1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Stare Sf Serije

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od genesis, 7. Studeni 2006..

1. genesis

genesis Novi Član

The Twilight Zone (1959. - 1964.)

Kultna serija, horror/SF tematike. Radi se o običnim ljudima koji su se našli u neobičnim, nadrealnim situacijama situacijama.

Glumačka postava je bila drukčija svaki tjedan, a jedini stalni lik je bio pripovjedač Rod Serling.

Ima dva spin-offa, oba se, vrlo originalno, zovu The Twilight Zone, jedan je sniman od 1985. - 1989., a drugi 2002.

The Outer Limits (1963. - 1965.)

Još jedna kultna horror/SF serija. Svaka epizoda stoji za sebe, a česte teme su putovanje kroz vrijeme, putovanje kroz svemir, ljudska evolucija... Posebnost ove serije je što gotovo uvijek ima tužan, ali realan, kraj jer stvari pođu ukrivo tamo gdje je i najvjerojatnije da će poći ukrivo.

Ima spin-off The Outer Limits (1995. - 2002.), koji je bio na HRTu preveden kao "Na granici mogučeg".

Star Trek (1966. - 1969.)

Vjerojatno najpoznatija SF serija, za koju mnogi misle da je bila prva SF serija, a kao što vidite, nije, iako joj se mora priznati da je imala vjerojatno najveći utjecaj na današnji SF.

O radnji i glumcima ne moram govoriti, a ako još niste čuli za Kirka, Spocka, McCoya ili Enterprise, imate samo jedno rješenje - metak u čelo.

O spin-offovima također ne moram govoriti.

Space: 1999 (1975. - 1977.)

O ovoj seriji baš ne znam puno, glavna stvar je da je eksplozija odbacila Mjesec u duboki svemir i sad se posada Moonbase Alpha mora boriti za opstanak.

Blake's 7 (1978. - 1981.)

Pokvarena galaktička Federacija, sa Zemljom u središtu, kontrolira miljarde svojih građana pomoću droge, a Blake i grupa pobunjenika putuju Mliječnom stazom i traže načine za borbu protiv Federacije.

Battlestar Galactica (1978.)

Nakon što su izgubii rat protiv robota Cylona, ljudi bježe na zadnjoj borbenoj krstarici Galactici, traže mitski planet Zemlju i bore se za opstanak.

Ima i spin-off (ustvari više nastavak) Galactica 1980, koji je proglašen najgorim spin-offom u povijesti.

Drugi spin-off, Battlestar Galactica iz 2003. je obrada originala uz dosta promjena, iako je glavna ideja još uvijek tu. Trenutno se vrti na HRT-u.

Nadam se da vam se svidio ovaj kratki pregled old-timera. Vjerojatno sam propustio neku, ali glavne serije su tu. Od svih njih, pogledao sam samo Star Trek, koji mi je bio prilično dosadan, a vjerujem da bi i druge serije vjerojatno bile dosadne u usporedbi sa današnjim SF serijama. Svejedno, mislim da se isplati pogledati barem The Twilight Zone i The Outer Limits.

2. abominacije

abominacije (/:=D

The Twilight Zone (1959. - 1964.)

Kultna serija, horror/SF tematike. Radi se o običnim ljudima koji su se našli u neobičnim, nadrealnim situacijama situacijama.

Glumačka postava je bila drukčija svaki tjedan, a jedini stalni lik je bio pripovjedač Rod Serling.

Ima dva spin-offa, oba se, vrlo originalno, zovu The Twilight Zone, jedan je sniman od 1985. - 1989., a drugi 2002.

onaj sniman od 85-89 je bio predobar... iz tih serija su inspiraciju crpili gotovo svi redatelji horroraca...

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Blake's 7 (1978. - 1981.)

Pokvarena galaktička Federacija, sa Zemljom u središtu, kontrolira miljarde svojih građana pomoću droge, a Blake i grupa pobunjenika putuju Mliječnom stazom i traže načine za borbu protiv Federacije.

obožavao sam ovo u 4. osnovne, čak smo imali svoju ekipu u razredu. Ja sam bio Gan. Valjda zbog građe :cool:

rado bih opet pogledao :cocky:

4. kalthir

kalthir woof woof

Dunno. Nisam ništa od ovog gledao, osim ST. Ali sam zato bio erstwhile fan Lost in Space-a.

"Danger Will Robinson, danger!'"

"Have no fear, Smith is here!"

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

The Twilight Zone je meni bila strašno dobra kada sam bila mala. Dugo je već nigdje nisu pustili :blush:

6. Ares

Ares Gost

Ja bih najviše volio da ponovno naprave Blake's 7 jer mislim da bi sada bio bolje prikazan uz sve ove efekte na raspolaganju....

Podijelite ovu stranicu