1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Što Ste Imali Za Maturalnu Radnju

Rasprava u 'Taverna' pokrenuta od Rin, 26. Studeni 2007..

1. Rin

Rin essjaydubya

Evo, smatram da je to jedno zanimljivo pitanje jer dosta o nekom čovjeku govori izbor njegovog maturalnog rada. Ipak su to teme koje se vole, koje zanimaju ljude i uglavnom su iz područja koje ljudi favoriziraju.
    Dakle, koja vam je bila tema, iz kojeg područja i zašto baš ta?

Ako niste završili srednju, možda već znate što bi ste najradije pisali?

I plus neke informacije, tipa, gdje se nalaze najboji izvori, savjeti, itd.
    Fire away! :tired:

2. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

prvo da kažem: odlična ideja za temu

drugo: sumnjam da će moja maturalna tema biti ikome od pomoći, pošto sam ja svoju crtao više nego pisao.
    dobio sam zadatak urediti garsonjeru, bili su mi zadani samo vanjski zidovi.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

temu sam izabrao na nagovor profe, jer mi je sama rekla da mi to dobro leži. na kraju je jedini prigovor bio na nedostatak detalja u perspektivi kupaone. bunila se što nema čaše s četkicama za zube, al je zapravo bezveze pametovala da ne bude perfektno

3. autumn

autumn |-O

Ja sam svoju vise fotkala nego pisala. :tired:
    Tema mi je bila fotkati crkvu svete katarine na gornjem gradu i odlicno je ispalo makar smo to morali izvesti bez osnovnih sredstava. Ali su mi fotke ostale u skoli.
    A iz hrvatskog sam pisala esej o camusovom strancu.
    I ne vjerujem da se jos svega sjecam. :tired: :tired: :tired:

4. Veles

Veles ljuta zvijer

Dvije riječi: kralj Tomislav.

Danas bi vjerojatno izabrao nešto drugo, ali onda me to iznimno zanimalo. I još se uvijek palim na hrvatsko rano srednjovjekovlje. :tired: :tired: :tired:

5. Seeker

Seeker semi-retired

Makrofotografija. im to sa improviziranom popremom, (prstenovima i lecama), jer pravi makroobjektiv nisam imao, snimao sam kovanice, kljuceve i neke experimente. http://seeker82.deviantart.com/ trebao bi uploadat i ostalo al nikako da dodje na red

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Vrtio sam prašinu oko Sunca. I kid you not.

radnja

U prijevodu, mazao sam profačima oči sa nečime što sam jedne godine radio u Višnjanu, a nije nikakve prekorisne rezultate dalo.

7. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

Ja sam pisala maturalnu radnju s temom Autizam. Malo sam se previse raspisala pa sam morala puno toga skracivati (rekla mi menotirca da nije to diplomski rad :D)

8. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

u ruđeru se maturalne randnje ne pišu, već je riječ o izradi neke konkretne, jednostavne naprave (jel elektronička, strojna il optička ovisi koji smjer si upisao), dok je pisani dio više kao prilog uz uređaj koji bi trebao objasniti pobliže šta je taj uređaj, šta radi, te kako je tekao proces izrade dotičnog...

anyway, ja sam toga bio pošteđen jerbo sam kroz sve 4 godine pokazao konstantnost u dobivanju odličnih ocjena iz predmeta 'praktična nastava', a i ulizivao sam se profesoru.

drugio dio polaganja mature sastojao se od ispitivanja, tak da to sa maturalnom radnjom veze nema...

9. Versius

Versius shajzeshit

svaka cast Rin :knife: simpasticna tema koja mi se upravo mota po glavi...

dakle ja sam jos srednja te je pisanje same radnje jos nisam pocela... znam koji cu predmet :tired: (matematika) a za samu temu - razmisljam izmedu zlatnog reza, fibonaccijevog niza i jos neke nedefinirane teme ...

sto se izvora informacija tice - imam dosta literature doma, postoji internet ( :ninja: ) a osim toga knjiznice ce me jos vidjeti

10. Nechrarh

Nechrarh Gost

Ja sam imao svijetsku mitologiju u Tolkienovim djelima (pisao sam je iz engleskog).

11. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Ja sam imala temu Košnice iz pčelarstva, jako dosadno. ''Izabrala'' sam ju jer je jedina ostala pošto sam bila na praksi kada su dijelili teme. Uz tu sam za novce radila još dvije (koje sam naučila dok sam pisala) Monstrumi i malformacije i Anestezija.
    Sve sam morala dosta skraćivati jer sam se raspisala ko nenormalna, a ko će sve to pamtiti :knife:

12. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ja sam imao elaborat 'enterokolitisi u dojančadi i male djece' na šest rukom pisanih stranica :knife: jer sam bio oslobođen pisanja maturalne radnje. :tired:

13. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Da sam mogla birati vjerojatno bi si uzela neku temu iz matematike, al pošto smo trebali već prije napraviti maturalnu radnju za sprachdiplomu iz njemačkog (tema je bila ozonske rupe, onećišćenje, zaštita okoliša i sve vezano uz to), profa mi je rekla da to mogu koristiti opet i za pravu maturalnu radnju tak da nisam se trebala time zamarati. :knife:

14. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

postupak dobivanja vozačke dozvole, pravne norme vezane uz izdavanje vozačke dozvole, te kazne kojima se vozačku dozvolu može i izgubiti.

:knife:

15. Polythene Pam

Polythene Pam Aktivan Član

ja sam mogla birat između scenografije ili uređenja izloga, radila sam izlog sanitarija, u izlogu je bio poljski šekret, a svaku j♥♥enu dasku sam ručno izradila, a nisam koristila ni špranju drveta.

16. Nazgul_rulez

Nazgul_rulez Aktivan Član

Ja sam imao nadasve zanimljivu temu za maturalnu radnju ... toliko zanimljivu da je komislija nakon uvodnog izlaganja odlučila otići na pauzu i dala mi 5 :cocky:

Inače tema je bila GPS sustavi u zrakoplovstvu , uporaba u jedriličarstvu i korištenje na natjecanjima :tired:

17. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

od svih dosad navedenih, nazovo mi se čini najzanimljivije... iako je i bobo vrlo blizu...

18. Kathegar

Kathegar =I=

Imao sličnu ko nazovu..

"GPS - Globalni pozicijski sustav"...iz informatike...u početku sam trebao raditi A.I. (Umjetna ineligancija) al sam odustao jer ne bih stigao napisati rad na vrijeme (računao sam na 150 stranica sve ukupno, s GPSom me ispalo tek 42.)

19. autumn

autumn |-O

Makrofotografija. im to sa improviziranom popremom, (prstenovima i lecama), jer pravi makroobjektiv nisam imao, .....
    Koja skola?

20. Eniyel

Eniyel Vampiruša

:yeah: ja bih trebala polako krenuti sa svojom :omg: vec je sve dogovoreno, treba jos nesto literature prikupiti i polako krenuti :evil:

Egipatska mitologija :love:

Podijelite ovu stranicu