1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vitezi I Čarobnjaci - Prvi Fantasy Ep U Sloveniji

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Boki, 29. Studeni 2007..

1. Boki

Boki Novi Član

Dobra vijest!
    5. decembra če se u Ljubljani održati literarno veče, na kojem ču predstaviti prvi fantasy ep na slovenačkom od slovenačkog autora. :ball: Svijet Viteza i Čarobnjaka ima i svoj web portal: www.vitezicarovniki.com.
    Na portalu čete nači puno besplatnih PDF dokumenata i čak program Vilinski slovar sa preko 1900 reči (u zip formi sa programom i samo bazo podataka sa rečima). Portal je namenjen fanovima fantastičkih svjetova i podrški svjeta, gdje se dio romana događa. Moj fantastički svijet ima svoju geografiju, politiku, "nacionalni sustav", religiju, mitologiju i slično - sve, što trebajo imati ovakvi svijetovi.
    Svakako morate svi fanovi ove literature bar izviditi, što to tamo ima.
    Ako imate kod vas mjesta, gdje se održavajo literarne predstave, ču doči početkom 2008 godine i vama lično predstaviti roman i svijet u kojem se zbiva.

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Čestitke na prvom slovenskom fantasyu!

Pitanje jedno: kakve veze indigo djeca imaju sa svime time?

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Puno uspjeha sa knjigom :ball:

4. Veles

Veles ljuta zvijer

Iskrene čestitke na literarnoj uspešnici, ali, pobogu, pa zar zbilja nije mogao biti odabran neki manje generic naslov? :think:

Ono, k'o da je Robert Ludlum svoje knjige nazivao jednostavno "Mafijaši i špijuni"...

5. Elvenstar

Elvenstar missing

Čestitam i sretno :great: . Jel će se to prevoditi na hrvatski?

6. Boki

Boki Novi Član

Hvala na čestitkama. :great:
    Idem lepo po redu.
    Indigo djeca imajo veze - na oko jednoj polovini knjige dobivaju svojo ulogu. Indigo djeca su idelana za uloge, koje sam jim namjenijo. Na web stranici je zapisano nešto o tom fenomenu i kako se slaga sa idejom u knjigi.
    Zašto sam dao tako generičko ime?
    Glavni u priči je vitez i čarobnjak, a mnogi ostali karatkeri su jedno i & ili drugo. Znam, naslov je generičan, a kao prvi svoje vrste možda ima samo sa takvim imenom mogučnost uspjeha. :cool: :sad:
    Indigo djeca je prvi u planiranom nizu (ne, neče bit trilogija,). Moj fantastički ep je izrađen na osnovi biblijske mitologije i ne nordijske, kao večina. Ideja Boga je biblijska, kao i priroda zla, jedne od sila univerzuma.

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Indigo djeca imajo veze - na oko jednoj polovini knjige dobivaju svojo ulogu. Indigo djeca su idelana za uloge, koje sam jim namjenijo.
    If you say so :great:

Jer indigo djeca u naslovu bi većini neupućenih u fantasy, pa čak i dijelu upućenih, mogla uzrokovati pomisao da je se knjiga bavi njima, na način kao što je to popularno u zadnje vrijeme. Al eto, neznam kak je situacija po tom pitanju kod vas u Sloveniji :cool:

Na web stranici je zapisano nešto o tom fenomenu i kako se slaga sa idejom u knjigi.
    Mda, pogledao sam to malo, no nažalost moje razumijevanje slovenskog svodi se na to da uspijevam prepoznati par riječi poput otrok :sad:

8. Nea

Nea curica

Na žalost ni ja ne razumijem slovenski :lol:

:lol: ali veeelikaa čestitka na tvojem uspjehu pisanja takvog djela, a možda ako uhvatiš vremena da napišeš i neku vijest za naš portal http://www.fantasy-hr.com/ (ali na hrvatskom :belj: )

:bravo: bravo! :bravo:

9. Velena

Velena vintage queen

Je li to za djecu ili odrasle?

10. ns1

ns1 Fantasy-Hr Urednik

opcenito pozdravljam svaki fantasy roman uradak koji je dobar i iz ovih krajeva!

Svaka cast i keep up the good work!

i drago mi je vidjeti da je registracija uspjela ;)

11. Sherpa

Sherpa Legenda

i drago mi je vidjeti da je registracija uspjela ;)
    E ovako... Da i sluzbeno objasnim zasto registracija nije bila moguca:

Razlog je jednostavan... izraz
    Kod:
    *.net
    je u nasem anti-bot filteru, a kako ti taj dio imas u E-mail adresi doslo je do ovoga. Filter se nece skidati kako bi i dalje (uspjesno) izbjegavali botove, te ako netko ima problema neka se meni javi da to rucno sredim :love:

12. ns1

ns1 Fantasy-Hr Urednik

cek malo, na taj nacin ste eliminirali sve domene .net!

13. Boki

Boki Novi Član

to popularno u zadnje vrijeme
    Indigo djeca sam upotrebio malo drugčije. Svoju upotrebu sam uspostavijo na osnovi toga, šta indigo ljudi misle o sebi i šta drugi o njima misle - malo sam preko foruma izmenijo mišljenje o opčim stvarima i ustanovio sam, da su idealni za moju svrhu - kao matrice za ekstremna stanja svesti (kao u dobrom, tako i u zlom). Baš način funkcionisanja indigo čoveka je ključan za razvoj priče. U ovom prvom djelu još nije došlo do punog izražaja, a u drugoj knjizi (koju več pišem), dočiče karakteristike indigo ljudi do punog izražaja.
    Žao mi je, da neki slabije ili nikako razumijete slovenački. No, i ja sa svojim hrvatskim nisam paš neka perla.
    Volio bi, da neko prevede iz slovenačkog na hrvatski i da pronađemo založnika, koji če preuzeti hrvatsko tržište.

I još nešto ... hvala vam za najavu događaja. Vrlo odlično ste napisali, ni sam ne bi znao napisati ovako dobro.

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma nema problema. Ako netko od naših pročita knjigu, bit će i recenzija, ali upozoravamo te da ćeš biti hvaljen ako je knjiga dobra, i kritiziran ako nije :blush:

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Ovim zapravo porucujemo da bi htjeli jedan primjerak knjige za recenziju :blush:

16. Boki

Boki Novi Član

Poslao bi ja izvod knjige. Samo kažite adresu i nema problema. Bez recenzije nema ništa. Ljudi trebaju znati, kako je nek posao obavljen.

17. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Čestitam! Ono malo što sam uspjela vidjeti mi je bilo zanimljivo...ja se djelomično oslanjam na neke od židovskih mitova u svojoj mitologiji,samo s drugačije strane nego ti. Svejedno,voljela bih pročitati.

18. Boki

Boki Novi Član

Ja, moj fantastički svijet je izgrađen na osnovi biblijskog mita. Proučio sam hrpu različitih kabalističkih tekstova, Bibliju (stari i novi zavjet) i različite enciklopedije mitologije, antropologije, istorije religije, ezoterike, new agea, okultnog i sličnog, a također sam pročitao puno toga o teoriji struna i drugih fizikalnih teorija. Izza svijeta, kojeg sam oživio je puno godina rada.
    Ima na web stranici "trailer" od 75 stranica. Nadam se, da uskoro dođem kod vas na posetu.

19. Boki

Boki Novi Član

Još nešto.
    Vitezi i Čarobnjaci je namjenjen ljudima iznad 15 godina, možda koju godinu mlađe, zavisi od izkustva sa ovakvom literaturom. Svakako nije gornje granice u godinama, jer može knjigu pročitati svako, koji je pročitao Gospodara prstenova. Svakako pa web stranica nije namjenjena reklami, nego popuni izkustva, podržki zbivanja u knjigi. Tako da na web stranicama nečete nači mogučnosti za web naruđbu. Osoobno mislim, da mora svaki fantastički ep imati web stranico zgog podrška i produžetka izkustva bralca.

20. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Čitaš mi misli,baš sam te mislila pitati za Kabalu...sorry,sad ću te gnjaviti,ali s obzirom da se i sama djelomično bavim time stvarno me zanima koliko smo slično,a koliko različito protumačili stvari. U kojoj se mjeri zapravo udubljavaš u Kabalu i samu mitologiju u knjizi?Koliko sam ja shvatila iz kratkog sadržaja,radnja se događa pred apokalipsu,indigo djeca bi trebala biti neki evoluirani ljudi poslani od boga, a pretpostavljam da nakon toga slijedi neka finalna borba između dobra i zla. Rekao si da su likovi vitezovi i čarobnjaci. Znači li to da se povremeno radnja vraća u prošlost ili ti vitezovi postoje i danas? A pod čarobnjake misliš na nešto poput Harryja Pottera ili na kabalističke i spiritističke mudrace? Što je s vilenjacima,kako se oni uklapaju u sve?

Podijelite ovu stranicu