1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Što Tražite U Roleplayu?

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od abominacije, 14. Prosinac 2006..

?

...

1. pure innocent fun

0 glas/ova
    0.0%
  2. novu perspektivu

0 glas/ova
    0.0%
  3. eskapizam - i dont like the world around me so i create my own

0 glas/ova
    0.0%
  4. source of inspiration

0 glas/ova
    0.0%
  5. +666 dancing vorpal sword of doom

0 glas/ova
    0.0%
  1. abominacije

abominacije (/:=D

zashto se bavite roleplayom? kako ste pocheli? fascinacija tolkienom? mozhda su vas recruitale sile tame putem shund knjiga tipa saga o drizztu? :) koliko igrate? koje sisteme preferirate? science freak ili fantasy zealot? i najvazhnije... zashto se time bavite? josh jedan hobi u nizu ili neshto vishe?
    :unsure:

2. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

fun fun fun :)
    + opcenito volim tematike kojima se bave rpg-i koje igram (citaj skoro sve :unsure: )

- jos jedan hobi u nizu
    - igram cca 7 i pol godina
    - sistemi - svi su mi dobri
    trenutno igram GURPS i Dnd 3E , a igrao sam vecinu poznatih da ne nabrajam sad (a mozda i koji ne poznati , tipa Obsidian)

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Igram na prvome mjestu zbog intelektualnoga izazova koji me zabavlja, i druženja koje ide uz igru. To mi je hobi #1, i nadam se da cu ga pretvoriti u posao.

Imam kratku karijeru od tak negdje 7-8 godina, u 1. srednje sam poceo. Vecinu vremena sam igrao fantasy tako da se sada pokusavam maknuti od toga, a pored fantasya najvise volim zaigrati dobar cyberpunk, space ili post-apoc. Zapravo otvoren sam za bilo kakav game koji nije fantasy ako je GM dobar.

Jedna od stvari koje ne volim igrati su nekakvi horror gameovi, i zapravo svi gameovi na kojima GM pokusava "prestrasit" igrače, a ne charactere. Ne trzam na takve stvari. Na prvome mjestu mi je igrati svojega charactera, i razmisljati kako bi se on ponasao u datoj situaciji. A hoce li iz tih situacija izvuci zivu glavu ili ne... well, pozeljno je, jer se vezem za charactere, ali ako char treba krepati zbog svoje odluke, so be it.

4. Raist

Raist Novi Član

Zao mi je sto nisi dao da izaberemo vise toga.
    Bavim se time zato sto mi je zabavno, pure non competative fun. Imam 2 hoby-a jedan je wow drugi je rp, oba su veliki time sink. Igram u 2 grupe(dnd low magic, vampire dark ages), i vodim 2(mortal hunteri po wodu(ne nisu oni sa OGD-a), te neki kvazi cyber punk po gurpsu od nekih 400 pointova, koji planiram ubrzo scrape-at u korist obsidiana koji sam nedavno nabavio(tnx Jar), makar to ne znaci da sam raskrtio sa GURPSom nego jednostavno stvarno dugo zelim isprobat taj obsidian).

Igram 8 godina me thinks, tu negdje... jos iz osnovne skole. Zao mi je sto sam puno vremena potratio na dnd. Al bar sam krenuo sa 2nd ed-om sto smatram plusom :).
    Zadnjih par godina vecinu vremena provodim sa storyteller system-om. Sve sam prosao uzduz i poprijeko u njemu. U zadnje vrijeme sam se vise krenuo bavit gurpsom(negdje od 5og mjeseca,od 8og vodim). Osim toga igrao sam sve i svasta.... Call of Cthullu (samo d20 nazalost) te jos par d20 igara, Rollmaster(samo par sessiona), All Flesh must be eaten, te Buffy tVS koji su bazirani na Unisystemu.

Od setinga koje preferiram su obicno horror/kvazi horror verzije setinga bile one fantasy(Ravenloft), past(CoC),modern(World of Darkness) ili future (Obsidian). Ne znam zasto, al mi bas pasu.

Sto se tice fantasy/sf. Pa preferiram sf nad fantasy-em. Al mi je i fantasy drag ako je low magic. Magic shopovi u selima are just not my thing. Obicno ako vodim tako nesto nema uopce magical itema, samo artifacti sa dorment powerima. Tako da se ljudi vezu uz iteme dosta kod mene, jer nikad ne znaju sta se sve skriva u njima, i koje legende su istinite, a koje lazne :)

5. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Ma za mene vech svi sve znate i odjeb... :unsure:

6. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

nešto između zabave i eskapizma. Počeo sam slučajno, dobivši za nadcimera iskusnog DM-a, davne 1996. Ah, kad se samo sjetim...moj prvi lik bio je patuljak f/p s fiksacijom na štakorovinu.

7. Seeker

Seeker semi-retired

zapoceh prije 7-8-9 god (tko ce znati??), frend me prekinuo u warcraftu i rekao da su nasli dm-a i igraju pen&paper, i tako, malo mo malo dok nije ove godine doslo da imam i do 6 paralelnih gejmova. igram radi zabave, druzenja, i koristenja sivih celija na cudne nacine. Do prije kojih pola godine igrah uglavnom D&D (od nekakve kucne verzije AD&D-a, preko kucne verzije necega do 3.5 edicije), sada nesto malo WOD, i najvise GURPS. Fantasy/SF/history/modern/horor, nije mi vazno, glavno da je GM dobar i da mi ekipa pase. uglavnom svjestan sam da trosim previse vremena na gejming ali nije mi zao (nisam ovisan, mgu prestati kad god hocu :viking: )

8. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

je, ja sam prestao i kad nisam htio :viking:

9. abominacije

vidim neki imaju i do par paralelnih gejmova... eh da je meni barem jedan... :dry: no, sad se vracham u zagreb for good pa chu valjda nachi neku ekipu... a i cthulhu je pocheo polako zazivati iz podruma :dry: shto se tiche prigovora oko malo izbora... pa, smatram da sam sve obuhvatio... nisam ishao u detalje jer bih onda propustio josh vishe toga u anketi... no... slobodno iznesete svoj stav u postovima.... ja osobno igram radi promjene perspektive koju roleplay omoguchava, odnosno eksperimentiranje sa raznim ulogama i postupcima koji bi da se prakticiraju u stvarnom zhivotu mozhebitno doveli do texas chain saw massacrea... :) i kreativan je hobi ako se uspjeshno izbjegne pavr gejming... kako bi svi gejmovi ostali chisti od nabrijavanja preporucham nabavku diabla koji che sasvim sigurno upiti sve tendencije ka minmaxingu... preporucha mr. djirlo :dry:

10. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Mislim da je bas Diablo izvor generacije nabrijavatelja..

11. abominacije

pa diablo je udovoljio potrebama... nije ih stvorio...

12. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

A sto ih je onda stvorilo?

13. abominacije

ranije stepenice evolucije...

14. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

pong je bio igra koji je ljude nabrijao na minmaxanje i munchkinizam... :help:

15. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Eto dragi moji, mene je ka role play-u primarno privukao Baldur's Gate 1 i 2. Onda kad sam saznao da se to može igrati i u pen&paper verziji, bio sam hooked ka riba na udici. Zasada mi najviše paše D&D 3,5ed, iako sam i 2ed isto igrao.

D&D mi najviše služi kao ispušni ventil za kreativnost i za isprobavanje raznih u stvarnom životu nemogućih situacija, a i vrlo je zabavan, te mi je trenutno hoby No1. Super je kod toga svega i druženje i upoznavanje novih ljudi što D&D sa sobom donosi.

Najviše preferiram high magic settinge u kojima sasvim uživam, te stoga često takve i stvaram. Trenutno igram samo u 1 kampanji, a još je jedna u pripremi (nikako da poćne) i vjerovatno će se vodit u 1 ili čak 2 zasebne grupice igraća..

16. Magi

Magi Novi Član

Igram razne RPG-ove već 20-ak godina i vodim bar 15. Osobno preferiram SF/near-future settinge, ali nemam ništa protiv ostalih.
    Ne volim storytelling sisteme jer zahtijevaju jako puno angažmana od strane GM-a (sve se mora improvizirati).

17. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

igram nekih 6-7 godina, poceo na faksu s dndom, kad sam trazio zamjenu za magic the gathering :)
    preferiram low magic fantasy, jer mi je pun tobolac +2 sranja i nabrijanih wizarda...zato sad picimo po warhammer svijetu!
    probao sam i gurps od postapokalipse do cyberpunka, nekako se nismo zadrzali na tome za sto su najvise zasluzni tadasnji GM-ovi...

kad vodim avanturu, volim da igraci imaju dojam da su u 'realnom svijetu', trazim da se roleplaya, zanimaju me politicke intrige, a ne dungeon crawl!
    masu vremena trosim na pripreme svojih sessiona i to smatram jacom stranom, no moram jos raditi na ad hoc improvizaciji...

kad igram trazim vise od ciste zabave - što vec lagano ulazi u eskapizam :) volim igrati smrtnike s dna drustva, no prozete nekim romanticarskim smislim za dobro - anarhiste i buntovnike! volim osjecaj progresije, no koji ide dalje od pukih statova - dojam da je lik uspio nesto napraviti...iako se full rijetko do toga dolazi, hehe.

18. SonneLeonardus

SonneLeonardus Novi Član

Meni se sviđa cijeli taj svijet, gdje te političari ne j... u zdrav mozak, dok praznoglave ovce(ilitiga mi, građani demokracije) vrište u ekstazi tražeći još. Volim svijet gdje postoji magija, kao i likovi koji boreći se protiv zla proživljavaju avanture(a ne smiještaju ih u haagški zatvor)
    Igram i za pure inocent fun osjećaj, kad riješim zadatak, pojačam lika, ili kad vidim kako sam počeo igru(slab), a kako završio(moćan :love: ) poštenim igranjem(mrzim cheatere).

19. stribor

stribor ljubitelj satire i satira

nisam te bas skuzio oko ovog djela s ovcama, demokracijom i ekstazom...? ne volis igre s politikom ili ti se gadi suvremeni politicki sistem pa ti se fantasy omilio?

inace, ja kad vodim, gustam stavljati svoje igrace u sukob s autoritetom: nema boljega kad PC, dok truli u celiji, misli da mu se sprema vjesanje od strane lokalnog korumpiranog serifa!

20. Revolucionar

Revolucionar Novi Član

Vidim da svi vole taj svijet jer ih političari ne j*** u zdrav mozak. Ja taj svijet volim jer ja mogu j**** političare u zdrav mozak :love:

al to je samo jedan od milijun razloga. Osobno, najviše me D&D-u privukao roleplay. Život u nekom drugom svijetu. Zato volim igrat neke likove koji nisu extra power ubijači nego nešto što se može super roleplay-at a nije i u fajtovima loše. (rogue {ponekad rouge xD}, druid, ranger i to...)

U svijet D&D-a me uveo buraz prije 5 godina. Moj prvi lik je bio elf - ranger. Zvao se Quarion Galadonel i to prezime danas koristim na forumima i uokolo. Sada sam se odlučio time što ozbiljnije i što više bavit jer nakon jednogodišnje stanke, sada kad sam došao u Zg, nađoh ekipu s kojom uživam (i ovim putem im zahvaljujem što mogu uživati s njima) i hranim svoju ovisnost o D&D-u.

*ustaje se sa jedne od stolica poredanih u krug* "Zovem se Lovro Pobran i ovisan sam o dungeons and dragons roleplay game-u!" *sjeda uz pljesak*

Podijelite ovu stranicu