1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Što Sve činimo, Kako, Zbog čega I Za Koga...?

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Dremora, 26. Listopad 2006..

1. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Da li ste u životu učinili nešto što više nikad ne biste ili nešto što ne možete zaboravit, a imalo je nekakav značajniji učinak na vaš život? Da li ste možda učinili nešto za neku dragu osobu što za nikog drugog ne biste i da li bi to ponovili ako treba, makar nije moralno ili na bilo koji drugi način ispravno?
    Zašto čovjek čini što čini za druge makar to i ne bilo ispravno na bilo koji način?

2. Bunny

Bunny Novi Član

Da li ste u životu učinili nešto što više nikad ne biste ili nešto što ne možete zaboravit, a imalo je nekakav značajniji učinak na vaš život? Da li ste možda učinili nešto za neku dragu osobu što za nikog drugog ne biste i da li bi to ponovili ako treba, makar nije moralno ili na bilo koji drugi način ispravno?
    Zašto čovjek čini što čini za druge makar to i ne bilo ispravno na bilo koji način?
    pa sve sto napravim ima i pozitivne i negativne posljedice....u nekom slucaju su više negatvine,a u nekom više pozitivne..mozda bih neke stvari malcice promjenila..ali ipak ne zalim za nista..i mislim da bi vecinu stvari ponovila na isti nacin...jel jednostavno tako sam tada osjecala i mislila da je najbolje..a kao sto rekoh i kad je bilo loše imalo je i pozitvnih posljedica...tako da..eto... :mrgreen:

3. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

There is but one thing that I regret in my life and which I would not repeat should I get the chance.

Btw. I'm feeling really pissed right now, a mjuza ne pomaze ni najmanje argh

4. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

je. jednom sam nastavio trulu vezu mada je sve govorilo 'nemoj, nemoj' izgubio tri godine života i zaradio hrpu emocionalnih ožiiljaka. :mrgreen: Nevermore. :mrgreen:

5. no_iq

no_iq Novi Član

dobro mi je nešto učiniti za druge, ali nešto činiti ZBOG drugih...
    ne... istina mama me prisilila da idem u gimnaziju, određuje mi kada moram jesti,što moram jesti i zabranila mi alkohol, ali tu b aš i nemam nekog izbora jer ako ne poslušam počnu sr...,a to je...hm... nemam riječi.

6. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

dobro mi je nešto učiniti za druge, ali nešto činiti ZBOG drugih...
    ne... istina mama me prisilila da idem u gimnaziju, određuje mi kada moram jesti,što moram jesti i zabranila mi alkohol, ali tu b aš i nemam nekog izbora jer ako ne poslušam počnu sr...,a to je...hm... nemam riječi.

Moja zadnja veza...godinu i pol muke. :mrgreen:

I reče gavran: nikad više...

7. Bunny

Bunny Novi Član

a dobro kad je rijec o vezama...pogotovo onim lošim i to..pa normalno da bi svi nesto promjenili..ali ja ipak mislim da je to iz nekog razloga trebalo tako zavrsiti kako je...pa stoga..nebi ni to mjenjala bas previse...i u drugom topicu sam rekla...da puno puta ispadnes glup ili takve stvari..isto tako netko od tebe napravi budalu..ali eto..da nema opet takvih stvari nebi znali cjeniti one bolje..i ljepše...i bilo bi nam sasvim dosadno..kad bi sve mogli dobiti i kad bi bilo savrseno..so.. :mrgreen:

8. Psychaki

Psychaki Gost

Gubila koncentraciju. Puno koncentracije, nezaslužene.
    Za ne-fermanje absolute.

9. Nea

Nea curica

Tri stvari bih promijenila. Jednu stvar nikada ne bih učinila, jednoj osobi koja je umrla rekla bih da je volim i nikada ne bih počela pušiti. Sve ostalo je baš OK. Ništa ne bih promijenila niti učinila drugačijim jer sviđa mi se kakva sam osoba do sada ispala i kako funkcionira moj život. Bilo je puno puno više teškoga, ali zato me sada može slomiti jako malo stvari zapravo samo ljudi kojima sam se dala u potpunosti, no naučila sam kako se oporaviti upravo zbog toga.

Što bih učinila za drage bliske ljude? Kada se iscrpe sve "moralne" solucije učinila bih i one neispravne. Dakle, baš sve osim ubila. Što je naravno jako loše i glupo, ali takva sam. Vrlo sam odana i dobre stvari pamtim dugo, loše brzo zaboravljam, izdaju nikada i postajem oprezna tada. No sva sreća imam jako malo dragih ljudi koji imaju moje totalno povjerenje i lojalnost. :roll:

10. Rincewind

Rincewind Novi Član

Hm, pa, vidim da su mnogi spominjali veze, tako imam i ja jednu - prva godina je bila drukčija, što se s tim čovjekom dogodilo da je odjednom postao toliki gad, ili možda, zašto ja to prije nisam vidjela, nikad neću znati. Uglavnom, ne bih više nikad se trudila (i to pune dvije godine) oko nekoga tko to stvarno ne zaslužuje i pokušavala izvući dobro gdje dobrog nema, gubila svoje živce i druge ljude i mnogo toga više.
    Ali, pobornik sam onog da ne bih ništa mijenjala, pa tako ni te loše godine jer sam naučila puno iz toga i danas cijenim stvari koje možda ne bi da nisam prošla kroz ovo.
    Također ne bih više nikad pristala na nešto manje u svom životu, u bilo čemu, od onoga što znam da najviše želim i da mi najviše odgovara u stvarima koje su mi jako bitne.

Učinila sam puno stvari za drage ljude, jer ih nemam puno, imam samo troje ljudi na koje uvijek računam i za njih SVE, ali doslovno sve.
    Opet, to su ljudi za koje smatram da od mene ne bi nikad ni tražili nešto nemoralno ili neispravno. :smile:
    Ali kad bi, vjerojatno bih, do granica koje ne bi meni štetile u mojoj savjesti - jer, onda to i ne bi bili ljudi na koje računam. :dry:
    Ne znam, činim puno stvari za dečka koje ne bi za nikog drugog (ali on tu nije ništa kriv :dry:, već okolnosti, a i sve što ja činim mi uvijek izgleda puno manjim od toga koliko on čini) , osim za to drugo dvoje prijatelja možda.

Hm, pa zašto čini? Ja osobno jer mi je često važnije da su oni sretni nego ja, a opet, i moja sreća nekako uvijek dođe kad vidim da su oni sretni. Znam da se to može iskoristiti, bilo je ljudi, ali uvijek gledam to kao da sam ja napravila nešto lijepo, ako su to oni zloupotrijebili, na njihovoj savjesti ostaje, ne mojoj. :dry:

11. Nea

Nea curica

Lijepe riječi, a upravo ovo:

Također ne bih više nikad pristala na nešto manje u svom životu, u bilo čemu, od onoga što znam da najviše želim i da mi najviše odgovara u stvarima koje su mi jako bitne.

naučiš s godinama i iskustvom. Jednostavno, ne možeš si dopustiti ništa manje od onoga koliko vrijediš i zaslužuješ. Možda zato postaneš kompliciran, ali to je u drugom topicu :smile:

12. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Pa, sigurno bi promjenila neke stvari npr. vezu preko žice koju ne bi ziher pokretala. Upoznavanje nekih ljudi koje bi spriječila jer sam mislila da će prijateljstvo trajati vječno ili barem da će duže potrajati.
    I sve stvaro koje su učinjene,bile one dobre ili loše,nikada se ne zaboravljaju ma koliko god se mi trudili zaboraviti to.

13. Seeker

Seeker semi-retired

Mnoge stvari sto sam napravi su mi donjele negativne posljedice, ali stojim iza svega i opet bi ucinio isto

A sto se tice prijatelja, onih pravih, nema toga sto nebih ucinio ako je potrebno
    jednoj osobi koja je umrla rekla bih da je volim
    ne brini, oni to znaju, uvjek

14. Nisam nikad nista loseg ucinila a da bi to imalo neki veliki utjecaj na moj zivot.
    A sto se tice prijatelja,za njih bi sve ucinila i upravo zbog toga cesto znam stradati,al mi nije tesko nesto napraviti ako vidim da to toj osobi i te koliko znaci i da ce je usreciti...
    A da o dragim i bliskim osobama ne govorim.
    Za njih bi stvarno ucinila sve sto bi bilo u mojoj moci.

15. Psychaki

Psychaki Gost

odgovor je AUTODESTRUKCIJA . i jedna posve rafinirana psihička vrsta mazohizma.

16. Katur

Katur Novi Član

učinio sam mnogo stvari koje "nisu ispravne" al ko ih j♥♥e, moj život je savršen, baš onakav kakav treba bit. više me zanima budučnost. nebiste vjerovali da vam kažem šta sam sve radio! :ninja: :onoz: :bleso: :bleso:

zbog krivnje sam imao isuicidnih ideja, al skužio sam da to ne želim, tako da se ponosim na svoj život.

17. matijas

matijas Schvaller

The harder the crush
    The higher the cost
    Oh my..
    Those crazy things we do for love

18. iilija64

iilija64 Aktivan Član

Za osobu koju smatram pravim prijateljemm ću učiniti sve pa makar to značilo da ću doživjeti njegovu sudbinu ili goru. Odan sam do gorkoga kraja.

19. Gamellion

Gamellion Novi Član

Ima par stvari, ali jedna je osobito utjecala na mene.

Jednu večer, prošlu zimu, smo izašli Anria, Babylevi, i ja. U ljetnom kinu u blizini je bio neki rock koncert. Ništa posebno. Domaći izigravaju face. Ugl., baš smo bili sišli s kule i krenuli prema Noi, kad su iz tog kina izišle dvije cure koje su bile potpuno spaced out. Isprva to nisam primijetila pa sam im prišla i pitala ih za cigaretu. Kad su progovorile skužila sam da nešto nije u redu.
    Jedna je bila plavokosa, nije bila odavde, u kariranoj minici i donekle je bila prisebna.
    Druga je bila riđokosa, poznavala sam je iz viđenja, u trapericama i s torbicom oko pasa (pederušom il kako već). E, ona je bila van sebe. Obratila sam joj se i ona me na trenutak pogledala i počela nešto nesuvislo pričati s ovom drugom.
    Objema je šminka bila razmazana do kraja. Teturale su i držale se jedna za drugu da ne padnu.
    Umjesto da ih pozovem na kavu u Noe da se malo otrijezne ili barem se pobrinem da im se nešto ne dogodi, ja sam produžila i prokomentirala: -'Someone's getting raped tonight.'
    Baš kao što bi prava kučka učinila.
    Nakon par dana sam se sjetila toga i svoje reakcije kad sam doznala da sam točno pretpostavila. To me ubija. Ta činjenica da sam mogla nešto promijeniti a nisam.
    I s time moram živjeti.

20. Ayllwyn

Ayllwyn pretty boy

nisi ti kriva...
    same su si krive što su glupače i išle su se urokati toliko d ane mogu stajati na nogama...

Podijelite ovu stranicu