1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Strani Jezici, Znanje I Primjena

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ayllwyn, 13. Siječanj 2015..

1. Koviljka

Koviljka Izgleda kako je i tebi previše slova u abecedi

Pa Svabe su navikli da ljudi ne nauce bas njihov jezik super, ali cijene trud i kad ga fakat dobro znas, skuzis promjenu u ponasanju...
    Malo jesu jos naciji u dusi.:lol:

TriggerHappy i Ogard se ovo sviđa.
  2. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

imam dva stupnja njemačkog i mogu obrisat dupe s njima
    imam dva stupnja španjolskog i uspio sam nogometnom treneru iz chilea objasniti gdje ga boli i koji ću mu lijek dati

3. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

@Furiosa nije to tako teško kad nakupiš godina ko ja :cool:
    @Ogard janjetina kažeš... to samo za tu curu, ili inače dijeliš janjenitinu ako neko zna dobro japanski? *bezočno žica za motivaciju* :trep:

za duolingo znam da nije imao, pa je imao beta verziju ali samo za IOS, što ja nemam. odo baš vidjeti, maka sam tamo kao išla vidjeti kako stoje s ruskim, i uredno padala ne na ruskom već na onome kako ameri percipiraju da se slavenski jezici prevode na engleski...:bash:

Lady Charlotte se sviđa ovo.
  4. Furiosa

Furiosa Imperator

Stignem još onda valjda :laugh:
    Jesti studirala koji jezik ili si sve ovako samostalno/kroz tečajeve?

Taj problem s ruskim na Duolingu imam i ja. Prvo sam mislila da je do mene jer s njemačkim nije toliko izraženo

5. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

stigneš definitivno :D ja sam tu među eydis-dinićima :deda:

nisam studirala. eng, tal, rus, lat je osnovna/gimnazija. nastavila sam sama s eng, rus i tal (činjenica da sam zadranka pomaže XD). španjolski sam išla na tečaj, ali me se jezik nije dojmio. hebrejski sam isto išla na tečaj (on me se dojmio, pak XD ) arapski sam pokušala sama ali je slabo išlo pa sam odustala.
    a japanski me uči frendica koja ga govori. i japanci s kojima se dopisujem. jer sam skužila da jezik tak brzo ode ako ga ne koristiš da je to nevjerojatno (tak mi je hebrejski samo klisnuo... pa sad ako bi ga htjela aktivirat moram ponavljati sve, od alefbeta pa nadalje...)

6. Ogard

Ogard Aktivan Član

Jes probala skandinavske? :)

7. Sova

Sova Frau Gabrijela

Moi? Pas possible. :klempo:

Gogi se sviđa ovo.
  8. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

@Ogard nope. i ne pokušavam. nisu mi nešta napeti XD
    e da. @Lord imao si pravo, ima duolingo japanski. juče isprobala. pojelo mi živaca kojih 3 kile sigurno. ako netko tako nauči japanski svaka čast...

Lord se sviđa ovo.
  9. Lord

Lord Aesir Illuminati

Ne mogu naći tu stranicu. Bilo je dosta jednostavno. Kad ti netko objasni slogove tipa ovo:

Plus neke osnovne fraze, sam trebaš gledat anime i ponavljat tablicu za osnovno intuitivno znanje o jeziku :laugh:

Vrlo je jednostavan ako znaš hiraganu i katakanu kažu.

10. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

s hiraganom i katakanom se možeš slikati, zapravo. jer ako ne znaš kanjije, ne znaš većinu jezika. japanski je jezin fonetski siromašan i upravo stoga ga kanjiji definiraju. tako da čak i japanci imaju titlove na japanskom da se vidi što je točno rečeno XD

11. Rachni

Rachni >^ᴥ^< leptirić

Japanski :love:

12. Ur-Quan

Ur-Quan Moderator svoga Inboxa Illuminati

Japanski šmapanski, blentav jezik.

Ja samo znam Anatawo Okashitai :smile:

13. Lord

Lord Aesir Illuminati

Yamate senpai

Bolje brzo nauči ovo imam osjećaj da će ti trebat inače u životu :mrgreen:

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nakitu tenatako

Strahozec, Ur-Quan i aasgardium se sviđa ovo.
  15. Strahozec

Strahozec Douchebag

Ali kako smo se večeras razumili ja i jedan nemac to je strava
    Kob reko da je nemački tako lagan jezik. Malo mi je pomoglo prethodno poznavanje engleskog ali moga sam i brez toga

16. Ogard

Ogard Aktivan Član

jel ima neki tečaj da naučim ženski jezik? k♥♥ca ih ne razumijem...

17. Strahozec

Strahozec Douchebag

Taj prijevod još nije napisan

18. autumn

autumn |-O

tesko, ali javljam se kao prvoditelj ako zelis. dobra sam u oba jezika, vasem i nasem :lol:

Podijelite ovu stranicu