1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Ukazanja

Rasprava u 'Oltar Tajni' pokrenuta od Belmorn, 28. Lipanj 2007..

1. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Po meni teški bullshit. Gledao sam na RTLu neku žensku koja se hvali kak joj se Gospa ukazala na kori stabla jer se puno moli.
    Gospa je također viđena na dnu šalice kave, zamagljenom prozoru, unutar trulog jajeta i na sličnim mjestima.

Čini se da vjera, moć sugestije i slučajnost stvarno mogu natjerat ljude da se Gospa može i želi ukazat na glupim mjestima glupim ljudima.

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Naravno da je bullshit... Zeni se ukazala marija u kori IZREZBARENOG drveta u obliku MARIJE.

Mislim meni se jucer ukazao te sam ja odjednom veliki vjernik. Dan poslje dolazi te dajem intervju i placem dok drzim krunicu u rukama. Rulja pusi foru, odjednom na lokaciji otvaram birti... ovaj... hote... ovaj... crkvu te zgrcem novc... ovaj sirim vjeru.

Ili glupim ili jako promisljenim ljudima koji gledaju na nacin kao i ja. Ni za jednu ukazanje ne posoje vidljivi dokazi.

3. Aronys

Aronys Pleb

:help: Što sve ljudi rade da budu na telki...

4. Versius

Versius shajzeshit

potpisujem sve receno... koja je to fora uopce da svaku glupost imenujemo ukazanjem... ma to me podsjeca na oblake.. pa ono kad ste nadobudni i vidite neke "oblike" u oblacima... i eto... gle slucajno i pokoje ukazanje...
    naah... to je fakat pateticno

5. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

ako nije riječ o njihovoj laži radi nekakve osobne koristi, ne vidim niš lošeg u tome, čak i ako im se i nije stvarno ukazal neki entitet..to samo značii da im je vjera dovoljno intenzivna da imaju takve jake autosugestije, ja iskreno nikad ne bih mogel doći do te razine

6. Gost

Gost Iluminata Ultima

Lijepo što imate svoje mišljenje o ukazanjima, ali temelje se na čemu?
    Na vašem osobnom stavu i doživljaju religijske forme Blažene Djevice Marije.
    Smatram da je potreban znatno ozbiljniji i znastveniji pristup ako želimo odvojiti žito od kukolja ili ako ne želimo da naše rečenice liče na seksualno neartikuliranu tinejđer fazu. :evil:
    Po hermetičnim učenjima, kako navodi Eliphas Levi, Marija je simbol ili glif pozitivne sfere svjetlosti astralne ravni. ( a koje bi druge :yeah: ) Ili da se izrazim malo jednostavnije, ona je personifikacija pozitivne suptilne energije koja uzima arhetipsku formu Blažene Djevice Marije
    Stoga ukazanja su realna tim ljudima koji su zbog religijske ili vjerske prakse ušli u spektar titraja svijesti da mogu vidjeti tu pozitivnu energiju i koja uzima njima najbližu formu pozivnosti, milosrđa i svjetlosti, a to je Marija.
    Drugi slučaj poput Međugorja jest, da izvjesni predjeli teritorija mogu imati pozitivno nabijene energetske biopotencijale zemljinja zračenja, pa do masovnog viđenja te energije (opet u istoj formi) opet dolazi.
    Budistima se npr. ukazuje Buddha milosrđa ili pak božica Kwan Yin. Princip je isti sve su ostalo nijanse :yeah:

7. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Dakle kad u nesto vjerujemo, ta ideja dobiva svoj oblik u astralnoj razini i ovisi o jakosti vjerovanja i "ugodjenosti titraja" ta ideja, misao se manifestira na fizickom planu tim osobama?
    znaci ako ja dovoljno zabrijem na radu sherbedziju on mi se moze ukazati? :yeah:

Drugi slučaj poput Međugorja jest, da izvjesni predjeli teritorija mogu imati pozitivno nabijene energetske biopotencijale zemljinja zračenja, pa do masovnog viđenja te energije (opet u istoj formi) opet dolazi.
    znaci taj biopotencijal djeluje kao katalizator izmedju astralne ravni i osoba koje su zabrijale.
    dakle kad bi ovi budisti dosli u medjugorje njima bi se umjesto gospe ukazao buddha?

8. Psychaki

Psychaki Gost

ionako se te stvari ne bi ukazale ljudima koje bi to išle kasnije prodavati . u tome je i fora. ako to uopće postoji, za prava se ukazanja ne bi trebalo ni čuti.
    mislim , ukazujem se samo onim vjernicima koji su dostojni. a ne one babe sa štandovima , d'uh.

9. Disciple

Disciple Novi Član

Današnja viđenja djevice marije su u 90% slučajeva povezana s lovom.... Dođite vidjeti mjesto gdje se marija ukazala, a usput kupite kipić bosanskih piramida i zastavu che guevare...

Ne kažem da ovo što ti opisuješ nije moguće ili čak izuzetno realno ali jednostavno ne pušim foru da se djevica marija ukazala u slami podriguši ili kori stabla... :yeah:

10. Anria

Anria Aktivan Član

Istinita priča slijedi.

Probijali su cestu kroz jedan dio mjesta. Točnije proširivali cestu.
    Trebali su uzeti komad zemlje, neiskorištene, koja tu trune, koja pripada jednom kiparu.
    Ali, njemu to nije bilo po volji.
    Nako što je preko svih mogućih veza pokušao promijeniti rutu ceste, stari je vidio da neće spasiti svoja 4 metra kvadratna (ne može biti više od toga) i najednom - čudo!!! Ukazala mu se gospa na tom mjestu.
    Tip je sav prosvijetljen isklesao kip gospe i napravio svetište.
    I zadržao svoja 4 metra kvadratna zemlje...

Toliko o viđenjima....

11. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

kratko i jasno... Glupost.... Ne vjerujem.... Možda igre svijetla i sjene ili neki prirodni fenomeni.....

12. Kron

Kron Novi Član

Objasnjenje je jednostvano i cudi me da nitko ga vec nije spomenuo. Rijec je o pareidoliji i sigurno svi imaju nekog iskustva sa time.

Evo jedan primjer: Lenjin na zastoru od tuša. :lol:

Ljudi uobicajno ne reagiraju kada vide sjenu ili oblak koji ih ne podsjeca na nesto religijsko... Sto je zanimljivo. Osobno mislim da je to povezano sa ionako klimavim temeljima vjere i ocajnickim potrebama za opravdavanje iste ali to je druga tema. Isus, osim ako mu jako nije dosadno, sigurno ima i pametnijih stvari za raditi nego se pokazivati na marmeladi namazanoj na kruhu.

Smatram da je potreban znatno ozbiljniji i znastveniji pristup ako želimo odvojiti žito od kukolja ili ako ne želimo da naše rečenice liče na seksualno neartikuliranu tinejđer fazu. :spank:
    Lijepo receno :think:

13. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Slažem se s Kronom, 99,9% tih ukazanja na krafnama itd. su pareidolija ili velika moć autosugestije.
    Gospa se ukazuje samo ako ima nešto važno za reći, što je u zadnjih 200 godina bilo točno 2 puta, a prije toga još jedanput koliko mi je poznato...
    Poruka je uvijek kratka i jasna, a ukazanje se dogodi samo jedanput ili u extremnim slučajevima triput.

14. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Slažem se s Kronom, 99,9% tih ukazanja na krafnama itd. su pareidolija ili velika moć autosugestije.
    Gospa se ukazuje samo ako ima nešto važno za reći, što je u zadnjih 200 godina bilo točno 2 puta, a prije toga još jedanput koliko mi je poznato...
    Poruka je uvijek kratka i jasna, a ukazanje se dogodi samo jedanput ili u extremnim slučajevima triput.

hm a koje su te "prave" pojave? nisam bas informiran al zvuci zanimljivo :)

15. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

1830. > sv. Katarina Laboure, 3 ukazanja, svrha = Gospa poručuje da se daju napraviti medaljice BDM
    1858. > sv. Bernardica, svetište u Lurdu, serija ukazanja koju je popratilo 68 ozdravljenja ,svrha = ozdravljenja, utjeha i molitva vjernika
    1917. > svetište u Fatimi, mali pastiri bl. Jacinta, bl. Franjo i Lucija (još živa), 6 ukazanja, svrha = 3 Fatimske tajne, molitva za patnje koje će uzrokovati komunizam

Ova su ukazanja službeno priznata od Crkve, inače je pravilo kako su bilo kakve ovakve objave privatna stvar primatelja i drugi vjernici nisu obvezni priznavati sadržaj takvih objava. Tako ima i drugih ukazanja o kojima se Crkva ne očituje jer su privatna i ne tiču se svih vjernika. Ova tri događaja su priznata zbog njihove važnosti za cio Narod Božji i jer je to bila volja svih vjernika Crkve.

Neke od karakteristika priznatih ukazanja su:
    a) ukazanje uvijek na istom mjestu
    b) BDM se ukazuje ili nevinoj djeci ili njoj posvećenim redovnicama (Bl. Franjo od Fatime je vidio BDM, ali je nije mogao čuti, samo su djevojčice komunicirale s njome)
    c) ukazanja se uvijek događaju sa svrhom tijekom prijelomnih događaja u povijesti ili kao upozorenje (pr. komunizam) ili kao plan koji ima pomoći vjerncima prebroditi predstojeću krizu
    d) ukazana BDM nikada ne ide protiv nauka Crkve i nikada se ne govori u svoje ime nego u Ime Kristovo

16. Gost

Gost Iluminata Ultima

i nikada se ne govori u svoje ime nego u Ime Kristovo
    Da ovo je bitan podatak. Lucifer koji također se može ukazivati pojedinim medijima može također pričati o ljubavi suosjećanju i sličnome - dobar primjer su new age sistemi, ali nikada se ne poziva na Krista.
    Zapravo sve nečiste sile po mojem istraživanju imaju popriličnih problema kod izgovaranja i pozivanja na Kristovo ime u njihovoj blizini.

17. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

Nema se nama gospa što ukazivati, sve je to igra sjene i svijetla, neka su je neki snimili, sumljam da su ona istinita... Gledajte to ovako, jednom frendu, koji često ide u crkvu s obitelji, zapalio se stan (punjač baterija ga spalio) i prilikom renovacije otkrili su netaknutu sliku gospe.... Zanimljivo jel da, pravo ukazanje... Gledajte to ovako, ta je obitelj ono 100% u duhu crkve, i kada su to vidjeli bio je to znak koji su brzo proširili kao božje prisustvo... da se to naime dogodilo meni, sumljam da bi uopće primjetio sliku, bilo bi to tek preživjeli komad papira s kojim je bila na hrpi, ili neka slučajno preživjela slika, ali ako su vam oči dovoljno otvorene, i ako ste zaluđeni crkvom, voljeli bih ste vjerovati ta je to zapravo bila neka vrsta ukazanja, jel da????

18. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Pravom vjerniku ne trebaju ukazanja, on nosi Boga u svom srcu.

19. Freya

Freya goddess of eydis

Osim toga, kako bi se Marija i mogla ukazivati osim kao duh? Mislim na Mariju - ženu koja je poslužila kako bi rodila Isusa, odgojila ga, doživjela njegovu smrt i na kraju umrla kao i svako drugo ljudsko biće.
    Njezine kosti leže negdje u nekom grobu, ukoliko nisu do sada već isprevrtane i nestale.
    Marija nije božanstvo. Nigdje u NZ nema ni spomena o nekakvom njenom uznesenju na nebo, a pročitala sam ga nekoliko puta sve misleći da mi je možda nekako promaklo!

Ja uopće ne vjerujem da se ljudima ukazala ona. Tko zna što su to vidjeli i pomislili da je Marija!

20. Veles

Veles ljuta zvijer

Htio bih samo napomenuti da ljudi koji vide ukazanja, redovito vide likove kako su oni prikazani u njihovoj crkvi, prema modelima i kanonima koji su se davno ustalili u religijskoj umjetnosti. Isus je redovito zgođo s bradom, dugom kosom i togom, BDM je mlada žena s bucmastim licem, velom preko kose i bijelom haljinom, itd. Drugim riječima, vide točno ono što i oni i svi drugi vjernici očekuju da se vidi.

Dakle go figure :wtf:

Podijelite ovu stranicu