1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vitamini I Ostale Tabletice

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Thaxll'ssyllia, 20. Srpanj 2007..

?

Uzimam tablete:

1. redovito, ovisan sam o njima

0 glas/ova
    0.0%
  2. ponekad, kad nemam drugog izbora

100.0%
  3. rijetko, radije trpim

0 glas/ova
    0.0%
  4. samo one plave tabletice koje je i Neo uzeo

0 glas/ova
    0.0%
  5. samo viagru uzimam

0 glas/ova
    0.0%
  6. tablete su ZLO!!!

0 glas/ova
    0.0%
  1. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Uzimate li B-complex, vitamin C i ostale multivitamine? Smatrate li da bi se vitamini trebali svakodnevno uzimati kao dodatak prehrani? Mislite li da su uz (sve lošiju) kvalitetu današnje prehrane zaista potrebni vitamini? :cocky:
    Koje je vaš stav prema tabletama općenito? Jeste li radije skloni trpiti bol nego uzeti tablete protiv bolova? Razmišljate li ikada o negativnim stranama tableta koje uzimate ili vam je svejedno?

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Konzumiram samo one koje mi doktorica radi neke bolesti propise, i to je jednom u par godina u prosjeku. Osim toga nece uzeti tabletu jer moje je misljenje da nisu potrebne. Pretrpim, no tablete su zlo

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Sve loshija kvaliteta prehrane? To je cisto stvar navike, ne okolnosti, tako da su isprike sa te strane irelevantne. Vitamini iz pilula? Worthless, sve korisno u njima se izgubi tijekom obrade.

Tablete? A ono, nikad imo potrebu neku extremnu, osim propisanih ljekova jednom u dvije godine otprilike i nekakvih aspirina i slicno kada dodje glavobolja od gripe or something. Nakljukam se ugljenom i sodom bikarbonom nakon pijanke, al to nisu tablete. I pijem sumeci magnezij, al ne zato sto je zdrav neg zato sto mi je fin lol.

4. Velena

Velena vintage queen

Ako se čovjek normalno hrani, jede meso, ribu, povrće, voće , onda vitamini i nisu potrebni jer ih se sasvim dovoljno unese za dnevne potrebe, a ako te nešto zbilja jako boli - bolje je uzet neki analgetik nego trpit bolove.
    :cocky:

5. Kron

Kron Novi Član

Dok sam redovito trenirao uzimao sam kombo raznih vitamina. Ne znam koliko su imali ucinka, ali nisu niti stetili.

Nemam lose misljenje o tabletama, pijem ih ako su mi potrebne. Bilo da se radi o lijekovima ili painkilerima, ako su ucinkovite uzimati cu ih i necu se zaliti.
    Trpiti bol je u najmanju ruku glupo. Kada imam napad migrene radije cu se nakljukati novogalima i biti na miru nego trpiti bolove par dana.

I ako netko misli da su table zle pa pobogu zasto ih uzima? Sigurno ne samo radi toga sto dok mu trebaju nisu toliko zle? :yeah:

6. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

ja ...volim ...tablete ...i ...zato ...malo...sporije...pišem ...

Uglavnom tablete su OK .. znam se kljukat vitaminima , kad tikva zaboli jednostavnije je krknut 3-4 andola ili aspirina nego čekat da prođe ..jebga nema se vremena za čekat ...

Nuspojave i posljedice ... a kaj sad ..mislim ionak nebum živel 500 godina kajgot ...

7. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

:yeah:

Ja isto radije popijem tabletu nego da me glava boli... pazim da ne uzimam više od 3 tableta dnevno i da bude par sati razmak među njima kad imam jake migrene... :evil:
    Vitamine znam uzimat kad imam ispite, jer onda slabije jedem i tada sam općenito lošijeg psihičkog i fizičkog stanja :evil:

8. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

ne uzimam nist. sve tegobe rjeshava popodnevni spavanac :yeah:

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

nikad, pa ni tad. uzimam samo kada liječnik veli da moram, inače nema šanse.

10. Psychaki

Psychaki Gost

=na odvikavanju=

11. poisondivinity

poisondivinity Aktivan Član

mmmm.. fine sumece tabletice.. svakodnevno popijem jednu, na izboru su mi uvijek vitamin c, kalcij i magnezij...
    moram cuvat koscice zato kalcij, vitamin c cisto zdravlja radi (i dolazi u finom okusu narancice) a magnezij bog zna zasto.. zna mama...

nisam ovisna o njima ali fino mi je i sumnjam da mi skodi tako mala kolicina..

opcenito zivim na ljekovima i tabletama (moram).. svakodnevna terapija sadrzi bar 3 stvarcice.. zahebano al sta ces... nisu mi drage no moram slusat lijecnika (osim kontracepcijskih, to sama zelim uzimat)...

inace sam ok s njima.. 90% tableta mi je zabranjeno uzimat tako da ne mogu postat ovisnik :evil:

kad glavobolja nastupi ili upala misica drpim jedan nalgesin i to je to..

nisam jedna od onih koji ce trpit bol cisto iz averzije prema kemiji...

a sta se opakih tabletica tice - dalje od mene molim :yeah:

12. Elvenstar

Elvenstar missing

Mama mi stalno kupuje neke vitaminćeke, i to se fino skuplja na frižideru :laugh:, a ja se eventualno sjetim popiti kojeg jednom mjesečno. Od tableta pijem samo lupocet i to ako me baš jako boli glava ili imam temperaturu.

13. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Tablete su zl0!
    Ali uzimam ih kad ne mogu više trpjeti bol u glavi ili trbuhu (kako zavidim curama kojima oni dani prođu kao da ih nije ni bilo :laugh: )
    Na vitamine niti ne pomišljam i tu se slažem sa Velenom; imam raznoliku prehranu i mislim da mi to nije potrebno.

14. Kron

Kron Novi Član

I ako netko misli da su table zle pa pobogu zasto ih uzima? Sigurno ne samo radi toga sto dok mu trebaju nisu toliko zle? :love:
    Tablete su zl0!
    Ali uzimam ih kad ne mogu više trpjeti bol u glavi ili trbuhu

:laugh:

15. Anria

Anria Aktivan Član

Vitamine ne uzimam niti ih planiram uzimati, jer mi je to glupo. Ako se zdravo hraniš, imat ćeš dovoljno vitamina. Ni e treba mi to. Iako imam užasno slab imunitet, ne uzimam nikakve tablete za to.
    Dalje, imunitet mi je slab zbog bolesti štitnjače, i mogu vam sa sigurnošću reći - kad znate da će te se do kraja života morati fiksati tableticama, i one za glavu će vam predstavljati grozotu. Jednom sam, nedavno, trebala piti 3 vrste tableta - za štitnjaču, zbog ruke, jer me previše bolila i zato jer sam imala neku bakteriju u nosu.
    i dok god to ne morate raditi, nemojte piti nikakve tablete, jer - blago onome tko može preživjeti dan bez tableta, a da pritom ne pada u nesvijest kao ja kad zaboravim popiti one za štitnjaču.
    Dakle, ljudi, dok god vam ne treba, okanite se toga.
    I da, imam migrene i kad me uhvat, ne mogu bez tablete za glavu, tako da trenutno pijem 4 vrste tableta. I to nikom ne želim. Nemojte si to radit bespotrebno.

16. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Da, jedne tablerte povlače za sobom druge, i tako se samo vrtiš u krug..
    Bolje živjeti na alternativnoj medicini :belj:

Npr. kad me boli glava ili imam upalu sinusa zagrijem krupnu sol da postane vruća i usipam je u krpu/platnenu vrećicu koju zavežem u čvor, te stavim na mjesto gdje me boli. Nakon 10-15 minuta držanja bol se ublaži ili jednostano nestane. :laugh:

17. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

Jel cedevita ulazi pod te tabletice, i ona ima vitamina, a nju ponekad uzmem, inače ne uzimam ništa :think: ?

18. Psychaki

Psychaki Gost

onda je i multivinski sok jednako zl00čru!

ti sokovi su tako njami neprirodne boje i onako divljeg skroz okusa.. . .

19. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

nikad, pa ni tad. uzimam samo kada liječnik veli da moram, inače nema šanse.
    signed.
    ako situacija ne pruža drugu opciju (čika doktor izričito naredi), ha jebiga... a za glavobolju koristim combo hladne vode i drijemeža :tired:
    Nuspojave i posljedice ... a kaj sad ..mislim ionak nebum živel 500 godina kajgot ...
    signed. uostalom, samo jednom se živi, a tih par kura tableta koje ću kroz život morat ispit - KIJ

20. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Ko mala sam se nagutala sirupa i tableta jer sam bila boležljiva. Sad ne volim tolko piti tablete jer sam skužila da bi se brzo navukla-brijem :tired: .
    Sad uzmem tu i tamo kalcij. Njega koristim kad idem na more jer onda ne izgorim. Inače kad me glava boli,pijem ili kafetin ili andol 300 i to je sve od tableta. I ibuprofen kod jakih bolova-njega sam koristila kad sam imala prometnu nesreću i kad sam vadila umnjake.

Podijelite ovu stranicu