1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Shilo-thahn

Rasprava u 'Prostranstva' pokrenuta od Mithrandir, 26. Listopad 2006..

1. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Shilo-Thahn (Shadow people)

Shilo-Thahn su antička stvorenja koja zive u podzemnim rudnicima i prolazima u Svetištu. Njihov izgled je http://i59.photobucket.com/albums/g305/Sha.../Green_mage.jpg a umjesto zelene boje katkad bude i crvena, visina im je kao kod ljudi. Oni mogu artikulirati jezik i usne i tako govoriti uobičajenim jezikom, mada oni govore svojim skrivenim dijalektom.

Shilo-Thahn moze citati misli bez da ih itko otkrije, I kao dodatak oni mogu razgovarati mentalno s bilo kojim bićem. Također mogu vidjeti i u svijetlu i u mraku. Ali radije ostaju u podzemlju, neki od njih su mozda dosli na povrsinu skrivajući izgled sa velikim ogrtačem.

Oni zive u zajednici kojom upravljaju Viječnici, nekoliko starih Shilo-Thahn. Oni su iznimno miroljubiv i ineligentan narod i radije izbjegavaju borbe, ako je moguće. Oni postavljaju zamke na zidovima, podovima i stropovima, postavljaju ljepljive mreze koje sve vise stiscu kada plijen pokusava pobijeci. Oni nevjeruju u osvetu, i prihvacaju smrt kao normalnu stvar.

Njihovi zivoti su prozeti magijom, a vjera misticizmom. To nikoga tko ih poznaje ne zacudjuje jer upravo te dvije rijeci najbolje opisuju Svetiste - planinu koja im je dom i stvoritelj. Predaja kaze da je planina u davnim vremenima bila prazna i usamljena te je htjela stanovnike kojima bi bila dom, a ujedno i predmet stovanja i mjesto meditacije. Shilo-Thahn su uvjereni da je ziva jer zacjeljuje iskopane prolaze i pecine koje prestanu upotrebljavati.

Postanak Svetista je vezan uz pad kometa koji je udario u morsko tlo i potaknuo vulkansku aktivnost. Vulkan se kroz stoljeca ugasio i ostavio za sobom lijepo oblikovan otok i planinu sa ocitim magicnim svojstvima. Nitko nije siguran otkuda ta magija potjece, ali mnogi vjeruju da uzrok lezi u kometu koji se rastalio te s lavom napravio smjesu od koje je nastao cijeli otok.
    -----------------------------------------------------------

Zahvaljujem Mithrandir-u sto mi je pomogao oko texta

-----------------------------------------------------

THE INVASION!!

Planina je davala znakove druidima Shilo-Thahn da dolazi invazija i oni su sve rekli Vijecu koje se uspanicarilo i pocelo istrebljivati planinu. Na nekim djelovima se planina pocela urusavati i magicni dijelovi i ruda nisu bili vise tako dobre kvalitete pa su se oni zabrinuli. Vijece je odlucilo pozvati par druida da doznaju o cemu se radi.

Neko od Shilo-Thahn su bili posebno trenirani za druide, to su mogli biti samo oni koji su osjecali povezanost s planinom i njihov trening je poceo vec u ranio dobu.
    To su bili posebni podzemni druidi koji, ne da su samo osjecali planiniu u kojoj su zivjeli vec i sve podzemlje svijet ako bi bili u dovoljnoj udaljenosti.

Druidi su i vec prije uopzoravali na moguce urusavanje planine ali ih Vijece nije slusalo. Sad druidi moraju popraviti stvar koje su ostali napravili. Oni su dosli u glavnu prostoriju gdje bi svi koji su zivjeli u planini morali meditirati, jer ipak meditacija usmjerena planini je poboljsavala magicnu rudu i brza zacijeljivala planiniu, poceli su meditirati samo druidi i neki su osjecali zaljenje planine medju njima kao da ih je napustila ali oni se nisu predavali.

Proslo je nekoliko sati kad su poceli osjecati ponovno prisutnost planine, i kad je jedna za koju su sumnjali da ju je planina odabrala za vođu druida dobila posebne moci u samoj planini za vrijeme 2. meditacije. Pala je u nesvijest i svi predmeti su odjednom poceli letjeti, to se dogodi svaki put kad Shilo-Thahn treba duhovnog vodju. Brzo su ju odnesli u njezine odaje i ostavili da se oporavi od šoka dobivene moci.

Svi ostali su nastavili meditirati, pokusavali su dobrom voljom popraviti planinu
    Zamolili su i oprost od planine sto su je previse iskoristavali
    Dosta dugo su meditirali dok nisu osjecali da je planina isto onako kao i prije

Dosli su do Vijeca i rekli im da je sad njihov red za meditaciju, i da posebno svaki mora traziti oprost od planine

Nitko nezna u koje doba su oni nasali ali postoje napisane price koje govore o jednom Shilo-Thahn-u koji se stvorio niotkuda i njegova prica ide ovako:

Probudio sam se u zemlji sa slabim osvjetljnjem. Neznam tko sam ni odakle sam dosao. Pogledao sam oko sebe i vidio sam iste kao i ja, bili smo zbunjeni. Znali smo govoriti bez otvaranja usta. Tko smi mi? pitao sam ih. Svi su sutjeli kao da nisu znali odgovor.
    Odjednom je jedan nesto progovorio otvarajuci usta. Pitali smo ga kako je to napravio, samo je rekao da nezna kao da je netko upravljao s njim.

Vidio sam i neke kako izlaze iz planine i padaju u nesvijest. Pitao sam se tko smo mi i tko nas to stvara.
    Pogledao sam u desno i vidio jednog kako lezi na podu i sve kamenje koje je bilo na zemlji pocelo letjeti, svi smo se ukocili i samo ga gledali. Dosli smo do njega i poceli ga drmati, pljuskati ali se nije pomaknuo. Ustao sam od njega i samo gledao po prostoriji, gledao sam ostale i odlucio u kaos unijeti mir. Svima sam viknuo da ustanu i poslusaju me, to su i ucinili tad sam vidio to...
    Taj oblik... Bio je cudan.... Pitao sam se sta je to sto je u zidu.

Otisao sam do toga i dirnuo i osjetio nesto cudno, nekako... kao da....
    Svi su me gledali, a tad se to pojavilo svuda oko nas u zidu i opet smo ostali zbunjeni.
    Uzeo sam komadic kamena i poceo u to udarati i izbio komadic i samo ga drzao u ruci.
    Odlucio sam jos uzeti i kad sam uzeo dovoljno sastavio sam te komadice na podu .

Samo sam stajao iznad toga i smjesio se... Kad odjednom su se ti komadici poceli spajati i sastavljati neki predmet, ali to nije bio mac vec neko oruđe. Tada sam znao da nismo za rat stvoreni vec za iskopavanje te CUDNE rude

Uzeo sam orudje i nazvao ga Tohi-Rolf i poceo udarati da ih jos napravim za ostale ali tad se ustao onaj cudan tip i rekao mi da prestanem
    Pitao sam za zasto. Rekao je da to orudje moramo sacuvati za ostale narastaje, da pocnem kopati s obicnim kamenjem, i da od toga napravim neka oruđa za koja cemo moci zamijeniti za metalna.
    Metalna? Što je to?- pitao sam ga
    On mi je samo rekao da cu to saznati kad prodam kameno oruđe
    Pitao sam ga otkud on zna toliko stvari oko ove prostorije, rekao da jednostavno zna
    Tada sam mu rekao da mi jos prica o tome sto zna. Pricao mi je da se nasa rasa zove Shilo-Thahn ili ShadowPeople, i sve druge stvari za koje nisam mogao vjerovati

Jedva sam mu povjerovao ali duboko u sebi sam znao da ima pravo, neznam kako sam ja mogao znati da je on u pravum, kao da mi je planina davala neke signale
    I tad sam svima rekao da cemo ovu prostoriju nazvati Svetiste i da cemo tu meditirati u cast planine koja nas je STVORILA.

2. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Ovako izgleda povrsina mojeg otoka

Koja je jos uvijek slobodna

Imate jos tjedan dana da naselite moj otok jer sad pisem o prvim izlazcima iz planine

3. Moonhunter

Moonhunter Novi Član

ok,moze li ovo: moji gargi su nasli dobar kamen na tvojoj planini i odlucili napraviti malu koloniju. Zbog udaljenosti nije bas nesto. Samo kamenolom (njihov je drukciji od ljudskog) spavaonice i strazarnica.
    Sve skupa nije previse vazno, ali kako su oni bica napravljena od rude osjecaju da je tvoja rasa tamo iako neznaju o cemu se radi.
    Vazno je naglasiti da vas ne smatraju prijetnjom, zasad.

4. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

NASTAVAK PRVIH SHILO-THAHN

Pitao sam ga sto je on, kako to da samo on ima te moci
    Rekao je da je on podzemni druid, i da je on izabran kao i ja.
    Pitao sam ga kako to da sam i ja izabran kad ja nemam moci
    Samo je rekao da cu to znati kad za to dodje vrijeme

U medjuvremenu jedan od nasih kopaca je urusio dio zida
    S druge strane je bio kao neki hodnik.
    Pratili smo hodnik i usli u drugu prostoriju, dosta vecu od prve i tamo smo vidjeli jos nasih.
    Svi su bili uplaseni i gledali su u nas, rekao sam jednom iz sebe da dovede onog
    Druida da smjiri ove ovdje

Ja sam samo gledao njih i cekao druida
    Kad je on dosao prvo je umno razgovarao s njima, ja se nisam htio mijesati nego sam se samo pitao koliko jos ima prostorija kao sto je ova i ona iz koje sam ja nastao
    Nisam ni mogao zamisliti dok nisam odjednom osjetio da me neko gleda
    To nije bio bilo tko, to je bilo neko dijete
    To malo stvorenje sam prvi put vidio

Samo sam ga gledao...
    I onda sam ga upitao tko je on, i zasto me gleda
    Rekao je da je jedan od vođa Shilo-Thahn-a
    Samo sam ga zbunjeno gledao, i upitao ga kakav vodja, i kako zna za naziv nase rase
    Sad je on mene zbunjeno gledao, i napokon mi rekao da smo svi povezani i ako se potrudimo mozemo razgovarati na velike udaljenosti
    Malo sam se zamislio, i upitao ga kakav je on vodja
    Rekao je da cu to znati kad za to bude vrijeme, i onda je on otrcao

Gledao sam za njim, nisam mu htio vise smetati, uzeo sam orudje i otisao u Svetiste
    Sjeo sam na jedan kut i zazmirio, odlucio sam se malo odmoriti
    Bio sam jako umoran, zaspao sam i sanjao jedan cudan san, bio mi je prvi pa tada nisam znao da je cudan, cak ga ni sad nerazumijem u potpunosti

Te noci sam sanjao nasu rasu kao se zabavlja a u podzemlju ulaze neka cudna bica. Imali su isto crvene oci, ali su izgledali nekako zlo i imali su nesto na ledjima, kao neki sloj koze za koji ja neznam cemu sluze.
    Nasi su se zabavljali kad je ta rasa upala u spavaonice i pocela se kretati po nasim tunelima.
    Neke tunele sam bio prepoznao ali za neke jos neznam cemu sluze.

Ali postoji jedan misterij. Zasto planina nije upozorila nasu rasu? Zar ce nas napustiti? Zar smo zaboravili da ona postoji?
    Jos sam sanjao kako ta rasa upada u neke nase zamke ali svejedno oni dolaze iz niokuda. Na svaki jedan mrtav druga dva ga zamjene.
    Kad su napokon dosli do strazara, oni nisu ni uspjeli potegnuti oruzije, a kamoli doci do zvona da upozore ostale

Ta bica su bila crne boje, imali su cudne zube, velike misice, kao da su stvoreni samo za ratovanje, nitko im se nije mogao suprotstaviti, cak ni tadasnji „cudak“.

-------------------------
    Zamolio bi moderatora na odvoji prve Shilo-Thahne s dogadjajima iz 7. ere

Hvala

Novi izgled otoka
    Poboljsan jer je dobio jos stanovnika :spank:

Evo Trent
    Dobio si liticu :tired: :omg:

5. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Tada sam se probudio, i svi su me gledali cudno. Pitali su me sta je bilo.
    Pogledao sam ih, ustao se pogledao okolo i tada im rekao.
    Rekao sam im da sam vidio ta crna bica, i opisao ih.
    Cak sam im rekao i neke cudne stvari koje cak ni ja tada nisam znao
    Samo sam im pricao, i pricao...
    A kad sam im sve rekao rekli su da cemo sve to saznati na vrijeme
    Da se to nesmije nikome reci i da samo neki Grodjx-i (cudaci; svecenici) smiju znati
    I sad kad ovo pisem, a nebi smio, necu dati svakome u ruke
    Dat cu njima... neka oni cuvaju

6. Mithrandir

Mithrandir Aktivan Član

Zoomirana karta podrucja Shilo-Thahn:

7. Shadowh86

Shadowh86 Novi Član

Sada uvidjeh da nemam nista naisano o otoku :tired:

---------------------------------

To je otok s planinom visokom 1479 metara
    Na podnozju planine su tropske biljke sa zivotinjama cudng oblika
    Nigdje vidjenog osim na ovom otoku