1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Vampiri

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

1. Nea

Nea curica

Vampiri matematički ne mogu postojati

Da se 1. siječnja 1600. pojavio prvi vampir, koji bi svakog mjeseca ugrizao jednu osobu, do veljače bi bila dva, do ožujka četiri, a u srpnju 1602. svi bi bili vampiri. Čijom krvlju bi se hranili?

Više na: http://www.net.hr/znanost/page/2006/10/25/0680006.html

Ne želim ovime nekoga baciti u depru :lol: ali mi se učinio zanimljivi članak. :lol:

Legenda o vampirima je zapravo vrlo specifična baš zbog sisanja :wtf: krvi. Što mislite kako je ona zapravo nastala? Da li je Vlad Tepeš za sve kriv ili je postojala puno prije njega? :onoz:

Shodno tome pročitajte moj post o NLO-ima i pojavi u Brazilu http://www.eydis.info/index.php?show...&#entry1328

Ima li možda to nekih poveznica? :lol:

2. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Vjerujem da jest postajalo prije Vlada - pa svaka civilizacija ima bića koja na ovaj ili onaj način piju krv/oduzimaju energiju :onoz:

3. Psychaki

Psychaki Gost

Ovo da MATEMATIČKI ne mogu postojati jako mi se svidjelo.
    A da li su postojali prije Vlada, jasno, bile su mnoge priče o povijesti vampira, to je zbog bolesti koja je harala Europom...mmm...bilo je i u novinama... neki prilog...

Ove godine baš puno pričaju o vampirima, i na FFK-u je godišnja tema bila Vampirska književnost, Boris Perić je promovirao knjigu "Vampir", pa par napisa u novinama, još koji književni natječaj sa vampirskom tematikom...
    Stvar se dosta jako popularizirala u zadnje vrijeme, baš sam čula u knjižnici neki dan kako neka klinka traži knjigu za referat o vampirima, a knjižničarka je upućuje da brzo vrati jer su dosta tražene za referate :onoz:

Ali ne bih se previše htjela uplitati u temu, Anne Rice mi je sve to pošteno zgadila. Ostavljam to pripadnicima goth 'n gay trupa :wtf:

4. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

kolko sam ja upoznat vampiri po legendi nemoraju pretvoriti onog kog ugrizu u vampira vec ga mogu skroz ubiti sto i rade bas zato da im nebi ponestalo hrane...

5. pandora

pandora Aktivan Član

kolko sam ja upoznat vampiri po legendi nemoraju pretvoriti onog kog ugrizu u vampira vec ga mogu skroz ubiti sto i rade bas zato da im nebi ponestalo hrane...

ma glup članak skroz... svak ko je pročita neku knjigu o vampirima moga je saznat da su vampiri mogli odabrat ko će postat vampir i to mišanjen njihove krvi... a ne svako koga ubiju...
    ja kao pandora, pripadnica vampira, dijete milenija ne odobravan taj članak... :rocks:

btw anne rice

6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Misliš reći tko je pročitao dobru knjigu o vampirima, a ne one gdje se žrtvuju djevice za punog mjeseca, a vampiri trče okolo sa očnjacima koji im sežu do poda, oh i usput su od plastike. A tek one fore sa češnjakom :rocks:

7. Psychaki

Psychaki Gost

Misliš reći tko je pročitao dobru knjigu o vampirima, a ne one gdje se žrtvuju djevice za punog mjeseca, a vampiri trče okolo sa očnjacima koji im sežu do poda, oh i usput su od plastike. A tek one fore sa češnjakom :rocks:

Pročitaj Krušvarove "Štićenike" (priča)

8. DsAg

DsAg Novi Član

Ummm... Ako je za vjerovati zapisima o nekromanitiji, vampirizam zapravo nema veze s pijenjem krvi i ostalim stvarima iz filmova i knjiga... Vampirizam je zapravo izvlačenje životne energije iz žrtve i dodavanje svojoj životnoj energiji. Do toga je došlo jer su nekromanti uvidjeli da im njihove aktivnosti uništavaju organizam jer konstantno kanaliziraju negativnu energiju pa ovako bar malo usporavaju uništenje vlastitog tijela. Samo manji broj ljudi se poveo za onom "krv je izvor života" i počeo se baviti vampirizmom koristeći krv (s tim da su tu krv skupljali u posude i slično a ne grizli i pili iz žrtve). A ovo o pretvaranju žrtvi u vampire i slično su gluposti proizašle iz narodne predaje. Zaključak: vampiri ne piju krv i nisu nova vrsta bića nego samo ljudi koji se dugo bave nekromantijom i produljuju svoj život na račun drugih (nikad se nije dogodilo da netko zbog toga živi dulje nego bi živio da se ne bavi nekromantijom).

9. pandora

pandora Aktivan Član

Misliš reći tko je pročitao dobru knjigu o vampirima, a ne one gdje se žrtvuju djevice za punog mjeseca, a vampiri trče okolo sa očnjacima koji im sežu do poda, oh i usput su od plastike. A tek one fore sa češnjakom :lol:

da... to su gluposti...
    zaboravila si još kolac i križ.... :lol:

10. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

A jos je gluplje što vampire večinom prikazuju kao neinteligentne stvorove koje vodi žeđ za krvlju. :w00t:
    Mislim, mozda bi i bilo zanimljivo igrati se sa novim moćima i gristi, ubijati i plašiti ljude na početku, ali bi mi to vrlo brzo dosadilo nakon par mjeseci ak ne i prije. Kad imas vječan život na raspolaganju ubrzo shvatiš kako je to glupo.
    Zato su mi knjige od Anne Rice dobre jer ona drugačije prikazuje vampire. :w00t:

11. Nea

Nea curica

Vampiri su sexy :w00t:

12. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

vampiri...hehe smatra se da su to bica koja izlaze nocu zabijaju svoje velike bijele ocnjake u zrtvino meso i ispiju krv....vecina cak i nevjeruje u to.....sto je mozda tocno mozda ne...ja osobno vjerujem da je sve moguce i da sve postoji
    al evo malo moje teorije...vampiri zbilja postoje...al vecina ih nepije krv u ehhehe "redovnim" dozama... postoje ljudi koji su psi.vamps sto znaci da se hrane tudjom energijom. da pojasnim...svi znate da energija postoji i da nikada nenestaje. ljudsko tjelo posjeduje ogromnu kolicinu energije koja izlazi iz tzv. cakri (7 glavnih). psi.vampiri imaju ..hm..neznam kako da se izrazim...necu rec pomankanje svoje al oni nesvjesno ili svijesno srpe vasu/nasu/moje energju. jel vam se kad dogodilo da ste se probudili zdravi odmorni full of energy i odete na jutarnju kavu sa best frendom..i od te kave se nekako umorite..postanete nekako slabi..nesto vas umara...e to je zato jer je vas best frend psi. vamp. najcesce nesvjesno upijaju vasu neergiju i to je razlog umora ili cak cestih glavobolja. u petak petak sam icao sa frendicom koja je psi.vamp na tuskanac u sumu meditirat i tako to....cura me je doslovce popila....olarni pleksus(recimo da su to trbusni misici) me uzasno bolio a to je mjesto gdje je najvise energije...zastita od takvog psi. napada je da se zamislite kao neki dijamant oko vas...(to se zove kristaliziranje aure)...

Sto se tice pravih "krvopija" upoznao sam ih al doduse preko interneta...sad mozda su feik mozda pravi...ja vjerujem u takve stvari jer sam prozivio dosta neobicnih,neobjasnjivih i nelogicnih iskustava. al doslovno postoji bolest-bolest vampirizma(procackajte po netu) jako je rijetka al poanta je da ti ljudi doslovno moraju piti krv da bi prezivjeli. njihovo tjelo proizvodi neke kemikalije koje unistavaju krv ili tako nesto...pa da bi kompenzirali dobivaju redovne doze iz mesarne ili doktora(nije bitno od kud)...dah im misrisi po kruskama ili acetonu jer im ti enzimi unistavaju tjelo...necu vise pisat o tome jer neznam detalje pa da nebi nesto smuljao..

:w00t:

13. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Vampiri su sexy :lol:

Yes :lol: (ako su dobro prikazani)

14. pandora

pandora Aktivan Član

A jos je gluplje što vampire večinom prikazuju kao neinteligentne stvorove koje vodi žeđ za krvlju. :cool:
    Mislim, mozda bi i bilo zanimljivo igrati se sa novim moćima i gristi, ubijati i plašiti ljude na početku, ali bi mi to vrlo brzo dosadilo nakon par mjeseci ak ne i prije. Kad imas vječan život na raspolaganju ubrzo shvatiš kako je to glupo.
    Zato su mi knjige od Anne Rice dobre jer ona drugačije prikazuje vampire. :evil2:

yus yus ^^
    i u njenim knjigama svi težu za upoznavanjem boga i za nečim božanskim općenito....

15. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

yus yus ^^
    i u njenim knjigama svi težu za upoznavanjem boga i za nečim božanskim općenito....

Npr. Lestat je jako dobar lik :evil2:

16. pandora

pandora Aktivan Član

lestat se kao vratija sa veronikinim rupcem iz raja...

ipak više volin pandoru i mariusa...
    ja san romantična duša... ^^

17. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

lestat se kao vratija sa veronikinim rupcem iz raja...

ipak više volin pandoru i mariusa...
    ja san romantična duša... ^^

Pandora je ona iz rimskog razdoblja , ne ? :evil2:

18. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

I ja bi da me Marius pretvori u vampiricu :evil2:
    On je meni presexy :cool:

19. pandora

pandora Aktivan Član

I ja bi da me Marius pretvori u vampiricu :tired:
    On je meni presexy :blush:

i meeeeniiiiiii..... i zauvik bi bili skupa, a nebi ga ostavila ka ona... šmrc šmrc...
    zašto takvi tipovi postoje samo u knjigama? :think:

btw merc... je, u rimsko doba se zvala lidija... :unsure:

20. genesis

genesis Novi Član

Zasto se vampiri ne vide u ogledalu?

Podijelite ovu stranicu