1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vodič Kroz Galaksiju Za Autostopere

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od elrond_vilya, 10. Prosinac 2007..

1. elrond_vilya

elrond_vilya Novi Član

Dojmovi, razmišljanja...........................Novo izdanje na engleskom..........humor.........SF - PRIČAJTE
    Što mislite o načinu pisanja, knjizi, radnji, mjestu, likovima.
    Ja sam upravo kupio nekakvo izdanje sa svih šest romana, zove se the ultimate hitchhiker's guide.

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Novo izdanje? Ja sam ga pročitala prije dvije godine.

Mogu reći da je definitivno najgenijalnjia pseudosprdačina koju sam u životu čitala, a film knjizi nije ni do koljena.

3. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Imam samo jedan komentar: 42 :lol: :mrgreen:.

4. Veles

Veles ljuta zvijer

Moram priznati da je film čak relativno dobro ispao, samo je problem što je loše prošao financijski pa vjerojatno neće biti nastavaka po drugim... nastavcima :mrgreen:

A inače, kakva sprdačina, knjiga je po meni jedno od najznačajnijih filozofskih dijela našeg doba :cry: Najbolji uvid mi je bez danjega dokaz o nepostojanju boga temeljen na kreacionizmu:

Eh-eh :lol:

5. elrond_vilya

elrond_vilya Novi Član

Slažem se, knjiga je duplo bolja od filma, a to se često događa :w00t: .....................................

6. Thor

Thor Aktivan Član

Jel može meni neko reć kojim redom idu te knjige, jer ovi retardusi kod mene u knjižnici ne znaju.

7. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Ja sam čitala neko izdanje na hrvatskom, piše da su u njemu obuhvaćene sve knjige. Problem je u tome što vidjeh engleski original i onako sam se zatekla kako buljim i uspoređujem debljinu (hr 1:6 eng). Molim objašnjenje, i kakav ultimativni vodič?!

8. CountZero

CountZero Novi Član

To je knjiga koja je promjenila moj pogled na svjet, nacin razmisljanja, sve u svemu ucinila me boljom osobom nego sto sam bio. Cini mi se da knjige idu sledecim redom:
    1. Vodič Kroz Galaksiju Za Autostopere
    2. Restoran na kraju vaseljene
    3. O zivotu, univerzumu i svemu ostalom
    4. Zbogom i hvala na svim ribama
    5. uglavnom bezopasni

9. Thor

Thor Aktivan Član

Zahvaljujem.

10. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

A, znate li možda je li prevedena ta velika serija? Čitala bih na engleskom ali mi je previše žao da propustim ijednu foru na račun mojeg neznanja.

11. Thor

Thor Aktivan Član

Kolko ja znam je prevedena.

12. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Mislim da je Hitchiker's Guide (kao i njegovi nastavci) jedno od onih djela koje se mora čitati u originalu jer je puno igara riječima, koje su često neprevodive. Vjerojatno se više gubi u prijevodu nego što se ne može razumjeti.

Ultimate guide je također igra riječi na Hitchiker's guide, to je zbirka svih 5 nastavaka plus još jedna kratka priča. Izdanje je vrlo debelo jer je na debelom papiru, velik font i velik razmak i margine - malo teže za držati u ruci ali lagano za čitati. Kupila sam ga još 2003. i toplo ga preporučujem, posebno zbog iznimno povoljnog omjera cijena - kvaliteta.

13. Sin

Sin Paladin of Eydis

Knjiga je genijalna tamo do negdje treceg dijela, onda postane jako dosadna i ponavlja se previse.... jedina zamjerka na knjizi, da je ostao samo prvi dio, eventualno drugi samo, knjiga bi bila genijalna...

14. CountZero

CountZero Novi Član

Imam samo jedan komentar: 42 :laugh: :smile:.

Ja živim u kući broj 42. Kako si to znao?:smile:

15. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

hmmm... :smile: ja sam na 24... inverzija neka?

17. CountZero

CountZero Novi Član

To je 42 ako čitaš sa desna na lijevo. Ima i takvih ljudi.

18. Sammael

Sammael Knjižničar

sad cu biti sflejman ali mene se knjga nije dojmila.
    Bila mi je zabavna, i sve to, ali manje zabavna od recimo, pratchetta, a i vidio sam boljeg britanskog humora i britanskog sf-a.
    Knjga mi je dobra, ali to je to.

19. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Meni je Marvin najkrvaviji lik

"Life," said Marvin dolefully, "loathe it or ignore it, you can't like it."

Čru, čru :great:

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Meni je Marvin najkrvaviji lik

"Life," said Marvin dolefully, "loathe it or ignore it, you can't like it."

Čru, čru :lol:

S ovime se moram složiti :cocky: Nema zabavnijeg od Marvina :lol: Bilo da je na brodu koji putuje prema Suncu , ili šeta u krug na planetu ....

Podijelite ovu stranicu