1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Total War

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od abominacije, 7. Studeni 2006..

?

?

1. shogun

33.3%
  2. medieval

33.3%
  3. rome

33.3%
  4. medieval 2

0 glas/ova
    0.0%
  5. empire

0 glas/ova
    0.0%
  1. abominacije

abominacije (/:=D

uskoro che medieval 2... skinuo demo... solidno... mada je AI u banani... ah...
    uglavnom... imam neopisivu potrebu sherati strategije iz navedenih igara i razglabati o njima, pa feel free to join in...
    fav strat br1 za rome...
    uglavnom pali protiv barbara koji su vechinom pjeshaci... i vrlo se lako koristi... najvazhnije je to da ukoliko se pravilno postave uniti i reagiranje bude pravodobno, gubici che biti minimalni... za vas... :lol:
    ovako...

-----------------PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP-------------- == enemy battle line
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    -----------------PPP-------------------------------------------------PPP------------- == your battle line
    -(SSS)-------------PPP-----------------------------------------PPP---------(SSS)-
    -----------------------PPP---------------------------------PPP-----------------------
    ------------------------------KKK---------G-------KKK------------------------------

P = pjeshadija
    K = konjica
    G = general
    (S) = opcionalni support... (ili pjeshadija ili konjica, ovisno o protivniku)

poshto je prvo pravilo rome total wara da se ne razdvaja vojska... napravit chemo upravo suprotno :cocky: naime, protivnik che nas u velikoj vechini sluchajeva napasti sa full battle lineom... eh, sad.... kako bi zahvatio sve vashe unite, morat che i on podijeliti svoje snage... i kako se njegov line razdvaja i kreche na vashe dijelove... u igru ulazi konjica u sredini... naime, kako se ulazi u close combat tokom kojeg pjeshadija na sebe vezhe protivnichku sredina ostaje slobodna za manevre brzih unita... (napomena: konjica mora biti taman toliko udaljena od pjeshadije da ju neprijatelj ignorira a dovoljno blizu da stigne intervenirati prije nego shto popusti glavni red...) ... vrlo jednostavno... ulijechete sa konjicom u praznu sredinu i zabijate se ravno u ledja protivnika... ovo, pogotovo ako to radi general, biti che previshe za skoro pa bilo koji unit i pochet che bjezhati... shto naravno povlachi lanchanu reakciju... i voila... whole army on the rout... gubimo max 60ak vojnika....
    ukoliko neprijatelj krene sa punim redom na bilo koji od nasha dva... josh bolje, sa ovim drugim +konjicom ga flenkate vrlo masno... :cool:

kritike i komentari dobrodoshli... kao i nove taktike... :cool:

edit: svi battlei se igraju na hard settingu...

2. kalthir

kalthir woof woof

Enđini u shogunu i medievalu mi nikako nisu pasali. Nisam neki fan uber1337 grafike, ali rome mi primamljivije djeluje baš zbog toga što mogu puno bolje vidjet što se točno događa sa mojim jedinicama. (+ uvijek sam gubio u shogunu i medievalu, dok u rome-u obično pobjeđujem).

Moram priznat da baš i nemam neku taktiku. Osim metagame zlorabljenja pravila tako da svoje jedinice poredam u što gušći red u jedan kut bojišta. Skraćujem bojnu liniju, i onemogućujem flankanje. Što naravno najbolje radi sa falangama. No prilično dobro i sa rimljanima, s obzirom na suckiness njihove konjice.

3. abominacije

... s obzirom na suckiness njihove konjice.

nije ti niti toliko bitno koliko je jaka konjica... glavno je da je brza, mobilna te da s njom mozhesh flankati....

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Kakvi suckness bokte mazo. Pa sa njom možeš radit čuda. Pogotovo ako ubiješ vodju. 90% Vojske pobiješ sleđa.

5. Sherpa

Sherpa Legenda

Igro samo rome i svidio mi se

6. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Ima tko doma medieval : total war ?

7. kalthir

kalthir woof woof

Kakvi suckness bokte mazo. Pa sa njom možeš radit čuda. Pogotovo ako ubiješ vodju. 90% Vojske pobiješ sleđa.
    Rimska konjica (govorimo o pre-marian reforms na VH difficultyu) nije u stanju dobit niti jedan infantry unit u 1v1(osim eventualno peasants), head to head borbi. Čak je bio jedan slučaj u kojem je gorenavedena konjica izgubila od skirmishera (pelasts, ako se dobro sjećam). O borbi protiv suparničkih konjica da ne govorimo. Naravno, sve je peachy-keen ako protivnik nema konjicu. No to je rijetko slučaj.

Ima tko doma medieval : total war ?
    Itekako. Čak imam i dva nezaposlena prazna cd-a. Dobiješ viking invasion kao freebie. pm/im me.

8. abominacije

nikada konjicu u close combat head on... osim na skirmishere i archere koje kosi... nemresh je tako lako ponovno istrenirati ako napadash neku zabit... primarna svrha konjice je flankanje, zato se i koristi... rushi moral ko luda... protivnichka konjica se countera pametno postavljenom pjeshadijom koju podupire general (opet flank)... its a trap! pULL BACK, SOUND THE RE... *sound of javelin piercing human tissue*

evo da ilustriram kako se hvata neprijateljska konjica...
    case1:
    case2:
    case3:

ovo je pod pretpostavkom da je konjica udaljena bar jedan ekran... ako nije... onda ne bjezhite sa pjeshadijom... nego hold the line... umjesto generala tada mozhemo uporabiti i neki infantry unit... uglavnom, bitna je osnovna ideja da se napravi sendvich i da ovima popuca moral... voila... ako se pokazhe interes ili negodovanje postat chu josh par ideja za unishtavanje konjice...

9. Kathegar

Kathegar =I=

Shogun FTW!!! Medieval mi je jako dobar al Shogun mi je bolji...ne znam zasto...mozda zato sto sam oriental geek :nice:

Rome nisam igrao tak da nemrem njega komentirat

10. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Moj prvi total war koji sam isprobao i mogu rec da sam ostao :ninja: ,jedna od onih igrica koju pocnes igrat i kad iduci put pogledas na sat skuzis da si za kompom 6 sati

11. abominacije

svaki put kad netko kazhe igrica umjesto rachunalna igra umre jedna cyber vila...

12. Aronys

Aronys Pleb

Prvi Total War, koji sam ikad igrao, bio je Rome.
    Veoma bih volio isprobati Medieval 2. :cocky:

13. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Stvarno odlicna IGRICA,iznad mojih ocekivanja ,ne volim bas strategije jer se sve vise manj svode na stancanje jedinica al ovo me jako ugodno iznenadilo,trenutno igram sa Spanjolskom i rovarim po sjevernoj Africi

14. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Nemoj me j♥♥at da je izašo Medieval2??? :yeah:

15. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

aha,prije nekih 2 tjedna

16. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Dobio sam ju neki dan. Ako netko ne zna o čemu se radi...izbacite nepotrebne i dosadne elemente civilizacije i ubacite najbolji rts fajt na kompovima. :cocky:

Nema originalnosti kao nekad al ajde bar je grafika roxorz i daje bitno uvjerljivosti, pogotovo dok trebucheti dodju na svoje. :cocky:

Konačno prava strateška igra nakon Rome-a. :laugh:

17. kalthir

kalthir woof woof

dojmovi. iako vjerojatno malotko igra.

oke je. isprva mi se nije baš svidjela zbog preizražene nemogućnosti pwnanja susjeda (pošto to rezultira u ekskomunikaciji, koja može biti pogubna). no kad se uhvati momentum sve je oke. iako je i u ovom nastavku squalor nepotrebno masivan. jedinice su oke, nema previše nebuloza tipa head hurlers et al. Osim robin hooda. AI je prekrvoločan. crusades su fora. guildovi isto. city/castle sistem je dobar, ali mislim da bi prelazak iz jednog u drugi trebao biti smoother. recimo da se neke city građevine konvertiraju u vojne i vice versa. jer ovako si esencijalno skriplan kad ti trgovački gradovi budu na granici, a ne možeš ih pretvorit jer da to napraviš ostaneš bez novaca, a ne možeš pretvorit fortove u pozadini u gradove jer onda ostaneš bez izvora jedinica.
    merchanti, priestovi, heretici i inkvizitori su fora.
    moske bitke više nisu gay :onoz:
    ima zagreb :onoz:
    iako balkanski mercenaries suckaju :(

18. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Ima i Dubrovnik =P

19. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

AM boji je bio Rome kad sad pogledam jer fakat ništa osim fancynessa i eventualno castle/town razvoja nema novog. Čak je obični medieval imao ljepše one porukice. ^^

20. abominacije

meni je rome ipak nekako bio najbolji... ovdje se (bar na podruchju bitaka) sve radilo sa ciljem nabrijavanja kaotichnosti fightova... mislim, gdje je tu strateshko umijeche ako nemash kontrole nad unitima nego ih samo bezglavo shaljesh u frontline pokolj? ljudi prebrzo umiru... i ne zanima me bash to shto je to povijesno realnije... zhelim taktizirati a ne bacati meso topovima...

Podijelite ovu stranicu