1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Smece Na Kraju Turnira

Rasprava u 'Mač i Magija' pokrenuta od Mithrandir, 29. Listopad 2006..

1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ok. Imali smo fakat dobru ekipu i jako lijepu zajebnaciju, ali ne kazem da nije bilo boljih ekipa. Ali kako je takva situacija mogla ispasti?

Kad je bodovanje zavrsilo i prije objave rezultata, nas prvi DM (nazalost nisam zapamtio ime) je dosao gore kod nas i rekao da smo drugi, da nam je pobjedu u foto finisu uzeo tim TNT. Ok, drugo mjesto je takodjer dobro, nema veze. I tad je dosla objava. Tim TNT drugi, a neki drugi tim prvi. What the f♥♥k? Pa ne bi nas DM tako sj♥♥ao. Tada je dosao gore, nazalost nisam cuo sve sto je rekao, ali cuo sam da je on bio drugi DM grupi koja je pobijedila.
    Sad mi objasnite, molim vas, KAKO JE MOGLA POBIJEDITI EKIPA za koju je nas DM rekao da je bila LOSIJA od nase? Po kojoj logici? To je vec znaci jedan glas njima manje, a nama vise. Da je njihov prvi DM bio savrseno ocaran njihovom igrom, mi smo najgore mogli biti onda drugi. Druga stvar, kako to da nam je DM rekao da smo mi drugi i TNT prvi, a da nije bilo ni spomena ekipe koja je 'zapravo' pobijedila? Ljudi kakva svinjarija se tu dogodila?? Netko je nesto jako sj♥♥ao i/ili namjestio i fakat je to bacilo cijeli turnir u smece. Ostaje mi okaljana uspomena na jako dobru zaj♥♥anciju s nasim gusarom i to je sve.

Da sumiram, nemoguce da je pobijedila ekipa za koju je njihov drugi DM rekao da je bila losija od nas, odnosno njegove prve ekipe. Ujedno je izjavio i da smo prva ekipa koju je vidio na turnirima, a da bi je htio voditi doma na gejm. To mi puno znaci i cijenim to misljenje, ali ipak mi nije isto zbog svinjarije s bodovanjem na kraju. Sve sto ostaje je smrad cigareta u kosi i gorak osjecaj namjestene utakmice.

2. Nea

Nea curica

:dry: :laugh: :smile: :mad: ja bih to istražila, nemojte pustiti da to samo tako prođe, nema veze to s mjestom ili pobjedom nego s pravilma i zakonom i časti :smile: :dry: :good: :think:

3. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Da, Nea, drago mi je da razumijes.. Ali sve se bojim da je Exxar sudjelovao u slaganju tog shita, buduci da je turnir bio u njegovoj organizaciji i on je citao pobjednike na kraju.

4. Eniyel

Eniyel Vampiruša

eh, ja sad nis vise ne kuzim :good: :smile: :smile: , cim sam ja otisla sve je otislo niz brdo :think: :dry: :laugh:

5. Nea

Nea curica

Pa ček on je organizirao i čitao pobjednike, ali možda nema pojma o glasanju i kako je to teklo sve :smile:

6. kalthir

kalthir woof woof

gief more drama plx!

ali ozbiljno. don't really care. zabavio sam se. 'nuff for me.

besides, mislim da je tu ulazila i neka ocijena sudaca.

7. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ne, Kalthir, nije mi do knjige koju nismo osvojili, vec se radi o principu.
    Zabavio si se? Meni je drago, imao sam osjecaj da ti je dosadno jer ne znam da si tri recenice rekao.

Sto se tice ocjene sudaca, ne zelim ni cuti o toj gluposti. Zar nam je ocjenu mogao dati covjek koji je pet minuta stajao kraj naseg stola? Kakvo je to sudjenje? Ne, suci definitivno nisu trebali imati glasa.

8. Nea

Nea curica

Ja ne mogu vjerovati da je Exxar učinio nešto loše. :smile:

9. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Pa ne znam tko je, ali on je de facto bio glavni tamo.

10. Nea

Nea curica

Pa bilo vas je dosta u grupi tamo koliko sam skužila, pa se raspitajte i doznajte istinu :smile:

11. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

geek fajt!
    hide away!

nevjerujem da je exxar nesto namjestao, al vrlo je moguce da su ksetovci tu imali svoje prste :D

12. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Yeah, uz onaj Exxarov komentar od jucer (kad sam iz zaj♥♥ancije rekao da nasa ekipa ne moze izgubiti) da "nisi ti vidio likove iz kseta".

E da, jos jedna stvar koju sam zaboravio reci.

POBJEDNICKA EKIPA NIJE USPJELA ZAVRSITI AVANTURU! ! ! ! Stali su prije kraja jer im i sa produzecima nije bilo dovoljno vremena!!

Mislim da to govori i vise nego dovoljno!

13. kalthir

kalthir woof woof

Zabavio si se? Meni je drago, imao sam osjecaj da ti je dosadno jer ne znam da si tri recenice rekao.

Standardni postupak kod mene. Strong, silent type. I tako to.
    +nadasve sam loš u roleplayanju paladina. Mislim...u roleplayanju irl sam općenito loš. Ali paladina pogotovo.

Sto se tice ocjene sudaca, ne zelim ni cuti o toj gluposti. Zar nam je ocjenu mogao dati covjek koji je pet minuta stajao kraj naseg stola? Kakvo je to sudjenje? Ne, suci definitivno nisu trebali imati glasa.

Možda to nije bio najbolji način ocjenjivanja. Ali suci su kod svakog bili jednako dugo (tj. kratko). Tako da je, iako je možda bio relativno loš način, bio je jednako loš za sve.

nije mi do knjige koju nismo osvojili

No kad smo već kod toga, bilo bi fora kad bi u pobjedničkim ekipama svi članovi dobili knjigu. Jer ovako...well...y'know. :smile:

Ja ne mogu vjerovati da je Exxar učinio nešto loše.
    tbh, imo nije. No štogod.

14. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ne, Kalthir, sudacko ocjenjivanje nije bilo jednako lose za sve jer je sudac kod jedne ekipe mogao stajati usred fighta gdje su se bacale kockice i citali opisi spellova, a u drugom ekipi usred najboljeg roleplaya i zaj♥♥ancije. Pet minuta nije vrijeme u kojem se moze ocijeniti kvaliteta ekipe i njihove igre.

15. Sherpa

Sherpa Legenda

nevjerujem da je exxar nesto namjestao, al vrlo je moguce da su ksetovci tu imali svoje prste :D
    Gotov je turnir i tu se vise nista nemoze promjeniti... Ja sam 110 % siguran da Exxar nije varao, za njega kada je ovaj turnir u pitanju odma bi dao ruku u vatru...

Drugo ako sam dobro cuo pobjednicka ekipa je pobjedila na combo Prying Eyes + Dimension Door od cega je ovo prvo lvl 5 spell

Da su ksetovci tu imali svoje prste je moguce no otom potom...

Sudci su glup nacin ucjenjivanja kao i izmjena DMa...

16. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Ne znam za comboe, Sherpa, kazem samo da pobjednicka ekipa nije zavrsila avanturu. Znam da se nista ne moze promijeniti, no to nije razlog da ne pricamo o onome sto ne valja i tko je vjerojatno varao. Mozda nekome odgovara zivjeti s korupcijom, no ovo moze zasrati sve turnire koje ikad organizirate.

Ne znam za Exxara, ne kazem da je varao, samo da je bio de facto glavni. Jedva da sam i pricao s njim tako da ne mogu nista reci.

17. kalthir

kalthir woof woof

Point taken što se tiče sudaca.

No...koliko sam ja vidio ksetovci su zadnjih 20 minuta sjedili i pili pivu. Besides, nigdje nije strogo definirano po čemu se to ocjenjuju ekipe, tako da ne vidim razloga zašto bi završavanje avature bilo mandatory za pobjedu.

18. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Pa ne znam tko je, ali on je de facto bio glavni tamo.
    Da, ja sam glavni i odgovorni organizator turnira.

Ok. Imali smo fakat dobru ekipu i jako lijepu zajebnaciju, ali ne kazem da nije bilo boljih ekipa. Ali kako je takva situacija mogla ispasti?

Kad je bodovanje zavrsilo i prije objave rezultata, nas prvi DM (nazalost nisam zapamtio ime) je dosao gore kod nas i rekao da smo drugi, da nam je pobjedu u foto finisu uzeo tim TNT. Ok, drugo mjesto je takodjer dobro, nema veze. I tad je dosla objava. Tim TNT drugi, a neki drugi tim prvi. What the f♥♥k? Pa ne bi nas DM tako sj♥♥ao. Tada je dosao gore, nazalost nisam cuo sve sto je rekao, ali cuo sam da je on bio drugi DM grupi koja je pobijedila.
    Sad mi objasnite, molim vas, KAKO JE MOGLA POBIJEDITI EKIPA za koju je nas DM rekao da je bila LOSIJA od nase? Po kojoj logici? To je vec znaci jedan glas njima manje, a nama vise. Da je njihov prvi DM bio savrseno ocaran njihovom igrom, mi smo najgore mogli biti onda drugi. Druga stvar, kako to da nam je DM rekao da smo mi drugi i TNT prvi, a da nije bilo ni spomena ekipe koja je 'zapravo' pobijedila? Ljudi kakva svinjarija se tu dogodila?? Netko je nesto jako sj♥♥ao i/ili namjestio i fakat je to bacilo cijeli turnir u smece. Ostaje mi okaljana uspomena na jako dobru zaj♥♥anciju s nasim gusarom i to je sve.

Da sumiram, nemoguce da je pobijedila ekipa za koju je njihov drugi DM rekao da je bila losija od nas, odnosno njegove prve ekipe. Ujedno je izjavio i da smo prva ekipa koju je vidio na turnirima, a da bi je htio voditi doma na gejm. To mi puno znaci i cijenim to misljenje, ali ipak mi nije isto zbog svinjarije s bodovanjem na kraju. Sve sto ostaje je smrad cigareta u kosi i gorak osjecaj namjestene utakmice.

Da, Nea, drago mi je da razumijes.. Ali sve se bojim da je Exxar sudjelovao u slaganju tog shita, buduci da je turnir bio u njegovoj organizaciji i on je citao pobjednike na kraju.

Ne, Kalthir, nije mi do knjige koju nismo osvojili, vec se radi o principu.

Yeah, uz onaj Exxarov komentar od jucer (kad sam iz zaj♥♥ancije rekao da nasa ekipa ne moze izgubiti) da "nisi ti vidio likove iz kseta".
    E da, jos jedna stvar koju sam zaboravio reci.

POBJEDNICKA EKIPA NIJE USPJELA ZAVRSITI AVANTURU! ! ! ! Stali su prije kraja jer im i sa produzecima nije bilo dovoljno vremena!!

Mislim da to govori i vise nego dovoljno!

Eh... probat cu odgovoriti na sve ove komentare, no ispricavam se ako sto zaboravim. Senilan sam.

Za pocetak, sto se bodovanja tice, ja sam se drzao strogo neutralno. Sto vise, ja uopce nisam ocjenjivao nikoga. To je bio posao DMova i sudaca. Nadalje, zbog osobne časti nisam bio pristran prema nikome. Da sam želi biti pristran, odnosno dodijeliti nagrade ljudima koji su mi frendovi or something, dodijelio bi prvu nagradu timu Eydis.

Sto se tice dolaska vasega DMa gore, i informacije o vasoj poziciji, nazalost vas DM vas je izvjestio o situaciji na samome pocetku rasprave o bodovanju, na kraju koje smo donjeli zakljucke o pobjednicima. Zao mi je sto vas je tako zavarao.

Kako je mogla pobijediti ekipa za koju je vas DM rekao da je bila losija od vas? Tako da su svi suci tu ekipu ocijenili najboljom ekipu, a njihov glas je bio najbitniji. Može biti da niste imali dovoljno pokrivanje od strane sudaca, no nažalost takve stvari su neizježne u ovakvome sistemu. Za idući turnir ćemo izbaciti suce.

Osim toga, za pobjednicku ekipu je njihov prvi DM rekao da bi jedino njih vodio doma, tak da ste na tom polju 1:1. Po cistome bodovanju, svi suci su vas ocijenili na trecemu mjestu. To se bilo korigiralo misljenjima DMova, no iz DM perspektive bili ste izjednaceni sa pobjednicima, sto znaci da se za vas gledao cisto score od sudace. Koji je treci po redu.

Kada sam rekao "nisi ti vidio likove iz kseta" sam mislio na to kako su oni najmegaleethaxxor munchkini i geekovi na turniru. I bili su. Nisam mislio na to kako su dobri roleplayeri. O cemu necu raspravljati, jer kao sto rekoh, sto se tice ocjenjivanja ja sam u svemu ovome striktno neutralan.

Pobjednicka ekipa nije zavrsila avanturu. Cinjenica. No zavrsetak avanture sam po sebi nije bio uvjet za pobjedu.

Eto, to bi ukratko bilo to, ispričavam se na kaotičnosti i ako ima bilo kakvih drugih pitanja ili prigovora cijeniti ću njihovo postavljanje.

Jedva da sam i pricao s njim tako da ne mogu nista reci.
    Jako mi je zao za ovo, no tak je ispalo. Iduci put.

19. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

Sto se tice dolaska vasega DMa gore, i informacije o vasoj poziciji, nazalost vas DM vas je izvjestio o situaciji na samome pocetku rasprave o bodovanju, na kraju koje smo donjeli zakljucke o pobjednicima. Zao mi je sto vas je tako zavarao.

nope...nama je ovo nas DM rekao dok je zavrsio raspravu sa vama i dogovore i zbrisao prema izlazu jer je isao na bus. Tak da ne vjerujem bas da je DM otisao prije nego sto se raspravilo o pobjednicima. :lol:

20. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

nope...nama je ovo nas DM rekao dok je zavrsio raspravu sa vama i dogovore i zbrisao prema izlazu jer je isao na bus. Tak da ne vjerujem bas da je DM otisao prije nego sto se raspravilo o pobjednicima. :lol:
    Vrlo zanimljivo. Senilan sam, pa ne mogu provjeriti. However, garantiram da su vas na kraju vjecanja izgurnuli KSETovci i TNT. Ne mojom voljom.

Podijelite ovu stranicu