1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Silent Storm

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od dorca vorbarra, 25. Listopad 2006..

1. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Opet ću zagnjaviti sa svojom trenutno omiljenom igrom, dakle Silent Storm je taktika na poteze, slično Fallout tactics, ali u potpuno funkcionalnom 3d okruženju, smještena u drugi svjetski rat i pravo zadovoljstvo za igranje. Ako ste voljeli F:T, SS ćete obožavati, garantirano. Tijela mrtvih nepriajtelja lete poput krpenih lutaka, vrata, prozori, zidovi, drveće padaju pod rafalima i bačenim bombama, deseci stvarnih oružja iz dsr sa različitim statistikama, od nagant revolvera do suomi automata do panzerfausta...

uostalom evo gamerove recenzije

a evo kako je izgledala moja zadnja misija

dakle, dobili smo zadaću obraniti britansko vojno skladište-kompleks okružen zidom- od njemačkog napada. kad ekipa upadne u priču napad je već počeo, i dvje grupe nijemaca po 7 ljudi + unteroffizier su već unutra, stukli su mitraljesca na tornju i rade nered među tomijima. A mi počinjemo izvan kapije.

Prebacio sma likove na trčaje i uletio unutra, svjestan da taj prvi potez neće moći pucati ni na koga (a trčanje i tako umara i daje velike penale na pucanje). S izuzetkom snajperista, koji može kastrirati komarca na kilometar. tako da sam njega iskoristio da zadam gadnu ranu njemačkom dočasniku iz bliže grupe.

Prva grupa nijemaca nalazi se odmah iza vrata. isturio sam naprijed dvojicu s lakim mitraljezima - RPD i Bren- a iza njih pomoćnog snajpera i grenadira također s miraljezom. skaut se šunjao uza zid da bi došao švabama s leđa.

Uz malu pomoć prijatelja- dva engleza s stenovima i dva s puškama- tu smo grupu reducirali na trojicu, uz gubitak dvojice engleza. osobito je upečatljiv bio oleg, inžinjerac, kad je uz urlik pustio dugi rafal iz RPD-a i pokosio dvojicu. A matko hribar, skaut iz Siska (ne šalim se) je koristio taktiku ustani-pucaj iz karabina-čučni. njih dvojicu sam ostavio da dokrajče tu grupu a ostale da pojure rpema drugoj grupi, koja je već pobila skoro sve egleze na toj strani.

inžinjerku, koja je pomoćni snajperist, popeo sam na strateški parkirani kamion, odakle se iskazala gađajući mrske okupatore u glavu. Dvojica od dotičnih bili su naoružani panzerfaustima, tako da je bio imperativ skinuti njih. U krvavoj i neizvjesnoj bitci, vođa moje ekipe je skoro zaglavio, s teškim krvarenjem i gubitkom VP (HP), te ga je inžinjerka jedva zakrpala.

U međuvremenu je Olegov rafal napravio rupčagu u zidu, iza koje se vidjela još jedna grupa nijemaca. Dok su matko i on sredili i te nijemce, dopali su grdnih rana, te su se morali krpati i neko vrijeme kasnili u akciju s druge strane.

A tamo je švabama stiglo pojačanje od još trojice. automatičar, puškaš i panzerfaust. Da nije bilo herojske reakcije boba, francuskog grenadira, koji se izložio vatri i reducirao ih s nekoliko rafala iz svog chatelleraulta, Nikolaj, vođa tima, ne bi preživio i igra bi bila završena. ovako se nik uspio uklljučiti, snajperist je jedno vrijeme bio onesposobljen kritičnom ranom, ali je zato L.A, gorepomenuta ženska, ponovo pokazala što znači imati dva ostrostrelca u timu.

Mat i oleg su otkrili još jednog švabu koji se skrivao iza trafo stanice i ubili ga tek kad je zatukao još jednog engleza. Još je jedan tomi iskrvario od rana. na kraju su preživjela dva engleska vojnika i jedan časnik, a nitko u ekipi nije bio bez rane. No pokupili smo tijelo njemačkog časnika, kje ej bilo clue za ovu misiju, sva zanimljiva oružja od palih neprijatelja, opskrbili se streljivom za slučaj random encountera i napustili poprište.

Oleg je dobio military cross, a L.A također neko odličje. Saznali smo od zarobljenog časnika za tajnu švapsku bazu u obližnjem selu, te će to biti slijedeća misija.

Ono što mi se poesbno svidjelo, za razliku od F:T nema trgovanja. Što god baza ima, može se uzeti. nema uvijek svega, ali, hej, c'est la guerre. i ako trofejno oružje vratiš u bazu, uskoro će nabaviti streljivo za njega. A da ne spomnjem komentare koje likovi bacaju 'dogovoreno'-matt, 'njet, nje možna'-oleg, 'come, i have cadeau for you all'-bob kad puca iz mitraljeza, i tako dalje.

trenutno naoružanje moje ekipe

Nikolai, šef ekipe, russian soldier: Lee-Enfield scoped rifle, bren gun, hand granades
    Matko hribar, Scout PPS43 smg, silenced pistol, US carbine M1, khukri knife, machette.
    L.A. engineer: Springfield scoped, PPD 40 smg, eksplozivi
    Bob, grenadier: MAS 36 rifle, chatellerault LMG, grenades
    Oleg, engineer: Mosin-nagant scoped, degtyarev LMG, eksploziv
    Viper, sniper: LE scoped, bergmann smg

Upravo u zadnjoj misiji sam zarobio dvije njemačke poluautomatske puške s optikom, jedan češki laki mitraljez (vz 26/30) i suomi smg, pa moram još razmisliti kome ću ih podijeliti.

Inače, po svim sajtovima koje sam gledao, izgleda da je ruski vojnik najpopularniji lik za vođu ekipe

igra me toliko okupirala da kad ne mogu igrati gledam screenshotove na internetu :whistle:

2. DsAg

DsAg Novi Član

Odlična igra! Mada, ponekad stepenice i podovi prelako popuštaju a AI uzima glupe puteve (pa npr. ostane visiti iz rupe u stropu pa ga neprijatelj skine bez problema). U nekim stvarima tipa terenu mi je bolji neko F:T ali mi je po pitanju igrivosti ipak F:T malo bolji.

3. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

pa, možda malo. Sviđa mi se veća mogućnost izbora prilikom borbe, recimo pojedinačna paljba, dugi, kratki rafal, grafika koja se mijenja-recimo na liku se vidi što nosi u inventoriju, a da ne spominjem da sam malo lud za WWII oružjima.

ovo za putove je definitivno istina. :nice: Ako je dulja relacija, uvijek ih vodim malo po malo.

4. abominacije

abominacije (/:=D

ja umjesto matka obichno uzmem onog azijata... pa sa shurikenima i letechim bodezhima skidam njemachke snajpere... :nice:

5. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

a, nisam mogao odoljeti :nice: još da nisu napisali da je tito srbin :nice:

6. abominacije

abominacije (/:=D

a, nisam mogao odoljeti :smile: još da nisu napisali da je tito srbin :smile:

ae da fakat... do mi unishtilo cijeli koncept igre... i kid you not...

7. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Evo pokoji screenshot, ilustaracije radi

[​IMG]]matko u akciji[/url]

[​IMG]]ekipa propucala i strop i protivnike[/url]

[​IMG]]Matkova biografija[/url]

[​IMG]]Bob spreman za big badabum[/url]

očito ne znam sve što sam mislio da znam. Ako moderatori procijene da su slike previše, nek ih pretvore u linkove :yeah:

8. Sherpa

Sherpa Legenda

Pa kad prodjes igru napisi neku svoju recenziju... Men se igra fino svidja mozda je i nabavim :

Podijelite ovu stranicu