1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Tolerancija

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Nea, 23. Listopad 2006..

1. Nea

Nea curica

Koliko ste tolerantni prema svemu što vas okružuje? Prema ljudima kojima su prioriteti u životu totalno drugačiji nego vaši, koji su stilom ili ponašanjem vaša suprotnost, onima koji su već etiketirani bilo od cjelokupnog društva, bilo od vašeg uskog kruga prijatelja?

A koliko su ljudi tolerantni prema vama? :ninja:

2. Eniyel

Eniyel Vampiruša

jako sam tolerantna prema mnogima i mnogim stvarima

a sad, koliko su drugi tolerantni prema meni, to sve ovisi od osobe do osobe i kakve su naravi

3. kalthir

kalthir woof woof

Veoma. Liberal to the bone. Čak bi se dalo reći i pretjerano.

Ne dajem ljudima razloga da budu tolerantni prema meni. Veoma sam obziran po pitanu toga.

4. Sherpa

Sherpa Legenda

Treba znati kada i gdje biti tolerantan... Ja mislim da nisam savrseno olicenje tolerantne osobe... Mogu biti ali kad mi pukne film boli me k.... za sve

5. Psychaki

Psychaki Gost

Nisam baš jako. Često me napadnu kojekakve predrasude pa bude teško...
    ...Ali pokušavam....

Recimo , da ispričam nešto što se dogodilo prije par dana.

Inače nemam ništa previše protiv Roma, stav mi je otprilike "ne diraš me, ne diram te" (ispast će doslovno), i tako...u gradu se sakupljao glomazni otpad i ja sam prolazeći slučajno okrznula nekog klinca iz skupine Roma (ili kako mi nekorektno kažemo , cigana), te sam refleksno, uopće ne razmišljajući, obrisala tu ruku o hlače.
    Kasnije sam prepričavala tu priču kao zabavnu anegdotu, a zapravo uopće nije smiješno.
    (doduše JESU na sebi imali sloj prljavštine od pola centimetra)

6. DsAg

DsAg Novi Član

Trudim se biti što tolerantniji ali nekad jednostavno ne ide (recimo kad moram slušati prigovaranja jer sam nešto napravio najbolje što sam mogao a ne onako kako je to zamislila osoba za koju sam to napravio kako bih joj pomogao). Rasa, vjera, orijentacija i slično mi nisu nikakav problem (dok god nije riječ o ekstremima tipa Nacizma, "Bushizma"...).

7. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Tolerantna sam do granice do koje moram biti tolerantna i prema ljudima koji to zaslužuju. Čak i oni koji to ne zaslužuju, pokušavam biti u "inu",ali kad pukne film....

8. Nea

Nea curica

Totalno sam netolerantna. :tired:

9. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Ja ne toleriram netoleranciju :tired:

10. Bunny

Bunny Novi Član

pa mislim da sam prilicno tolerantna.. :tired:
    ali ovisi nekad neka situacija..ili ljudi ne zasluzuju toleranciju i mogu koristit moj visoki pratg doticne..pa eto..mislim da ipak ne valja bit ni previse tolerantan... :tired:

11. Thrym

Thrym Novi Član

neznam koliko sam tolerantan u stvarnosti, nekak mi je svejedno za druge... drugi mi kazu da sam veoma tolerantna osoba, ali meni je tesko procjeniti samog sebe, u bilo cemu, pa tako i u ovome...

12. no_iq

no_iq Novi Član

pa pokušavam biti tolerantan. mislim i jesam tolerantan,ali kad puknem onda je gadno.
    ali stvarno me sve živcira,ali mogu preći preko dosta toga,ali svatko ima svoju granicu.

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

mislimd a sam dosta tolerantan. ono što ne podnosim i što ne mogu tolerirati je ograničenos tipa 'moje je najbolje' te razni seksizmi, šovinizmi i rasizmi. Ukratko, ne toleriram netoleranciju.

14. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Evo,baš sam se danas posvidila s jednom bivšom best frendicom s kojom kao ne komuniciram već jedno pola god. ono,počele smo pričati bla bla,al više ne izlazimo skupa i ne idemo na kave i općenito se ne nalazimo,ali je žena tolko tvdoglava i stalno misli da je u pravu i j♥♥e me cijele vrijeme za nešto što ustvari nisam napravila (dobro,djelomično sam kriva) i neda si neke svari dokazati. I danas sam totalno pukla i takav sam joj mail složila. Svaka druga mi je bila psovka i rekla joj da posjeti psihijatra.
    Prag tolerancije mi je danas u veeeeeeeeeelikom - .

15. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

U nekim stvarima sam jako tolerantna, ali u nekima imam kratak fitilj.
    Što najviše ne mogu tolerirati je kada mi netko napadne sestre (verbalno ili fizički [onda pogotovo]).

16. Portico

Portico Novi Član

Moja preporuka za zdravlje:
    Preporučam puno tolerancije i razumjevanja -ali ako imate kraći fitilj, budite tolerantni dok neuočite najbolji način da uništite izvor onoga što trebate tolerirati :onoz: -kažu da j♥♥atina došla iz raja :yeah:

17. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Moja preporuka za zdravlje:
    Preporučam puno tolerancije i razumjevanja -ali ako imate kraći fitilj, budite tolerantni dok neuočite najbolji način da uništite izvor onoga što trebate tolerirati :onoz: -kažu da j♥♥atina došla iz raja :yeah:

:gay: :lol: :gay: :lol:

18. lolita

lolita Novi Član

smatram se jako tolerantnom, a pogotvo su takvi ljudi oko mene, sve meni drage osobe imaju razumjevanje z asvaki moj losi dan, ispad ili takvo sto, no to vratim istom mjerom.. no iz vlastitog iiskustva znam da previse tolerancije znaci i dopustiti iskoristavanje, tj. prema nekom si dobar, tolerantnan, i onda se ljudi naviknu na takvo ponasanje, i pocnu si dopustati svasta.. tako da, tolerancija je potrebna ali najvažnije je znati granicu..

19. Nea

Nea curica

Tolerancija ili ne zapravo dolazi do izražaja u susretima s nepoznatim osobama koje su drugačije od nas pod (od najbanalnijeg) odijevanju, mujzi koju slušaju, sexualnoj orijentaciji, boji kože, nacionalnoj pripadnosti, političkoj orijentaciji i tak...

Za očekivati je da te tvoji dragi i bliski ljudi prihvaćaju i kada si dobar i kada divljaš, kao što oni očekuju da i ti njih uvijek prihvaćaš :cocky:

20. Rincewind

Rincewind Novi Član

Smatram da sam jako tolerantna, ako ništa, a ono, srednje dijete rastavljenih roditelja koji smatraju, što meni i ne odgovara - kolika god pohvala bila :D, da sam najpametnije i najrazobritije - prevedeno: Kad treba popustiti, ja ću, kad treba rješavati pubertetske probleme dvoje roditelja koji se ponašaju kao da u biti tek trebaju ući u pubertet, ja ću, itd...
    Pa sam se naučila, za što shvaćam da nije nimalo dobro, doma pretrpjeti puno toga, odnosno tolerirati. Ali zato to ne toleriram vani, iako sam i tamo tolerantna i nekako uvijek ja prva kažem kad netko pretjera u zafrkavanju nekog drugog, itd...
    Njaviše mi doše žao kad, tokom loših dana, budem netolerantna prema dečku ili najboljim prijateljima - naravno, oni i znaju neke stvari i znaju kako sa mnom :D, pa to ne prijeđe u nešto veliko, bar ne sad kad se dobro znamo.
    Opet, netko reče dobro, neki bliski ljudi bi i trebali biti takvi. Pa zato - prema nepoznatima - nikad ne gledam što drugi pričaju dok ne upoznam sama osobu. Nije me briga ni što sluša ni išta drugo, ako je osoba pametna, meni je dovoljno. Znam poludjeti kod nekih ekstrema i tu nisam nimalo tolerantna, kao npr. nacisti, šovinisti, seksisti, svi ti neki ekstremi me odbijaju krajnje, naravno, jer se kose sa, po meni, osnovnim poštivanjem i razumijevanjem drugih koji nisu isti.
    Evo, sad baš gledam, frend mi s curom, zaljubljen do ušiju i naravno, ona sad s nama izlazi. Jedini problem je što žena nekako na sviju gleda svisoka, nekad baš zna biti zločesta i isto tako, smatra se pozvanom za komentirati moj i od best frendice život, dečke, itd... Došlo mi je par puta da joj kažem par riječi, počevši od toga kako njega koji je lud za njom je samo ucrtala u neki svoj plan jer joj odgovara, ali zasad neću, vidim da je sretan i da ga voli, makar i na njen proračunati način. Neću ni njemu jer znam da nema smisla, samo će se uvrijediti. I tako, to mi sad zadnjih dana, uz neke konstantne stvari trenira toleranciju. :D
    Uh, sorry što sam se ovoliko raspričala, mogla bih ja još puno, ali neću. :smile:

Podijelite ovu stranicu