1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Wikipedija

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2007..

1. Nea

Nea curica

Ok što mislite o Wikipediji? Hrvatskoj, engleskoj, ostaloj...? Smatrate li da se njome valja služiti i da su podaci vjerodostojni i točni ili su vrlo podložni promjenama i zato ih se ne može uzeti sa sigurnošću?

Što uglavnom tražite tamo'

Pišete li i vi u Wikipediji i što?

2. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

za mene je wikipedia nesto najbolje sto se dosad dogodilo u 21. stoljecu.
    tamo trazim sve sto mi padne na pamet, obicno mi je to prva postaja kad o necemu ne znam nista.

sto se tice pouzdanosti, mislim da je tocnija od vecine podataka s ostatka neta...nije jos poput pravih priznatih enciklopedija, ali pomalo, doci ce i do toga. treba citati upozorenja koja se pojavljuju na clanicima (da li je clanak pristran, ima li citata i sl...). uostalom, postoje moderatori i urednici koji su zaduzeni za cinjenice, tako da nije posve bez kriterija.

meni je super, sto je to bazirano u potpunosti na ideji da vise ljudi moze napraviti puno vece i bolje stvari od manjeg broja (ovo je gluzpa recenica ali stoji!) i to sve besplatno.

na hrvatskoj sam cak i sam nesto postao...trebao bih se opet uhvatiti ali mi se nekako ne da.

3. Orion

Orion Novi Član

Wikipedia je prilično dobra stvar, IMHO. Skoro svaki dan se služim njome jer ima u većini slučajeva sve što me zanima - info o igrama, filmovima, likovima, knjigama itd. :)

No čitao sam dosta priča o tome kako ljudi mjenjaju određene unose kako bi prikrili istinu, iskrivili je i sl.

O politici i sve što dolazi uz to ne želim ni čitat tamo jer to je katastrofa... Nema apsolutno NIKAKVE objektivnosti, ponajviše zbog činjenice jer te unose uglavnom mjenjaju ljudi s naših prostora. Samo treba pogledat Discussion i sve vam je odmah jasno. :) Jedan od primjera koji mi pada na pamet je naš domovinski rat, na koji sam naletio prije par tjedana.

Samo navodim primjer da wikipedia nije sva sjajna, ne želim da ovo postane tema o politici. :unsure:

4. Isenhart

Isenhart Fantasy-Hr Urednik

Ne vjerujem previše u wikipediu, barem kada je riječ o znanstvenim radovima, mišljenjima i iskazima stručnjaka.. A pogotovo u stvarima gdje je očiglodno da postoji ogromna razlika između subjektivno i objektivno napisanog članka. Ponekad tražim zadan pojam, neke sitnice i u tom smislu WPedia mi služi kao reference na sve i svašta.. (tipa 1000 zašto-1000 zato).
    Ako pišem rad, seminar ili bilo što ozbiljnije, radije se okrećem nekim drugim izvorima

5. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Koristim se Wikipediom tu i tamo. Nije da mi je od užasne važnosti,ali mi se nalazi u favoritima i doma i na poslu jer mi je čak potrebna i za posao :birthday:
    U svakom slučaju,svaka čast oome tko ju je izmislio i lijepo što se ljudi javljaju da je upotpunjuju. I mislim da ima točnih informacija jer, koliko sam skužila,mnogo ljudi je koristi i za škole,faksove,posao tako da ne vjerujem da nije nepouzdana.

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

wikipedija je najbolja stvar nakon pive u konzervi :ninja:

okej, možda ne baš tako ali za brze reference je odlična. naravno, kako kaže orion, dok god se izbjegavaju stranice o našoj novijoj povijesti :evil:

7. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ovisi...mene su čak neki profesori usmjeravali k njoj...ja ono wtf :ninja:

Dok su drugi previše skeptični prema tome.

Ja osobno sam negdje između.

8. CountZero

CountZero Novi Član

Do sada sam koristio samo englesku Wikipediju. Smatram da mi je pomogla sasvim dovoljno da joj poklonim svoje povjerenje.

9. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Meni sasvim dobro služi za neke opće pojmove.

10. Freya

Freya goddess of eydis

Dosta se često koristim Wikipedijom, osobito onda kad mi se ne da tražiti nešto po brdu knjiga. Međutim, kad pišem neki ozbiljniji članak, osobito stručni, ne koristim je uopće. Par puta sam naletjela na pogreške i netočnosti pa nije da se baš potpuno pouzdajem u sve što tamo pročitam.

Češće se koristim engleskom nego hrvatskom, jer je o nekim pomovima na hrvatskoj premalo napisano ili čak ništa! Do sada se nisam uključivala u pisanje iako sam par puta bila u velikom iskušenju....... :tired:

11. nelchee

nelchee Udruga "3. zmaj"

wikipedija mi je prvo gdje idem potraziti neki nepoznat pojam ili osobu. naravno da neces temeljiti na njoj seminarske radove (a ni kvizeve nije bas najpametnije, Nebelwelfer se malo opekao :D), ali za pogledati na brzinu o cemu se radi, najbolja stvar ikad.

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Prilicno cesto je koristim, pogotovo kada pisem clanke za portal da iskopam datume izlazaka igre po kontinentima. Naravno da nije savrsena, i ne trazim to, ipak to je dobrovoljni rad...

13. LyJade

LyJade Adepta Sororitas

Wikipedia je super stvar i svaki put kada zatrebam neke podatke za referat ili slično prvo tamo potražim. Dosta je dobro razrađena i rijetko ne nađem ono što tražim..doduše to samo na engleskoj wikipediji..hr.wiki je još uvijek nedovoljno informativna i dosta često nema onoga što tražim..mislim da bi se ljudi trebali malo više angažirati da napišu kvalitetne i zanimljive stvari da ju unaprijedimo...

14. Versius

Versius shajzeshit

wikipedia :ninja::love:

slazem se da hr wikipedia treba malo nase pomoci, ali svejedno je bas kao i engleska odlicna,... izvor za najvise podataka na cijelom zl0m internetu

:wtf: mogli bi napraviti eydis page na wikipedii

15. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

ne čini li vam se da je wikipedia ono što je svojevremeno bila diderotova enciklopedija?

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

šta je to?

17. Versius

Versius shajzeshit

oh Kloshie... sve kaj je van kube...
    Diderot, D'Lambert, Voltaire i jos hrpe drugih vaznih ljudi su napravili prvu enciklopediju gdje su obuhvatili sve vazno .. od kako ispeci kruh do matematickih teorema, zbirka sveukupnog ljudskog znanja

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Vec to je.. Samo sto je dostupna na netu, na Wikipediji ionako ima dosta stvari koje su nebuloze i nisu nikome vazne. A "wiki" je u cyber svijetu postao pojam...

19. Merlin

Merlin Novi Član

ma wikipedia je super :ninja: No naravno ne možeš baš svemu vjerovati. Na njoj provjeravam samo podatke o nekim igrama, serijama i knjigama, nikad ne bih referat temeljio na wikipedii....

20. charlotte

charlotte Novi Član

odlična je, svako malo ju koristim, ali moram priznati da ju koristim s rezervom, super je za neformalne stvari, ne koristim ju u seminarima i sl.

Podijelite ovu stranicu