1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Sven Hassel

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nazgul_rulez, 9. Kolovoz 2007..

1. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Uglavnom obožavam Hassela , imam doma sve dosada izdane knjige ( bilo je fora uzeti sve odjednom i teti u algoritmu ih naslagati na pult ... :lol: )

NO danas prilikom čitanja me razj♥♥ala jedna sitnica ... naime ili je krivi prijevod ili neznam koji qratz ali u prvoj knjizi svi osim Svena poginu ...

Tada random prelistavanjem ostalih knjiga otkrivam da Hassel paralelno vuče nekoliko radnji sa istim likovima na različitim lokacijama : Rusija - Italija - Francuska - Poljska ...

I tada ostajem paf ... j♥♥ogaleddagaj♥♥o ...

Jednostavno sam ostao bez volje za čittanjem ostalih 10 nepročitanih knjiga :lol:

2. Velena

Velena vintage queen

Jednom sam posudila neku njegovu knjigu na nagovor knjižničarke i to mi je bilo sasvim dovoljno - sad u velikom luku zaobilazim i taj dio knjižnice, a i savjete dotične osobe. Mogu razumijet da se jednom muškarcu te knjige sviđaju, ali ljudi, pa to je tako sve plitko napisano, predvidljivo, već viđeno,...Otprilike kao knjige Wilbura Smitha ili dogodovštine Dirka Pitta -zabavno, ali potpuno neuvjerljivo.

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

naz, počeo si s krivom knjigom, očito :great: meni je bila negdje peta, i stvarno nakon nje nemam više volje, kad znam kraj.

No svojevremeno sam čitao jednu, koja je izdana još tamo negdje '70-tih ili '80-tih kod nas, zaboravio sam naslov, ali odvija se u rusiji, gdje oni idu sabotirat rusku tvornicu tenkova, a od ruskog naju samo 'job mat svaju', a više im ne treba jer su obučeni u NKVD.

No, ta je knjiga imala Svenov predgovor, iz kojeg se vidi da je njegov glavni cilj bio pokazati ljudim akoliko je rat ogavna stvar. Uz svoje romane on je bio i glasni pobornik pacifizma i razoružanja. Na žalost, topovi su uvijek glasniji od muza.

4. Nazgul_rulez

Nisam počeo sa krivom knjigom ... počeo sam sa knjigom gdje upoznaje Starog Una i Portu ... do kraja knjige obojica pogibaju na istočnom bojištu ... S njima su bili Stege , Titch i Pluton ... A gdje su Legionar , Maleni , Barcelona ,Heide ....?

Već sljedeća knjiga koja je opet na istočnom frontu po datumu iza ove prve ima sve ove likove i Stari Un i Porta su živi ...

Mislim tko tu koga sada j♥♥e :great: :wtf: :great:

No svejedno bez obzira na to ipak sam otkrio da nevjerojatno uživam čitajući Hassela ... http://www.eydis.info/public/style_emoticons//great.gif :great:

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

koliko sam shvatio, on je najprije napisao tu knjigu koja je presjek družine kroz cijeli rat...a onda mu se osladilo :great:

6. Nazgul_rulez

E ali to ti i govorim ... u toj prvoj knjizi koju je napisao nema nekih likova : Barcelona , Legionar , Maleni , Heide ... Nego su umjesto njih Pluton , Titch , Stege ...

Malko je konfuzno sve to .... :great:

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

mda...čovjek se zapita...

negop, jesi skužio besmisleno debelu cijev MG34 na jednim koricama :great:

8. Nazgul_rulez

Jesam :lol: na "Krvavi put smrti" ... izgleda kao da je flak od 88 mm :lol: :lol: :lol:

Sinoć čitam i nigdje ne spominje svoju bivšu ženu u knjizi ... a u jednoj knjizi se dvaput ženio :lol: :lol: :lol: i obadvije žene su poginule :lol:

I neke stvari su poprilično konfuzne ... Brandenburgeri nisu nikad išli do Moskve ...koliko ja znam ... a u knjizi idu u tajnu misiju na Moskvu :lol:

MOžda i ja onda napišem knjigu j♥♥oled pod imenom Johann Schmidt :lol:

9. zlimrtvac

zlimrtvac Novi Član

Probaj nabavit od Guy Sajer "Forgotten Soldier",puno puno bolje po mome misjlenju

10. Nazgul_rulez

Po našim knjižarama nema ... bum prek amazona naručil , mislim da je nekih 12 $ ...

Inače evo završavam predzadnju knjigu od Hassela koju sam kupio i moram priznati da neke stvari koliko god se on kleo da su istinite naprosto nevjerojatne ...

Ima nekoliko činjenica koje nikako nemogu progutati ...

Naime svako malo u knjizi ima strijeljanja , vješanja i odrubljivanja glava dezerterima i nepodobnim vojnicima ...

Malkoco sam zbrajao i otprilike po danu ( odokativno ) brojke se kreću od 200 do 400 ... da se išlo tim tempom od 1939. do 1945. njemačka vojska bi sama pobila oko 660 000 vojnika ...

Plus svi oni poginuli od prijateljske vatre , plus oniu koji su dezertirali ... uglavnom ispada da su Hassel i njegova desetina ( 12 vojnika ) jedini ratovali na cijelom istočnom bojištu :lol:

Isto tako prema opisu bitaka , u skoro svakoj je pregažena bar jedna satnija ( odokativno 600-800 vojnika )

Uglavnom kao fikcija i kao zabavno štivo Hassel je po meni nevjerojatno dobar , ali nemože ga se uzeti za ozbiljno ...

Podijelite ovu stranicu