1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Upomoć!

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Anria, 5. Srpanj 2007..

1. Anria

Anria Aktivan Član

Ok, jednog lijepog dana sam u knjižnici naletila na knjigu kojoj sam pročitala samo onaj kratki opis na stražnjoj strani korica i jako me zainteresirala. Nisam je posudila jer sam već imala posuđene 3 knjige, ali sam je htjela posuditi kad završim s čitanjem lektira. Problem je u ome što sam zaboravila i naslov i autora knjige. Ne znam kako mi se to dogodilo.
    Samo se sjećam jedne rečenice s kratkog opisa - ''govori o svijetu kakav je bio prije nego je vjera ujednog boga protjerala vilinski narod''

Ajde, dobri i načitani ljudi Eydisa, jeli ovo ikome poznato? :cocky: (jer stvarno nisam uspjela opet nai tu knjigu, koliko god tražila)

2. autumn

autumn |-O

E, ja vec sto godina govorim da se treba napraviti nekakav search engine da se moze traziti po radnji knjiga! :lol: I flimova kad samo kad toga. Uvijek zaboravim naslov, pisca da ne spominjem.
    Tako da ne znam ni ovo. :lol:

3. Nea

Nea curica

Tražih ali neuspješno..A jesi li probala po stranicama izdavačkih kuća? :lol:

4. Versius

Versius shajzeshit

takoder sam trazila, ali non stop nalazim na neke diskusije o keltskim mitovima :lol:

5. Velena

Velena vintage queen

Idi češće u knjižnicu pa ćeš je nać, bar ovdje nema velikog izbora fantasy knjiga, a i podjela im je čudna, GGK i JRRT su pod Engleska književnost, dio je pod drugim govornim područjima i SF , a dio u Dječjoj. Pa se sad ti snađi.

6. Anria

Anria Aktivan Član

Prošla sam sve odjele koje si nabrojila, a još je nisam našla...
    Zadnja nada je da ju je netko posudio i još nije vratio....

7. Psychaki

Psychaki Gost

pričaj s knjižničarkom , ili -em, ako nisi, barem da ti kaže što se sve od fentazija nudi, pa onda.....

8. Kron

Kron Novi Član

Ono sto trazis je POSLJEDNJA SVJETLOST SUNCA od Kay-a. Prefenomenalna knjiga u svakom slucaju, i svi bi je trebali procitati.

9. Nea

Nea curica

:onoz: đizuz a ja sam je čitala...jest malo davnije ali ipak...

Na istoj zemljopisnoj karti gdje se nalaze Sarant, Arbonna i Al-Rassan, daleko na sjeveru leži Vinmark, zemlja Erlinga. Erlinzi u svojim dugim brodovima već stoljećima haraju Angicynom, otočnom zemljom svojih južnih susjeda. Anglcynom vlada kralj Aeldred u nestalnom savezu s narodom Cyngaela.
    Nadjenuvši nova imena Vikinzima, Anglosasima i Velšanima, Guy Gavriel Kay ispričat će pripovijest o dobu kada je junaštvo imalo svoju cijenu, kada krv uistinu nije bila voda i kada vjera u jednog boga još nije potjerala vilenjake s ovog svijeta.
    Mladi Erling srest će se oči u oči sa svojim davno izgubljenim ocem, kraljev sin svoju će odvažnost morati prosuditi u susretu sa šumskim božanstvom, a cyngaelski princ pokušat će na vilinskom dvoru izmoliti milost za dušu svojega brata.
    Posljednju svjetlost sunca Guya Gavriela Kava, višestruko nagrađivanog kanadskog autora, prevela je Martina Aničić, stalna Kayeva prevoditeljica, a naslovnicu kao i uvijek potpisuje Igor Kordej.
    Svaka čast Kron :onoz:

10. Versius

Versius shajzeshit

:omg: ja sam to citala :omg:

svaka cast :onoz:

11. Elvenstar

Elvenstar missing

A zato mi je bilo poznato, al nikako se nisam mogla sjetiti otkud :onoz:. Ali bar nisam jedina senilna :omg: .

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ti i Xypo. :onoz: naše bakice :omg:

13. Freya

Freya goddess of eydis

A meni je odlanulo kad sam vidjela o kojoj knjizi se radi, jer ju nisam čitala! :onoz:

14. Velena

Velena vintage queen

Odlična knjiga, bolja mi je od Arbone.

15. Terranea

Terranea evil turtle

kvragu, i ja gledam odakle mi je poznato, a ono to...
    što je najgore, imam tu knjigu doma na polici :happy:

i da, knjiga je stvarno SUPER :whistle:

16. Nea

Nea curica

:love: onda Elven i ja dobro kotiramo :cry: jer smo mi samo čitale knjigu :belj:

17. Versius

Versius shajzeshit

ej! :belj: i ja sam citala

18. Terranea

Terranea evil turtle

:belj: onda Elven i ja dobro kotiramo :cry: jer smo mi samo čitale knjigu :belj:

no, no... i ja sam ju pročitala... :hugz:

19. Anria

Anria Aktivan Član

Joj hvala Kron!!!
    Baš si pomogo :laugh:

20. autumn

autumn |-O

jbt, kako neaktivna tema, kaj sa ja jedina koja se ne sjeca nikad naslova ni nicega osim radnje? :lol:

uglavnom, vec se par dana pokusavam sjetiti knjige koju sam citala prije 20+ godina, uglavnom, radnja se dogadja negdje tijekom WWII ili vijetnamskog rata, mislim prije WWII, japanski zarobljenicki logor i vise manje je cijela knjiga o ljudima u logorui kako se snalaze, jedan lik je bas ono ratni profiter, slizao se s japancima i jedino ceg se bas dobro sjecma je da su ih na kraju amerikanci oslobodili i on je jedini bio uhranjen dok su svi ostali bili na rubu umiranja od gladi pa su ga ubili ili osudili ili slicno nesto.
    tipa su zvali stakor ili nesto slicno, zivotnja neka u nadimku :D

btw, godinama sam trazila i kako se zove preodlicna njiga koju sam u jednom danu pod klupom skolskom procitala jos u osnovnoj i nikako nisam mogla naci, danas pokusam opet guglati i nadjem :D
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nightfall_(Asimov_short_story_and_novel)

gugul nam sve bolje cita misli :love: :lol:

Podijelite ovu stranicu