1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Strani Jezici, Znanje I Primjena

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Ayllwyn, 13. Siječanj 2015..

1. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Užasno sam tjeskobna i ne volim i ne mogu nikako komentirati nešto po internetu na engleskom.

Jednostavno mi je engleski preloš i onda me ne razumiju i bojim se da krivo shvate ako se šalim i onda ako se uvučem u nekom komentiranje statusa na engleskom, svaki put kad netko odgovara na moj komentar sam zbilja jako nervozna jer očekujem da neće shvatiti ili će me prozvati za gramatičku grešku.

U prosjeku odgovor na engleskom u rečenici otprilike ove duljine pišem nekoliko minuta i sve provjeravam na guglu, i nikad nije smješno i dovitljivo kao na hrvatskom. :cry:

2. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Wat? Pa nemoj ić na neke književne forume, na arsenalovom forumu mogu j♥♥at mamu sucu i na japanskom svi će razumijet. :eto:

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

4. Rin

Rin essjaydubya

napravi throwaway acc na redditu i tamo piši. niko živ mili na svijetu neće znati tko si, a bit će ljudi koji će ti neljubazno istaknuti gdje si krivo složila rečenice.

Versius i Faint Smile se ovo sviđa.
  5. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Ma kaki književni forumi. Evo s frendom s Kosova na njegovom statusu komentiramo Shreka, sva sam se oznojila od stresa. :lol: :facepalm:

Rin se sviđa ovo.
  6. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

He green, he fat. Me likes. :nice:

Možemo imati neki topic na engleskom pa pričamo međusobno o takvim stvarima pa te možda relaksira. :think:

Rin se sviđa ovo.
  7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

how yes no

Ayllwyn se sviđa ovo.
  8. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

Sad sam nepoznati mogu misliti da sam tupava.
    S tim topikom će imat dokaz. :lol:

9. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a verbalna komunikacija na eng ti nije problem?

10. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

nakon dugo vremena ne pričanja sam kreten totalni, ali se brzo ufuram. :smile:
    Kinda, nikad mi nije nitko rekao da ne znam engleski :think:

11. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ak se ne varam čak su padali i neki intervjui na eng. Zanimljivo, meni daleko lakše pisat nego na koristit engleski u REALNOM VREMENU. :coffee:

dorca vorbarra se sviđa ovo.
  12. Aka

Aka Baby steps

Praksa, praksa, praksa. Ni više ni manje. Nakon 2 godine intenzivnog svakodnevnog korištenja engleskog, samo to mogu reći.

13. autumn

autumn |-O

meninje.pisanje.problem ali se ne zamaram ako.nije sluzbeno. mislim da ce svi shvatiti sro zelim napisati ako sravim jedno s ili t manje.
    govor minnakon minutu dvije.ide super, u zadnje vrijeme.imam cesce priliku pricat s englezima pa mi.bas dobro dodje.

14. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

upravo tako. na zadnjem ESCMIDu me bilo frka kako ću se sporazumijevati, ali kad sam čuo izlaganja nekih eminentnih profesora, bilo mi je puno lakše :laugh:

15. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

mrzim čitat na engleskom. iako kužim, svejedno mi tlaka. pisanje ok, govor oke, ali čitat knjige... samo ako neam izbora...

16. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja ni ne primijetim...

17. Aka

Aka Baby steps

Ja ni ne čitam knjige na hrvatskom već godinama. Mislim da nemam niti jedan naslov u hrvatskom prijevodu na svojim policama.

18. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ne želiš ili...?

19. Aka

Aka Baby steps

Ne, jednostavno mi je ugodnije čitati knjigu na izvornom jeziku, točno onako kako ju je pisac napisao a nemam hrvatskih naslova jer slabo čitam hrvatsku književnost, a nju radije posudim u knjižnicu.

20. Abbigail

Abbigail Ch as Chlan

ja ako na jednoj stranici nađem jednu nepoznatu riječ (a naći ću je, ziher) onda idem kopat po rječnicima i tražit šta znači i to mi totalno poremeti čitanje. ili ako nisam sigurna u značenje fraze. ili u bilošto.
    začudo, kod gledanja filmova neam taj problem. nepoznata riječ tu i tamo mi ne smeta toliko

Podijelite ovu stranicu