1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Sf Knjige

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Nea, 29. Listopad 2006..

1. Nea

Nea curica

Koje SF knjige i zbog čega bi preporučili nekome drugome?

Nisam pročitala baš puno SF knjiga, ali neke od njih koje su mi se svidjele su EON - Grega Bear zbog izuzetno zanimljive teme, te VRABAC i nastavak BOŽJA DJECA od Mary Doria Russell zato što je spoj SF i fantasy imo, a uz sve to se protežu pitanja o Bogu. :onoz:

2. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Koje SF knjige i zbog čega bi preporučili nekome drugome?

Nisam pročitala baš puno SF knjiga, ali neke od njih koje su mi se svidjele su EON - Grega Bear zbog izuzetno zanimljive teme, te VRABAC i nastavak BOŽJA DJECA od Mary Doria Russell zato što je spoj SF i fantasy imo, a uz sve to se protežu pitanja o Bogu. :lol:

Vrabac ima nastavak ? :wtf: Must have !

Oko SF ... Nema puno SF romana koji me mogu zapaliti ... Eto Vrabac , Dina ... I to bi bilo to ... :onoz:

3. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Smrt trave, Zadužbina i Zemlja, Amberske kronike... Ima ih dosta koje su mi dobre.

4. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Smrt trave, Zadužbina i Zemlja, Amberske kronike... Ima ih dosta koje su mi dobre.

Jao , na Amberske Kronike sam posve zaboravio ! Bad Merc , bad Merc :onoz:

5. Psychaki

Psychaki Gost

WEEH, pročitah toliko SF knjiga da se ni ne sjećam. Naime, počela sam još negdje u 5.osnovne s Clarkeovom "Odisejom u svemiru", pa sve do danas....postoje neke legendarne knjige koje MORATE pročitati , a to su npr. "Solaris" Stanislawa Lema, opus gorespomenutog Clarkea (barem jednu-dvije, čisto poradi opće kulture), nema SF-a bez genijalca Isaaca Asimova i njegovih Fondacija (tj. Zadružbina :D), pa Gibsona bi trebalo pročitati kao legendu cyberpunka (kultni "Neuromancer" mljac....), Julesa Vernea ste svi sigurno čitali pa ne moram ni spominjati....od antiutopija Huxleyev "Vrli novi svijet", možda koja Heinlanova stvar, ipak je on bio prvi pravi pisac Zlatnog doma SF-a, Orwela ste sigurno čitali, ali nije naodmet spomenuti ovdje :D...
    Pa Simmonsov "Hyperion"...
    ŽENSKI SF...obavezno, mislim obavezno
    čitati Le Guinicu, ima puno dodira i s fantasyjem....legendarnu "Lijevu ruku tame" ...može i "Svijet se zove šuma"
    Bujoldicu također treba čitati, ono najnadrađivanija serija SF romana....totalno je K00l, mali Miles :D
    Tu je još i Butlerica i još neke ...

Herbertova "Dina" je toliko kultna da je sigurno znate...
    Meni je jedan od najdražih autora Michael Crichton i stoga toplo preporučujem m njegov roman "Timeline" ili u hrv. prijevodu "Niz vrijeme".

Kod nas...."roman desetljeća" , Sablja Ivana Gavrana (koju imam doma :D), od novije naklade malo ću reklamirati Perkovića ...."Sva krv čovječanstva" .Ima toga...ako nekog zanima, mogu dati i preporuke domaćeg SF-a. I Raos je dobar....

6. genesis

genesis Novi Član

Od Clarkea, "Kraj djetiljstva" i "Grad i zvijezde". Bilo je jos dobrih knjiga, al ih se trenutno ne mogu sjetiti

7. Nea

Nea curica

Znala sam Psychaki da ćeš ovako reagirati :onoz: ovo je i bio topic baš zbog tebe. :wtf:

Blago nama na tebi jer si me podsjetila na još neke knjige. :lol: Dakle, Niz vrijeme je zaista odlična knjiga, ali i Rešetka mi je tu negdje. Naravno, mali Miles :lol: pročitah svega nekoliko knjiga, ali obožavam tog junaka koji je sve, samo ne klasični zgodni super heroj a ipak osvaja srca djeva. :lol:

Vrli novi svijet nisam pročitala, ali nedavno pročitah knjigu "Bijeg" od Cille Naumann koju usporođeju s Vrlim. Knjiga je jako lijepo napisana. :lol:

Da, Merc, uzmi nastavak Vrapca jer objašnjava sve iz prvog dijela. :lol:

8. no_iq

no_iq Novi Član

Pročitaj "pustolovine Milesa Vorkosigana"
    mislim da ima negdje 17,18 knjiga iz serije.

9. Orion

Orion Novi Član

Wess'har Wars (City of Pearl, Crossing the Line, The World Before, Matriarch + još dvije koje tek trebaju izaći) by Karen Traviss. :onoz: Knjige su odlične. Ako prezirete našu rasu, nakon njih ćete ju još više prezirati. :wtf:

Obavezno Milesa kao što su svi predložili. :lol:

Ender's Game također valja pročitati...

10. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

obavezno, mislim obavezno
    čitati Le Guinicu

:rocks: Zaboravih na nju. Fantastična je... I Clarkove Pjesme daleke Zemlje, Zvjezdane spore....

11. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Niz vrijeme je meni fantasy , molim ljepo :rocks:

12. Psychaki

Psychaki Gost

Niz vrijeme je meni fantasy , molim ljepo :rocks:

Nekim ljudima je Zelazny SF :rocks: :lol: :rocks:
    Ali Crichton definitivno nikad nije bio fantasy :P

13. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Nekim ljudima je Zelazny SF :ave: :rocks: :rocks:
    Ali Crichton definitivno nikad nije bio fantasy :P

Imamo gomilu ljudi u Srednjem Vjeku . Meni je to fantasy ... :rocks:

( Istina , to kako su došli tamo - TO je SF ! :lol: )

14. kalthir

kalthir woof woof

Martina. Mislim, ako ćemo LeGuinicu spominjat kao SF spisateljicu, možemo i Martina :P

15. Sherpa

Sherpa Legenda

Smrt trave
    Dobra knjiga, trenutno je citam i procitao sam je do pola...

Od Clarkea, "Kraj djetiljstva"
    j♥♥ena... na kraju sam se zapitao samo jedno. Tko je "kriv"?

16. Psychaki

Psychaki Gost

Martina. Mislim, ako ćemo LeGuinicu spominjat kao SF spisateljicu, možemo i Martina :P

Najčešće govore o njoj kao SF spisateljici.
    Ne poričem da ima mnogo poveznica s fantasyjem, ali njena se djela ne mogu nazivati isključivo fantasy.
    Ili barem ja nisam čula da Martin spominje neke tamo svemirske brodove i tehnologiju :lol:

17. kalthir

kalthir woof woof

Najčešće govore o njoj kao SF spisateljici.
    Ne poričem da ima mnogo poveznica s fantasyjem, ali njena se djela ne mogu nazivati isključivo fantasy.
    Ili barem ja nisam čula da Martin spominje neke tamo svemirske brodove i tehnologiju :lol:

Bio sam pod dojmom da je LeGuin najpoznatija po svojem Earthsea serijalu. But then again I could be wrong. :hmm:

A Martin ima par romana SF tematike. 'Dying of the Light', npr. Koja je inače zanimljiva jer je Martin ukr-...ovaj...'posudio' naziv githyanki ^^
    edit:belay that. čini se da je martin izmislio ime. interesting.

18. Psychaki

Psychaki Gost

Ovo za Martina nisam znala.
    (Doduše nisam se trudila čitati ni njegove fantasy stvari, po kojima je pooznat).

Što se tiče Le Guinice...kako tko voli....meni je Lijeva ruka tame bila bolja od Zemljomorja. Možemo reći - piše SF, a sam SF kao pojam obuhvaća SF u užem smislu, fantasy i horror. Kod nje je to SF i fantasy.
    U svakom slučaju, čitajte Le Guin. :lol:

19. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

Pročitaj "pustolovine Milesa Vorkosigana"
    mislim da ima negdje 17,18 knjiga iz serije.

12, 13 sa slobodnim padom :lol:

ali svakako preporučam.

S obzirom na tonu SF-a koju sam pročitao,a samo u svojoj biblioteci imam preko 200 naslova, mogu samo preporučiti autore: Asimov-Foundation ciklus, Clarke, rajski Vodoskoci, ka spuštanju noći/grad i zvijezde, prve dvije odiseje, svjetlost zemaljska, pjesme daleke zemlje..., LeGui_svijet se kaže šuma, čovjek praznih šaka, Lijeva Ruka tame, nekih se naslova ne mogu ni sjetiti.
    Canticulum za Leibovitza- knjiga da se zamisliš

Tecite suze moje-reče policajac (nikako se ne mogu sjeti autora)

Frederik Pohl: Čovjek plus, pijančeva šetnja

Samuel Delaney-Nova

und viele andere....

20. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Frederic Pohl: Anali (nisam sigurna kako se na eng piše ova vrsta pa ću po Vuku Karadžiću :lol: ) Hičija
    Što se tiče Martina, pisao je u svoje vrijeme jako dobre kratke SF pričice, npr. Brzi Prijatelji.

Podijelite ovu stranicu