1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Stare Sf Serije

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od genesis, 7. Studeni 2006..

1. genesis

genesis Novi Član

The Twilight Zone (1959. - 1964.)

Kultna serija, horror/SF tematike. Radi se o običnim ljudima koji su se našli u neobičnim, nadrealnim situacijama situacijama.

Glumačka postava je bila drukčija svaki tjedan, a jedini stalni lik je bio pripovjedač Rod Serling.

Ima dva spin-offa, oba se, vrlo originalno, zovu The Twilight Zone, jedan je sniman od 1985. - 1989., a drugi 2002.

The Outer Limits (1963. - 1965.)

Još jedna kultna horror/SF serija. Svaka epizoda stoji za sebe, a česte teme su putovanje kroz vrijeme, putovanje kroz svemir, ljudska evolucija... Posebnost ove serije je što gotovo uvijek ima tužan, ali realan, kraj jer stvari pođu ukrivo tamo gdje je i najvjerojatnije da će poći ukrivo.

Ima spin-off The Outer Limits (1995. - 2002.), koji je bio na HRTu preveden kao "Na granici mogučeg".

Star Trek (1966. - 1969.)

Vjerojatno najpoznatija SF serija, za koju mnogi misle da je bila prva SF serija, a kao što vidite, nije, iako joj se mora priznati da je imala vjerojatno najveći utjecaj na današnji SF.

O radnji i glumcima ne moram govoriti, a ako još niste čuli za Kirka, Spocka, McCoya ili Enterprise, imate samo jedno rješenje - metak u čelo.

O spin-offovima također ne moram govoriti.

Space: 1999 (1975. - 1977.)

O ovoj seriji baš ne znam puno, glavna stvar je da je eksplozija odbacila Mjesec u duboki svemir i sad se posada Moonbase Alpha mora boriti za opstanak.

Blake's 7 (1978. - 1981.)

Pokvarena galaktička Federacija, sa Zemljom u središtu, kontrolira miljarde svojih građana pomoću droge, a Blake i grupa pobunjenika putuju Mliječnom stazom i traže načine za borbu protiv Federacije.

Battlestar Galactica (1978.)

Nakon što su izgubii rat protiv robota Cylona, ljudi bježe na zadnjoj borbenoj krstarici Galactici, traže mitski planet Zemlju i bore se za opstanak.

Ima i spin-off (ustvari više nastavak) Galactica 1980, koji je proglašen najgorim spin-offom u povijesti.

Drugi spin-off, Battlestar Galactica iz 2003. je obrada originala uz dosta promjena, iako je glavna ideja još uvijek tu. Trenutno se vrti na HRT-u.

Nadam se da vam se svidio ovaj kratki pregled old-timera. Vjerojatno sam propustio neku, ali glavne serije su tu. Od svih njih, pogledao sam samo Star Trek, koji mi je bio prilično dosadan, a vjerujem da bi i druge serije vjerojatno bile dosadne u usporedbi sa današnjim SF serijama. Svejedno, mislim da se isplati pogledati barem The Twilight Zone i The Outer Limits.

2. abominacije

abominacije (/:=D

The Twilight Zone (1959. - 1964.)

Kultna serija, horror/SF tematike. Radi se o običnim ljudima koji su se našli u neobičnim, nadrealnim situacijama situacijama.

Glumačka postava je bila drukčija svaki tjedan, a jedini stalni lik je bio pripovjedač Rod Serling.

Ima dva spin-offa, oba se, vrlo originalno, zovu The Twilight Zone, jedan je sniman od 1985. - 1989., a drugi 2002.

onaj sniman od 85-89 je bio predobar... iz tih serija su inspiraciju crpili gotovo svi redatelji horroraca...

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Blake's 7 (1978. - 1981.)

Pokvarena galaktička Federacija, sa Zemljom u središtu, kontrolira miljarde svojih građana pomoću droge, a Blake i grupa pobunjenika putuju Mliječnom stazom i traže načine za borbu protiv Federacije.

obožavao sam ovo u 4. osnovne, čak smo imali svoju ekipu u razredu. Ja sam bio Gan. Valjda zbog građe :cool:

rado bih opet pogledao :cocky:

4. kalthir

kalthir woof woof

Dunno. Nisam ništa od ovog gledao, osim ST. Ali sam zato bio erstwhile fan Lost in Space-a.

"Danger Will Robinson, danger!'"

"Have no fear, Smith is here!"

5. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

The Twilight Zone je meni bila strašno dobra kada sam bila mala. Dugo je već nigdje nisu pustili :blush:

6. Ares

Ares Gost

Ja bih najviše volio da ponovno naprave Blake's 7 jer mislim da bi sada bio bolje prikazan uz sve ove efekte na raspolaganju....

Podijelite ovu stranicu