1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Silmarillion, The Movie

Rasprava u 'Filmovi' pokrenuta od Kron, 11. Kolovoz 2007..

1. Kron

Kron Novi Član

Bas me zanima koliko ce im trebati da poslije Hobbita snime Sirmalirion.

2. Elvenstar

Elvenstar missing

Sumnjam da će ikada snimiti Silmarillion kao film, preopsežan je. Možda kao seriju, ali koliko bi to koštalo i koliko bi im glumaca trebalo, sumnjam.

3. Kron

Kron Novi Član

Ako Hobbit bude bio upola uspjesan kao i LOTR to nije pitanje vjerovatnosti.

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Silmarillion baš nije zanimljiv širokim masama, morali bi ga jako izmjeniti kako bi privukao ljude a onda to više ne bi bio Silmarillion. Ne znam, ja sam skeptična i nisam sigurna da bi to baš i htjela vidjeti. :lol:

5. Kron

Kron Novi Član

A cuj, ne mora biti zanimljiv nego samo treba samo dovuci ljude u kina.
    Izmjene....... Ima jako puno hollywoodskih filmova radenih po knjigama ili remakeova koji su "prilagodeni i modernizirani" da bi bili prihvatljivi sirokom puku.

6. Elvenstar

Elvenstar missing

Cijeli Silmarillion bilo bi nemoguće prenjeti u film, priče se previše razlikuju i nisu baš povezane. Ono što bi mogli je ispričati samo jednu priču. Naprimjer priču o Silmarillima, znači od trenutka kad su stvoreni pa do njihovog uništenja ili da se drže samo priče o Berenu i Luthien ( tu bi bio potreban prolog o nastanku Silmarilla), ili pak priča o Turinu Turambaru... Ili napraviti nekakav omnibus a sumnjam da bi to ljude privuklo u kina.

7. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

Kron, fanovi bi te razapeli za ono što si rekao. hollywoodizirati i izmjeniti silmarillion kako bi bio prihvatljiv glupim masama!?

Slažem se s Elvenstar, Beren & Luthien i Hurin su jedini djelovi cijele knjige koji imaju šanse u kinima. Druga opcija je priča o Noldorima, ali to nebi ispalo dobro...

8. Kron

Kron Novi Član

Kron, fanovi bi te razapeli za ono što si rekao. hollywoodizirati i izmjeniti silmarillion kako bi bio prihvatljiv glupim masama!?

Mene ionako ne vole fanovi LOTR-a :w00t:

No ozbiljno, tako nesto nema veze sa menom nego sa glavesinama velikih filmskih studija kojima nista nije sveto. Dali stvarno trebam i tu navodoti primjere filmova koji nemaju nikakve veze sa svojim prethodnicima osim imena i par minornih detalja.

9. Elvenstar

Elvenstar missing

Gle, možemo mi sad tu pričati šta god hoćemo no činjenica je da je Christopher izjavio da nikada neće prodati prava za film koliko god da mu novaca ponude :w00t: .

No ako te baš zanima kako bi to moglo izgledati pogledaj http://ancanar.com/quicktime/ . To je film koji je snimio jedan obožavatelj Tolkiena koji je prvo želio ekranizirati neku priču iz Silmarilliona, ali nije dobio dozvolu pa je sam smislio priču koja se događa u Međuzemlju.

10. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Nisam ni znao da se snima hobit?!? :w00t: :cocky:

A silmarilion mislim da bi prošlo ako bi snimili samo priču o silmarilima.. bilo bi zanimljivo za vidjeti..

11. Cerethien

Cerethien Novi Član

a treba se snimati hobbit,al znam da je bilo nekog sranja,jackson je nes govorio da nece rezisirat.Bo.
    a Silmalirion?hm..sumljam...prekompleksan je.Eventualno dugometražnu seriju.

12. Elvenstar

Elvenstar missing

13. Sammael

Sammael Knjižničar

pa s obzirom kako su prilagodili i adaptirali treci dio LOTRA, ne mogu puno vise unistit silmarilion da bas pokusaju.

14. ja sam cula da da je i silmarillion u nekom planu za snimanje, bas me zanima kak ce to izgledat.. slazem se s vama da je nemoguce tu knjigu pretvoriti u film.. stvarni je prepuna detalja, a svaki je bitan tak da nebi mogli nista izostaviti.. jedino sto bi mozda uspjelo je da film pretvore u trilogiju.. ili tako nesto, al ni to nebi bilo dovoljno..

a i vjerujem da mnogo ljudi koji su gledali tlotr trilogiju ne zna da postoji silmarillion, tako da bi ga trebalo razvikati na sva zvona i napraviti anketa i anketa za film, da vide koliko bi ljudi uopce doslo to pogledati u kina i kolika bi im bila zarada od toga svega :hugz:

15. Alis Wronsky

Alis Wronsky Kič-magičar, Lažni prorok, Čuvar Oltara tajni

Nadam se da se to neće dogoditi.Sve bi upropastili,Silmarillion je mitologija,a ne komercijalna fantasy avantura.Onda bih ja morala pustiti radikalnu sebe s lanca(koja se uglavnom javlja na teme vezane uz Vatikan) i organizirati teroristički napad,a to ne bi bilo dobro :cocky:

16. Sin

Sin Paladin of Eydis

Sillmarillion se ne moze snimit kao film... moze jedino ako se razbije u manje komade... npr. jedan film Hurinova djeca, drugi film Beren i Luthien i tako dalje....

17. abominacije

abominacije (/:=D

mozhda, ali postichi da publika ne zaspe u prvih 15min filma bio bi nevjerojatan uspjeh.

18. Silmarillion kao film nije moguć; to bi odviše vuklo na stare biblijske spektakle. A to bi još bila bolja od dvije mogućnosti... ona loša, da ga moderniziraju nikako ne prolazi. Što reče Thordiss to je mitologija i nju bilo kako prilagođavati današnjem mentalitetu zbog zarade, to bi bilo odvratno.

Plus, to je nedovršena mitologija, za koju je autor planirao neke značajne preinake prije nego je umro. Ekranizirati ovo, takoreći radnu verziju, objavljenu zato da se čitateljstvu koje je u 70tima zavoljelo taj mitos putem Lotra predoči makar nešto od sve te povijesti koja toliko odzvanja kroz Gospodara, to dakle ići ekranizirati bilo bi kao da si organizirao turističke obilaske napola dovršenog Eiffelovog tornja.

Ne bojim se ja Silmarillion filma, dakle. Mada s ljudskom pohlepom nikad ne znaš. Samo da ga ne bude za mog života.

19. Dooku

Dooku Aktivan Član

slažem se s elven i sinom.

20. Sammael

Sammael Knjižničar

cujte, dolaze dva hobbit filma, koji ce zaraditi stotine i stotine milijuna dolara. I onda ce pasti lesinari na silmarilion kao novu kravu muzaru. Zasto jedan film kad mozes iz silmariliona izvuci bar pet filmova?
    Nije da nisu vec ubacivali nove i nepotrebne stvari u filmove. Od elfova u helms deepu do one predebilne scene kad se boromirov stari prezderava. I publika je to popusila i obozavala, dakle zasto ne? Pare su u pitanju, puno puno para.

Podijelite ovu stranicu