1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

~ Slavogorje ~ Hrvatski Pagan Black Metal

Rasprava u 'Glazba' pokrenuta od Ivanhoe, 26. Siječanj 2007..

1. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

"Jer jednom ce se proljeće natrag vratiti
    A priroda će postati toplim šarenilom
    Bog krščanski izdajnički će nestati
    Preostat ce ostavština šuma slavenskih"

Slavogorje u glazbenom smislu čini prijelaz dva ne tako slična (premda, tematski povezana) žanra: (folkish-ethno) ambiental & (pagan) black metal. Tematski je vezan za stare Slavene: njihove običaje, religiju, nacionalizam (pan-slavizam), mitologiju i prirodu koje sve manje ima.

Demo pod nazivom 'Bogovi Šume' sastoji se od pet pjesama a možete ga skinuti ovdje:

Bogovi Šume
    • Posveta Šumi (Šumo Sjajna Diptih, prvi dio)
    • Ostavština Šuma Slavenskih (Šumo Sjajna Diptih, drugi dio)
    • Obeščašćen (Perun)
    • Hram Svetovidov
    • Maglotok
    http://www.filesend.net/download.php?f=181...d71679feda5d6bf

A postava je ostala ista:
    Rugiewit (vocals, keyboards, piano)
    Banik (bass)
    Mjestatc (guitars)
    Arya (vocals)
    Verg (drums)

Ima par izvora preko kojih možete doprijeti do benda:
    http://www.slavogorje.com (službena web-stranica)
    http://www.metal-archives.com/band.php?id=80387
    http://www.myspace.com/slavogorjeslavicforces

slavogorjeATgmail.com (službeni e-mail benda)

2. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Nigdje ne piše koliko se plaća? :cool:

3. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Karta za Skyforger se jos ne zna, ali nece biti preko 100kn, vjerovatno i manje. S obzirom da oni imaju manje vise kultan status na medjunarodnoj underground pagan sceni, decki iz slavogorja se mogu lupat nogama u guzicu sto su dobili taj nastup :D
    btw za one koji ne znaju, Slavogorje je Dagothov bend :P
    Jos mi je izvjesno ocu li doci na taj koncert jer je tri dana ranije Moonsorrow u Mariboru...

4. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa imaju kultan status hehe kad su već dosta dugo na sceni sa kvalitetnih 5 albuma mislim, a Slavogorje je tek prije mjesed izdalo demo. Uglavom poanta je ta da pagan bleka kod nas ima jako malo, evenutalno Kult Perunov pa nit nema kandidata jer je većina bendova kod nas death/thrash/core il power. Ona starija blekerija koja je stekla neki status (Castrum) je bivša pa je ova nova generacija zapravo i nova nada^^ jer nema nekog čru bleka kod nas.

5. Fenrir

Fenrir Novi Član

Uh uh uh..slawogorije...jos ljetos sam sluso samo vokal live izvedbu nekih stvari ;););)
    a i ova suma na coveru mi je uuuuzasno poznata :)

6. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

skinuo sam taj demo i zvuci iznenadjujece dobro.. A na koncert cu i ja vrlo vjerojatno doci.. :onoz:

7. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Koju stvar ili cijeli demo? Meni su Hram Svetovidov, Obeščaščen i Ostavština najbolji a jedina slaba strana je zapravo produkcijska, odnosno da se malo bolje tonski uskladi bilo bi još bolje. Naravno to nije žalba jer se ipak radi o demou kojeg su snimili momci bez redovitih primanja. :)

Slušaj Posvetu dok onako ruknu klavijature da ti zvučnici explodiraju. :onoz:

8. Rusalka

Rusalka Aktivan Član

O, da! Bit ću na koncertu! :dry:

Za Slavogorje sam tek nedavno čula iz jednog od Swarostovih postova, iskopala sam ih na netu i svidjeli su mi se.
    Obeščašćen Perun je super stvar. :onoz:

9. Samwyse

Samwyse Aktivan Član

Meni je Brunov vokal uzasan :(
    ma ne znam, ni cijelokupni dojam mi nije nesto...

10. abominacije

abominacije (/:=D

to su rekli i za kiss, pa gle u shto je izraslo... :up:
    no, poshalice i shege po strani, zanimljivi su dosta ovi iz slavogorja, tim vishe shto su ponosni sinovi domache scene. iako ne ljubim metal po defaultu, mozhda chak i posjetim taj koncert... chisto iz potpore ekipi. potrebno je malo budjenja trenutachnoj sceni. :up:

11. Psychotic

Psychotic Duck Mutant

jea bit cu na tom koncu radi skyforđera , a i dio ekipe mi je u stribogu (bend mi nije nest posebno , oke zvuci , ali po nicemu se ne isticu)

12. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

Koju stvar ili cijeli demo?
    ma skinuo sam one megaupload samplove koje si napisao.. poslusao par puta i onda u ocaju (sto nisu cijeli) sam ih zbrisao.. :up: al sam sa myspacea skinuo 3 ful stvari: Obescascen (Perun), Glasnici zime i Drevni putevi.. tak da je to jedino ful sta imam.. Uploadas ostatak? :up:

edit: nasao sam i jos nest.. neka "sumo sjajna" kompilacija mp3 od 12.8 megi neke instrumentalke i jos nest sa growlom.. al produkcija na instrumentalik je uzasna blago receno.. i jos nisam ziher dal to uopce je slavogorje

13. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Hmm Glasnike ni puteve nisam ni čuo hehe jer imam samo demo snimku, a šteta kaj nisu stavili Hram Svetovidov kao sempl. ^^

Evo Ostavštine ako nemaš http://www.slavogorje.com/samples/02_Ostav...skih_sample.mp3

Haha da, to je njihovo mislim. Al to je snimano na Laptopu pa sam i rekao da paziš dok roknu klavijature zbog mogućih krvarenja. ^^

14. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

a da.. sample.. :up: ..btw. pocetak iz glasnika zime me podsjeca na blight storm soundtrack iz morrowinda :up:

15. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Pa ako uzmeš da je Bruno Morrowind fanatik i da mu su prošli bend i nick zvao Dagoth Ur... :up:

16. Fenrir

Fenrir Novi Član

Ako zelite cut sta od Dagoth Ur-a.....nema vam pomoci nist nije uploadano na net al am mogu dat note il nes ..hehe

17. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

ak niko nece uploadat mislim da nebi bilo lose upiknut cd.. kolko sam cuo kosta 30kn.. al jos nisam procitao cijeli topic na čmaru pa neznam jel hoce neko nest shareat..

fora su mi hrvatski growl vokali jer za razliku od ostalih, stranih vokala mogu u vecini slucajeva skuzit text.. http://www.eydis.info/public/style_emoticons//viking.gif

18. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Ma de na čmaru svi seru ako nije melo/death/thrash tj. ak nema masne rifove sa blastovima i očekuju čuda božja tak da osim debilane ćeš rijetko šo pametno nać. http://www.eydis.info/public/style_emoticons//viking.gif

19. Frigg

Frigg Novi Član

Slavogorje je odličan bend...
    uz Kult Perunov najjači na našoj sceni.
    ne ide mi u glavu zašto neki pljuju po njima,
    glazba je odlična a da ni ne pričam da su dečki legende.

što se Striboga tiče, voljela sam ih na početku ali sada je to postalo prenapuhano.
    f♥♥k it.

Slavogorje live zvuči odlično.
    Ostavština Šuma Slavenskih me je totalno očarala.
    samo je mali problem to što znam Brunu pa mi se čini kao da stoji kraj mene i pjeva mi na uho :cry:
    skidam kapu :laugh:

20. Nea

Nea curica

Maglotok je baš :cry: :omg: :love: samo što se ne razumiju riječi :cry:

Podijelite ovu stranicu