1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vječna Mladost

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 2. Prosinac 2007..

1. Nea

Nea curica

Znanstvenici pronašli ključ 'vječne mladosti'

Nova studija sa Univerziteta Stanford je dokazala da je moguće pomladiti staru kožu, te da je starenje rezultat stalne genetičke aktivnosti. Naime, znanstvenici su uspjeli, za samo dvije sedmice, učiniti da stara koža jednog miša ponovo postane mlada tako što su blokirali samo jedan gen. Iako je ova metoda još uvijek neprimjenjiva kod ljudi i bit će potrebne godine da se razvije metoda podmlađivanja, studija je pokazala prve nade da bi u narednim godinama 'vječna mladost' mogla postati stvarnost.

Preuzeto sa: http://www.monitor.hr/

Više na: http://www.guardian.co.uk/science/2007/nov/30/genetics

Nije bitno za koliko godina će ovo postati stvarnost ljudima, pitanje jetreba li nam to?

Da li će biti bolje od face liftinga ili je petljanje s genima za tako nešto nepotrebno ili čak zlo? Hoće li dovesti do stvarnih klasa između "mladih" i "starih"? I što će nam mlada koža kada organi i dalje nastavljaju starjeti? Da li će ljudski rod znati povući granicu? :great:

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa oni koji su čru će bit prirodni a fejkeri i šminkeri će radit sve što se može makar se i drekom mazali. :great:

3. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ima i toga... :great:

Prirodno je najbolje...uostalom kako bi to izgledalo...krezubi ćelavac s glatkom kožom i povećanom prostatom???

4. Sammael

Sammael Knjižničar

kad (kad ne ako) se razvije nesto sto ce produzivat ljudski zivot u nedogled, ajmo se kladit da ce bit dostupno bogatima, a mi raja cemo i dalje starit i kapavat u cca 100 godina.

5. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

:laugh: ja cu bit bogat do tad :kiss:

6. Polythene Pam

Polythene Pam Aktivan Član

:laugh: ja cu bit bogat do tad :kiss:
    svi će, doći će nam Brad Pitt ili Đorđ Clooney, i vidjet velike karizmatične osobe, svima će nam dat sav novac ako prisatnemo bit mladi do kraja života!

ugl, da pobornik sam prirodnosti....

7. Freya

Freya goddess of eydis

Meni tako nešto ne treba..... Ja sam božica, besmrtna i vječno mlada!! :belj:

A ozbiljno...... kad bih bila stara i dovoljno bogata.......? Hm..... :kiss:

A ionak smo svi mladi i siromašni!!! Why worry? :laugh:

8. Eldath

Eldath Novi Član

ma ne treba nam to...pomlade ti kožu ali organi svejedno stare. Nije baš prevelika razlika dal ću umrijet sa starom ili mladom kožom..

9. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Većina znanstvenih studija je pokazala da će se evolucija ljudske rase u jednom trenu definitivno razgranati na bogate i lijepe ljude "aka vilenjake", i siromašne i ružne ljude "aka gobline"

Osobno, mene to nebi uopće čudilo, jer bogati već sada rade razne ludosti sa svojim tijelima, počevši od face liftinga, umjetnih sisa i sl, pa do vađenja rebara nebi li izgledale mršavije.. Nažalost, sve više ljudi ima takav mentalitet, sve više mladih se okreće "imati mnogo, trošiti puno, biti lijep i bling bling po svuda" stilu života, jer nas naše vlade tako programiraju..

Tome su krivi lifestyle magazini, tabloidi, i razna druga sredstva koja nas svaki dan obasipavaju time da ako nismo lijepi i bogati onda nismo vrijedni. Ima nas još koji znamo da su to gluposti, ali koliko sam primjetio mlađe generacije su pune "50 cent i J-Lo wannabe-a" koji moraju imati najskuplje tenisice, naluđi mobitel i trošiti ogromne svote love na umjetne sise i druge totalne gluposti..

Meni se sve to osbno gadi, i da mi u 50toj netko i ponudi "čudesnu kremu" od koje ću opet izgledati kao da mi je 20, iskreno, neznam dali bih ju uzeo..

Starost, po meni, ipak ima svoje čari..

Iskreno, nemogu zamisliti svijet gdje svi izgledaju ko da im je 20.. to bi po meni bilo extremno neprirodno, a da ne govorimo o tome da se više nebi znalo kome moš reć "đe's mali, a kome "da Gospodine"..

Ako već želimo živjeti vjećno, neka nauće kako toliko pojaćati regeneraciju da se stanice regeneriraju u stanje u kojem već jesu, znaći da osoba sa 20 uvjek tako izgelda, a osoba sa 50 isto uvjek izgelda kao da joj je 50.. to bi bilo pravednije..

10. Sammael

Sammael Knjižničar

pa bilo bi najbolje da ti mogu odredit starost kako ti hoces.
    U jednoj Heinleinovoj knjizi imas tipa koji izgleda u 50ima, ima skembicu, procelav je i ima bore.
    ISPOD toga ima misicnu masu 20 godisnjaka. Zabavlja ga.

11. charlotte

charlotte Novi Član

blokirali samo jedan gen

uf... ovo mi zvuči kao nešto u stilu: mama, mama, vidi! šišao sam baku i odsjekao sam joj samo glavu :smile:

prtljanje po genima mi se jako ne sviđa, barem trenutno jer još uvijek ne znamo ni čemu svi geni služe, a kamoli njihovu interakciju.
    no ako će se za nekoliko godina javiti babci koji žele izgledati mlađe i biti pokusni kunići, samo nek daju. sve u svemu, nisam suviše optimistična za budućnost ljudske vrste i nadam se da ću umrijeti prije nego majčica priroda za ozbiljno dođe na naplatu.

12. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

Starenje je prirodan proces kao i smrt.... vječno živjeti bilo bi dosadno :lol.

13. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nebih se složio... meni bi bil super...

14. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

:unsure: koliko sam gore shvatio, organi nastavljaju starjeti :ninja: nebih želio da mi neko produži život na 200g i da izgledam kao dječak, a da od toga 100godina jedam kašu jer su mi unutarnji organi riknuli.....

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

zato koristiš genetsku terapiju koja potiče i ubrzava regeneraciju stanica... :unsure:

16. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

Znaš ŠTO klosh, sada je dosta, dabog da ti živio doživotno pa ćeš mi reć jeli ti bilo dosadno :cool: !

17. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

mogu ti odma sa sigurnošću priopćiti da i nije dosadno... zadnjih 5736 godina koliko živim u inkarnaciji ljudskog tijela je bilo i više nego zabavno... a usto još uvijek izgledam gotovo savršeno, kako i dostoji sinu Apolona :laugh:

P.S. eh, da... i izjava 'živjeti doživotno' baš i nema smisla, kako u trenutnoj raspravi, tako i općenito...

18. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

zar sve što kažem mora biti smisleno? Usput, lijepo zvuči :laugh:

19. Nea

Nea curica

započeli smo ovu raspravu s vječnom mladošću koja se odnosila samo na vanjski izgled... rekli smo da bi nama uglavnom bilo dosadno živjeti zauvijek ali...

:lol:

Ljudi će postati besmrtni

Svjetski moćnici, bogataši, veliki investitori žele živjeti vječno ili što dulje. Taj ‘klan besmrtnika’ financira znanstvena istraživanja koja bi trebala omogućiti dugovječnost, a imaju potporu u nekolicini futurologa

Blizu smo prekretnice kada će zahvaljujući napretku biomedicine, nanotehnologije i umjetne intelegencije ljudi praktički postati besmrtni, tvrdi Ray Kurzweil (60), slavni američki inovator i futurolog u svojoj novoj knjizi “The Singularity is Near: When Humans Transcend Biology”. Ray Kurzweil jedan je od nekolicine radikalnih mislioca na Zapadu koji smatraju da zahvaljujući znanstvenom i tehnološkom napretku ljudska rasa može postati besmrtna.

Sin austrijskih Židova, koji su uoči Drugog svjetskog rata doselili u newyorško predgrađe Queens, taj “guru besmrtnosti” poznat je u svijetu inovacija kao otac modernog glazbenog sintesajzera i izumitelj prvog čitačkog stroja za slijepe. No, Kurzweil nema mnogo lošiju reputaciju i na planu futurologije, a zanimljivo je da je mnogo prije ostalih futurologa predvidio pad sovjetskog imperija.

Posljednjih godina Kurzweil zaokupljen je fenomenom fascinatnog rasta ljudske dugovječnosti. Hominidi poput Lucy, čiji su četiri milijuna godina stari fosilni ostaci nađeni u Etiopiji, živjeli su 16 godina. Prije tisuću godina ljudi su živjeli 20 godina, a početkom 19. stoljeća očekivani životni vijek iznosio je 37 godina.

No, onda je počeo strelovit rast: u posljednjih 160 godina čovjekov se životni vijek produžio za 40 godina. Sada je prosječni životni vijek čovjeka na Zapadu 80 godina, a svake se godine produljuje za tri mjeseca. Kurzweil smatra da će već za 20 godina u razvijenim zemljama mnogi ljudi doživjeti i 120 godina, prvenstveno zahvaljujući napretku u nanotehnologiji, biomedicini i umjetnoj inteligenciji.

Ostatak na: http://www.jutarnji.hr/tehnologija_i_znano...,1,4,,103817.jl

Pa sada mislim, da to nije noramlno... :tired: i ovako kažu da nas ima previše a koliko vidim ne trče tako živahno u smisšljanju kako iskoristiti recimo pustinju i doći do više hrane za sve ljude na svijetu ili kako ravnomjerno rasporediti da zapad nema viška, a ostatak Zemlje gladuje... To je bezveze... :great:

20. GreyWolf

GreyWolf Novi Član

Ako ljudi postanu besmrtni, trebat će nas se sve kastrirati (ili vršiti pritisak na fizičare da otkriju način intergalaktičkog putovanja da možemo napućiti svemir). Osim toga, mislim da je to nemoguće. Ljudi su oduvijek mogli doživjeti koliko sada doživljavaju godina, samo što je u prošlosti bilo više stvari koje su nas ubijale (divlje zvijeri, zarazne bolesti šireg spektra, dvoboji zbog časti/ljubavi...). Danas samo sjedimo i surfamo net. Toliko o smrti od divljih zvijeri...

Podijelite ovu stranicu