1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Suvremena Umjetnost

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od *Salome*, 6. Kolovoz 2007..

1. *Salome*

*Salome* Novi Član

dakle, koja je, po vama, razlika?

2. Nechrarh

Nechrarh Gost

dakle, koja je, po vama, razlika?

Kak misliš "po nama razlika"??

Unutar discipline povijesti umjetnosti terminom suvremena umjetnost označuje se produkcija nastala u razdoblju nakon završetka Drugoga svjetskog rata, dok je moderna umjetnost odnosno modernizam kulturni pokret koji generalno uključuje progresivnu umjetnost i arhitekturu, muziku, književnost i dizajn, a javio se udesetljećima koja predhode 1914.

3. *Salome*

*Salome* Novi Član

Kak misliš "po nama razlika"??

Unutar discipline povijesti umjetnosti terminom suvremena umjetnost označuje se produkcija nastala u razdoblju nakon završetka Drugoga svjetskog rata, dok je moderna umjetnost odnosno modernizam kulturni pokret koji generalno uključuje progresivnu umjetnost i arhitekturu, muziku, književnost i dizajn, a javio se udesetljećima koja predhode 1914.

i pretpostavljala sam, ali nisam bila sigurna :blush: :blush: :blush:

da oke, sad mi je fakat neugodno.

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Evo malo sam editirala ime topica pa možete ovdje pisati o suvremenoj i modernoj umjetnosti kao takvima. Šta vam se sviđa a šta ne, o umjetnicima iz tog razdoblja itd :blush: .

5. kalthir

kalthir woof woof

dadaizam :blush:

ali kad se već pruža prilika, da li mi može itko objasniti razliku između eksprezionizma i impresionizma u književnosti?

6. *Salome*

*Salome* Novi Član

7. Sammael

Sammael Knjižničar

u 90% slucajeva moderna umjetnost nije umjetnost nego nacin da izvuces pare od kretena koji ce platit za svasta.
    Kao onaj nas domaci koji je slikao umacuci konjski rep u boji i sibajuci po platnu.
    Ili onaj kreten koji je prodao dvije tikvice umocene u akvarij vlastitog urina za 230.000 funti.

8. *Salome*

*Salome* Novi Član

u 90% slucajeva moderna umjetnost nije umjetnost nego nacin da izvuces pare od kretena koji ce platit za svasta.
    Kao onaj nas domaci koji je slikao umacuci konjski rep u boji i sibajuci po platnu.
    Ili onaj kreten koji je prodao dvije tikvice umocene u akvarij vlastitog urina za 230.000 funti.

Što hoćeš reći-da je to nepravedno? :belj:

Men se čini kao dobar i savršeno legalan način za namlatit pare. To što mi je publika možda blesava, nije moj problem :love:

9. Nechrarh

Nechrarh Gost

Zašto su kreteni?!
    Ajde se ti sjeti nečeg takvog, budi prvi sa tom idejom i još zaradi na tome....

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pametni ljudi. Al da, nema veze sa umjetnoscu.

11. Gost

Gost Iluminata Ultima

12. Taliesin

Taliesin Aktivan Član

I to je umjetnost, ali onakva koja dopušta svakakvoj ne-umjetnosti da se nazove umjetnošću.

13. CountZero

CountZero Novi Član

Da ne bi bilo zabune ja sam u galeriji mce postavio neke interesantne slike koje nisu moje vec od Maurits Cornelis Escher-a. Pa mi je neko rekao da to ovde navedem da ne zbunjujem ljude :smile:

14. *Salome*

*Salome* Novi Član

Da ne bi bilo zabune ja sam u galeriji mce postavio neke interesantne slike koje nisu moje vec od Maurits Cornelis Escher-a. Pa mi je neko rekao da to ovde navedem da ne zbunjujem ljude :belj:

Hm to je opća kultura ali svaka čast! I sama sam veliki obožavatelj Eschera :tired:

15. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

bas sam mislio komentirati na onu sliku sa rukama da mi je odnekud ful poznata ^^
    ne pratim toliko modernu pa onda nisam bas u toku sa imenima autora...

16. nelchee

nelchee Udruga "3. zmaj"

17. charlotte

charlotte Novi Član

baš sam jučer imala raspravu o umjetnosti 20.st. s cimericom.

genijalno mi je što je duchampov vodoskok proglašen najboljim, iako bih ja prije rekla najreprezentativnijim, djelom 20.st.
    ideja tog djela poprilično dobro ilustrira i moje viđenje kamo je umjetnost, već tada očito, krenula.

18. Sin

Sin Paladin of Eydis

Ne racunajuci ekspresionizam, nadrealizam i secesiju sve ostalo smatram smecem, ne zelim nikoga uvrijediti, no bavim se time poslom, jednostavno mi u ovome ostalome nema duse, nego cisti spektakl soka da se zaradi sto vise para, te zato serem po svoj danasnjoj umjetnosti.... jer uz tehniku i ideju rad mora imati i dusu i ne svidja mi se sto se odmice od klasicnih tema rada, nego su sada performance i video umjetnost in, sto smatram smecem za zaradjivanje para i preseravanje bezidejnih kretena koji rade budale od sebe kako bi bili popularni.

19. fear.of.a.dark

fear.of.a.dark Novi Član

u današnje vrijeme ljudi svaku mazariju proglašavaju umjetnošču...
    smatram da se dovoljno ne cijeni prava umjetnost, jer su neke gluposti postigle ime i cijenu pa
    bi neki radije gledali neku amerikanku koja je u zagrebu ili gdje već, sebi na stopalo 6 sati šivala miki mausa, nego otišli u galeriju pogledat npr. radove genijalca vanje radauša..

20. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

dadaizam :think:

ali kad se već pruža prilika, da li mi može itko objasniti razliku između eksprezionizma i impresionizma u književnosti?

Najšturije rečeno, ekspresionisti slikaju ono što izlazi iz njih, a impresionisti ono što utječe na njih...Naravno, ima toga još, ako te zanima, potrudim se napisati još koju riječ.

Podijelite ovu stranicu