1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Serijal Pustolovina Milesa Vorkosigana

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Vanaleto, 29. Srpanj 2007..

1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Lois McMaster Bujold > serijal Pustolovine Milesa Vorkosigana

Petanestak knjiga koje prate dvostruki život baruna Milesa Vorkosigana / admirala Milesa Naismitha.
    Na prvi pogled čini kao čisti SF, ali zapravo mnogo slojevitije... Glavni lik je izdanak vladajuće plemičke obitelji planeta Barrayara koji je u manje od stoljeća prešao iz potpuno feudalnog sustava u futurističku međugalaktičku civilizaciju. Serijal je pun inteligentnog humora koji se bavi upravo tim sukobom srednjovjekovnog mentaliteta i tehnološke civilizacije. Radnja je u svim romanima mješavina krimića i vojne tematike. Naravno, glavni adut serijala je sam glavni lik: Miles Vorkosigan! Zbog njegova statusa po rođenju moglo bi se reći kako nema brige na svijetu, no rođen je s tetratogenskim poremećajem rasta kostiju (ispa je mali, jedva 1,50 m visok s velikom glavom i lomljivim kostima) zbog atentata na roditelje mu nekim bojnim otrovom za trudnoće. U svijet plavokosih dvometraša (naime na Barrayaru većinom žive Slaveni) koji se manično čuva čistoću svoga genoma, Miles je žigosan mutantom. Ovaj splet događaja malog pretvori u genijalnog manično-opsesivnog i pomalo paranoidnog manipulatora, ali na onaj dobar način, i on postane obavještajac odjela Tajnih operacija Carske Sigurnosti i veoma si zakompicira život...

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Mozda je nepravedno da ovaj serijal nema svoj topic, pa da se nepravda ispravi.

Raspisite se o serijalu :ninja:

3. Psychaki

Psychaki Gost

zanima me je li rađen neki film ili serija prema knjigama ?

4. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

jooooooooj...kako su mi drama te knjige.....al sam ih cito pred pun k godina...jos u prvom srednje....ima ko da posudi:D:D

5. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ne dao Bog da nekome padne na pamet ekranizirati Milesa! :lol:
    Koliko je samo dobrih knjiga uništeno polovičnim i mesarskim ekranizacijama. Kda se samo sjetim Earthsea.. :lol:

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Kada bi je napravili napravili bi je iskljucivo kao akciju izbacivsi humor i milove unutarnje monologe :evil2:

7. Velena

Velena vintage queen

Sve su mi drage, a najdraža u serijalu mi je Ples zrcala, e je sam se nasmijala na tu... :evil2:

8. Freya

Freya goddess of eydis

Kako su mi zakon te knjige!!! Kak je Miles pregenijalan!! :evil2: A mislila sam da mi neće biti zanimljive!!
    Kako se divim toj Bujoldici :evil2: :w00t: Nekidan sam baš završila s čitanjem knjige Ethan od Athosa, a onda kad završim s Kayem (i on mi je predobar :laugh:) nastavljam s Milesom!! :evil2:

9. Nea

Nea curica

Na žalost nisam krenula iz početka, ali kanim uskoro jer 2 knjige koje sam pročitala su mi bile zakon i naravno da se ne sjećam naziva :lol:

:omg:
    Hej Vanaleto mogao bi za portal nešto napisati o autorici ili o serijalu knjiga. :lol: ne mora to biti super dugačko nego lijepo tvoje viđenje ha? Već si ovdje lijepo započeo :lol:

10. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Prokleta moja selendra , pa nema ovakvih knjiga :lol:

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

meni je pamćenje najdraž. još se sjećam kad sam knjigu donio iz zg i prvi put ju čito-ostao budan do 4 ujutro, i s vremena na vrijeme se smijao od čistog zadovoljstva. kao da sam jeo posebno sočan i ukusan kolač.

12. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

:up: Xypo uvjek spremna za regrutiranje...
    zapravo, mislim da bi se preko tak nečeg kao što je članak mogao zagrijat za to i počeo čitat :great:
    ionako mi je sherpa već preporučio...

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

osobno, preproučujem da se počne od Pripravnika za ratnika, a dva prequela da se pročitaju kasnije. puno je zabavnije tako :great:

14. Sammael

Sammael Knjižničar

o mala greska u originalnom postu. Na barrayaru ne zive uglavnom slaveni.
    oko trecine su britanskog proijekla (k tome obicajno pravo i glavni jezik engleski)
    ostatak se djeli na ruse, francuze i grke.

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

zaboravio si nizozemce.

16. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

S tim naravno da su :mrgreen: "grčke seljačine" :lol: predmet općeg prezira.

17. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Začudo , ova moja selendra ima taj serijal ! :cocky:

Pročitao sam prvih 50 stranica i predobro mi je ! :lol:

S time da inaće ne volim SF !

18. Freya

Freya goddess of eydis

Jel'da da je?!! :cocky: :lol:

Upravo čitam Braća po oružju i mislim da ću se uskoro odlogirati i nastaviti s čitanjem!!! :cocky:

19. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Jel'da da je?!! :happy: :laugh:

Jako je dobro ... Sinoć sam od 23:00-01:00 samo čitao tu knjigu :great:

Očito , Dorca ne voli "kuhare" :cool:

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

I znam na koga me podsjeća Miles - na Tyrona :happy:

Podijelite ovu stranicu