1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

The Fountain

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Ares, 22. Studeni 2006..

1. Ares

Ares Gost

The FOuntain

Novi Film od David Aronofsky

Glume Rachel Weisz i Hugh Jackman......

2. Valdis Fury

Valdis Fury Novi Član

The FOuntain

Novi Film od David Aronofsky
    Glume Rachel Weisz i Hugh Jackman......

stavi link na trailer, da ljudi vide o cemu je rijec :evil2:

3. Dreamer Deceiver

Dreamer Deceiver Novi Član

16. stoljeće. Konkvistador Tomas nakon dugog i mučnog putovanja napokon dolazi do konačnog odredišta u službi njegove ljubavi/kraljice Španjolske. Dolazi do drevnog hrama za kojeg se vjeruje da skriva legendarno Drvo Života koje omogućuje besmrtnost onome tko pije iz njegovog izvora.

21. stoljeće. Dr. Tom i njegov tim doktora istražuju ( obavljajući pokuse na majmunima ) lijek za rak, dok Tomova žena Izzy polako umire kao posljedica zloćudnog tumora.

26. stoljeće. Tom putuje svemiru u nekakvom balonu kojeg dijeli s uvelim drvom života i pritom analizira svoju prošlost.

Film FOntana života, legendarnog redatelja Darrena Aronofsky-a je definitvno jedan od najboljih filmova koje sam pogledao u svojem životu. Odlična priča, odlična gluma Hugh Jackmana koji je odlično odglumio doktora koji se boji smrti i očajnički želi pronaći lijek za svoju ženu ( i smrt ) te Rachel Weisz, odlični efekt koji nisu CGI kao u večini današnjih filmova i naravno odlična glazba.
    FIlm je pobrao izmiješane kritike. Neki su ga hvalili i dizali u nebesa ( većinom publika ), dok su ga kritičari popljuvali do kraja ( da, popljuvali su ovaj film, ali zato glavno da su pohvalili Engleskog pacijenta koji je najveće sranje koje sam gledao ). Razlog zbog čega je film dobio izmiješane kritike ( il ga voliš, il ga ne voliš ) je poprilično složena priča koja paralelno prati tri vremena i naizgled iste likove, a najveći udarac u shvaćanju filma dava zadnjih deset minuta filma nakon čega vam dosta toga nije jasno.

http://www.youtube.com/watch?v=hA2IpUTZkls...feature=related

Uglavnom, je gledao tko taj film ? :)

4. madame_psycho

madame_psycho Persephone

Gledala i bila oduševljena!! Već je prošlo dosta od kad sam ga pogledala, pa sam pogubila dosta sitnica iz glave, ali se detaljno sjećam scene iz kade :lol:

Mogla bih ga pogledati opet :evil: .

:love:

5. Dreamer Deceiver

meni se posebno urezala ona scena pred kraj kad mu se ukaže halucinacija njegove žene i "španjolske kraljice"

6. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Od svega mi je ostala scena s drvetom, prestrašna je :) Koncept mi je djelovao bolji od same realizacije.

7. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

The Fountain mi je baš drag film :nice:
    Sviđa mi se ta vremenska nelinearnost u filmu koja pri kraju kulminira pa nisi više siguran što se zapravo dogodilo. Slično kao i filmu Pi.

8. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Meni se film svidio.Nemam neki poseban komentar, nije me ostavio bez daha, ali je sasvim dobar.

9. c2h5oh

c2h5oh Stari prdonja

gledao sam i ostao razocaran.

totalni shit od filma po mojoj procjeni.

dragi Boze osjecas se nakon filma uzasno lose :/

10. Sammael

Sammael Knjižničar

mene nije odusevilo.
    Nekako mi je izostao Aronofsky žalac... film je ok i to sve, ali ni priblizno me nije emocionalno uhvatio kao Pi i Requiem for a dream.

11. Dreamer Deceiver

kod mene je sasvim suprotno...

12. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Odličan film, za više puta pogledat, preporuka. :great:

Moglo se to možda malo bolje prikazat jer se ponekad gubi fokus al je supač. 8/10 :belj:

-> . :think:

13. Dooku

Dooku Aktivan Član

ja puno očekivala al me se nije baš dojmio.

Podijelite ovu stranicu