1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Unutarnja Politika

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Psychaki, 28. Prosinac 2006..

?

Gdje stojite ?

1. lijevo

55.6%
  2. desno

0 glas/ova
    0.0%
  3. centar

0 glas/ova
    0.0%
  4. lijevi centar

11.1%
  5. desni centar

0 glas/ova
    0.0%
  6. ne stojim

33.3%
  1. Psychaki

Psychaki Gost

Vaši politički stavovi, rasprave, ideje . . .
    Jeste li član neke političke stranke, izlazite li na izbore , biste li se ikada kandidirali na izborima ?

2. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Nisam, naravno da izlazim i NE (dobro, možda, ali to bi moral biti jedan potpuno drugi svijet -mislim na svoj, unutrašnji)

btw glasah za lijevo (kao i uvijek dosad)

3. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

navrsih 18 god.. znaci imam pravo glasat na slijedecim izborima.. al ne namjeravam.. to su sve isti ljudi na vlasti i sva ta glasanja su samo iluzija da se narod osjeca vaznim, da narod "osjeti" da ima moc i da sudjeluje u necem... a ofce ne kuze da su prevareni.. i da zapravo nista nemogu promijenit..

4. abominacije

abominacije (/:=D

kao i u svakoj prilici rundek ima prikladan tekst...
    da citiram...
    o, oo tko che shvatiti to... ljevica desnica, centralno...

vodjen tom mishlju prisiljen sam ustvrditi da lik ima apsolutno pravo... ionako se sve vrti oko novca... politika iskvari chovjeka... previshe kompromisa koji su neprihvatljivi... ono shto glasash na izborima je tako svejedno... bivsha ekipa iz komunistichke partije jugoslavije je sada i lijevo i desno... mozhda kad izumru... look to the brighter future kids...

5. Psychaki

Psychaki Gost

Da stavim onda jednu prikladnu, od najdržeg mi :))

REVIJA 1

Mili Bože, kud sam pošo?
    K izborima ja sam došo,
    Ne znam, čemu dadoh glas.
    Da sam, braćo, ovo znao,
    Glasa njemu ne bih dao,
    �Kažu�frigati će nas.

Mili Bože, kud sam zašo,
    Naroda još nisam našo,
    Ali gulaš nadoh ja.
    Ja i razni trafikanti,
    Korteži i špekulanti,
    Pravi purgar jesam ja!

Jedan šmira, drugi kara,
    "Dobiti ćeš komesara",
    Treći veli: "Ti si tat".
    Rauch zatvara, Hamruš špara,
    Čini mi se, sve me vara:
    Čuješ, Zagreb, hodi spat.

Još Hrvatska nij� propala,
    Nek se hrusti šaka mala,
    Štrik nam mećeju za vrat,
    Glasna, jasna od pameti,
    Mogli bi me još zapreti,
    Zato, Miško, hodi spat.

Jedni su za Starčevića,
    Drugi su za Tomašića,
    Treći za koaliciju.
    Ovo nije pravi posel,
    Postal bum na koncu osel,
    Žive Bog policiju!

Ovaj ide mirno v Peštu,
    Drugi opet ima v reštu
    Proti volji mukte stan.
    Prosto zrakom ptica leti,
    Teško j�živet, teže umreti,
    Meso j� skuplje saki dan.

Plovi, plovi, moja lado,
    �Pameti ja još ne nađoh,
    Ali nađoh čašicu;
    Zagreb-grade, ti si bijeli,
    Jer si crn i blatan cijeli,
    Tebi ovu zdravicu.

Makar stojiš, ti se krećeš,
    Makar padaš, ljosnut nećeš
    Kako tvrde glupani.
    Oni što su danas s vama,
    Jesu bogme proti nama
    Pak će biti lupani.

Dugo već nam veli Pokret
    Da će biti silan okret
    Narodne politike.
    Oj, Hrvati, braćo mila,
    Dugo već nas vodi sila
    Narodne pol-litrike.

Hajd, junaci, naprijed žurno,
    Jer je vrijeme mučno, burno,
    Hajd junaci, ali kud?
    Miruj, Zagreb, srce moje,
    "Jadran" ima novce tvoje,
    Dumi želim sretan put!

Izbori su srećno prošli,
    Novi ljudi su nam došli,
    Ja sam već posijedio,
    A Hrvatu, siromaku,
    Još je veći mrak u mraku,
    Otkad je pobijedio.

(Matoš)

6. kalthir

kalthir woof woof

ideologijom kidam nalijevo.
    maloljetnost me spriječava u službenom izjašnjavanju po tom pitanju.

7. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

A joj politika. Nisam član nikakve stranke, a jedan prijatelj me je pokušavao nagovoriti da se priključim mladeži HDZ-a. Na izborima glasam, ali uvijek za stranku zelenih :rant: (njima uvijek treba glas podrške :laugh: ). Da li bi se ikada kandidirala? Ne znam možda, ali to mi se čini kao puno posla i nekako na kraju, šta god da se desi, ti si kriv.
    Uglavnom kako je moj bivši ''šef'' volio reći ja radim za apolitičku organizaciju, što je bio čisti shit jer je on ono ''potajno' gurao jednu političku stranku koja nam je navodno pomagala. So I hate politics. :belj:

8. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Zgražam se na sve vas koji tvrdite da na izbore nema smisla izlazi ili tvrdite da se ništa ne može promjenit. Mislilo se za tuđmana da će živjet vječno, pa gle di je sad. Da pol vas koji ne izlazite na izbore glasa, vidli bi da nije sve tako apoklaiptično i da nema tu nekih velikih teorija zavjera. Ja ću definitivno izaći na izbore, što zbog građanska dužnosti, tako i zbog toga jer znam da svaki glas vrijedi, a i zato jer sam na svom faksu dosta toga naučio da znam da stavovi o ne izlaženju na izbore su najgora moguća opcija. Treba nam zakon ko u Belgiji di oko 90% ljudi izađe na izbore, jer su zakonom obavezni, u protivnome kazna. Vi shvaćate da takav zakon ovdje neće proći, jer su takvi interesi, a vi im još i pomažete u tome.

Što se tiče političke orijentacije, držim se nekakvog svog liberalnog stava, tak da sam tu negdi u centru, ni vrit, ni mimo :laugh:

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ja ću definitivno izaći na izbore, što zbog građanska dužnosti, tako i zbog toga jer znam da svaki glas vrijedi, a i zato jer sam na svom faksu dosta toga naučio da znam da stavovi o ne izlaženju na izbore su najgora moguća opcija.
    Ajde onda pliz nama smrtnicima objasni zasto je neizlazenje najgora moguca opcija. Osim onoga da se glasovi onih koji nisu izasli na izbore na crno pridodaju odredjenim strankama...

Cim se na izbor ponudi neka stranka koju ne cine stari prdonje iz bivske komunisticke partije i koja nudi neke inteligentne planove, istog trena glasam za njih. Makar samo pro forme, jer sam odavno izgubio nadu u ljudski rod da bih imao ikakvih aluzija o tome da se nesto moze popraviti u nasem drustvenome ustroju. Osim preko cjevi puške. Ma cak i da se moze, nisam ja za to... previse sam nekompatibilan sa ostalim ljudima da bi sudjelovao u takvome necemu. Osim preko cjevi puške :lol:

That's why I hate politics. Jel nude sta konkretno? Ne. Samo seru price i puno govore a nista ne kazu.

Btw, iako me u principu totalno boli k. za politiku, skuzio sam da sam po politickome opredjeljenju anarhist. Nakon sto sam procitao neke manifeste o tome... a pojma nisam imao :lol:

10. Psychaki

Psychaki Gost

Exxar, da svi ljudi imaju takav stav "ne mogu ništa pomoći i briga me" , nikada se ništa i ne bi promijenilo.

11. kalthir

kalthir woof woof

nemaju svi. ima exxar.

12. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Vaši politički stavovi, rasprave, ideje . . .
    Jeste li član neke političke stranke, izlazite li na izbore , biste li se ikada kandidirali na izborima ?

POLITIČKI STAV-sve je u k.... Dok nema para,nema života!
    RASPRAVE-kakve rasprave? :lol:
    IDEJE-da,hoćemo veće plaće i ceste ber rupa!

Član nisam,nedaj bože, niti političke stranke, na izborima sam bila samo jednom,o kandidiranju ne znam. Kaj se tiče političkog kandidiranja,ne.

POLITIKA JE KURVA A JA SE NE DRUŽIM S KURVAMA! Eto...

13. Sherpa

Sherpa Legenda

Ne trudim se previse pratiti politiku i da je to manje sve vise skupina zakonski dozvoljenih lopova, no izlazim na izbor, ne da glasam za nekoga, nego da glasam protiv nekoga. Svaka osoba koja ne izadje na izbore po meni NE SMIJE nista reci protiv tekuce vlasti. No za one koji neznaju za koga glasati i iskreno ih zaboli k♥♥♥c mislim da bi ipak bilo pametno da izadju na izbor te, ako nista drugo, prekrize svog glasacki listic i ucine ga nevazecim. Jer ako gledate da netko manipulira glasovima, najlakse ce manipulirati glasovima ljudi koji nisu dosli glasati.

Ono sto je Dremora naveo kao primjer u Belgiji bi i ovdje trebalo uciniti.

A sto se tice zadnjih izbora za gradonacelnika, osobno priznajem da sam glasao za bandica (koji kolika kog da je lopovcina mjenja ovaj grad) iz razloga da mi na vlast ne dodje miksic.

14. Psychaki

Psychaki Gost

Npr. glasovi koji se daju 'malim' strankama koje ne uspiju izboriti zastupničko mjesto na kraju se pripišu u korist stranke s najvećim postotkom glasova . . .

15. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ajde onda pliz nama smrtnicima objasni zasto je neizlazenje najgora moguca opcija. Osim onoga da se glasovi onih koji nisu izasli na izbore na crno pridodaju odredjenim strankama...

Cim se na izbor ponudi neka stranka koju ne cine stari prdonje iz bivske komunisticke partije i koja nudi neke inteligentne planove, istog trena glasam za njih. Makar samo pro forme, jer sam odavno izgubio nadu u ljudski rod da bih imao ikakvih aluzija o tome da se nesto moze popraviti u nasem drustvenome ustroju. Osim preko cjevi puške. Ma cak i da se moze, nisam ja za to... previse sam nekompatibilan sa ostalim ljudima da bi sudjelovao u takvome necemu. Osim preko cjevi puške :lol:
    That's why I hate politics. Jel nude sta konkretno? Ne. Samo seru price i puno govore a nista ne kazu.

Btw, iako me u principu totalno boli k. za politiku, skuzio sam da sam po politickome opredjeljenju anarhist. Nakon sto sam procitao neke manifeste o tome... a pojma nisam imao :lol:

Zato jer tvojim ne glasanjem dobivaju oni koji stalno pobjeđuju na izborima, a tvojim izlaskom, gle niakd neznas mozda bas ta stranka osvoji koji zastupničo mjestu, a time i dobije veću medjisku pažnju. Dovoljno da uđe u Sabor i da ju se čuje, jer tako na dužem planu rade na svojoj promociji i možda osvajanjem značajnijeg broja mjesta u Saboru na slijedećim izborima...ovako možeš barem na dugoročnom planu nešto poduzet :lol: ...ako hoćeš primjer, tu ti je HSU...jbga za njih glasuju umirovljenici, kojih ionako ima najviše u državi, trenutno imaju 3 zastupnika ako e ne varam, a po većini istarživanja koju je proveo moj fakultet povećati će na 5, ili čak 6...e sad kad bi mladi svi glasovali za neku opciju, a ne da imaju stav "ja neću glasat, ionako je to bezveze", možda bi se ipak nešto postiglo.

A što se tiče anarhije...čito sam ja cijela poglavlja o tome, iako zvuči zanimljivo, država bez struktura i određenih institucija je, de facto utopijska želja nekih...teško da bi takva država mogla prosperirat, no ko zna možda jednog dana...ideja je dobra, al u današnjoj stvarnosti je nemoguća...but we can hope...

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Npr. glasovi koji se daju 'malim' strankama koje ne uspiju izboriti zastupničko mjesto na kraju se pripišu u korist stranke s najvećim postotkom glasova . . .
    Iskreno sam i ja za to, jer je meni osobno pun k♥♥♥c glupih i bezveznih stranaka, jer sam uvjet osnivanja stranke je apsur... 100 ljudi :lol: , tako da mozemo i mi napraviti stranku Eydis :lol:

Broj stranaka treba POD HITNO srezati, tako da u Hrvatskoj ima do maksimalno 10 stranaka

17. Psychaki

Psychaki Gost

Pa nije li relativno nedavno reguliran broj članova potreban za osnivanje stranke baš da se nešto učini na tom planu. Hrvatska ima prevelik broj stranaka za jednu tako malu državu, istina :lol:

18. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Iskreno sam i ja za to, jer je meni osobno pun k♥♥♥c glupih i bezveznih stranaka, jer sam uvjet osnivanja stranke je apsur... 100 ljudi :lol: , tako da mozemo i mi napraviti stranku Eydis :lol:

Broj stranaka treba POD HITNO srezati, tako da u Hrvatskoj ima do maksimalno 10 stranaka

taj zakon bi trebao doći na dnevni red uskoro, zbog usklađivanja sa zakonima EU...moj fax ga je bio predložio još prije nekoliko godina, bio je među najboljima i najrazrađenijm u Europi, no naši su ga saborski zastupnivi ismijali tada...a sad ko pizde mole moj fax da im ga opet sastavi, no profesor koji je bio glavni kreator ih je fino odj♥♥o... :lol:

Pa nije li relativno nedavno reguliran broj članova potreban za osnivanje stranke baš da se nešto učini na tom planu. Hrvatska ima prevelik broj stranaka za jednu tako malu državu, istina :lol:

tu i većina glasova odlazi u vodu... npr. kad neko glasa za Hrvatsku Stanku Maslina :lol: ...pliz, to nemre imati dobar program, a ni ljude za sve to što obećaju...ja glasam za najbolji program, tj. onaj koji se meni čini da će donijet Hrvatskoj najveći prosperitet...

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

nemaju svi. ima exxar.

Bullseye. Imam takav stav zato sto me politika ne dira. Tko god bio na vlasti, meni ce biti isto. Ne mogu ni od dva zla izabrati manje zlo, jer svi nude isti shit: NIŠTA.

Ispričavam se, griješim. Mogu kao manje zlo birati HDZ. Jer se Sanader za razliku od Račana i ostale bagre zna postaviti kao državnik, a ne kao neki kronični alkoholičar koji ne može konciznu rečenicu izreći, ili kao ultradesničarska seljačina koja glumi najveću hrvatinu a sta je sve radio tjekom rata bolje da se ne priča... Ne kažem da je Sanader bolji čovjek zbog toga, on je ista sranja radio, no on je barem inteligentna bagra, i ne mora raditi seljačinu od sebe da manipulira ljudima, a to cijenim.

No, da se vratim na temu:
    Exxar, da svi ljudi imaju takav stav "ne mogu ništa pomoći i briga me" , nikada se ništa i ne bi promijenilo.

Mene se ljudsko društvo ne tiče. Ne osjećam nikakvo zajedništvo niti ikakvu sličnost sa većinom, a većina je potrebna da se nešto pokrene. Zato me boli k. tko je na vlasti, ja ću raditi ono što mogu napravit sam svojim radom, i pomoći ću si time. Napraviti ću promjenu koja mi odgovara, napraviti ću tu promjenu za sebe. A ostali neka se snalaze kako god znaju, silom većine, kad za nešto drugo nisu sposobni.

ja glasam za najbolji program, tj. onaj koji se meni čini da će donijet Hrvatskoj najveći prosperitet...
    Skidam kapu. No zašto mi se čini da si ti među rijetkima koji tako glasaju...

20. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Slažem se u potpunosti što se tiče Sanadera, uvijek bi njega stavio prije Račana...čovjek em ima karizmu bolju, zna smisleno govorit, zna 5 jezika, ima stav i držanje profesionalca i neda se zaj♥♥avat...skidam kapu dokotru Ivi kao pojedincu, ali HDZ-u ne...

Ja sam optimista i smatram da se promjene mogu dogodit, ako se stvarno žele, sjetite se 1990-e kao najsvježiji primjer...sad samo je potrebna veća animiranost i želja ljudi da se te promjene actually dogode...

Podijelite ovu stranicu