1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Trileri I Krimići

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 23. Studeni 2006..

1. Nea

Nea curica

Volite li čitati trilere, krimiće ili knjige špijunske tematike? Koje žanrove preferirate, koje pisce i koje su vam knjige najbolje od pročitanih i zašto?

:lol:

2. Psychaki

Psychaki Gost

Ne da mi se čitati krimića više, jer sve na istu shemu ide... prije dosta godina sam pročitala velik dio opusa Agathe Cristie i tako . . .ovo je jedini žanr kod kojeg mi je draže pogledati film...recimo neki lijepi psihološki triler, koji mi u knjizi ne bude tako dobar.
    :caress:

3. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

To što je Psy rekla. Pročitala sam ogromne količine Agathe Christie, nešto Robina Cooka, Grishama i sl., kao još manja tu su bili neizostavni "5 prijatelja" i slične stvari. Sad i ne toliko, ali uvijek pogledam Poirota kad je na telki. :lol:

4. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Nisam baš sklona krimićima i trilerima. Jedini koji sam pročitala a da se sjećam je bio neki Ako dočekam sutra. Dosadna i vrlo predvidljiva knjiga, ali u tom trenu nisam imala druge.

5. Nea

Nea curica

Ne volim Agathu Christie :love: Sidney Sheldon i Mary H. Clark su za 1. srednje :love:

Nije istina da je sve na istu šemu :lol: jer to nije moguće :lol: Ima doista dobrih triler i puno sam ih pročitala.

Recimo da li ste čitali ili gledali Sakupljača kostiju? Hvala Bogu da sam knjigu prvu pročitala jer je fantastična, izuzetno napeta i ne možeš je ispustiti iz ruku :lol: S druge strane film sam pogledal poslije i mogu reći da nije niti do koljena samoj knjizi i uz naravno preinaku scenarista što je ispalo bezveze.

Zatim knjige Patricie Cornwell u kojima je glavni lik forenzična patologinja su dobre. Mislim da je prva knjiga Obdukcija. Iako je galvni lik stalno isti svaka knjiga ima svoju tematiku.

Napišem još nekoju poslije :love:

6. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Eee da, Kay Scarpetta. To sam isto skoro sve pročitala, nisam dalje od Posljednje postaje (jedanaesta I think. I't ridiculous. It's not even funny.) :tired:

7. Psychaki

Psychaki Gost

O, da . Cornwellica.
    Imam Obdukciju doma. Nečija neslana šala za moj rođendan.
    Ni dan danas ne znam tko je to poslao na kućnu adresu mi.
    Došla sam do 5 ili 6 njezine knjige. Onda sam se ulijenila.
    Možda u trenutku kad je legica odlučila postati forenzičarka .
    I kad je analizirala mrtvu mačku na cesti. Mora da je to. :kiss:

I pet prijatelja naravno :tired: :bash: :kiss:
    Georgina :bash: :belj:

8. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Misliš George? :tired:

9. Psychaki

Psychaki Gost

Naravno George.
    Ali Georgina zvuči bolje :bash: :tired:

10. Nea

Nea curica

Za one koji su čitali Sakupljača kostiju ili gledali taj film (iako je knjiga milju puta bolja) ako nisu pročitali Kameni majmun još jednu knjigu od Jefferya Deavera i ponovno o Lincolnu Rhymeu :lol: preporučam obavezno pročitati. Odlična je i naravno opet puna nevjerovatnih raspleta :dry:

11. pandora

pandora Aktivan Član

ne čitan baš krimiće...
    jedino san pročitala par csi-ova i bili su ok...

12. abominacije

abominacije (/:=D

*snip*
    I pet prijatelja naravno :yeah: :dry: :yeah:
    Georgina :lol: :nice:

prochitao sam sve knjige iz serijala jedno ljeto kad sam imao desetak godina. i bijahu mi izvrsne. sada ih ne zhelim uhvatiti u ruke, proshlo svrsheno vrijeme.

ima li smisla kritizirati djechju literaturu?

osim ako nije rijech o onom harry potteru.

volite li vi harry pottera?

13. pandora

pandora Aktivan Član

^^ prijavila san se u gradskoj na listu kad dođe zadnji nastavak... moran vidit koga će pobiti... :yeah:
    inače.. hp san počela čitat sa 11-12 god kad niko u gradu nije čuja za to, a tek puuuno kasnije je nastala navala u gradskoj... :yeah:

14. Velena

Velena vintage queen

Ako nemam na raspolaganju neku fantasy literaturu volim pročitat dobar triler,preporučam Davida Baldaccija-bilo što odnjega je odlično i napeto do kraja,a dalje nije loš i serijal Donne Leon sa commissariom Brunettijem,ako ništa nauči se nešto o Veneciji i venecijancima.Kod nas je dosad objavljeno koliko ja znam 9 knjiga i svaka je vrlo čitljiva.

15. Nea

Nea curica

Baldacci je odličan imam njegovu knjigu Jedini preživjeli :evil2:

Ali mi se Dona Leon nikako nije svidjela :evil2:

16. ladyyollanda

ladyyollanda Novi Član

trilere i krimiće čitam kako kad..kako mi koja zapne za oko..

17. Nea

Nea curica

Čitah nekidan da će djela Patricie Cornwell biti ekranizirana. Za one koji su je čitali, da li mislite da će biti popularnije od Kostiju, ja mislim 100% :great:

Da li je netko čitao nešto od Harlana Cobena? :evil:

18. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

:evil: bit će diivno ^^

19. Sammael

Sammael Knjižničar

Sumnjam da ce biti popularnije od kostiju iz nekoliko razloga

1: Manji broj glavnih likova - pokazano je da serije koje imaju veci broj glavnih likova lakse dobe fanove jer svako nadje nesto za sebe
    2: Manje humora i slabiji humor.

Makar treba zapamtiti da ako ce to biti serija u stilu Bones to nece biti ekranizacije knjiga, jer tako nebi funkcioniralo, tako da je nemoguce znati kako ce serija zapravo izgledati.

20. Nea

Nea curica

Ali zato super zapleti, osebujni glavni likovi i patolog forenzičar. Bit će puno mrtvih tijela i obdukcija, to je okosnica knjige, ne znam baš kako će izgledati to na tv-u :evil:

Iako da se pojavila ekranizacija puno prije CSI-ova svih raznoraznih popularnost bi bila veća :great:

Btw. u ovim njenim zadnjim knjigama, što kažete o tome gdje je dospio lik Marina? Ja sam jako razočarana i tužna zbog njega :sad:

Podijelite ovu stranicu