1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Tema Foruma: Morski Npc Natječaj :)

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Mithrandir, 10. Rujan 2007..

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
  1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Otvara se natječaj za izradu morskog non player charactera ili NPCa!

Zainteresirani će ideje poslati Exxaru na PM i onda ce ih on pod pseudonimom objaviti i bit će anketa. Pobjednik dobije pismeno priznanje od mene i extra bodove koje će kod Sherpe moć ukeširat za nagrade :)

A što uopće raditi? Da preduhitrim Black_Ravena i izdrke kako je 3rd edicija smeće i da ćemo sad dobiti neke munchkine koji rade 900 damagea dok god su na moru, odlučio sam zabraniti ikakvo izražavanje u brojkama što se tiče ovog natječaja. Cilj je napraviti jako (jako) zanimljivu ličnost vezanu uz more.

Može biti bilo što tipa: opaki gusar, duh gusara, kralj neke pomorske nacije, utjelovljenje oluje, neki cool cleric underwater rase, pustinjak koji živi sam na otoku okruženom sranjima, kapetan Nemo i Nautilus, underwater giant koji je neshvaćen, zli gnomovi koji žele pretvoriti svu vodu u alkohol, halfling princeza sorcerer gusarica, morska verzija Kobre 11... itd. Pustite mašti na volju :)

Natječaj nije ograničen na fantasy, lik može biti i iz sf ili modernog backgrounda, ali ne primamo svemirske gusare vec samo one morske, makar more bilo na Saturnu!

Ne želim preduge tekstove (recimo nemojte da su duži od jedne stranice ako baš ne morate), ali jedino ograničenje koje stavljam je da je priča smislena i potpuna.

Natječaj je službeno otvoren! Rok za slanje likova je onda kada će se tema foruma promijeniti sa mora na nešto drugo.

Pojašnjejne: Možete poslati i više od jednoga lika. Za svakoga lika kojega pošaljete dobiti će te koji bod, a lik koji pobijedi će vam donijeti još ekstra bodova.

Upute za pisanje lika (nastale kao komentar na primljene radove):
    S obzirom da sam dobio neke submisije koje su fakat predugacke za svrhu opisivanja NPCa, mislim da bi vam trebao objasnit neke stvari, pogotovo vama koji ne igrate.

Dakle, pretpostavka je da je vas lik nesto specijalno i da ima nekakve moci and stuff. Super. No, nije narocito bitno kako je dosao do njih, osim ako mu se citav zivot vrti oko tog dogajaja, tipa netko tko je negdje pokupio neki power koji je ujedino i prokletstvo pa mu je jedini cilj u zivotu rijesiti ga se.

Isto tako nije narocito bitno kako se lik nasao u svojoj trenutnoj situaciji i koja mu je biografija. Mislim, mozete to kao i porijeklo moci kratko opisati u recenici-dvije, no zaista nema potrebe pisati cijelu biografiju lika, i onda dobijete tekst od par stranica. Nepotrebno je. Biti ce dovoljno "kcer bogatoga trgovca kojega su ubili pirati tijekom napada na njegov brod ali se netko njoj smilovao i uzeo ju sa sobom". Ne doslovno, ali u tom stilu.

Kada opisujete lika kao NPCa za neku igru, bitno je ono kakav je taj lik trenutno, sto radi, za sto je sposoban, kako se ponasa i slicno. Iako je njegovo porijeklo zanimljiva stvar, nije potrebno iz jednostavnog razloga - NPCovi sluze da ih se iskoristi u igri, a za to nije potrebno znati povijest lika; bitno je znati kakav je lik sada, i kako ce interaktirati sa okolinom u koju ce te ga staviti. Dobrodošlo je imati sažetak porijekla, no to nikako ne smije biti znatni dio opisa.

Ako zelite, mozete prepraviti svoje likove i poslati ih opet. S druge strane, ne morate. Tak i tak ce biti javno glasanje, a ne ocjena strucnog zirija. No sto je vas tekst zanimljiviji za citati, to ce ga vise ljudi procitati i dati svoj glas vama. A nikome se neda citati dvije stranice opisa porijekla lika i njegovih moći.

2. Nea

Nea curica

jel moš za njubare staviti kako bi to izgledalo odokativno :lol: ... mislim da li je to kao što sam recimo pravila lik za Krčmu Plava kamenica ili..? :laugh:

I da, do kada je rok?

:kill: i očem bodove da osvojim nagradu o kojoj priča Sherps :lol: :kill: ili ne trebaju bodovi ako ćeš ti dati uz pismenu zahvalu 1 knjigicu ili film ili tako :lol: :kill:

:lol: jesam se napalila :lol:

3. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Pa koliko ti knjiga hoces od mene :-D

aj, detalji kad sa Sherpsom vidim.

4. Moonhunter

Moonhunter Novi Član

halfling princeza sorcerer gusarica
    Ako ima takvih smišljotina, sigurno će biti nečegizvan granica smislenog... :ninja:

Inače ideja je dobra, jedini problem je što ja sutra odlazim i neće me viti tjedan/dva pa neću sudjelovati ako bude toliki rok.

5. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

imam ideju za psihotičnog ubojicu iz dubina... zainteresiran?

6. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

ne traži dopuštenje ili suglasnost, samo napravi i postaj

7. Nea

Nea curica

U vezi M&M jel to mogu pisati i oni koji se u to ne kuže...mislim isto kao ovdje opisati lika ili? :roll: potrebni su mi detalji :roll:

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa to bi bilo ovo sto je Mith predlozio, samo ne ograniceno na fantasy likove.

Dakle, ideja je da opises nekoga lika, tko je i sto je (dakle profesija), koje su mu metode rada, specijalne sposobnosti ako ih ima, jel ima podanike ili saveznike ili je on zapravo neciji podanik, koliko je bogat, jel ima kakvo vozilo ili posebni komad opreme i slicno.

A stil bi trebao biti takav da sve ove stvari opisujes u linijama koje su korisne za roleplay. Evo primjera:
    • profesije - macevalac, palcenik, vitez, carobnjak, tehnicar, ludi znanstvenik, pomorac, superheroj politicar, trgovac itd
    • metode rada - ako je nekakav macevalac nacin kako se bori, ako je znanstvenik sto istrazuje, kolko u spjesno i slicno
    • specijalne sposobnosti - kakvu magiju koristi ako je carobnjak, kakve moci ima ako je superheroj, je li ima nadljudsku snagu, brzinu, spretnost i slicno, ili recimo ima krila, ili kakve psionicke moci ima ako je psionik
    • podanici i saveznici - privatna vojska, tjelohranitelji, ili njegov gospodar/ucitelj ili pomagac, ili suborac, ili butler (kao Alfred Batmanu)
    • vozila i oprema - recimo kakvo ima oruzje i oklope, ako je magicno kakvo je zbog toga, recimo ako ima nesto tipa batmobil napises kakav je i slicno
    Naravno, nije ideja samo nabrajati sto lik ima, vec samo navesti najbitnije stvari, dok je bitnije njegovo ponasanje i sto uopce radi sa svojim zivotom. Eto, neznam kak da ti jednostavnije objasnim. Kao da opisujes recimo batmana, ili robin hooda, ili bilokojeg drugog lika iz literature, samo sto ga ti izmislis.

9. Nea

Nea curica

Super si napisao :roll:

Nego možeš miješati fantasy i sf npr? i ovaj što je to psionik? :roll:

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

psion je netko tko koristi recimo, telekinezu, a ne magiju...
    Eh... nije neko objasnjenje. Uglavnom, laicki receno, magovi su oni koji koriste magiju, dakle nekakvu vanjsku silu da da bi postigli razne neprirodne efekte. Psionici su oni koji za to koriste nadljudsku silu svoje volje. Dakle ekipa kaj dize okolo stvari pomocu sile svog uma. Psioničke moći - one koje potiču iz psihe, ili ti snage volje.

ovo je fantasy, izbjegavaj sf elemente:P
    Ako ce natjecaj biti samo za ovaj svijet, onda samo za fantasy pisi, ali ako cemo staviti opcenito, slobodno mozes bilokaj mijesat. To se i radi. Samo najcesce ne ispadne najsretnije, tako da radje nemoj.

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Natječaj je službeno otvoren! Rok za slanje likova je onda kada će se tema foruma promijeniti sa mora na nešto drugo.

Ponavljam, likove trebate slati meni na PM, skupa sa pseudonimom pod kojim ga želite objaviti.

Sva pitanja možete postaviti ovdje.

12. Nea

Nea curica

:lol: pa dobro sad ste me definitvno zbunili :w00t: što ide u Mithov natječaj onda? i ružno je ovo NPC :w00t: ako znači ono što mislim da znači :belj:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

NPC znači non-player character. Iliti lik kojega ne igra igrač. To je uobičajeni naziv u roleplayu za sve likove koji se pojavljuju u igrama a da ih ne kontroliraju igrači. Iako ovdje je malo nepotrebno staviti to NPC zato što se ne radi o igri, te likove koje će te predati mogu igrati i igrači ako im se recimo svidi priča, stavili smo to jer je eto nekako uobičajeno kada se radi bilo kakav lik osim onoga kojega ćeš igrati (i zbog toga ga radiš), da ga se naziva NPCom.

A što te to zbunjuje? Je li vidiš nekakav drugi natječaj otvoren? Ne vidiš, jelda? Dakle, ovdje stavljaš upravo ono što se traži.

Inače, ja i Mith smo malo pričali oko tog fantasy svijeta, pa će tamo biti natječaja kada se neke stvari malo reorganiziraju i pokrenu. Tako da zasada ima samo ovaj natječaj.

14. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Imate jedno malo pojašnjenje na kraju prvoga topica, tiče se višestrukih prijava ;)

15. Nea

Nea curica

A što te to zbunjuje? Je li vidiš nekakav drugi natječaj otvoren? Ne vidiš, jelda? Dakle, ovdje stavljaš upravo ono što se traži.

Igrali ste se splitanja topica, prmještana i tako ha, onda ja luda :nice:

Još samo jedno pitanje...što znači točno da ne bude "predugo" ? :smile:

Posljednje uređivanje od moderatora: 19. Travanj 2015.
  16. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da tekst o liku ne bude duži od jedne stranice.

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

And we have our first submission :tired:

18. Nea

Nea curica

:lol:

:lol: :stres: :kiss:

ali ja nikako ne mogu postići da bude samo 1 stranica..jedino ako samo nabrajam, a ti si rekao da ne nabrajamo samo... :belj:

I još 1 stvar, ja mislim da bi trebao biti natječaj za pro i njub jer želim makar malo bodova :tired:

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Lol, oke, stavi 2 stranice onda.

Ma saljite kaj god hocete, ja cu vam reci da trebate skratit ak je predugo :tired:

A bit ce i 2. i 3. mjesto :)

20. Nea

Nea curica

:belj: to je već bolje....

mislim da bi najbolje bilo da svi radovi dobiju bodove da onda budem 100% sigurna :tired:

Status teme:
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Podijelite ovu stranicu