1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Tad Williams

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od zlimrtvac, 1. Prosinac 2006..

1. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

2. genesis

genesis Novi Član

Jel netko procitao Rat cvjetova (mislim da su tako preveli) od Williamsa?

Dajte malo dojmova i komentara ako ste procitali, zanima me kakva je

3. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

sjenovita medja neznam kakva je, ali rat cvijetova mi se osobno ne svidj.tema i ideja su dobre,ali mi se nis drugo nesvidja,jer je previse nebuloza napisao,i malo se zapleo.ali opet kazem moje osobno misljenje

4. Gelender Brunhilda

Gelender Brunhilda Velika vladarica krastavcodlakova

Poznanik mi je usrdno preporučio Williamsa, i to mu je bilo valjda prvo o čemu mi je pričao kad sam mu rekla da me interesira fantasy. Njega je oduševio. Planiram ubrzo pročitati u originalu.

5. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Tuga,Trn i Sjećanje su solidni,dapače prve 3 knjige su jako dobre,dok je zadnja u maniri prave američke teen sapunice,po mom mišljenju mogao je cijelu priču strpat u trilogiju i gotovo,puno bi bolje bilo,al bez obzira na to preporucio bih da procitate ako ste mislilli

6. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Tuga, Trn i Sjećanje... :sad: ...

7. Istar

Istar Novi Član

Jel netko procitao Rat cvjetova (mislim da su tako preveli) od Williamsa?

Dajte malo dojmova i komentara ako ste procitali, zanima me kakva je

Meni ideja fenomenalna.. konacno jedan pogled di vile nisu savrsene.. vec imaju svoje mane.. i to velikkee.. i pokusavaju biti kao ljudi.. a ne obrnuto..

Što se zapetljanosti tice.. obozavam te zbrda zdola knjige.. i nekako mi bash taj kaos pasao.. odlicno utjece na atmosferu..

Sve u svemu osjecaj kao da sam povukao dim ili dva previshe.. zakoprcas se u taj svijet.. sve ti se magli i mijesha.. ali ti cool..

8. Anria

Anria Aktivan Član

sjećanje, tuga i trn - odlična stvar, ali je mogao slobodno sredit da bude trilogija, nakon što sam pročitala sve 4 knjige, doktorica mi je rekla da sam od previše čitanja postala - slabovidna ko sova.....slučajnost ili?

9. SundayEve

SundayEve Novi Član

kako 4 knjige? koja je 4? :lol:

10. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Pa toranj zelenog anđela je iz dva dijela :cocky:

11. SundayEve

SundayEve Novi Član

ah to....... a ja se vec ponadala :cocky:

12. suring

suring Novi Član

Pročtao sam Rat cvjetova... govori o tipu koji je kao dijete bio pjevacko cudo ali radnja pocinje tako da je on u nekom propalom metal bendu i pokusava uspjeti nekako...medjutim, kada mu majka umre, pronalazi knjigu od strica u kojoj su opisani dozivljaji o vilin zemlji...pa tako njega cudom, kroz milijun radnji dovlace u vilin zemlju nakon nekoliko atentata od strane vilin naroda. U vilin zemlji su organizirali napad na kralja i kraljicu pa im nije tko imao dovlaciti energiju potrebnu za zivot. Nakon atentata su na vlast dosle takozvane kuce Cvjetova i one imaju odredjeni teritorij u vilin zemlji...na kraju sve ispada dobro, glavni lik na kraju skonta da je on isto vilenjak ali su ga donijeli na "zemlju" radi razmjene jer je on ostao jedini potomak te velike kuce...vrijedno za procitati da dobijes uvid u "drukciji svijet vila nego inace" - nekog sam citirao-... samo sto je knjiga prekratka za tu kolicinu radnje, ima puno rupa a rekao je da nece izdati nastavak...prevelik raspon izmedju dogadjaja tako da su mu retardacije predugacke i totalno usporavaju radnju, nekada mi se u tekstu cinilo tako da vise paznje dodaje minulim dogadjajima a ne trenutnoj radnji...zato kazem da bi trebalo imati bar jedan nastavak da dobijes potpuni dozivljaj o djelu...ovako je polovicno ali zanimljivo...

13. Anria

Anria Aktivan Član

zvuči dobro, ali malo dječje....o tome sam ja sanjala u vrtiću....=)

14. Feanor

Feanor Novi Član

Dobra je knjiga. Radnja je zanimljiva ali kako je netko već rekao knjiga je prekratka... Trebao bi minimalno jedan nastavak.

15. Maradoch

Maradoch Novi Član

Tuga, trn i sjećanje- ODLIČNI

Rat cvjetova- ništa osobito. Jednostavno si ne mogu povezati "elektrane" i "vilenjake" u istoj priči...

16. Elvenstar

Elvenstar missing

Rat cvjetova- ništa osobito. Jednostavno si ne mogu povezati "elektrane" i "vilenjake" u istoj priči...

Upravo je čitam i nije loša ali me isto ovo užasno smeta, nekako mi ne sjeda. Mada imam još dosta do kraja pa ne želim donositi konačnu ocjenu :smile: .

17. Thorin Oakenshield

Thorin Oakenshield Novi Član

Sad sam počeo čitati prvi dio Tornja Zelenog Anđela, so far so good, možda malo preopširno.

18. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

da to sam i ja reko,da je malo preopsirno..al je inace okej..mogla je knjiga bit kraca za 100 str,al nema veze

19. Thorin Oakenshield

Thorin Oakenshield Novi Član

Ali ipak mu opisi nisu prenametljivi.

20. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

Ali ipak mu opisi nisu prenametljivi.

pa kazem da su dobri,ali je malo prerazvucena za moj ukus

Podijelite ovu stranicu