1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Trash Filmovi

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Twist of Sun, 16. Prosinac 2007..

1. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

volite li trash filmove? Imate neki koji bi preporučili ostalima? :wtf:
    inače trash filmove gledam kad mi je strašno dosadno i kad se želim dobro nasmijati :lol:
    najbolji su mi oni koji su osmišljeni kao "ozbiljni" filmovi a ispadnu trash
    imao sam neki dan trash filmsku večer

gledalo se ovo:
    The Story of Ricky
    radnja se odvija u zatvoru gdje jedan mladić sa nadljudskom snagom tamani svakog tko mu stane na put...i to na razne brutalne načine :omg:
    film je kultan među fanovima trasha
    evo scene gdje ricky-a zaskoče dva tip pod tušom ( :wtf: ) ali im on probije trbuh šakom...ne lažem
    http://www.youtube.com/watch?v=Vxd08Sp_FdI

Attack of the Killer Tomatoes
    također kultni
    mislim da je dovoljno napisati tagline ---> "A group of scientists band together to save the world from mutated tomatoes that KILL!"
    rajčice se čudno glasaju i skaču po ljudima (scene snimane tako da netko iza kamere baca paradajze na glumce)

The Blob (1958)
    velika masa koja se vuče brzinom od 1km/h, koju je nemoguće uništiti, terorizira grad i jedina stvar koja ju može zaustaviti je Steve McQueen :whistle:
    evo trailera za film
    http://www.youtube.com/watch?v=FAKfGjdh5as

sljedeći trash film u planu mi je The machine girl
    japanski film o curi kojoj yakuza ninje pobiju obitelj i odrežu joj ruku koju ona zamijeni minigunom...a tu su još giljotina na lancu i grudnjak sa...teško je opisati...pogledajte sami :cool:
    http://www.lolitron.org/2007/12/09/the-machine-girl/

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

uuuuuuuuuuuuuuuuuu pa kakvo je to pitanje, naravno da volim :wtf:
    bit će da je to neki sindrom koji započinje gledanje tematike 'bijelog smeća i prikolica' evo što je poteklo iz doba kad sam bila mahnito opsjednuta :cool:
    Skinuto s amazona, aj tink :whistle:

"Blood Sucking Freaks", "Hostel", "Re-Animator", "Caligula", "Men Behind The Sun", "Maniac ( 1980)", "Cannibal Ferox", "Driller Killer", "The New York Ripper", "From Hell", "Demons", "Ichi The Killer", "Evil Dead II", "Cabin Fever", "Riki-Oh: The Story of Ricky", "From Dusk Till Dawn", "Two Thousand Maniacs ( 1964 and 2005)", "High Tension", "Beyond The Darkness: Buio Omega", "Audition", "Opera", "American Psycho", "Street Trash", "Kill Bill", "Reservoir Dogs", "Saw 1 & 2", "Pieces", "Scream", " I Spit on Your Grave", "Basket Case", "8MM", "Snuff", "Nightmare on Elm Street", "Friday The 13th Series", "Freddy Vs. Jason", "Blood Diner", "The Toxic Avenger", "Candyman", "Texas Chainsaw Massacre series & 2003 remake", "Wizard of Gore", "Color Me Blood Red", "Dead Alive (a.k.a. Braindead)", "Hollywood Chainsaw Hookers", "Eaten Alive! ( 1980)", "Cannibal Holocaust", "House of 1000 Corpses", "The Devil's Rejects", "Intruder", "Henry: Portrait of a Serial Killer", "The Toolbox Murders ( 1978 and 2004)", "Natural Born Killers", "Uncle Sam", "Last House on The Left", "House on The Edge of the Park", "Hellraiser 1 & 2", "Se7en" and "Bloody Birthday"

većina od toga s moje je strane odgledana...

3. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

gledao sam 90% ovih filmova iako ne bi za sve rekao da su trash
    zaboravio sam na evil dead 2 :D koji trash...zombi + motorna pila je dobitna kombinacija

a piranha 2 od jamesa camerona u kojoj pirane lete...fakat bi bilo gadno da pirane mogu letit

4. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Nisam baš puno trash filmova gledala, ali u sjećanju su mi ostali: House of 1000 corpses, Attack of Killer Tomatos i Cradle of Fear (Dani :whistle:)

5. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Ma šta Evil Dead 2?! Cijela trilogija je :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  6. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

hehe istina ali dvojka mi je najdraža pa zato
    najbolja scena u filmu ---> http://www.badmovies.org/multimedia/moviesl/evildeadii1.mpg

upravo sam otkrio da flesh gordon ima nastavak...Flesh Gordon Meets the Cosmic Cheerleaders
    mislim da ću preskočit taj film

EDIT: radi se o filmu ne povezanom s flAsh gordonom...flEsh gordon se bori protiv nekog tipa koji je nekakvom energetskom zrakom pretvorio sve ljude na zemlji u, citiram "sex-mad fiends"

7. Nechrarh

Nechrarh Gost

"Blood Sucking Freaks", "Hostel", "Re-Animator", "Caligula", "Men Behind The Sun", "Maniac ( 1980)", "Cannibal Ferox", "Driller Killer", "The New York Ripper", "From Hell", "Demons", "Ichi The Killer", "Evil Dead II", "Cabin Fever", "Riki-Oh: The Story of Ricky", "From Dusk Till Dawn", "Two Thousand Maniacs ( 1964 and 2005)", "High Tension", "Beyond The Darkness: Buio Omega", "Audition", "Opera", "American Psycho", "Street Trash", "Kill Bill", "Reservoir Dogs", "Saw 1 & 2", "Pieces", "Scream", " I Spit on Your Grave", "Basket Case", "8MM", "Snuff", "Nightmare on Elm Street", "Friday The 13th Series", "Freddy Vs. Jason", "Blood Diner", "The Toxic Avenger", "Candyman", "Texas Chainsaw Massacre series & 2003 remake", "Wizard of Gore", "Color Me Blood Red", "Dead Alive (a.k.a. Braindead)", "Hollywood Chainsaw Hookers", "Eaten Alive! ( 1980)", "Cannibal Holocaust", "House of 1000 Corpses", "The Devil's Rejects", "Intruder", "Henry: Portrait of a Serial Killer", "The Toolbox Murders ( 1978 and 2004)", "Natural Born Killers", "Uncle Sam", "Last House on The Left", "House on The Edge of the Park", "Hellraiser 1 & 2", "Se7en" and "Bloody Birthday"
    većina od toga s moje je strane odgledana...

Pola filmova koje si nabrojala nisu TRASH filmovi...već smo negdje na forumu imali raspravu o trash filmovima....
    Kako ti je Reservoir Dogs Trash?! Zanš li uopće što spada pod pojam trash filma?

No kada već spominejmo trasheve - je li netko gledao Jesus Christ Vampire Hunter ili prvi film od Schwarzeneggera, Herkules u New Yorku ?!

8. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

Jesus Christ Vampire Hunter nisam gledao makar zvuči obećavajuće
    A ovaj sa Arnoldom sam gledao davno ali sam nedavno vidio onu scenu kad arnold u central parku mlati tipa obučenog u medvjeđi kostim koji se glasa ko puma...a što je najtužnije to nije najgora scena u filmu...

Je gledao tko Tetsuo (Iron man)? :think:
    ako je odgovor negativan neka tako i ostane..jedna od najodvratnijih scena u filmskoj povijesti se nalazi u ovom filmu

9. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Pola filmova koje si nabrojala nisu TRASH filmovi...već smo negdje na forumu imali raspravu o trash filmovima....
    Kako ti je Reservoir Dogs Trash?! Zanš li uopće što spada pod pojam trash filma?

Da fakat, nisam ni primijetil da je to napisala :think: Wtf.

10. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Da fakat, nisam ni primijetil da je to napisala :think: Wtf.

Možda je trebalo u prvom postu staviti i kakvu definiciju za one neupućene...

IMHO, glavna karakteristika trash filmova je ta da su toliko loši da su dobri. Ali koja je točna definicja ne znam...
    Film koji u naslovu uključuje lezbijke, vampirice i pješčane plaže ne može ne biti trash :smile:

11. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

Trash film:
    1.) U njega nije uloženo više novaca nego što bi čovjek uložio u recimo, odlazak u dućan po svakodnevne namirnice :smile:
    2.) Autori istih nemaju potrebu ulaziti dublje u čovjekovu psihu scenarijem od recimo prikazivanja kako čovjek s motorkom
    umjesto ruke kida glave zombijima.
    3.) Često se tu radi o hororcu jer je tamo "najviše akcije". Mislim tko normalan ne bi bio privučen ogromnim paradajzima
    ubojicama. Koji su btw došli iz svemira.
    4.) Kada prosječan gledatelj uzme čak i sve ovo gore u obzir, još uvijek mu je teško naći nešto u takvim filmovima kaj bi
    ga prikovalo za fotelju barem pola sata.
    5.) Kao što se može zaključit iz 4.), to nisu filmovi za prosječnog gledatelja. :think:

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Jel netko sjeća filma sa scenom gdje lik kosilicom za travu 1 sat kolje zombije u hodniku i lete organi, ruke, crijeva, krvi na bačve. :think: Dao bi klip al ga nemogu nać. :smile:

13. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

14. Jarlaxle

Jarlaxle Aktivan Član

Jel netko sjeća filma sa scenom gdje lik kosilicom za travu 1 sat kolje zombije u hodniku i lete organi, ruke, crijeva, krvi na bačve. :think: Dao bi klip al ga nemogu nać. :smile:

Brain Dead?

http://www.youtube.com/watch?v=Tkaz_gT7mAY

15. Twist of Sun

Twist of Sun Novi Član

haha a 9 godina poslje toga je napravio LOTR trilogiju
    ja sam mislio na Blades gdje ljude na golf terenu napada kosilica
    http://www.badmovies.org/multimedia/moviesl/blades1.mpg

je gledao možda netko Dünyayı Kurtaran Adam (the man who saved the world)
    to mi je jedan od dražih trashova :think: :smile: :belj:
    turska verzija starwars-a gdje glavni lik ima lightsaber od aluminijeske folije i probada čudovišta s udovima koje im je otkinuo
    inače film je pun glazbe iz lucasovog star warsa a na nekim scenama možete čuti i indiana jones theme
    za scene u svemiru "posuđene" su snimke NASA-e i nekih poznatih filmova
    evo dva clipa gdje glavni lik "trenira"
    http://www.youtube.com/watch?v=OArwKpRBdg8
    http://www.youtube.com/watch?v=ymqnlR_3jHU

16. abominacije

abominacije (/:=D

Možda je trebalo u prvom postu staviti i kakvu definiciju za one neupućene...

IMHO, glavna karakteristika trash filmova je ta da su toliko loši da su dobri. Ali koja je točna definicja ne znam...
    Film koji u naslovu uključuje lezbijke, vampirice i pješčane plaže ne može ne biti trash :smile:

Trash film:
    1.) U njega nije uloženo više novaca nego što bi čovjek uložio u recimo, odlazak u dućan po svakodnevne namirnice :laugh:
    2.) Autori istih nemaju potrebu ulaziti dublje u čovjekovu psihu scenarijem od recimo prikazivanja kako čovjek s motorkom
    umjesto ruke kida glave zombijima.
    3.) Često se tu radi o hororcu jer je tamo "najviše akcije". Mislim tko normalan ne bi bio privučen ogromnim paradajzima
    ubojicama. Koji su btw došli iz svemira.
    4.) Kada prosječan gledatelj uzme čak i sve ovo gore u obzir, još uvijek mu je teško naći nešto u takvim filmovima kaj bi
    ga prikovalo za fotelju barem pola sata.
    5.) Kao što se može zaključit iz 4.), to nisu filmovi za prosječnog gledatelja. :smile:

osnovna znachajka trash kulture kao takve je zapostavljanje forme u korist sadrzhaja (najbolji primjer ed wood). shto bi znachilo da se u prenoshenju ideja autori ne zamaraju ogranichenjima ovog ili onog tipa. jasno je da je s takvom filozofijom teshko pronachi granicu. stoga dolazi do pojava poput 'obeshchashcheni astralni zhdralovi protiv svemirskih nakupina titanske bezobrashtine 3: uskrsnuche', te svrha filma chesto postane samo pretjerivanje i nizanje apsurda.

josh jedna od znachajki trash filma (iz moje perspektive) jest korishtenje jakih simbola pomochu kojih se ideje puno lakshe (ali ne i lakshe za shvachanje) prenose. recimo, zombiji mogu predstavljati chitav niz neugodnih pojava, poput recimo nacije obuzete potroshachkom groznicom u blagdanskim periodima.

kritika jest josh jedan od neizbjeznih obiljezhja trash stvaralashtva. vidljivo je odmah da samim preziranjem formalnog savrshenstva automatski kritiziramo opsesivnu tezhnju ka istom, kakva je vidljiva u sve vechem broju npr. modernih filmova i rachunalnih igara gdje u razvoj specijalnih efekata odlazi najvechi dio resursa. chemu troshiti milijune dolara na scenu u kojoj stotine zombija prolaze gradskim bulevarom, kad jednaki efekt mozhemo postichi posjetom krivog puta u 2h subotom ujutro?

edit:
    jesus christ vampire hunter je dobar film. bar meni.
    hercules u new yorku nije. nije chak ni trash.

17. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

A hrvatski trash?

Znam da se prije godinu ili vise snimao jedan fantasy trash film u Velikom Taboru.

18. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

pogledaj malo bolje što sam napisala za izvor :smile:

19. abominacije

abominacije (/:=D

plodovi hrvatskog trash stvaralashtva se mogu vidjeti na trash film festivalu u varazhdinu. mada je to sve neka srednja zhalost s naglaskom na akcijskom prolijevanju krvi.

a domacha produkcija je anonimna. znam dosta ljudi koji imaju svoje neke male projekte doma koji su plod zezancije s frendovima, ima chak i ozbiljnih pokushaja. ali to sve ostane vechinom nedovrsheno jer ljudi izgube interes. bash zato je i zamishljen taj trash film festival. kao promocija domache produkcije. mada je odaziv dosta slab. valjda je kriv nedostatak publiciteta. no to je opet dvosjekli mach zbog prijetnje komercijalizacije.

najbolji primjer domacheg trasha je serijal o bore leeu. pogotovo ovaj zadnji izdanak, bore lee i zlatne chaklje.

pogledaj malo bolje što sam napisala za izvor :smile:

mozhda bi bilo najbolje da ti sama pogledash shto navodish za izvor.

20. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

a domacha produkcija je anonimna. znam dosta ljudi koji imaju svoje neke male projekte doma koji su plod zezancije s frendovima, ima chak i ozbiljnih pokushaja. ali to sve ostane vechinom nedovrsheno jer ljudi izgube interes.

Dvije frendice su snimile filmić pod imenom "Gospodar Vodke" i rekla sam im da ga pošalju na trash festival, ali se srame... Uz sve to ne žele mi ga ni spržiti... A jako su se potrudile oko njega...

Podijelite ovu stranicu