1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vještičji Npc Natječaj: Glasanje I Proglašenje Pobjednika

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Exxar, 5. Studeni 2007..

?

Koji opis NPCa vam se najviše sviđa?

1. Helena Vragova

0 glas/ova
    0.0%
  2. Adam Štrigonjušac

0 glas/ova
    0.0%
  3. VIKI

0 glas/ova
    0.0%
Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Razočarali ste me ovaj put, samo tri lika ste poslali. Upola manje nego prošli put. Well, nadam se da će biti više undeadova :lol:

Pravila znate, likovi će biti objavljeni pod svojim imenima i neće biti povezani sa autorom. Glasati mogu svi članovi Eydisa, no ukoliko ne obrazlože svoj glas postom u topicu, dotični glas neće se uzeti u obzir. Jedna novost: ovaj puta natjecatelji moraju glasati, naravno ne za sebe. S obzirom da imamo samo tri priložena lika, biti će proglašen jedino pobjednik, bez drugog i trećeg mjesta.

Glasanje se zatvara u ponoć sa petka 9. na subotu 10.11. kada ću objaviti pobjednika, i tijekom vikenda skomentirati priložene likove kao i prošli put.

Without further ado, here are the submissions:

Helena Vragova

Povijest: Rođena u getu siromaha u Praagu, ostavljena je van zidina grada zbog svojih očiju koje su smatrane znakom kaosa i zla. Umjesto da završi u raljama zimskih vukova, pronašla ju je pripadnica male, skrivene zajednica žena iz šume. Prihvatili su je kao svoju a ona je odrastajući uz njih naučila vještine koje su one posjedovale, te otkrila svoje proročke moći. Na njen 14. rođendan došli su došljaci sa sjevera paleći sve pred sobom. Brutalni, divlji ljudi u oklopima i kožama spalili su njihove nastambe i ubili starije žene. Kad je došao red na nju, čula je uzvik. U sredini sela nalazio se crni jahač. Progovorio je na nepoznatom jeziku i njeni su je uzničari pustili. Čudno, ona se nije mogla pomicati, kao da ju je neka sila držala. Crni jahač spustio se s konja i prišao joj. Oborio je udarcem na pod, no ona se i dalje nije mogla micati. Otkopčao je pojas i spustio hlače. Uzeo ju je pred sjevernjacima koji su svojim urlicima zatomili njeno vrištanje. Uskoro je osjetila užasnu vatru iz utrobe, a on je izašao iz nje. Sad si moja, progovorio je lik, i radit ćeš sve što poželim...Shvatila je da je obilježena, dok je njena volja polako istjecala iz nje. Uskoro se našla u povorci sjevernjačke vojske koja se spuštala prema jugu, prema Carstvu, ostavljajući ruševine Praaga u plamenu. Dani su se svodili na obračune s carskim izvidnicama i spaljivanje sela. Noći su bile drugačije: udovoljavanje bolesnim prohtjevima svog novog gospodara Dagotha, te slušanja njegovog svakodnevnog čitanja crne inkunabule. Shvatila je da je Dagoth posjedovao moći nedostupne većini smrtnika: znao je, primjerice, stvoriti plamen iz otvorenog dlana i smrskati vrč piva pukim gledanjem u nj. Nakon što bi ga zadovoljila, ponekad bi joj ležeći kraj nje govorio o tim stvarima...Nakon mjesec dana barbarska horda stigla je do Middenheima i podignula opsadu. Deset dana je trajala krvava bitka, a onda je braniteljima priskočila u pomoć carska vojska. Horda se raspala i počelo je povlačenje. U kaosu koji je nastao, Dagoth je poginuo od zalutale topovske kugle. S njegovom inkunabulom pod rukom pobjegla je s preživjelima u divljinu...

Opis: Blijedoputa mršava djevojka. Ima upadljivu mutaciju: crne oči s bijelim zjenicama. Pohabanom prljavom kukuljicom skriva lice i tijelo kojim su nedavno počele izbijati ljubičaste krvave ranice.
    Vještine i moći: Može proricati budućnost onima koje pogleda u oči, te poznaje divlje biljke od kojih radi ljekovite i štetne napitke. Otkako je pobjegla nekoliko puta je u izljevu bijesa ili straha, nekontrolirano oslobodila nepoznate sile iz sebe.

Inventorij: Dagothova crna inkunabula uvezena u nešto što jako nalikuje štavljenoj ljudskoj koži. Iako je ne može čitati, osjeća njenu energiju i misli da je ona utjecala na nekontrolirane izljeve sile.
    Saveznici: Elena se trenutno nalazi s preživjelom skupinom barbarskih gorštaka koje predvodi Ulmk. Iako joj ne žele zlo, ne prilaze joj blizu kao da je se boje. Ili možda nečeg drugog?
    Neprijatelji: Glavni razlog zabrinutosti jest carska vojska koja ih goni. Ako ih uhvate žive, završit će na ognju ili pod mačem. Druga opasnost jest Ulmk, vođa gorštaka koji jedini ne zazire od nje i pokazuje otvorenu netrpeljivost. Jednom prilikom kad mu je uhvatila pogled, imala je viziju skore budućnost u kojoj je on napada...
    Motivi i ciljevi: planira eliminiranje Ulmka i preuzimanje vodstva nad skupinom, nakon čega trebaju pronaći sigurnog sklonište. Tak tada namjerava se više posvetiti inkunabuli i svojim novootkrivenim moćima.

Adam Štrigonjušac

Kada je Adam imao 10 godina, njegovo je selo bilo na rubu gladi zbog suše. Potoci i bunari su presušili, stoka je masovno ugibala, a izgledalo je da će i žetva podbaciti. Dok je dječak ležao u deliriju gladi, ukazao mu se anđeo s neba i otkrio mu da je starica koja je živjela sama u kolibi nešto izvan sela svojim činima uzrokovala sve nedaće koje je zajednica proživljavala.

Dječak je istrčao na ulicu s pjenom na ustima i razotkrio vješticu. Uskoro je gomila muškaraca dovela staricu vezanu užadima, s povezom preko očiju, da nekog ne urekne. Mada se glasno branila da je nedužna, nabrajala sve slučajeve kada je izliječila i ljude i stoku, milosti nije bilo. Uskoro je lomača na seoskom trgu bila potpaljena i dim je za nekoliko minuta ugušio krikove.

Nakon toga, navukli su se oblaci i pala je kiša, i tad su seljani shvatili da među sobom imaju nekog posebnog-štrigonjušca. Adama je crkva uzela pod svoje, naučio je čitati, pisati, i moliti se. Naučio je sve što je crkva mogla naučiti tako važnog saveznika u svojoj vječitoj borbi. Nakon pet godina obuke, Adam je pušten u svijet da bi radio ono što zna-njušio vještice.

I sada, deset godina kasnije, Adam luta kraljevstvom, od mjesta do mjesta, od sela do sela, od dvorca do dvorca, i nitko nije siguran od njegovog nepogrešivog osjeta. Tojest, nitko tko radi u savezu sa silama Mraka.

Uobičajeno, Adam se sa svojim mladim slugom pojavljuje nenajavljen u kraju za koji iz nekog razloga postoji sumnja da su an djelu vještice-ili vješci, Adam nikad nije diskriminirao. Nakon što se smjesti u lokalnom svratištu, ili, u hramu ako postoji, Adam provede nekoliko dana u molitvi i skupljanju informacija. Zatim slijedi faza posta, a koja obično traje 2-3 tjedna, potom dolazi razotkrivanje. U viziji Adamu se razotkriva najbliži vještac ili vještica. Potom slijedi sud, kada iznošenjem skupljenih dokaza i vještim teološkim argumentiranjem Adam neizbježno optuženu vješticu razotkriva kao takvu. Ostatak je prepušten svjetovnim vlastima, no kazna za vještičarenje u kraljevstvu je samo jedna-smrtna.

Ovisno o kampanji kakva se vodi, Adam i njegova uloga mogu biti različite. On može likovima biti pomoć, smetnja, ili čak postati Nemeza ako se namjeri na nekog od likova.

Varijacije:
    Možda je Adam doista sluga svjetla, doista u kontaktu s višim silama, a sve vještice koje razotkrije stvarno su sluge Zla. U tom slučaju Adam posjeduje moći divinacije, razotkrivanja laži, i zaštite od zla.

S druge strane, možda je Adam sam, vjerojatno nesvjesno zaveden od Zla, pušten u svijet da uzrokuje patnju i nevolju. U tom su slučaju vizije koje ima usađene u njegov gladovanjem oslabljen um, i pitanje je kako će sam reagirati kada i ako shvati da je bio samo žrtva manipulacije i uzrok nebrojenim patnjama.

Treća je mogućnost da je Adam jednostavno bolestan, no u društvenoj klimi koja ga okružuje, njegova je bolest našla plodno tlo da se razvije u svoju najgoru varijantu.

Možda nikada nećemo znati.
    Ali pazite, da Adam ne bi zakucao i na vaša vrata. Bwahahahahaha

VIKI

Viki je prvi put primijetila svoje moći još kad su je roditelji pokušali socijalizirati u dječjem vrtiću "Srećica". Nakon dvije zapaljene tete i nekoliko vrtićkih kolegica koje su letjele po sobi nakon što su je pokušale maltretirati zbog njene bahatosti (a da i ne govorimo što se dogodilo jadnim zlatnim ribicama, koje su stradale samo zato jer su bile blještavije od Viki), Vikini su je roditelji ispisali iz vrtića i unajmili joj dadilju. To im nije teško palo pošto su bili, a i još uvijek su, vrlo bogati.

Viki je uskoro shvatila da joj školovanje nije potrebno da zgrne bogatstvo, te se nakon srednje škole posvetila bogaćenju. Otkrivala je nove moći, koje su ubrzo nakon paljenja vatre na nepriličnim mjestima i prenošenja ljudi i predmeta snagom uma uključivale i sugestiju. Mogla je na kraće vrijeme uvjeriti velik broj ljudi nevjerojatne stvari: na primjer, da zna plesati i pjevati. Također je pokretima svojih bokova i natkoljenica mogla zamračiti um mladim muškarcima slabe volje i odvesti ih u svoju postelju.

Tako je zamaglila um Pubi, poznatom estradnom menadžeru, te ju je on uključio u rad svoje grupe "Tri mlade frajle", koja je po svakoj logici morala propasti - na primjer, bilo ih je četiri; no Vikina moć sugestije natjerala je slušalačku publiku na širim balkanskim prostorima da kupi njihov prvi singl "Espadrile". Nakon toga smotala je i Pepeka D., mladog nogometaša u usponu, te svojom mu sugestijom osigurala neviđenu medijsku pozornost. No njene su čarolije kratkog vijeka. Nakon prvog albuma, slušatelji su se probudili iz transa, te odbacili Tri mlade frajle. Slušatelji nemaju većih trajnih posljedica osim povremenog šuma u ušima, a preostale frajle našle su odgovarajuće poslove u struci striptizete. Medijska je pozornost priskrbila Pepeku transfer u Bayer Leverkusen, no tamo sjedi na klupi nakon što je dobio zanokticu. Zbog toga običan živalj Leverkusena ismijava i Viki i Pepeka.

No Viki je svejedno vrlo bogata, pa i relativno moćna - naime, može ucjenjivati sve muškarce koje je iskoristila u transu. Zato je stalno odjevena u najnovije Versaceove modele. No zamrzila je Leverkusen jer je ondašnji živalj ismijava, te je se lako može onesposobiti za cijelu večer kriglom pive i bratwurstom. A u birtijama u Leverkusenu sve ih je puno, pa su građani dobro zaštićeni od Viki. Zato rijetko izlazi izvan hoh restorana u Leverkusenskom Sheratonu, gdje ona i Pepek i žive.

Viki je stalno u potrazi za načinom kako da učini svoje čarolije trajnima (ili bar dugotrajnima) i tako zavlada svijetom (ili bar Leverkusenom). Zna da je to moguće, i da vjerojatno ima veze s knjigama, ali tijekom svog školovanja nije naučila ispravno čitati. Njena se mržnja prema svijetu običnih ljudi iz dana u dan povećava. Ako ikad nađe način za učvršćivanje svojih čarolija, biti će jedna od najopasnijih osoba na planeti zemlji.

2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Ja slijedim stopama Helen Mirren :think:

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Moj glas ide za crkvenjaka Adama :think: valjda zato sto jedini nije megalomanski predstavljen

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

izgleda da nikog ne zanimamo :lol:

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nije to, samo sam neodlučan...

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Treba sve to pročitati, ja recimo još nisam stigo :lol:

7. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Sviđa mi se podvojenost Adamovih motiva, te činjenica da je možda agent dobra, možda pak zla, možda ničega, a da to ne mora biti svjestan, te koliko ga možda modelira opće zlo zajednice. Potencijalna politička alegorija. Dakle glasah za njega.

8. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Dvoumio sam se izmedju helene i adama , ali ipak sam glasao za adama jer nudi nesto novo , jer ima te dvojbe da li je zao ili dobar , ima mogucnost totalnog emocionalnog razdora kada sazna da je zao recimo i sl.
    I svidja mi se sto je good, vecina ljudi kada radi npc-a napravi nekog evil momka koji zeli vladati svijetom.

9. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

evo dao glas Viki.

mislim da nitko nije prepoznao sjajnu ironiju kojom obiluje, sto je steta. isitna, nije bas vjerojatno da ce zaziviti kao pravi NPC u nekom sessionu, ali nema veze, vazan je duh!

sto se tice, adam strigonjusca, ne dijelim opce odusevljenje koje je ovdje zavladalo iz jednog prostog razloga: za razliku od drugih, ovakvih likova sam se nagledao u svijetu Warhammera. adam je stereotip njihovih witchhuntera. no valja mu priznat dvije stvari, nelose je napisan i ima dobro ime ! strigonjuh bi mi vise pasalo, to cu iskoristiti za nekog od sljedecih likova : )

helena vragova? pretenciozna onanija :lol:

jos jedna sitnica: osim helene svi su zaboravili napraviti likove u necemu sto bi nalikovalo na NPC format.

10. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

gle, ima nas koji nismo bili ni na kilometar od warhammera :lol:

11. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

pretpostavljao sam...ma nemoj uzet k zlu ovo sto sam rekao, bio je to prijateljski komentar. meni je on okupacija zadnjih 9 mjeseci, pa mozda ponekad pretjerujem u odusevljenju...

s druge strane, ako vam se svidio Adam, mozda bi vam se svidio cijeli setting Warhammera koji je kako izdavaci vole reci dark and gritty.

procitajte moju recenziju Warhammer Fantasy Roleplaya u posljednjem broju Grifona.

eh da, mislim da je natjecaj zavrsio, pa bih ti cestitao na pobjedi ! :whistle:

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da, natječaj je završio. Glasah za Viki, jer je oriđinale :wtf:

Well, čestitke Dorci i njegovom Adamu, gnjavi Sherpu za nagradu :whistle:

Budem skomentirao likove kada ulovim vremena malo više...

PS: Oba Warhammer settinga su preimba, 40k mi je actually bolji zbog vecega ekstremizma, no upravo zbog toga je i neupotrebljiv za roleplay... mozda cu jednom fantasy voditi, jer fakat ima dobrog štofa. No diskusiju o tome prebaciti u drugi topic.

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

hvala, hvala, hvala...

Zahvaljujem svima koji su prepoznali godine zasićenosti premoćnim i premagičnim likovima.

Također pozdravljam predjsednika, norveškog kralja, papu i ostale naše uvažene goste...

Ahem...

Siguran sam da će mi Sherpa isporučiti nagradu do kraja desetljeća :kill:

a sad moram smisliti nešto barem jednako dobro za novi natječaj :roll:

14. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Evo, da zahvalim i ja svojim glasačima z aprepoznavanje potencijala modernog vješticoslovlja u Viki. Idemo dalje, kao što rekoše oni koji se dobro razumiju u vještice.

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu