažem ja da to nije taktička igra, samo nije taktička igra prema mom poimanju. meni je taktička igra npr. mechcommander ili x-com.

ali da, nemam neko pravo previše suditi igri, pošto sam tek na misiji obrane SDI centra, tj. one rijeke ili nešto.

19. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Mislim da si pobrka operativnu i takticku razinu:

strateška je velika slika, koja se bavi resursima, planovima, ciljevima i zaista vecim formacijama jedinica, u smislu "nasa vojska ce napasti ovdje, trebamo zauzeti to i to mjesto"
    operativna je ona koju ti nazivas taktickom, dakle izvodjenje planova zadanih strategijom, pomocu manevriranja jedinica i planiranja konkretnih akcija uracunavajuci ostale faktore koji su zadani strategijom, tipa resursi - dakle "moramo srusiti most! inzinjerci ce prici odavde, diverzanti idu tamo, artiljerija pokriva"
    takcicka je najniza, u kojoj same jedinice odabiru najbolji pristup u konkretnim borbenim situacijama da rijese svoj zadatak koji je zadan operativnom razom - "na putu do mosta moramo srediti protivnicku jedinicu koja je zauzela jako dobar polozaj, kako da ju sredimo?"

Moram se u potpunosti složiti sa ovim tvrdnjama kolega Exxar . kolega Brain bojim se da ste sa svojim tvrdnjama u krivu ...

Kao primjer uzeti ćemo svima mrski manevar povlačenja ...

Strateško povlačenje ... dakle koristi se kada želimo prebaciti trupe sa položaja koji nije ugrožen napoložaj kojem očajnički treba popuna novim trupama ... ovakve odluke će donijeti stožer ...nikako pojednini zapovjednici stoga strateški dio svrstavamo kao najviši u zapovjednom lancu ..

Operativno povlačenje... povlačenej u trenucima kada s neprijatelj približava sa prevelikom silom i/ili su naše postrojbe u opasnosti da budu da prostite razj♥♥ane ko albanska poljoprivreda ... izdaje ga najviši zapovjednik na terenu ...

Taktičko povlačenje ... tokom borbe i ili manevriranja koristi se kako bi se zbuno neprijatelj i /ili dovele vlastite trupe u povoljniji položaj ... ove naredbe će provesti zapovjednici na terenu ... što ga automatski svrstava u red ispod operativnog ..

20. abominacije

o chemu ti prichash? ovdje se ne govori o kontekstu nego o obujmu china upravljanja.

btw rijech 'operativno' nema veze s rijechju 'operacija'.

to je nezgodan prijevod s engleskog.

to 'operate' znachi nechime upravljati, recimo nekim strojem u pogonu, shto chini najnizha osoba u lancu, obichan radnik, shto odgovara prashinaru u vojnom kontekstu.

Podijelite ovu stranicu