1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Total Request Live

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od kalthir, 22. Listopad 2006..

1. kalthir

kalthir woof woof

Dakle umjesto da vam neke stvari budu servirane sami ćete utrošiti tih nekoliko minuta da nadjete to što vam treba:

GOOGLE

Nema se tu puno za pricati,trenutno najjaci searh engine out there,advanced search pokriva vecinu opcija koje ce trebati za
    dload i zbog toga mi je keywordse besmisleno pisati. Ustvari je inace mocan alat ,ali cisto sumnjjam da netko od vas zeli
    preko googla saznavati odredjene ip adrese i slicne stvari ;)

USENET

Uglavnom na Usenet binariesima zna biti korisnih stvari, za browsanje i dload preporucujem Grabit,
    a sto se tice odredjenih grupa za dload, tu stvarno ima svega tako da je najpametnije izguglat si njuzgrupu koja se fokusira
    na ono sto se zeli downloadati

IRC

Klijenata za irc ima dosta, ja osobno koristim mIRC, necu se previse zadrzavati na ovome jer
    kao i za Usenet ima tona razlicitih channela gdje se moze dloadat i obicno ti channeli imaju tutorial za koristenje dloada,
    uglavnom se dloadu pristupa preko textualnih commandova koji su objasnjeni na tutorialu za pojedini kanal(ako on postoji).
    Obicno su to commandovi tipa !list,get etc. Enivej,ako se netko odluci na ovo, PM meh pa cu pomoc ako budem mogao.

FTP (server)

Iako se ovome moze pristupati preko Internet browsera ipak zbog jednostavnosti uporabe preporucam FlashFXP.
    Neki serveri su i password protected tj. ne podrzavaju anonymus pristup serveru i potreban je username i pass. Sto se tice samih adresa ftpova na kraju ovoga mini guidea cu stavit adrese foruma sa warezima koji izmedju ostalog imaju i sekcije sa FTP server adresama.

BitTorrent

Sto se ovoga tice preporucam klijente Azureus, μTorrent
    i BitLord. Linkovi za pocetak downloada su najcesce smjesteni na web stranicama, to su mali torrent fileovi koje kada otvorite sa jednim od ovih clienta pokrecu download. Znam da sve ne zanima detaljno kako ovo radi tako da koga zanima link je gore. Stranica sa linkovima ima isto mali milijun, ali za neku opcenitu uporabu najkorisniji su torrent search enginei. Uglavnom vecinu stvari koju trebate za dload torrenta je ovdje.
    E da jos jedna napomena, ovo je posebno za ljude koji imaju dsl bez flat ratea, BitTorrent istovremeno i uploada sto isto ulazi u mjesecni promet, tako da ii ako se netko sa takom konekcijom odluci na dload via torrenta neka barem ogranici upload na neku manju,razumniju vrijednost. :)

P2P (peer to peer)

Mislim da vecina zna sto je ovo tako da necu nis tupit vec samo dat par linkova.

Limewire - Swarost je dao link tako da nije potrebno ponavljat, po meni trenutno najbolji

Bearshare

Morpheus

WinMX

Kazaa

Shareaza

Ima ih jos, ali mislim da je ovo sasvim dovoljno, opet kazem po meni najbolje samo limewire koristiti jer dosta ovih drugih
    sa sobom nosi adware i slicne pizdarije.

E sad jos sajtovi/forumi za dload. Isto ih kao i svega ovoga ima na tone, ja cu napisati par zasada,kasnije dodam mozda
    jos koji. Vecina stvari ciji su linkovi ovdje je hostana na free host servisima tipa rapidshare,megaupload,sendspace etc.

Forum Empire - prije spomenuti ftp serveri se mogu naci ovdje izmedju ostalog
    Full Albums
    Albumbase - mjuza
    Neowarez
    Music Videos
    ProjectW
    Games
    Metalunion - blog sa mutlimedijom vezanom uz metal

Jos jedna stvar,za pretrazivanje rapidsharea => ovo

~ mtm & Swarost

Evo, prvi request. Albumi The Modern Dance i Dub Housing, od Pere Ubu.

(ako se prije došlo do nekog dogovora da se ovakav topic ugasi, duboko se ispričavam ^^)

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

I tried but failed miserably. :evil:

3. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

levi, daj stavi sticky onaj post koji si imao na proslom forumu za pronalazenje muzike na netu... pomoglo bi dosta ljudima

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

A zaboravio sam ga sačuvat, ups. Ali ionako je ovo Kalthorovo tolko underground da se ni NASAinim satalitima nemože naći.

5. kalthir

kalthir woof woof

Cvijet. Zapravo je bilo dosta puta hostano, ali su svi linkovi na koje sam naišao dead.

Sad...Wicked Tinker. To je underground.

6. Nea

Nea curica

Netko mi je obrisao post :ninja:

Jel ima netko Pčelicu Maju na hrvatskom :cool:

7. kalthir

kalthir woof woof

Da se zabavite. Let ze hunt begin!
    Liars

Jedan ili više od ovih albuma:
    They Threw Us All in a Trench and Stuck a Monument on Top
    They Were Wrong, So We Drowned
    Drum's Not Dead

ktnxbai.

8. kalthir

kalthir woof woof

Življe malo to. Za promjenu nešto marginalno manje underground.

Magenta Lane

Albumi su:
    The Constant Lover
    Dancing with Daggers

...suze su mi razmazale crnu šminku. brb.

9. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

jel ima netko mozda nesto od grupe Death? cuo sam da su dost dobri
    e da i neki album od Dream Theatera nebi lsoe doso :)

10. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Erm...dosta dobri? Nisam još naišao na bolje tehnički potkovan bend od Deatha, heh.

A Dream Theater su priča za sebe makar ne znam kaj bi neki amarth frik radio sa progresivom. :w00t:

@Kalthir: ja mogu naći eventualno nešto vezano uz metal ali ne i ovo. A kako jedino ja se potrudim da nešto i nađem sumnjam da ćeš dobiti linxore za ovo.

11. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

Erm...dosta dobri? Nisam još naišao na bolje tehnički potkovan bend od Deatha, heh.

A Dream Theater su priča za sebe makar ne znam kaj bi neki amarth frik radio sa progresivom. :w00t:

nauci citat note pa se onda javi n00b :w00t:

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

13. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

14. Bunny

Bunny Novi Član

jel ima netko mozda nesto od grupe Death? cuo sam da su dost dobri
    e da i neki album od Dream Theatera nebi lsoe doso :)
    imam ja...skoro sve od Dream Theatera...mozda nema jedan ili dva albuma..naravno mp3...mogu ti prosljedit to preko Andreja..ionak ti moram vratiti Rhapsody..ak hoces?

15. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

neznam strah me da kugu ne dobijem :P

16. Bunny

Bunny Novi Član

ajoooooj..a to je bas i bila namjera...hmm..a nista onda.. :lol:

17. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Ajd pliz ak itko ima od QoTSA "Rated R" album osto mi na starom hardu koji ne radi

18. kalthir

kalthir woof woof

19. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Hvala na brzom odgovoru al to nije album =/

20. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Ako neko moze naci album, bilo koji od "Letu štuke" ili M. Warda (da nije Post-war) bio bi jako zahvalan

Podijelite ovu stranicu