1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Tema Foruma: Vještičji Npc Najtečaj

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Exxar, 8. Listopad 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Well, sada valda već znate što trebate radit. No da ponovim:

Otvara se novi NPC natječaj. Ovaj puta trebate kreirati NPCa nekako vezanoga uz vještice; možete poslati i actual vještice i vještce (warlock), ali nije nužno - možete slati i lovce na vještice, trgovce koji trguju stvarima koje su potrebne vješticama, i bilo što drugo. Vaši likovi ne moraju nužno biti fantasy, mogu biti i modern ili sf ako vas zabavlja.

Meni na PM trebate poslati lika, obavezno sa imenom jer će se glasati po njihovim imenima, a ne imenima sudionika. Opis lika ne smije biti duži od 700 riječi, niti kraći od 200, te ne smije sadržavati nikakve statistike specifične za sistem igre (dakle D&D, GURPS, whatever). Opis također mora biti odgovarajuće strukturiran, što znaći ccativno 1 paragraf po 100tinjak riječi.

Smjernice za pisanje lika:

Dakle, poanta NPCa je da ga se iskoristi u igri. Što znači da ga se lako pročita, i iz tog čitanja izvuku sve potrebne informacije koje su korisne za igru. Svakako se mora opisati izgled lika, no to treba napraviti u jednoj, maksimalno dvije-tri rečenice. Povijest, odnosno kako vi to volite zvati, priča lika je također poželjna, no u jednako kratkome obliku. Pa što onda pisati? Kakav je lik trenutnačno - kako se ponaša, koji su mu ciljevi, i općenito koje su trenutne karakteristike njega i njegovog okruženja (u što spada i lokacija na kojoj obitava i njegovi suradnici).

Zapravo trebate pažljivo ukomponirati onakve stvari kakve su navedene kod Kapetana Miće u jedan tekst koji nije puko nabrajanje, već jedno zanimljivo štivo, nikako više od recimo 700 riječi. Konkretna dužina ipak ovisi o tome koliko je dotičan lik bitan za igru, no mislim da je za početak ovo uredu definicija, koja limit stavlja na samu granicu predugoga. To što imate toliko toga više za reći o njemu je vaš problem, ne zanima čitatelja, osim ako se ne radi o određenim specijalnim slučajevima kojima vas sad ne želim zamarati. Razlika između kvalitetnog i lošeg pisca je što kvalitetan pisac istu količinu informacija i jednako kvalitetan doživljaj može prezentirati u manjem broju skladnih riječi.

Eto, to je ukratko to, slobodno pitajte ako vas nešto zanime, no prije toga obavezno pročitajte topice u kojemu je najavljen i izglasan prošli natječaj, jer se u njima već nalazi dosta odgovora.

Natječaj je otvoren do kraja mjeseca.

2. Nea

Nea curica

3. Nea

Nea curica

Ček malo :evil: ali kapetan Mića je pisan onako kako si rekao da se ne piše (ne mislim na dužinu) nego je navedeno tipa - Oružje: to to i to Profesija: to to i to... ? :great:

Jel smije lik tu i tamo opsovati ako je to neizbježno za njegov stajling? :cro:

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ček malo :evil: ali kapetan Mića je pisan onako kako si rekao da se ne piše (ne mislim na dužinu) nego je navedeno tipa - Oružje: to to i to Profesija: to to i to... ? :great:

Jel smije lik tu i tamo opsovati ako je to neizbježno za njegov stajling? :cro:
    U čemu je problem? Rekao sam da je kao NPC najbolji od priloženih radova zato što sadrži većinu potrebnih informacija u što manje teksta. No usprkos tome, te informacije nisu dobro ukomponirane u tekst (jer su cisto nabrajanje), i zbog toga još uvjek nije dobar opis NPCa. Dakle, one informacije koje su unutra navedene (a to su njegovo trenutno stanje, a ne gomila detalja oko povijesti) treba fino ukomponirati u tekst odgovarajuce duljine da se dobije kvalitetan opis NPCa.

Zipač, ajde još par puta sa pauzama pročitaj taj kvot, i nemoj čitati između redaka, jer mislio sam upravo ono što sam napisao, ništa više, ništa manje. Ne pretpostavljaj ono što ne piše :cro:

5. Nea

Nea curica

:evil: pročitala sam SVE što si napisao milju puta...

A ovo Zapravo trebate pažljivo ukomponirati onakve stvari kakve su navedene kod Kapetana Miće u jedan tekst koji nije puko nabrajanje, već jedno zanimljivo štivo sam skužila da si napisao da je taj tekst zanimljiv, a meni si davno rekao da ne treba nabrajati :great:

:cro: moram prestati čitati i pitati stvari pod uzbuđenjem... :cro:

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

moram prestati čitati i pitati stvari pod uzbuđenjem...
    Ne, nego dok si pod uzbudjenjem trebas nakon citanja udahnut duboko, zapitati se sto si procitala a sto shvatila, i onda tako procitat jos par puta :think:

7. Nea

Nea curica

:belj:

A jel ima nekih pravila i ograničenja što se tiče moći koje vještice mogu izvoditi ili što god smislim mogu napisati? Recimo kao infracrveni vid i tak... :cool:

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma stogod oces... samo da ima nekakve veze sa vjesticama.

9. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Može li se zacoprati komisija :lol: ?

I može li se izvesti da i sudionici natječaja mogu glasati, samo ne za sebe ?

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa mogli ste i prije... i cak sam razmisljao da sada morate glasati, naravno, ne za sebe :)

11. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

počeo pisati svoju prijavu...

700 riječi max? bit će brisanja i prepravljanja - divota jedna!

nadam se da će žiri biti strog :cocky: i nemilosrdan prema onima koji ne poštuju pravila! buahaha !

aj ljudi...citamo se skoro!

12. Nea

Nea curica

:laugh: ček a gdje je moja nagrada? :yeah:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Sherpa je zaduzen za to...

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Odredio sam ja bodove... no neke sitnice me muce i pokusavam to do kraja srediti ;)

Ne brinite nitko nece biti zakinut

15. Nea

Nea curica

:laugh: ja ne zaboravljam :yeah:

16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

No, jel bude kaj od vaših likova? Natječaj se zatvara uskoro a još nisam ništa dobio :nice:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  17. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

Meni se nekak neda :), al aj moozda prije kraja mjeseca (citaj drugi tjedan )

18. Nea

Nea curica

Pišem... ali s tugom u srcu jer mi je žao pobijediti stribora...

:sheep:

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

And we have our first submission :gay:

20. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

Pišem... ali s tugom u srcu jer mi je žao pobijediti stribora...
    :gay:

bas slatko...sjetit cu se toga dok budes gutala prasinu iza mene :laugh:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu