1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Tamna Strana Muzike

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Nea, 19. Siječanj 2007..

1. Nea

Nea curica

U davna vremena bijaše...

sex, drugs and rnr

Pričalo se i znalo se da niti 1 muzičar 60-tih i 70-tih nije stvarao čist, da su mladi bili odvaljeni cijelo vrijeme... govorilo se da muziku drugačije doživljavaju pod utjecajem opojnih sredstava, nastala je i psihodelija iliti acid rock...

Što mislite o tome i kakvo je danas stanje u muzici i među mladima što se tiče droge i alkohola?

:kiss: i samo da znate da oštro osuđujem svako konzumiranje droge, alkohola i nikotina :tired:

ali ne osuđujem ničije mišljenje o tome ma kakvo ono bilo :unsure:

2. Fenrir

Fenrir Novi Član

Sto se tice 70ih cini se da lake droge i sex idu uz to

sto se tice ovih stvari sto ja slusam uz to ide priroda, razvijena masta, cudan um(ako je rijec o noisepostindustrialdarkwave) ili pak kapljica ak je Laibach u pitanju

ali droga i recimo neki metal(govorim o sad nekim black ili pak nekim fantasy tematskim ili avangardnim pokusenjima) ne ide

....ne volim drogu

3. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

bio je njihov stil života isto kao i glazba, danas se to preselilo na našu seljačku estradu jer nema više rocka. botox drugs n' turbo folk

4. Fenrir

Fenrir Novi Član

lol
    ova ti je super Swaroste.....botox drugs n' turbofolk! :unsure:

5. Elvenstar

Elvenstar missing

U moje doba je bilo puno drugs and rnr, ali malo sexa jer su svi bili previše pod utjecajem onog prvog. Ali ne žalim se, bilo nam je dobro. :unsure:

6. Nea

Nea curica

:kiss: :unsure: :wtf:

više se pričalo u stilu: "...kad ti ja budem radio ovo i ono..." :tired:

7. Anack

Anack Novi Član

Ja sam se rodio kojih 40 godina prekasno :(

8. Elvenstar

Elvenstar missing

:kiss: :kiss: :w00t:

više se pričalo u stilu: "...kad ti ja budem radio ovo i ono..." :smile:

Tako nekako :lol: :lol: :lol: .

9. Nea

Nea curica

Sto se tice 70ih cini se da lake droge i sex idu uz to
    sto se tice ovih stvari sto ja slusam uz to ide priroda, razvijena masta, cudan um(ako je rijec o noisepostindustrialdarkwave) ili pak kapljica ak je Laibach u pitanju

ali droga i recimo neki metal(govorim o sad nekim black ili pak nekim fantasy tematskim ili avangardnim pokusenjima) ne ide

....ne volim drogu

:lol: pa nisam niti rekla da voliš drogu niti da je to ok, nego me samo zanima kakva je današnja furka u odnosu na 60-te i 70-te. i nema ti to veze s tematikom mjuze hipiji su pjevali Oče naš i bili na mixu svih dostupnih droga. Mislim da su metal pluta na rijekama alkohola. jesam li u pravu'? :lol:

bio je njihov stil života isto kao i glazba, danas se to preselilo na našu seljačku estradu jer nema više rocka. botox drugs n' turbo folk

Tužno i istinito :lol:

10. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Mislim da su metal pluta na rijekama alkohola. jesam li u pravu'? :ninja:

Pa u večini slučajeva , da ( Beter go with an ocean :nice: )

No ima i degenerika koji se igraju i s drogama :love:

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ma fora je da u metalu niema toliko medija a bogami ni interesa za neke dripce u kožnjacima koji briju na agresivu tak da nikad neće bit hype kao kod legendarnih rock bendova ili današnjih seljačkih magazina itd.

12. morski_pas

morski_pas Novi Član

Znate ono...
    Take drugs to make music to take drugs to make music to take drugs... :)

13. Dabrorius

Dabrorius Novi Član

vecina glazbenika je na drogama ili barem na jako puno alkohola
    navodno je jako dobro za inspiraciju (ozbiljno)
    evo cisti primjer je metallica koja je propala nakon sto su malo smanjili s opijanjem
    tako da recimo to mozemo smatrat djelom zanimanja :ninja:

14. morski_pas

morski_pas Novi Član

Goran Bare je priznao da nijednu pismu iz razbolja Majki nije trijezan napisao :awe: ali mislim da je bilo ljudi koji su pisali trijezni.

A sad mi bas dodje da se upitam sta je onaj Robert Plant uzeo da napise Stairway to Heaven 0.0

15. Anack

Anack Novi Član

Goran Bare je priznao da nijednu pismu iz razbolja Majki nije trijezan napisao :awe: ali mislim da je bilo ljudi koji su pisali trijezni.

A sad mi bas dodje da se upitam sta je onaj Robert Plant uzeo da napise Stairway to Heaven 0.0

E Bareta si uzeo za primjer:))))))))))))))))))))))))))))))
    Kao da je on trebao sta priznati. Znao je na koncertima biti tolko pijan / na drogama da kad je jednom pao vise nije mogao ustati.

A za ovo drugo, LSD.

16. morski_pas

morski_pas Novi Član

A jebiga...sad pije 20 metadona na dan sta ces nije coviku lako, al u nekim intervjuima mi izgleda ok..iako je i dalje najveci drogas i pijancina u hrvata ipak je on najveca legenda roka na ovim prostorima da se zna :onoz:

A znam LSD iako je za ono triba mozda i nesto jace :D

17. Anack

Anack Novi Član

Trebao si jedan quote dolje stisnuti:)

LSD je najaca psihoaktivna sinteticka supstanca poznata covjeku s obzirom u kojim kolicinama djeluje, tak da... ( jaca je i od Salvinorina A, koji je najaci prirodni halucinogen ). A sad, s cim je to on kombinirao, vjerojatno ni sam nezna. lol

18. Nea

Nea curica

Tada je fora bio i meskalin :onoz:

19. abominacije

abominacije (/:=D

uz konzumaciju alkohola ne mozhesh stvarati meditativnu glazbu ili onu, da se tako izrazim, dublju...
    uz "drogu" (pod navodnicima, jer i alkohol je droga) mozhesh to i mnogo vishe... alkohol ti zatupljuje osjetila i potencira one chezhnje shto chame ispod povrshine...
    halucinogene droge ti mijenjaju percepciju u smislu da pooshtravaju neka osjetila dok druga potiskuju... prema tome treba znati shto se uzima...
    smatram isto tako da je praktichki nemoguche stvarati zbilja kvalitetnu glazbu bez utjecaja ili droge ili alkohola... mislim, mogao bi netko tko zhivi izoliran od ostatka drushtva, no onda sumnjam da bi se javila potreba za glazbom...

ili...?

20. Nea

Nea curica

A što je s klasikom? :cocky:

Mislim da je Amadeus bio malo lupit, ali ostali....? Ili tko je ono bio gluh a i dalje je skladao odlična djela? :laugh:

Podijelite ovu stranicu