1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Što Znači U Pravnom Prometu?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Lady Charlotte, 18. Listopad 2012..

1. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Ajmo zadnji put.

Stella Winter Prezimić odluči da će biti samo Stella Winter i to joj stoji na novim dokumentima. U matičnom uredu joj uz Stella Winter Prezimić stoji da je sada trenutno Stella Winter.

Tako mi je neki dan objašnjavala jedna pravnica.

Over and out.

2. autumn

autumn |-O

tako je. mozda je bolje navesti malo drasticniji primjer da se skopca :D
    dakle, neko se zove ana maria concita elena montoya garzia ramirec lopez
    i sad kad se doseli u hrvatsku i dobije nase apire napokon moze zadrzati sva svoja imena i prezimena ali mora odabrati s kojima ce se sluziti u pravnom prometu a to znaci sto ce joj pisati na dokumentima, s cime ce se potpisivati i sto ce joj stajati na karticama.....

3. Aka

Aka Baby steps

Ukratko, ako se Ana marija garcia.. bla bla Lopez odluči zvati samo Ana Lopez, onda će joj na osobnoj biti samo Ana Lopez i što god radi u pravnom prometu (a to znači što god radi da proizvodi neke pravne učinke, makar kupovala u dućanu sa karticom, malo bolji primjeri su kupovina stana, potpisivanje ugovora) radi pod imenom Ana Lopez. Ono ime koje piše na osobnoj je jedino ime koje ona može koristiti, dok opet ne odluči promjeniti ime.

Slična stvar je sa celebrityima u Americi. Nicholas Cage se u biti uopće ne zove tako. To je njegov umjetničko ime. Kad on kupuje kuću ili omanju zemlju, radi to pod svojim pravim imenom. Ili naši nickovi na forumu. Ja ne mogu kao Aka potpisati papir u banci, nego samo kao H. I.

4. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

:blush:

dakle, neko se zove ana maria concita elena montoya garzia ramirec lopez
    i sad kad se doseli u hrvatsku i dobije nase apire napokon moze zadrzati sva svoja imena i prezimena ali mora odabrati s kojima ce se sluziti u pravnom prometu a to znaci sto ce joj pisati na dokumentima, s cime ce se potpisivati i sto ce joj stajati na karticama.....

Ja sam mislila da je nužno da na osobnoj piše puno ime. :blush: Što se tiće domovnice ili rodnog lista... što piše na njima?

5. autumn

autumn |-O

tamo pise puno ime :D a ti u pravnom promeu koristis samo dio :D

6. Lady Charlotte

Lady Charlotte Sorceress of the Eydis Illuminati

7. El Viejo Dragon

El Viejo Dragon Enciklopedija beskorisnog znanja

Vidi moj post br.4 :devil:

8. aasgardium

aasgardium Eydishan

A ako se netko zove Ana Maria Concita Elena Montoya Garzia Ramirez Lopez i na osobnoj joj piše Ana Lopez, može li se ta osoba i dalje predstavljati kao Ana Maria Concita Elena Montoya Garzia Ramirez Lopez, na primjer ako drži neko javno predavanje ili nešto?

9. autumn

autumn |-O

naravno, zasto ne?

10. aasgardium

aasgardium Eydishan

Ma sve ok, činilo mi se da jedino to pitanje još nije bilo pokriveno. :lol:

dorca vorbarra se sviđa ovo.

Podijelite ovu stranicu