1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Učini Pravu Stvar!

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 19. Ožujak 2007..

1. Nea

Nea curica

Da malo oplemenimo Eydis i unesemo duh darivanja svakoga dana, a ne samo na crvene datume u kalendaru. :think:

Ovdje postajte članke o dobrotvornima akcijama ili linkove na iste jer vjerujem da će se pronaći makar jedna duša koja će učiniti nešto dobro za drugoga. :dry:

:dry: Nije dozvoljen apsolutno nikakav spam ili postanje, osim članak i linkova koji se tiču navedene teme. :dry:

Ukoliko ne znate ispuniti uplatnicu evo primjer (ako nešto nije jasno slobodno me pm-ajte) :

Hvala svima koji će makar kliknuti da vide o čemu se radi. :dry:

Svi za jedno(g)!

Stvari koje vam više nisu potrebne darujte, a među stvarima koje su darovali drugi pronađite pokoju sitnicu za sebe. Sudjelujte u humanitarnoj akciji u predvorju menze SC-a od 16. do 24. ožujka.

Udruga za kulturu i društvenu ravnopravnost – Refleks poziva vas da se priključite humanitarnoj inicijativi Svi za jedno(g)!, koja će se održati od 16. do 24. ožujka u predvorju menze SC-a.

Inicijativa je 'nasljednik' prošlogodišnjeg Humanitarnog buvljaka te stoga stremi k istom cilju – prikupljanju novčanih sredstava za potrebite obitelji.

Darujte stvari koje vam više nisu potrebne, a među stvarima koje su darovali drugi pronađite pokoju sitnicu za sebe. Za tu sitnicu ostavite dobrovoljni novčani prilog koji je u skladu s vašim mogućnostima, a taj će se prilog, kao i sve druge stvari darovati onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Ono što Svi za jedno(g)! daruje vama stvaralaštvo je mladih umjetnika uključenih u inicijativu – razgledajte njihove fotografije, crteže, pročitajte pjesme i priče, pogledajte performans...

Kao veliki finale inicijative, 24. ožujka u klubu SC-a održat će se koncert živopisnih demo-bendova kao što su Šta ima?, No Chance, Abroad Experiments... i svirka DJ-a Davora Batisweilera, DGreea, Daniela Kunsteka...

Dođite, pomognite i zabavite se svakoga dana od 11 do 21 sat.

2. Nea

Nea curica

Evo nešto lakše, samo minuta vašeg vremena i par kliktanja :dry: a stvar JE prava :think:

The innocent victims of Internet child abuse cannot speak for themselves.

But you can.

With your help, we can eradicate this evil trade.

We do not need your money.

We need you to light a candle of support http://lightamillioncandles.com/

The more candles we light, the more powerful our voice becomes.

This petition will be used to encourage governments, politicians, financial institutions, payment organisations, Internet service providers, technology companies and law enforcement agencies to eradicate the commercial viability of online child abuse.

They have the power to work together. You have the power to get them to take action.

Please light your candle at http://lightamillioncandles.com/ or send an email of support to light@lightamillioncandles.com.

Together, we can destroy the commercial viability of Internet child abuse sites that are destroying the lives of innocent children.

Kindly forward this email to your friends, relatives and work colleagues so that they can light a candle too.

:dry:

3. Elvenstar

Elvenstar missing

Od 1. ozujka u svim x-nation ducanima prodavat ce se majice, a ukupan prihod ide za kupnju mamografa za KB Sestara milosrdnica u Zagrebu.

Karcinom dojke sve je cesci suputnik u zeninu zivotu. U Hrvatskoj godisnje od tog karcinoma umre 850 zena, a evidentira se oko 2500 oboljelih. Brojne medicinske studije pokazale su da je mamografija najucinkovitija metoda ranog otkrivanja karcinoma koja znatno povecava sanse za izljecenje.

U X-nationu vas cekaju majice s oznakom "Fighting for life" u cetiri boje: bijela, roza, smedja i zelena.

Cijena majice 49 kn.

4. Elvenstar

Elvenstar missing

POMOZITE MI DA DOČEKAM PRVI ROĐENDAN

Dragi dobri ljudi,
    Moje ime je Lamija Alihodžić. Imam tek 11 mjeseci i u njemu bola za 11 života. Teško sam bolesna, moji roditelji slave svako moje buđenje jer sam s njima, eto, još jedan dan, a svaki dan moga života za njih je dar od samoga Boga.
    U svom kratkom životu, prije sam naučila da su bubrezi vitalni organi nego što sam naučila hodati. Iza mene je već osam operacija tog vitalnog organa i ko zna koliko će ih još biti ukoliko mi neko ne pomogne, jer preostao mi je samo jedan, a i on svaki čas može stati. Poslije toga... Ne smijem misliti šta će biti poslije toga...

Novac ne donosi sreću, to čak i ja ovako mala znam, ali bez novca moji roditelji ne mogu biti sretni jer neće imati mene. Ne želim da bilo ko zaplače kada dobije ovo pismo, jer ja suza imam za cijeli svijet. Ne želim da pročitate prvih nekoliko redova i gurnete ga od sebe jer ne možete podnijeti toliku količinu tuge. Ne želim da bilo ko pomisli da ga želimo prevariti. Želim i molim vas da mi date šansu da živim, šansu da potrčim, šansu da pravim kule u pijesku, a ne u oblacima. Ja ću vam to svima vratiti. Nekome osmijehom, nekome zagrljajem, a nekome peticom u školi kada budem velika.

Rođena sam sa bolesnim bubrezima. Nakon postavljanja stenta u lijevi ureter u novembru prošle godine i kratkotrajne peritonealne dijalize, tokom decembra sam imala mnogo zdravstvenih problema. Ljekari kažu da se to zove virusni gastroenterokolitis i virusna infekcija gornjeg respiratornog sistema. Danas sam dobro; imam plasiran stent u lijevi ureter i nalazim se na profilaktičnoj dozi cefaclor sirupa. Zna li iko šta to znači? Jedna jedanaestomjesečna djevojčica zna. Pomozite mi da to zaboravim...

Zbog kompleksnosti mog slučaja i svih komplikacija koje su iz njega proizašle, ljekari Nefrološkog odjeljenja Pedijatrijske klinike KCU Sarajevo, koja je moj drugi dom, kontaktirali su ljekare iz Švedske, Slovenije i Njemačke. Kažu da treba vremena da se bubreg oporavi, a da se normalno oticanje urina održava još tri mjeseca putem stenta u lijevom ureteru. Za jedan i pol mjesec planira se vađenje stenta i tada bi se vršila snimanja urotrakta u cilju ispitivanja morfološke i funkcionalne situacije novoformiranog uretera. Ljekari očekuju da bi se na novoformiranom ureteru lijevo mogla nalaziti stenoza, a i vezikoureteralni refluks, jer nije urađen antirefluksni mehanizam. Ne znam šta to znači, ali zvuči strašno, zar ne? Gotovo kao vještica u priči o Ivici i Marici!!!

Nakon toga šalju me negdje. Kažu u neki centar izvan Bosne i Hercegovine. Lijepo zvuči... A moji roditelji nemaju novaca za to. Tata ne radi, a mama radi u školi. Trebam Vašu pomoć, trebam saznanje da nas troje nismo sami na svijetu, trebam osjećaj da je nekome stalo, trebam znati da još nekoga može dirnuti dječija suza... Ne trebam skupe igračke, već sam Vam sve rekla o svojoj želji za građenjem kula u pijesku, ne trebam čak ni previše od Vas, samo Vas molim da shvatite da jedan jedini novčić koji Vama ne znači ništa ili Vam je možda višak, može spasiti moj život i donijeti sreću mojoj mami i mom tati.

Voli Vas Vaša Lamija

Sredstva možete uplatiti na sljedeće račune:

Ime banke: UPI BANKA SARAJEVO
    SWIFT kod UPI BANKE SARAJEVO: UPBKBA22

Ime i prezime: MIRZA ALIHODŽIĆ
    Račun/konto:
    Transakcijski račun UPI banke: 1540010000001910
    566735 29 3405 (u EUR za uplate iz inostranstva)
    566735 21 73282 (u KM za uplate iz BiH)

Adresa primaoca:

Ul. Antuna Branka Šimića 29/1
    71000 Sarajevo
    Bosna i Hercegovina

Tel: 0038761803977
    Broj lične karte: 04BQB9147

Adresa banke:
    Ul.Obala Kulina bana 9a
    71000 Sarajevo
    BiH

http://helplamija.blog.ba/

:dry: :think: :dry: :dry:

5. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Zapalila sam već drugu svijećicu. Ovih uplata ima jako mnogo i mnogo ljudi traži pomoć. Stvarno je lijepo činiti drugima dobro i pomagati jer ipak se dobro dobrim vraća,ali kad bi išla sve to uplaćivati,mislim da bi bankrotirala. Al ak se može proslijediti mail koji plaćam i ti novci odu u dobrotvorne svrhe, to mi je jako drago.

6. Aronys

Aronys Pleb

7. Elvenstar

Elvenstar missing

Post preuzet sa bloga Mala Anja http://malaanja.blog.hr/ :

Dobar dan dobri ljudi!
    Roditelji smo djevojčice Anje Kostanjevečki koja je od rođenja stopostotni invalid.Naša malena nije u stanju samostalno živjeti nego je potpuno ovisna o nama te treba pomoć 24 sata u svakoj situaciji (oblačenju,hranjenju,kupanju,sjedenju)
    Od prvog dana njezinog rođenja uključena je u sve terapijske tretmane,a nedavno je bila u Njemačkoj na liječenju, posjećujemo Krapinske toplice,a u Zagrebu smo obišli sve bolnice. Kako naše zdravstvo ne pokriva liječenje u inozemstvu kao niti lijekove koje naručujemo iz inozemstva (keppra,primidon) koji koštaju svaki 500kn,a potrebni su za njezino zdravlje,sve troškove snosimo mi roditelji.

Uz lijekove koje svakodnevno troši potrebna su joj razna pomagala (stolac za sjedenje u kući,i dr) koji svaki koštaju minimalno od 10 do 20 tisuća kuna.Kao svaki roditelj i mi tražimo razne alternative,tako za dva tjedna krećemo na rehabilitaciju u Ljubljanu,a rehabilitacija je barem tri puta godišnje ,a svaki odlazak košta oko 7500-8000 kn i to 5-6 dana
    Uz sve to morati će na operaciju oba dvije noge i kukova,s time da je to zahtjevna i rizična operacija a malena je uz to jako spastična, nema kontrolu glavice i uz sve to ima tešku epilepsiju, a operacijom bi se postiglo da dijete donekle samostalno sjedi,a to je samo jedan mali segment u njenom liječenju.
    Naša Mala Anja još ne govori i mentalno dosta zaostaje, a raznim terapijskim tretmanima joj pokušavamo poboljšati njen i ovako težak život kojeg još nije ni osjetila,a željna je života.

Unatoč svim našim naporima i uz naša nedovoljna primanja našoj maloj Anji s obzirom na njezin teški invaliditet potrebna je novčana ili bilo koja druga pomoć pri kupnji medicinskih pomagala kao i kod daljnjeg liječenja, te za tešku operaciju koju naša kćer čeka,

U nadi da ćete bilo kako pomoći,mi roditelji naše djevojčice Anje Kostanjevečki zahvaljujemo.»

Jasmina i Tomislav Kostanjevečki
    Prugovečka 4
    10040 Zagreb

br.žiro računa u Zagrebačkoj banci
    2360000-1000000013

Poziv na broj:
    3113728810

Kontakt telefon: tata Tomislav
    091/252-5862

8. Elvenstar

Elvenstar missing

9. Elvenstar

Elvenstar missing

UN - peticija za sigurnije ceste

PRIDRUŽITE SE KAMPANJI

Podržavam peticiju UČINIMO CESTE SIGURNIMA koja apelira na 62. sjednicu Ujedinjenih naroda, a koja će se održati 2007. godine i na kojoj će se raspravljati o rezoluciji Glavne skupštine.

Rezolucija predlaže sljedeća rješenja koja bi trebala utjecati na smanjenje stradavanja u prometnim nesrećama:

* Pružanje potpore od 300 milijuna američkih dolara vrijedan desetogodišnji globalni Akcijski plan čiji je cilj poboljšati sigurnost na cestama u zemljama u razvoju
    * Uputiti apel Svjetskoj banci i ostalim multilateralnim i bilateralnim donatorima kako bi se najmanje 10% proračunskih sredstava namijenjenih za razvoj cestovne infrastrukture namijenilo za poduzimanje mjera vezanih za podizanje razine sigurnosti prometa na cestama
    * Pružiti potporu Svjetskom sastanku na ministarskoj razini, a on će se održati pod pokroviteljstvom UN-a kako bi se osigurao maksimalni angažman na visokoj političkoj razini i poduzele sve potrebne mjere sprječavanja smrti na cesti u zemljama u razvoju

http://www.hak.hr/sigurnost/pridruzite_se.htm [​IMG]

10. Elvenstar

Elvenstar missing

c/p

Dragi prijatelji Zaklade Ana Rukavina,

do početka rada Zaklade Ana Rukavina Registar dobrovoljnih darivatelja koštane srži sastojao uglavnom od članova obitelji oboljelih (~150), a do konca svibnja ove godine broji više od 23.000 dobrovoljnih darivatelja.

Uz vašu pomoć održali smo 82 akcije u 53 grada, no sa time naš posao tek počinje!

Za točno određivanje kome darivatelji mogu darovati koštanu srž, potrebno je odrediti gene tkivne snošljivosti (tzv. HLA tipizacija).

Cijena jedne tipizacije iznosi 1000 kn. Za tipizaciju sadašnjeg broja darivatelja potrebno je 23,000.000,00 kn (dvadesettrimilijuna kuna). Dosad je prikupljeno nešto više od dva milijuna kuna.

Na natječaju T-HT-a dobili smo na korištenje HUMANITARNI TELEFON 060 9000 u razdoblju 01.06. – 31.08.2007 godine.

Pozivom donirate 6.1 kn (s PDV-om), a sav prihod biti će utrošen za HLA tipizaciju.

Ponovo molimo vašu pomoć, jer što prije uzorci budu tipizirani mogućnost pronalaska podudarnog darivatelja za spas mnogobrojnih oboljelih od leukemije i ostalih hematoloških bolesti postaje veća!

Molimo pošaljite ovaj mail svojim prijateljima, proširimo ponovo mrežu pomoći i donirajmo 6,1 kn za pomoć onima kojima je najpotrebnija.

S poštovanjem i zahvalnošću,

Anini prijatelji

VIŠE O NAŠEM RADU MOŽETE SAZNATI NA www.zaklada-ana-rukavina.hr i www.zelimzivot.blog.hr

11. Aronys

Aronys Pleb

Kupujte Studenu s crvenim omotom i 10% od vašeg novca ide za djecu koja trebaju obitelj!

12. Nea

Nea curica

[​IMG] DOŠLO JE VRIJEME DA SE I EYDIŠANI PRIDRUŽE[​IMG]

[​IMG]HRABROM SRCU[​IMG]

Humanitarna udruga HRABRO SRCE je neprofitna, nevladina i nestranačka organizacija, osnovana 28. travnja 2003. godine, koja djeluje na nivou Republike Hrvatske.

Udruga je osnovana u cilju poticanja i razvijanja suradnje, od općeg humanitarnog interesa, na području pomaganja djeci i mladeži kojima je pomoć najpotrebnija, tj.:

* bolesnoj djeci
    * djeci s posebnim potrebama
    * nezbrinutoj djeci
    * zlostavljanoj i zanemarenoj djeci
    * siromašnoj djeci
    * stradaloj djeci (od nesreća, prirodnih ili ratnih katastrofa, ..)
    * svoj drugoj ugroženoj djeci

:laugh: NIJE LI OVO PRAVO MJESTO ZA NAS? :tired:

Postoji više načina na koje svatko od nas može donirati ovu akciju i pomoći onima kojima je najviše potrebno. :tired:
    Kutija cigara manje, jedna piva manje, jedna čokolada manje... I 10 kuna može učiniti puno i zato nikada nemojte misliti da vi ne možete pomoći. MOŽETE! Jer 10 ljudi s 10 kuna mogu potaknuti još 10 ljudi s 10 kuna i gdje nam je kraj onda? :tired:

NIJE BITNO KOLIKO ĆETE DONIRATI, BITNO JE DA STE NEŠTO UČINILI I PRESTALI BITI SAMO PROMATRAČ SVIJETA OKO SEBE. :tired:

EVO KAKO:

1. UPLATNICOM NA RAČUN UDRUGE

PRIMATELJ: Humanitarna udruga HRABRO SRCE
    Palanjačka 24, 10000 Zagreb
    MB 1731009
    ŽIRO RAČUN: Hypo Alpe - Adria – Bank
    2500009-1101134395

Ukoliko pod model upisujete 99, pod poziv na broj ne upisujte ništa.

Ako plaćate preko neta u model upišite 12 pa svoj JMBG.

Evo primjer kako ispuniti uplatnicu

DEVIZNI RAČUN: 70301-101970
    IBAN HR2525 0000 9110 1134 395
    SWIFT CODE KLHBHR22

2. POZIVOM NA HUMANITARNI TELEFON 060 610 060

Poziv na humanitarni telefon naplaćuje se po minuti korištenja. Jedna minuta iznosi 6,82 kn. Poziv se može ostvariti sa fiksne i sa mobilne linije.

3. ONLINE DONACIJOM

Možete kliknuti u kvadrat u gornjem desnom dijelu ekrana namijenjen online donacijama te uplatiti željeni iznos koristeći Vaše kreditne kartice. http://www.hrabro-srce.hr/default.asp?ru=8...ja=&jezik=1

Ukoliko želite, slobodno napišite ovdje da ste donirali, ako želite napišite i iznos. Možda vaša donacija potakne i druge. :tired:

Hvala svima koji ovaj Božić odluče pomoći onima kojima je potrebno odvajajući od sebe i dajući drugom bez ikakvih očekivanja.

Sve o Udruzi i akciji možete saznati ovdje: http://www.hrabro-srce.hr/default.asp?ru=1...ja=&jezik=1 :tired:

13. Anria

Anria Aktivan Član

Predivno!!!!
    Ja se nadam ovih praznika naći vremena za volontiranje u udruzi ''Moje Sunce'' u Korčuli, pošto dosad nisam stigla, ali u srijedu mi je zadnji ispit i mislim da od srijede počinjem :jump:

Zovem taj telefon čim dobijem love na mobu!
    Hohoho!

14. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

15. Elvenstar

Elvenstar missing

Nazvala sam :smile: . Preslatki glasić mi se javio sa druge strane :lol: , prekrasna poruka i preslatko dijete :lol: . Poruku treba poslušati do kraja kako bi se dao potpuni iznos, tek da znate.

16. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Baš sam sad na tv-u gledala onu reklamu Dom daleko od doma :ninja: a žalosno je sve to, uvijek me rastuži...
    Ja ću preko uplatnice :unsure:

17. Nea

Nea curica

:ninja: :great: ma znala sam ja da ćete reagirati :hugz: :love:

Updejtnula sam gornji post jer sam sad išla uplaćivati, pa oni koji plaćaju preko neta neka upišu u pozivu na broj 12 i onda svoj JMBG jer neće drugačije pustiti. :unsure:

:cry: neću više zvati, samo sam se rasplakala :cry:

18. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

možda uplatim nešto pošto imam karticu :unsure: samo trebam nekog nagovoriti da mi pokaže kako to točno ide.....

19. Nea

Nea curica

20. Velena

Velena vintage queen

Jučer sam gledala onaj odličan film Šalji dalje s onim klincem koji osmisli kako činiti dobra djela i potaknuti druge da to rade, i kao i uvijek na kraju sam se rasplakala, sad idem zvat dok sam još u kenjkavom raspoloženju.

Podijelite ovu stranicu