1. Dobrodošli na Eydis - zajednicu fanova fantastike, sci-fi, igara i umjetnosti. Pridruži nam se!
    Sakrij obavijest
  2. Spletke, postanja, drama, smijeh! Tko će biti najbolji čuvar Ravni? Možda baš ti Gost. Prijavi se. Želim biti čuvar ravni!
    Sakrij obavijest

Serijal Pustolovina Milesa Vorkosigana

Rasprava u 'Knjižnica' pokrenuta od Vanaleto, 29. Srpanj 2007..

1. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Lois McMaster Bujold > serijal Pustolovine Milesa Vorkosigana

Petanestak knjiga koje prate dvostruki život baruna Milesa Vorkosigana / admirala Milesa Naismitha.
    Na prvi pogled čini kao čisti SF, ali zapravo mnogo slojevitije... Glavni lik je izdanak vladajuće plemičke obitelji planeta Barrayara koji je u manje od stoljeća prešao iz potpuno feudalnog sustava u futurističku međugalaktičku civilizaciju. Serijal je pun inteligentnog humora koji se bavi upravo tim sukobom srednjovjekovnog mentaliteta i tehnološke civilizacije. Radnja je u svim romanima mješavina krimića i vojne tematike. Naravno, glavni adut serijala je sam glavni lik: Miles Vorkosigan! Zbog njegova statusa po rođenju moglo bi se reći kako nema brige na svijetu, no rođen je s tetratogenskim poremećajem rasta kostiju (ispa je mali, jedva 1,50 m visok s velikom glavom i lomljivim kostima) zbog atentata na roditelje mu nekim bojnim otrovom za trudnoće. U svijet plavokosih dvometraša (naime na Barrayaru većinom žive Slaveni) koji se manično čuva čistoću svoga genoma, Miles je žigosan mutantom. Ovaj splet događaja malog pretvori u genijalnog manično-opsesivnog i pomalo paranoidnog manipulatora, ali na onaj dobar način, i on postane obavještajac odjela Tajnih operacija Carske Sigurnosti i veoma si zakompicira život...

2. Sherpa

Sherpa Legenda

Mozda je nepravedno da ovaj serijal nema svoj topic, pa da se nepravda ispravi.

Raspisite se o serijalu :ninja:

3. Psychaki

Psychaki Gost

zanima me je li rađen neki film ili serija prema knjigama ?

4. Hitokiri

Hitokiri Novi Član

jooooooooj...kako su mi drama te knjige.....al sam ih cito pred pun k godina...jos u prvom srednje....ima ko da posudi:D:D

5. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Ne dao Bog da nekome padne na pamet ekranizirati Milesa! :lol:
    Koliko je samo dobrih knjiga uništeno polovičnim i mesarskim ekranizacijama. Kda se samo sjetim Earthsea.. :lol:

6. Sherpa

Sherpa Legenda

Kada bi je napravili napravili bi je iskljucivo kao akciju izbacivsi humor i milove unutarnje monologe :evil2:

7. Velena

Velena vintage queen

Sve su mi drage, a najdraža u serijalu mi je Ples zrcala, e je sam se nasmijala na tu... :evil2:

8. Freya

Freya goddess of eydis

Kako su mi zakon te knjige!!! Kak je Miles pregenijalan!! :evil2: A mislila sam da mi neće biti zanimljive!!
    Kako se divim toj Bujoldici :evil2: :w00t: Nekidan sam baš završila s čitanjem knjige Ethan od Athosa, a onda kad završim s Kayem (i on mi je predobar :laugh:) nastavljam s Milesom!! :evil2:

9. Nea

Nea curica

Na žalost nisam krenula iz početka, ali kanim uskoro jer 2 knjige koje sam pročitala su mi bile zakon i naravno da se ne sjećam naziva :lol:

:omg:
    Hej Vanaleto mogao bi za portal nešto napisati o autorici ili o serijalu knjiga. :lol: ne mora to biti super dugačko nego lijepo tvoje viđenje ha? Već si ovdje lijepo započeo :lol:

10. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Prokleta moja selendra , pa nema ovakvih knjiga :lol:

11. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

meni je pamćenje najdraž. još se sjećam kad sam knjigu donio iz zg i prvi put ju čito-ostao budan do 4 ujutro, i s vremena na vrijeme se smijao od čistog zadovoljstva. kao da sam jeo posebno sočan i ukusan kolač.

12. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

:up: Xypo uvjek spremna za regrutiranje...
    zapravo, mislim da bi se preko tak nečeg kao što je članak mogao zagrijat za to i počeo čitat :great:
    ionako mi je sherpa već preporučio...

13. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

osobno, preproučujem da se počne od Pripravnika za ratnika, a dva prequela da se pročitaju kasnije. puno je zabavnije tako :great:

14. Sammael

Sammael Knjižničar

o mala greska u originalnom postu. Na barrayaru ne zive uglavnom slaveni.
    oko trecine su britanskog proijekla (k tome obicajno pravo i glavni jezik engleski)
    ostatak se djeli na ruse, francuze i grke.

15. dorca vorbarra

dorca vorbarra Kiss me

zaboravio si nizozemce.

16. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

S tim naravno da su :mrgreen: "grčke seljačine" :lol: predmet općeg prezira.

17. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Začudo , ova moja selendra ima taj serijal ! :cocky:

Pročitao sam prvih 50 stranica i predobro mi je ! :lol:

S time da inaće ne volim SF !

18. Freya

Freya goddess of eydis

Jel'da da je?!! :cocky: :lol:

Upravo čitam Braća po oružju i mislim da ću se uskoro odlogirati i nastaviti s čitanjem!!! :cocky:

19. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

Jel'da da je?!! :happy: :laugh:

Jako je dobro ... Sinoć sam od 23:00-01:00 samo čitao tu knjigu :great:

Očito , Dorca ne voli "kuhare" :cool:

20. Mercenary

Mercenary Gaunt's Ghost

I znam na koga me podsjeća Miles - na Tyrona :happy:

Podijelite ovu stranicu