1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Teh 4th Editionz Xd

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Exxar, 17. Kolovoz 2007..

?

Misljenja sam:

1. Najbolja stvar u rpg svijetu od izuma d20 omg omg svrsh svrsh

0 glas/ova
    0.0%
  2. Vjerujem da ce donijeti mnoga poboljsanja, ali da ce ostati čru prethodnoj ediciji... lol

0 glas/ova
    0.0%
  3. Isti ekskrement drugo pakovanje

0 glas/ova
    0.0%
  4. Smrdljiviji ekskrement, loshije pakovanje za vishe para

0 glas/ova
    0.0%
  5. Smrt kapitalizmu, sloboda narodu!!1! *rams a boeing into WotC offices*

0 glas/ova
    0.0%
  6. Pametna marketinska odluka dobro potkovanih ekonomskih strucnjaka... da ne budemo prosti, jel

0 glas/ova
    0.0%
  7. Takve igre su oruzhje sotone vraga!11!!1! (=GP=)

0 glas/ova
    0.0%
  8. GURPS ftw.

0 glas/ova
    0.0%
  1. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Hvala kolegi Mithrandiru na objavi newsa (odite na portal ak ste tolko smuseni da neznate o cem pricam), a sada se ajmo malo isflejmat :cocky:

Dakle, jel itko ovdje misli da ce u 4. ediciji biti nesto zaista pozitivno?

Osobno, mislim da *censored* *censored* i *censored* sa *censored* na *censored* *censored* *censored*. *censored* *censored* *CENSORED*

Flame on :onoz:

2. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

ROFLOLMAOMG...weeeeeeeeeehaaaaaaaaaaa!!!!!!!11 :cocky:

biće j♥♥enica, 500 novih featova i prestigeva :onoz: :belj:

3. abominacije

abominacije (/:=D

po mome mishljenju u anketi nedostaje opcija 'takve igre su oruzhje sotone vraga'. :cocky:

anycase, anyway... a ono. dobit chemo wow na papiru.

:onoz:

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Niste glasali :P

po mome mishljenju u anketi nedostaje opcija 'takve igre su oruzhje sotone vraga'. :cocky:
    Pardonchek, nepravda je ispravljena :onoz:

5. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

zabunom sam stisnuo view results :cocky: :onoz: :belj:

6. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

ah, sad ću ja napokon imat nešto za pljuvat, kao što veterani 2nda pljuju po trici! yey! ^^

7. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

yebesh, necu to igrat

8. Raist

Raist Novi Član

ah, sad ću ja napokon imat nešto za pljuvat, kao što veterani 2nda pljuju po trici! yey! ^^
    Sorry to burst your boubble al cak ni ljigavi amerikanci kakav je WotC nemoze napraviti nista losije od trece ;P, moze biti isto ili bolje samo....

Iskreno ocekujem da ce bit bolje od 3.0 i 3.5 al da li to znaci da ce biti igrivo, ne bih znao niti pokusavao reci

9. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

yebesh, necu to igrat
    podržavam kolegu

10. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Hvala kolegi Mithrandiru na objavi newsa

I drugi put :)

Inače sam uvijek optimističan pa ću pokušati biti i oko nove edicije. Ne mogu doduše nijednu promjenu izdvojiti kao definitivno dobro, jer i dobra ideja se može loše izvesti. Djelomično je problem i u tome što mi još uvijek nije _potpuno_ sjelo zašto 2nd edicija potiče roleplay, a 3rd munchkin :D Ja sam jaako protiv muchkina i metagamea i slicnog i igram trecu ediciju. Valjda sam reinkarnirani čroo gamer.

Mislim da 4th edicija nece biti ni bolja ni losija. Danasnja ciljana publika igra previse racunalnih igara koje se - nemojmo se lagati - sve baziraju na skupljanju levela i itema. Ako mehanicki budu neke stvari bolje objasnjene, realnije prenijete ili samo jednostavnije, vjerujem da cu prijeci na nju. Od toga troje, naglasak na realnosti. Ipak za čroo roleplay ne treba nikakav ni 1st ni 2nd ni 6th sustav. Ako ne bude poboljsana, nema smisla prijeci.

ps. dajte mi pls popravite tipfeler u newsu, pise "Svaka kupljenja knjiga", tnx

11. Kron

Kron Novi Član

Dok ne procitam nove knjige necu pokusati predvidati njihovu kvalitetu.

Sjecam se jos dok smo igrali 2 ediciju kada je WOTC kupio TSR i najavio 3 ediciju da su komentari bili vise manje slicni ovima. 3 edicija nazalost zaista potice munkiniziranje ali je znatno jednostavnija od 2 (sto nije nuzno bolja stvar) i ima neke mehanike bolje rijesene.
    Na kraju skoro svi su je igrali.
    Ne znaci da ce tako biti i sa ovom, ali ne bi me previse cudilo.

Da ne zaboravim:
    30 lvl :D
    Mozda ce ici kao i wow pa ces sa svakih 10 ili 20 lvl-a morati kupiti novu knjigu. Nesto kao Epic level hanbook samo jos gore.

Biti i zanimljivo vidjeti kako ce im funkcionirati taj dital offering i tko ce im to placati. Veseli me najava vece organizacije igranja i igraca.

12. Kron

Kron Novi Član

Netko je spomenuo da su im uzor online igre?

Ovo sto nude preko neta je online igra! Iako je cisti H&S i kao takav mi se ne svida ipak otvara neke zanimljive opcije.

13. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Nije cisti H&S nego ti samo daju tablu i protokol za zvuk/video. Koliko sam ja shvatio.

14. Kron

Kron Novi Član

Istina, skacem prerano na zakljucke. U osnovi omogucavaju online igranje a ovo sto su pokazali je H&S i ne otvara neke velike opcije za RP. No sigurno ima jos toga sto ce tek otkriti.
    Onaj char creator mi izgleda malo prenapredno samo za takav dungeon i printanje lika (or so i hope).

Bas sada citam u insideru kako je novi sitem od pocetka smisljen kako bi mogao raditi u takvom okruzenju. Dali to znaci da vise nece biti situacija koje se ne mogu razrijesiti? Ako se pravila mogu isprogramirati onda moraju uvijek imati neku soluciju... A ako je tako koliko ce to unistiti mehaniku igre?

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

prvi glas, i ne mogu vjerovati. što će sad, svakih 8 godina nova edicija?

16. abominacije

pusti to. u magicu je nova edicija dvaput mjesechno.

17. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

u magicu nisu normalni , zato sam i davno odustao od tog, igram sa starim kartama i uzivam :heart:

18. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

sumnjičav sam oko te cijele insider fore...
    kao da žele spojit dvije najdraže zanimacije geeka vulgaris u jednu

19. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

A taman sam skupio sve core manuale za 3,5 :hugz:

Moram ja to vidjeti da bih se uvjerio u kvalitetu.. ali već po tome što je level cap 30, imam filing da bi konforno mogli promjeniti ime edicije u "munckin paradise inc."

A najvažnije pitanje ostaje: Pošto je LOM odj♥♥o karijeru, DI ćemo mi to nabavljat u hrv??

20. abominacije

e da fakat... ulazim neki dan u lom s frendom...

i ostanem fakin shokiran... sve puno nekih usranih lutaka...

mislim, znao sam da che do toga dochi ali... dovraga...

a shto se tiche nabavljanja, algoritmu skidam kapu.

mozhda oni nemaju knjige u ponudi, ali ih mozhesh naruchiti. i to po prodajnoj cijeni. i to mislim da apsolutno sve knjige s ISBNom.

Podijelite ovu stranicu