1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Stardust

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Elvenstar, 19. Kolovoz 2007..

1. Elvenstar

Elvenstar missing

Zle vještice, pala zvijezda i mladić u potrazi za najdubljom željom svog srca - to su samo neki od elemenata u novoj filmskoj avanturističkoj bajci, adaptiranoj prema romanu popularnog scince-fiction pisca Neila Gaimana. Alan Silverman za nas je pogledao film "Stardust", Zvjezdana prašina.

Nekoć davno, mladić imenom Tristan otputio se u avanturu svog života. Jednako kao i njegov otac prije njega, preskočio je 'Zid' koji dijeli staro englesko seoce istog naziva od magične kraljevine nazvane Stronghold. Kada se našao s druge strane zida, on zaista i nađe palu zvijezdu, po koju se otputio, ali zvijezda nije ono što je on očekivao.

Zvijezda je prekrasna mlada žena, imenom Yvaine. U tom magičnom svijetu, sve su zvijezde ustvari prekrasne mlade žene, koje s visina gledaju zbivanja u svijetu ljudi, ali tek rijetko imaju priliku i naći se među njima.

Tristan, međutim, nije jedini koji traga za Yvaine - grupa uvelih i izboranih vještica šalje najjaču među njima, Lamiju, da nađe palu zvijezdu i donese ju kako bi sve one mogle podijeliti zvijezdino srce, tajnu povratka mladosti.

Dok pokušavaju pobjeći pred zlom vješticom - koju tumači Michelle Pfeiffer -, Tristan i Yvaine se udružuju s nekim neobičnim saveznicima, među njima i Robertom DeNirom kao gusarskim kapetanom Shakespeareom, čija lađa jedri među oblacima, hvatajući munje.

Claire Danes glumi zvijezdu Yvaine. Za svoju ulogu ona kaže: Tko ne bi želio imati dugu plavu kosu, jahati na jednorogu i biti princeza iz dalekog svemira? Danes, koja će ovih dana debitirati na Broadwayu, u obnovljenoj predstavi Pigmalion, Georgea Bernarda Shawa, kaže da je interpretaciji svoje uloge zvijezde pristupila kao da se radi o stvarnom svijetu, a ne bajci.

"Nisam previše mislila na to kako da ju predstavim kao zvjezdano biće; to nisam ni trebala raditi, jer je najveći dio već bio postignut kostimima, frizurom i specijalnim kompjuterskim efektima. Ono što mi se najviše dopalo u scenariju i čitavom filmu je način na koji se balansira između fantazije i realističnosti," kaže Claire Danes.

Engleski glumac Charlie Cox glumi Tristana, uživajući u - kako to naziva - 'slobodi' koju fantazija pruža glumcu: "Ako o tome logično razmislite, onda stvarno ne postoji realistička reakcija kad se naiđe na vješticu ili na gusara koji jedri nebom. Dakle, to vam omogućuje da idete u glumi malo dalje, ako hoćete. Kad netko u filmu ustukne pred pištoljem uperenim u njegovo lice, onda je to reakcija koju bi najvjerojatnijer imala i publika. S druge strane, nitko koga znam nije nikad vidio ni vješticu ni letećeg gusara, dakle, mogu učiniti što god hoću!"

Michelle Pfeiffer smatra da je upravo to i opasnost, ta sloboda koja se nudi glumcu. Za nju samu, izazov je bio da spriječi da njezin lik vještice ne izgleda previše nerealan: "U slučaju mog lika, Lamije, tko će mi reći kad ju trebam malo obuzdati prije nego što padnem u klopku neuvjerljivosti? Za mene je to bio stvarno velik izazov, jer nikad nisam bila potpuno lagodna s humorom gesta. To nije nešto što bih sama zdušno radila, dakle, netko me mora gurnuti i poticati da se zaputim tim putem."

Redatelj Matthew Vaughn pružio im je vrlo jednostavne upute: To nije bajka, glumimo kao da je sve stvarno; ne nosimo kostime, nego odjeću; nismo gosti na nekom čudnom mjestu, nego živimo u svijetu koji je za nas najnormalniji.

Film "Zvjezdana prašina" sniman je na lokacijama u Škotskoj i na Islandu, te u slavnom londonskom studiju Pinewood.

U kameo ulogama pojavljuje se čitav niz britanskih glumaca, među kojima komičar Ricky Gervaise, Sienna Miller, te veteran Peter O'Toole. Glas pripovjedača u filmu pripada Ianu McKellenu. Glazbu za film skladao je londonski kompozitor Ilan Eshkeri.

Preuzeto sa http://www.voanews.com/croatian/2007-08-12-voa4.cfm

Stardust - Official Movie Site

Trailer

Baš se veselim :lol: .

2. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

E, pa da, vidla sam to u cinestaru, nisam imala pojma kakav je film, ali zvuči zanimljivo :lol:

3. Sammael

Sammael Knjižničar

film je orgazmicno dobar.

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Jel si ga ti već gledao :belj: ?

5. Terranea

Terranea evil turtle

hmmm... jedino ako je vidovit :cocky:
    pa dolazi tek u 9. mjesecu u kina :heart:

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Pa možda ga je negdje onak nabavio :heart: .

7. Sammael

Sammael Knjižničar

onak sam ga nabavio
    Kvaliteta snimke je--meh--- neko snimao u kinu pa stavio na net, i film je JOS uvijek prokleto dobar.
    U kina dolazi skoro na isti dan kad mi je rodjendan I odma idem gledat.

8. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

can i join ya?

9. quixoticelixer

A kad dolazi :w00t: (ne da mi se ić na ofišl od cinestara :w00t:)

10. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

20.09. početak prikazivanja... idemo gledat?

11. autumn

autumn |-O

...
    U kina dolazi skoro na isti dan kad mi je rodjendan I odma idem gledat...
    Meni dolazi tocno na rodjendan. :w00t: Mozda mi daju besplatnu kartu. :love:

12. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

ja sam za...

13. quixoticelixer

idemo, ali pošto je to usred tjedna, radije bih da se prebaci na 21. :love:

14. Belmorn

ma, nisam ja mislio na premijeru... izbjegnemo gužvu i idemo vikendom.

15. Sammael

Sammael Knjižničar

meni pashe

16. Klosharr

Klosharr The Wild Rover

ajde, mogu i ja ugurat to u raspored...
    ej, sammael, oš dofurat 'kolačiće'?

17. quixoticelixer

Jel onda vikend il petak? ak je petak mogu, a ak je vikend jel može onaj druugi, pwiiiz :cocky:

18. Belmorn

sve se stignemo dogovorit, imamo mjesec dana!

19. quixoticelixer

20. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Fensi, taman negdje tih dana se vracam doma.

Michelle kao Zla Vjestica, ne moze biti lose. :cocky:

Podijelite ovu stranicu