1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Testiranje Na životinjama

Rasprava u 'Znanost i Priroda' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

1. Nea

Nea curica

Potrebno ili ne? Dozvoljeno na malim (glodavci) ili i na većim (majmuni, psi, mačke)? Okrutno ili neizbježno?

Jednostavno, vaše mišljenje o testiranju na životinjama.

:onoz:

2. genesis

genesis Novi Član

Nekad je ok, ali mislim da nekih vrsta testiranja nebi trebalo biti (npr. ono kad su polomili noge biglovima)

3. Psychaki

Psychaki Gost

Baš smo neki dan prepisivali "bijele liste" proizvođača kozmetičkih preparata.
    (Izlika da se spiska određena suma novca na Oriflameovom katalogu :onoz: )

Definitivno NE u kozmetičke svrhe.
    Neke od stvari koje im rade u te svrhe su recimo Droizov test, Inhalacija u hermetički zatvorenim komorama s plinovima , tjeranje životinja da jedu neprobavljivu hranu (kao što su ruževi )

Kao testiranje za lijekove, ako nema alternative (ne može se uvijek na umjetno proizvedenim tkivima) , uz anesteziju. Problem je u politici multinacionalnih , ali i manjih kompanija "što jeftinije, to bolje" , koji bi mogli uložiti samo MALO više novca u istraživanja da životinje toliko ne pate. Regulativa ne pomaže.

A sad pazite brojke ...godišnje se 17.- 10 milijuna životinja ubija SAMO u AMERICI u svrhe istraživanja , i to bez 90% ostalih životinja koje nisu ubrojene (mislim ne-sisavci ).

Mnogim donedavno neizlječivim bolestima pomoću testiranja se našao i odobrio lijek, tako da treba uzeti u obzir "dobrobit mnogih". Problem je što životinju nitko ništa ne pita. Ali tu je i pitanje svijesti.
    Stvar poprima goleme etičke dimenzije i može se do sutra raspravljati o tome...teško je biti protiv kada ti netko koga znaš umire od neke neizlječive bolesti...

4. Anchica

Anchica Novi Član

JA se upotpunosti ne slazem sa testrianjem na zivotinjama... Pogotovo sad kad sam gledala 3 okrutna filmića o tome... :CRY:

5. no_iq

no_iq Novi Član

apsolutno sam protiv testiranja na životinjama.
    mi ćemo to koristiti pa neka to testiraju na ljudima, njima ionako sve to i plate.
    a što male slatke mekane krznene životinje imaju od toga. :(

6. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

mi ćemo to koristiti pa neka to testiraju na ljudima, njima ionako sve to i plate.

jel se ti mozda nudis za testiranje? :onoz:
    fakat bi bilo super da idu ekipe okolo hvataju ljude u nerazvijenim zemljama i iskoristavaju ih za testiranje
    a sto male slatke krznene zivotinje imaju od toga da ih ti pojedes? sto male krznene zivotinje imaju od toga da ti vozis auto s kojim ih ubijas i zbog kojih grade ceste i tjeraju ih iz stanista i tako ima jos miljun primjera
    ja sam definitivno protiv ako postoji alternativa ma kolko god bila skuplja a ako je nema jebiga
    mozes rec da bi trebali prestat uopce sa testiranjima ali ne bi ti bilo svejedno da se radi o lijeku za nekog koga poznajes

7. no_iq

no_iq Novi Član

jel se ti mozda nudis za testiranje? :onoz:
    fakat bi bilo super da idu ekipe okolo hvataju ljude u nerazvijenim zemljama i iskoristavaju ih za testiranje
    a sto male slatke krznene zivotinje imaju od toga da ih ti pojedes? sto male krznene zivotinje imaju od toga da ti vozis auto s kojim ih ubijas i zbog kojih grade ceste i tjeraju ih iz stanista i tako ima jos miljun primjera
    ja sam definitivno protiv ako postoji alternativa ma kolko god bila skuplja a ako je nema jebiga
    mozes rec da bi trebali prestat uopce sa testiranjima ali ne bi ti bilo svejedno da se radi o lijeku za nekog koga poznajes

ljudima plaćaju za testiranja, i to dobro.
    ali to je obično zadnja faza kada su već time izmasakrilali 100-tinjak životinja.
    ljudi bi trebali shvatiti da nemaju tolika prava na ovom planetui da ne možemo raditi što god želimo jer u krajnju ruku,sve to ima i posljedica za nas.

p.s. ne gazim životinje, nije mi to zabava. ali ima ljudi koji ih namjerno gaze i to je grozno.

8. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

pa ne gazis zivotinje nego ih ubijes plinovima i podrzavas proizvodnju atomobila i to sam mislio :onoz:

covjeku je urodjeno da iskoristi sve sto mu je u moci da bi on i njegova vrsta prezivjeli i uzasno je tesko suzbiti taj nagon pogotovo u ogromnoj masi ljudi iako svi znamo da je nama i svima na stetu
    objektivno gledajuci mi smo svi jedna velika greska prirode i najbolje bi bilo da svi pocinimo samoubojstvo
    ali to normalno nitko nece napraviti (bar ne iz tih razloga) zbog na pocetku navedenih razloga

9. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Obožavam životinje i mislim da je to grozno. Ja to jednostavno ne bi mogla raditi. Više sam za to da se testovi rade na ljudima jer oni imaju pravo za taj izbor, što životinjama oduzimamo, a ima i lijekova, kemikalija koje na životinje djeluju pozitivno a kada ih primjenimo na ljudima dogodi se big shit.
    Ne nisam za testiranje na životinjama. Kao oni jadni psići na vet. fakultetu

10. darko

darko Gost

11. The Blind

The Blind Novi Član

Signed.

Istina.

12. Rincewind

Rincewind Novi Član

Pa protiv sam, mislim da su ljudi uvijek, nažalost, sebi uzimali za pravo da sva druga bića smatraju nižima i manje vrijednima, čak i među pripadnicima vlastite vrste samo zbog nekih društvenih postavki.
    Iako, shvaćam da je to danas neizbježno, na nekome se mora testirati... ALI isto tako shvaćam da se više od 50 % (ovo lupam, broj je vjerojatno i veći) testiranja danas radi nepotrebno, tipa kozmetika i ine gluposti.
    Da ne govorim o uvjetima u kojima se drže te životinje, jedno sam vrijeme to malo pratila i gledala okolo i jedini mi je zaključak, kao i mnogo puta prije, bio da se sramim što sam čovjek, odnosno što se sve naziva ljudima.
    Tu ima mnogo drugih problema koji bi se prvo trebali pokušati riješiti, jer danas je to još potrebno, mislim da je najveći problem odrediti kad je to zbilja potrebno i onemogućiti sve drugo (i znam, znam, neće to da se dogodi još puno godina, ako ikad, danas je lova glavna).
    Spomenula si Nea - na malim ili većim životinjama? Ne znam, ne bih tu pravila razliku, svaka životinja isto osjeća bol i isto zavređuje humanije (ili bolje reći životinjskije) ponašanje.
    Dakle, nažalost, danas još uvijek potrebno, ali nimalo koliko se radi.

13. DsAg

DsAg Novi Član

Životinje - ne! Na ljudima tipa silovatelja, serijskih ubojica i sličnih, to staviti kao legalnu kaznu.

14. no_iq

no_iq Novi Član

Životinje - ne! Na ljudima tipa silovatelja, serijskih ubojica i sličnih, to staviti kao legalnu kaznu.

i second that.

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Diskutabilno... jer ako ce meni neki novi lijek koji se isprobava na zivotinjama (ala stakori) spasiti zivot, ili ako ce se pomocu toga naci lijek protiv raka ili side isto podrzavam... ali u kozmetickoj industriji ne odobravam

Mi gledamo uskorgdno... boli nas k♥♥♥c za sve oko nas dok se nekom od nasih bliznjih tako sto ne dogodi... onaj koji porekno ovo je licemjer

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Mi gledamo uskorgdno... boli nas k♥♥♥c za sve oko nas dok se nekom od nasih bliznjih tako sto ne dogodi... onaj koji porekno ovo je licemjer
    Words of the wise. Zato reakcija dosta ljudi na testiranje na zivotinjama. Uuuuuu vidi malo slatko dlakavo. Puno se lakse poistovjecuju s njima nego sa drugim ljudima.

17. DsAg

DsAg Novi Član

Slažem se ali zašto ne bismo umjesto tih slatkih malih dlakavih živina za pokuse, pogotovo kad su ljekovi u pitanju, koristili ljude koji su osuđeni na smrtnu kaznu? Ovako su veće šanse da se nađe pravi lijek jer imaju metabolizam vrste koju se želi lječiti (osim ako ne želite izliječitit majmune od side) a ne možete poreći da je puno korisnije za cijelu vrstu tako nekog krknuti nego ga spržiti. A to što "nije moralno", kakve to veze ima? Pogledajmo prvo što su sve takvi ljudi radili drugima.

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ljudima plaćaju za testiranja, i to dobro.
    ali to je obično zadnja faza kada su već time izmasakrilali 100-tinjak životinja.
    ljudi bi trebali shvatiti da nemaju tolika prava na ovom planetui da ne možemo raditi što god želimo jer u krajnju ruku,sve to ima i posljedica za nas.

p.s. ne gazim životinje, nije mi to zabava. ali ima ljudi koji ih namjerno gaze i to je grozno.

ne može se baš na ljudima testirati u prvoj fazik, kada se potpuno nove tvari ispituju u smislu koliko su štetne i otrovne, da li uništavaju bubrege, jetru itd...ipak životinje nisu ljudi. Ne može tzi nitko platiti za uništenu jetru i ugrožen život. na žalost, twestiranje na životinjama je u nekim fazama neizbježno. Da nema toga još bismo umirali od danas izlječivih bolesti, dijabetičari ne bi imali inzulin, i da ne nabrajam.

ne treba pretjerivati s humanošću..

19. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Slažem se ali zašto ne bismo umjesto tih slatkih malih dlakavih živina za pokuse, pogotovo kad su ljekovi u pitanju, koristili ljude koji su osuđeni na smrtnu kaznu? Ovako su veće šanse da se nađe pravi lijek jer imaju metabolizam vrste koju se želi lječiti (osim ako ne želite izliječitit majmune od side) a ne možete poreći da je puno korisnije za cijelu vrstu tako nekog krknuti nego ga spržiti. A to što "nije moralno", kakve to veze ima? Pogledajmo prvo što su sve takvi ljudi radili drugima.
    A zasto ne bismo ispitivali lijekove na zivotinjama masovnim ubojicama? npr jedna macka koja napravi genocid nad misevima? ili lav koji ubija jadne male gazele?
    Daj prestanite koristiti pojam "humanost" i zivotinje u istom kontekstu. Naravno da sam protiv bilokakvog nepotrebnog nasilja prema svim zivim bicima na planetu, ali isto tako mi ide na jetru kada cujem ovakve izjave po kojima bi prije ubili covjeka nego stakora. fuj.

20. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

A zasto ne bismo ispitivali lijekove na zivotinjama masovnim ubojicama? npr jedna macka koja napravi genocid nad misevima? ili lav koji ubija jadne male gazele?
    Daj prestanite koristiti pojam "humanost" i zivotinje u istom kontekstu. Naravno da sam protiv bilokakvog nepotrebnog nasilja prema svim zivim bicima na planetu, ali isto tako mi ide na jetru kada cujem ovakve izjave po kojima bi prije ubili covjeka nego stakora. fuj.

well put.

You're wise beyond your years, young paddawan :lol:

Podijelite ovu stranicu