1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Vanjska Politika

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od dorca vorbarra, 15. Veljača 2008..

1. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Otvaram ovaj topic za sve političke teme izvan Lijepe nam Naše. Evo za početak jedna kost za glodanje: što mislite o neovisnosti Kosova. naravno, svi želimo vidjeti štio manju Srbiju, naravno da ne ćelimo da više tlače našu Albansku braću. No, ne stvara li to opasan presedan na ovom baklanskom buretu baruta?

Blast away!

2. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

podržavam njihovu borbu za neovisnost. stvar je principa - lijepo je gledati kako se ''velika srbija'' svakim danom sve više smanjuje... :laugh:

a sad, baš te i ne kužim šta misliš kad kažeš ''opasan presedan''? :tired: ne pratim baš tolko šta se dešava, nestignem... a bit of insight, please...

3. Sherpa

Sherpa Legenda

Bas mi i nije svejedno jer na nedavnim izborima vidjeli smo koliko su šešeljevci zapravo jaki te koliko takav "primitivan" nacin razmisljanja ima poklonika u susjednoj nam drzavi. Problem je da nakon moguceg odcjepljenja kosova nakon nedavnog Crne Gore moglo bi se dogoditi da i Vojvodina napravi isto, a onda mozemo opet ocekivati vojni pokusaj sirenja velike srbije.

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A nakon Vojvodine, Hercegovina, a nakon Hercegovine, Istra, a nakon Istre, Dubrovnik, a nakon Dubrovnika, Peščenica :tired:

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

peščenica već je samostalna, kao i dubrava... :tired:

6. Edrahill

Edrahill Novi Član

naravno, svi želimo vidjeti štio manju Srbiju

Većina, ne svi. Nije prijetnja njezina veličina. Ljudi su ti koji čine gluposti, ne zemlja.

EU će prva priznati neovisnost Kosova. Nakon toga će to učiniti SAD, a Hrvatska će, po običaju, to učiniti par dana prije Srbije. Kosovo će postati neovisno i propast će. A nakon toga slijedi borba za neovisnost Vojvodine.

Tako je to kad Srbija za svoje predstavnike bira krive ljude, oni naprave sranje, ali Srpski ih narod opet izabere... Istina, nije ni Hrvatska izuzetak... :tired:

a onda mozemo opet ocekivati vojni pokusaj sirenja velike srbije.
    Čime, pobogu? Srbija više nije nikakva vojna sila. Eventualno mogu dobrovoljci sjekirama ratovati. Ako misliš na psihičko, mentalno, spiritualno ili kakvo god širenja velike Srbije... Ta stvar nije nikada ni prestla. Ali više jednostavno to ne funkcionira.

7. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

o, imaju oni vojne sile za naki omanji rat... na području kosova recimo... nisu oni tak bezazleni kak se misli...

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Ajde molim te kako njena velicina nije problem... Veca drzava vise ljudi.... Osim ako ne vjerujes da je u ratom vremenu mobilizacija iskljucivo dobrovljna. Ako smatras da srbija nema nauruzanja onda se varas, jedina razlika je sto bi susjedne drzave ovaj puta bile spremen, no u slucaju da i dodje do tako cega uz danasnju tehnologiju jedino ratovanje je blitz-ratovanje tako da bi steta bila nanesena. Nadalje pitam te zasto bi Kosovo propalo? Pa nisu prva drzava koja se osamostaljuje..

Recimo meni je bilo dobro pitanje od Putina gdje je pitao zasto se toliko forsira odcjepljenje Kosova dok se o nekim regijama kao sto su primjerice Baskija niti ne pomislja unatoc njihovom dugogodisnjem trudu ta to postignu.

9. Edrahill

Edrahill Novi Član

Da, ali nakon neovisnosti Kosova najgore što će moči napraviti Hrvaskoj i njezinom stanovništvu je gledati ih otrovnim pogledom preko granice i narušavati hrvatske radiostanice turbofolkom... Čak su i bez svoje prijateljice Rusije ostali...

10. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ne kužim te... :think:

11. Sherpa

Sherpa Legenda

Zasto mislis da bi udarili na Hrvatsku???

12. Velena

Velena vintage queen

Meni se čini da su albanci ušli navrat nanos u proglašavanje neovisnosti, a EU i SAD isto tako s priznavanjem. Imaju li ti ljudi ikakve industrije, poljoprivrede, turizma, infrastrukture i kadra za ono sve što ih čeka ako se otcijepe? Od čega će živit? Pomoći Albanije? Albanaca iz inozemstva (dobro, to bi bila znatna pomoć ako ćemo pravo, ima ih posvuda)?

13. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Realne mogućnosti napada na Hrvatsku su zanemarive. No, na stranu takve besmislice. Podržavam odcijepljenje Kosova, čisto zato jer svaki narod ima pravo na svoju državu i upravu, pogotovo ako je to stav većine. Srbi su uvijek u manjini radili sranja i to se neće mijenjat. Bojim se izjava 'raditi ćemo sve što možemo diplomatskim putevima', jer svi znamo kakve je srpska diplomacija. S druge strane, ipak ne vjerujem da će oni, pa čak i zajedno sa Rusijom koja ih podupire moći spriječiti to, ali činjenica je da će tih par tisuća Srba dolje i dalje raditi sranja, a vojnu eskalaciju ne isključujem. Nadam se samo da se regija neće destabilizrati šire.

14. Edrahill

Edrahill Novi Član

Ajde molim te kako njena velicina nije problem... Veca drzava vise ljudi.... Osim ako ne vjerujes da je u ratom vremenu mobilizacija iskljucivo dobrovljna. Ako smatras da srbija nema nauruzanja onda se varas, jedina razlika je sto bi susjedne drzave ovaj puta bile spremen, no u slucaju da i dodje do tako cega uz danasnju tehnologiju jedino ratovanje je blitz-ratovanje tako da bi steta bila nanesena. Nadalje pitam te zasto bi Kosovo propalo? Pa nisu prva drzava koja se osamostaljuje..

Recimo meni je bilo dobro pitanje od Putina gdje je pitao zasto se toliko forsira odcjepljenje Kosova dok se o nekim regijama kao sto su primjerice Baskija niti ne pomislja unatoc njihovom dugogodisnjem trudu ta to postignu.

Što se mene tiče mogu e osamostalit, ja im želim svu sreču. Vjerojatno će to i uspjeti (Baskija, ili tko več).
    Ali činjenica je da je Srbija (pošto je centralistička država, mnogo više nego Hrvatska) osim što je kočila napredak Kosova, također bila jedino što ga je držalo na životu. Svi financijski izvori, sva politika, sve bitno za jednu državu, nalazi se u Beogradu. A što Kosovo ima? Ništa. Niti poljoprivredu, niti turizam, niti.... ma bilo št da ga drži na životu. čovječe, pa tamo nestaje struja tri puta dnevno!!!!! A mi pričamo o tome da Kosovo postane demokratska država, a ne nova Albanija!
    A što se tiče naoružanja Srbije, ono zaista ne postoji. Ne kažem da tamo nema oružja, ali naoružanje vojske i postojanje oružja nije isto. Pogotovo nakon "samostalnosti" Kosova... upravo ju je ta afera samostalnosti i podijelila na dvoje. Niti sami Srbi ne znaju što žele...

15. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

zato što ih za balkan i nije toliko broga koliko za tzv 'zapadnu europu'... :think:
    a glavešinam ostalih država je u interesu da podupiru španjolsku, koja, vid vraga, neda baskiji samostalnost...

16. samarilech

samarilech Novi Član

Oh please... "Htio bih da Kosovo bude neovisno zato jer bi se Srbija smanjila". Kakav je to argument?

Uglavnom, ja sam protiv. Zašto bi jednom Kosovu dali da proglasi neovisnost, a Baskiji ne? Zašto se Sjeverna Irska ne smije odcijepiti od Velike Britanije?

Imam pitanje. Recimo da malo-pomalo u Međimurju živi sve veći broj Mađara sve dok jednog dana njihov broj ne postane veći od broja Hrvata. Odjednom, međimurski Mađari žele neovisnu i samostalnu državu Međimurje. Tko bi od vas priznao tu državu?

17. Edrahill

Edrahill Novi Član

Zasto mislis da bi udarili na Hrvatsku???
    Hrvatsku, ili bilo koju drugu susjednu zemlju. Ispričavam se zbog svoje pogreške.

18. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

A što se tiče naoružanja Srbije, ono zaista ne postoji. Ne kažem da tamo nema oružja, ali naoružanje vojske i postojanje oružja nije isto.
    e, ovo je takva nebuloza... to šta ne održavaju mimohode ko ovi naši ne znači da nemaju oružja... plus, ko zna kolko toga imaju šta su u zemlju uvezli ''ispod pulta''... čak i usa izvozi oružje na crno da bi se zaradila koja kinta za novu wc školju u pentagonu... :think:

19. Sherpa

Sherpa Legenda

Imam pitanje. Recimo da malo-pomalo u Međimurju živi sve veći broj Mađara sve dok jednog dana njihov broj ne postane veći od broja Hrvata. Odjednom, međimurski Mađari žele neovisnu i samostalnu državu Međimurje. Tko bi od vas priznao tu državu?
    Iskreno kazem da ne bih odlucio priznati takvu drzavu, niti bih priznao odcjepljenje Istre, niti nista slicno, ako cemo tako onda cemo svijet dijeliti na pokrajne, a ne na drzave

20. samarilech

samarilech Novi Član

Iskreno kazem da ne bih odlucio priznati takvu drzavu, niti bih priznao odcjepljenje Istre, niti nista slicno, ako cemo tako onda cemo svijet dijeliti na pokrajne, a ne na drzave

Exactly. Zašto da onda itko prizna neovisnost Kosova? Jer koliko sam shvatio, tako je bilo tamo. Albanci postali većina i opa!

Podijelite ovu stranicu