1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Sferakon

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od Ire, 27. Ožujak 2007..

1. Ire

Ire Novi Član

GoH: BRUCE STERLING

Pozivaju se sve udruge i pojedinci na sudjelovanje u programu SFeraKona 2007.
    Sa svojim prijedlozima, idejama, predavanjima, igrama, prezentacijama i td. javite se Ireni na mob: 091/5669021 ili mail: ire@sfera.hr
    Istoj osobi neka se jave i sve udruge koje se žele prezentirati na štandovima.

Upad na SFeraKon je standardnih 90 kn (+ zbirka).
    Također i ove godine imamo popust na upad za udruge: 70 kn (+ zbirka) po osobi, za organizirane grupe od 10 i više članova hrvatskih SF&F udruga.

2. Psychaki

Psychaki Gost

sterling! sterling!

vidim da je poskupilo za članove udruge . .

nadams e da neće sve opet biti na suboti :belj:

3. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

OK, ja sam noob što se tiće con-ova općenito, pa nek mi neko objasni kakva to zbirka i koliko se plaća? 90 (70 za članove) je fakat puno love..

A kad je opće sferakon?

4. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Al to je fenomenalno kako nitko ne uocava datum u slikici :belj:

Mozda bi to trebalo malo istaknuti :belj:

5. Ire

Ire Novi Član

90 kuna je standardna cijena (već dugi niz godina) za sva 3 dana konvencije
    a popust od 70 kuna smo uveli prošle godine, nije bilo drugog, većeg popusta
    i prošle dvije godine nije bilo sve u suboti, petak je bio prepun, a prošle godine u nedjelju ljudi su neprekidno dolazili i dolazili, nismo mi krivi što su neke udruge odlučile da u nedjelju neće imati štand, to je na njihovu štetu. ali da, subota je udarni dan, kao na svakoj konvenciji.
    puno love, malo love .. kaj da ti velim .. kad uzmeš u obzir da se od ulaznica praktički financira kon (pogotovo ove godine kad smo od grada doslovno dobili mizeriju). prostor treba platiti, plakati se trebaju odštampati, kupiti akreditacije, smjestiti i nahraniti gosta, kupiti cugu, sendviče, skopirati program bookove .. da ne nabrajam. istrakon je krenuo rušiti cijenu prije par godina, pa su počeli sa 40 kuna. ove je godine upad bio već 60, a za par godina .. nisam zlobna, samo treba imati na umu da se kon ne može napraviti za 0 kuna, a da te kune moraju odnekud doći. eto

6. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ire, mislim da ljudi ne prigovaraju zbog cijene kao takve, vec zbog nezadovoljstva sa kvalitetom kona koju dobiju za tu cijenu.

7. Ire

Ire Novi Član

a što to točno ne valja?
    želim konkretno da mi se nabroji

8. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Well, vecina ljudi koji prigovaraju na ovome i RSZ forumu su zainteresirani za gaming, zabavni sadrzaj, i znatno vise za fantasy nego za SF, a ne za predavanja i GoHa, zapravo literarni dio koji je okosnica Sferakona. Ima jos pun k takvih ljudi okolo, a dobro znamo da Sferakon po gaming sadrzaju sux, zabavni je nesto bolji, a eto, fantasy je sporedan pored SFa. Ne kazem da je Sferakon smece od konvecnije, dapace mislim da dobro obavlja svoj posao (promocija SF fandoma), no problem je u tome sto gomila ljudi ocekuje i druge stvari od jedne SF konvencije... You know, prica od prosle godine :)

9. Ire

Ire Novi Član

okej, ali i jako puno ljudi očekuje ovo prvo
    ne smije se gledati da je nešto nauštrb nečeg drugog. slažem se da treba imati od svega nešto.
    ako netko smatra da ima premalo fantasy sadržaja, zašto ih onda ne predloži (recimo, meni je ovo prva vijest o tome) .. isto tako s gejmerskim sadržajem (ok, ti si svoje ponudio, čujemo se preko mejla).

kužiš jedna je stvar rantati po forumima, a druga doći ljudima koji su u organizaciji i dati par prijedloga .. nitko neće reći fak off, dapače, kao što sam napisala, prijedlozi su uvijek dobrodošli.

10. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Yes, ljudi su inertni i puno pricaju a malo rade. Nazalost, da dobijes nesta od ljudi moras ih gnjaviti, a ne pustiti ih da ti se jave. U ovakvoj situaciji kakva je kod nas, meni bi kao organizatoru konvencije jako bilo u interesu zivkati i moljakati najistaknutije udruge/firme/ljude/whatever koje se bave ovime da dodju na Sferakon i naprave program neki, i napraviti im određene ustupke ako to zahtijevaju, naravno u granicama mogucnosti. Nije garancija da ce doci, no bolje su sanse nego da velis "javite se ak ocete".

Kuzis, u dosta krugova od kojih bi Sferakon mogao profitirati razvilo se uzasno negativno misljenje, e sada je li to misljenje opravdano ili ne nije bitno, bitno je da se ta negativna atmosfera rasturi. Naravno, lako meni pricati o tome, jer rijesiti taj problem uzasno je tesko. No necu dalje ulaziti u to na ovome forumu... budemo pricali vec.

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Eh, baš mi tu negdje žena treba rodit...tako da me nema ove godine. A zbirku ću već naći u antikvarijatu za 40 kuna kao i sve do sada :laugh:

12. Ire

Ire Novi Član

@ Exxar - gle, meni je malo blesavo vući ljude za rukav, nit ih znam niti sam mišljenja da bi to htjeli. ja sam se svima na istrakonu fino predstavila i pitala jesu li zainteresirani za program na sferakonu, svi su odreda rekli da jesu, i evo me sada na svim mogućim forumima, zovem, razgovaram, nagovaram
    mislim da viš od toga ne mogu

a za one koji vole slušati naklapanja i radije vjerovati tamo nekom nego vlastitoj sposobnosti rasuđivanja, ne mogu pomoći.
    i ja sam u jednom trenutku u prošlosti bila sklona povjerovati glupostima koje su ljudi o SFeri i SFeraKonu pričali, ali treba se zapitati o osobi koja ti to priča i zašto ti to priča. ja sam se naslušala zbilja gadarija o raznim ljudima, a istina je ipak malo drugačija.
    ja bih voljela kad bi ljudi za promijenu umjesto kakanja potrošili vrijeme na primjerice organiziranje nagradne igre ili neke prezentacije. najlakše je sjedit postrani i da prostiš srat.

@ dorca vorbarra
    zbirka je inače na sferakonu besplatna. dobija se kao poklon uz plaćenu kotizaciju

13. Black_Raven

Black_Raven drevni hejter

dont get me wrong plz... ;)

ali ovo je komentar koji sam dosad cuo X puta vezano za sferakon:

fof GoH/predavanja, and give money to other stuff. turniri, gejmovi, zabavni/fantasy sadrzhaj.

tolko ukratko. :)

14. Ire

Ire Novi Član

onda bi to bila igraonica a ne konvencija, IMHO
    oprosti, ali takve se stvari govore u krugovim u kojima se vi krećete
    u krugovima u kojima se ja krećem, sasvim je drugačija pjesma
    kužiš, različiti ljudi, različiti interesi. kako nikad nije bila opcija ukinuti gejmerske događaje u korist književnih ili filmskih, neće biti ni obratno. od svega nešto ...

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

ire, bio sam na 6 sferakona. Znam da je besplatna. Ali sam zbirke sa sferakona na kojima nisam bio kupovao. Čitaj pažljivije. Ili misliš da bih zbog zbirke propustio rođenje djeteta?

16. Nechrarh

Nechrarh Gost

ire, bio sam na 6 sferakona. Znam da je besplatna. Ali sam zbirke sa sferakona na kojima nisam bio kupovao. Čitaj pažljivije. Ili misliš da bih zbog zbirke propustio rođenje djeteta?

Ja mislim da je zbirka puno važnija od rođenja vlastitog djeteta :belj: ..... :ninja: mislim, žena ti uvijek može ponovo roditi, ali ista zbirka nikada nemre ponovo izaci :lol: jer reizdanje nije isto ako i prvo izdanje :wtf:

...sorry ali morao sam ovo napisati..... :belj: :belj:

17. Ire

Ire Novi Član

sori, nisam implicirala takvo što, samo sam stavila napomenu

18. Winterstark

Winterstark Novi Član

sta tocno bude na sferakonu? :)

nisam nikad bio a TU i ne pise bas puno

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

filmovi, uglavnom oni koje ne možeš baš vidjeti drugdje...ja sam recimo bio jako sretan kad sam pogledao paklenu naranču. pa onda predavanja tipa 'zablude i gluposti sfa', recimo kad je moj frend stamba objašnjavao kako zapravo izgleda hologram. onda tu su gosti. još čuvam Bujoldičin potpis kao ikonu...a naravno gomila igrača igra...

20. Ire

Ire Novi Član

pa ima još jako jako jako puno toga osim filmova i TAKVIH predavanja ..
    ovogodišnji program još uvijek nije dovršen, a ako te zanima što se inače događa na sferakonima, pogledaj primjerice prošlogodišnji program

http://www.sferakon.hr/index.php?cat=1&page=article

osim različitih predavanja i filmova, imaš radionice, igre, prezentacije, turnire, ma milijun stvari ..

Podijelite ovu stranicu