1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Samoubojstvo

Rasprava u 'Hram Života' pokrenuta od Velena, 28. Studeni 2007..

1. Velena

Velena vintage queen

Čitam kako su se jučer ubile dvije djevojčice od 14 godina na Rabu skočivši s tornja, i jedna djevojka od 18 godina u Pazinu skočivši s mosta. Ova zadnja se ubila zbog nesretne ljubavi, a za prve dvije se ne zna razlog.
    Nikako mi ne ide u glavu da bi se netko tako mlad mogao ubiti zbog bilo kakvog razloga, a kamoli nesretne ljubavi.
    Zar nemaju ta djeca s kim popričat kad ih nešto muči? Znam da nesretna ljubav s 15-16 godina može bit gadna stvar, ali kad se sad prisjetim likova zbog kojih sam pustila suzu, ne mogu a da se ne nasmijem vlastitoj gluposti.
    Što može biti toliko strašno da je jedino rješenje oduzeti si život?

Mišljenja molim.

2. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Mogu ga donekle shvatiti iz umjetničke perspektive. No nikad mi ne bi palo na pamet izvršiti ga.

Nemaju nekoga uz sebe tko bi im pokazao drugu stranu priče. Tako da se sve svodi na subjektivni dojam života. Kada se netko ubije, većina ljudi reagira s riječima tipa 'bio je miran i dobro odgojen mladić' i 'nismo vidjeli nikakve znakove'

Pa naravno da nisu kad nisu marili te su ih uzimali zdravo za gotovo...

3. Sammael

Sammael Knjižničar

Nista.
    Pa dobro, recimo da patim od zadnjeg stadija raka, i da me ceka jos samo 3 tjedna grozomornih bolova. Ali i onda bi debelo razmislio.

Ne postoji dovoljno razlog zbog kojeg bi se zdrava 14 godisnja djevojcica ubila.

4. Seeker

Seeker semi-retired

samoubojstvo je najcesce zadnji poziv upomoc, skretanje paznje(vecina samoubojstava ostaje na pokusaju). to cesto znaci da ostale poszive niko nije cuo

5. autumn

autumn |-O

Nikad nisam shvacala kako ih ne interesira sto ce se dalje dogoditi. Prije cca 15 godina se ubio decko iz mog tadasnjeg drustva. Imala sam priliku procitati njegovo oprostajno pismo, koje je bilo pisano u obliku pjesme, i nakon toga mi nije bilo nista jasnije.
    Jednostavno su u izmjenjenom stanju svijesti.
    I mislim da nikad nije razlog ljubav, ocjene ili bilo sto drugo, mislim da su to samo okidaci.

6. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

ljudi koji misle da ih nitko ne sluša i ne voli, ljudi koji su nezadovoljni svijetom, propala ljubav, smrt voljenog, nedostatak cigareta, svašta po meni može biti okidač nečega što se nalazi duboko u osobi, nama nevidljivo, a navodi je na samoubojstvo....

7. Sherpa

Sherpa Legenda

Previse volim zivot da bih ikada se odlucio na takava potez. No upoznao sam par ljude koji su u jednom trenutku bili pred samoubojstvo, shvatio sam da je u zivotu tesko i da nam nekad zivot da najlosije moguce karte no unatoc tome nisam mogao poduprijeti njihova razmisljanja. Samoubojstvo je egoisticno nacin razmisljanja jer ti ljudi ne misle sto sve ostaje iza njih. A ljude koji sam upoznao bi nesto ostavili iza sebe da su se ubili, na svu srecu nijedan nije.

8. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

oni koji se bacaju pod vlak mi posebno dignu tlak. ostave nered, vozač ima problema, svi zakasne a na kraju nema ni otvorenog lijesa

9. Leviathan

Leviathan Aktivan Član

oni koji se bacaju pod vlak mi posebno dignu tlak. ostave nered, vozač ima problema, svi zakasne a na kraju nema ni otvorenog lijesa

potpisujem i ovo , ako već trebaju samoubojstvo izvršiti neka to naprave tako da što manje ljudima unište život i živce, kao što su jadni vozači... ali opet pa to im je i cilj, skrenuti pažnju, a vozačevu su sigurno dobili......

10. Velena

Velena vintage queen

Moja frendica je izvršila samoubojstvo skočivši s 9. kata, bila je pod utjecajem pića i sedativa, posvađala se s majkom i skočila. Prije toga se ponašala poprilično blesavo kad bi popila, napustila je faks tako da se nismo viđale i posjećivala je psihića. Jedno vrijeme je bila dobro, a onda se zakačila na teške droge i izbezumila obitelj. Nije se javljala nikome iz starog društva, a kad i bi onda bi nešto prtljala na telefon i ne bi znao zašto je zapravo zvala. Čas te voli i najbolji ste prijatelji, čas si pizda i uvijek bila. Ja uopće nisam znala da se drogira niti mi je palo na pamet, mislila sam da se prenemaže.
    Uglavnom, nakon što se to dogodilo cijelo društvo nam se raspalo, dan danas imam osjećaj krivnje, kao da sam mogla nešto promijenit, spriječit,..šta ja znam. Skoro svaki dan je se sjetim.

11. Anria

Anria Aktivan Član

JOj, a one dvije djevojčice što su se bacile s tornja na Rabu, prestrašno :w00t:

Ne poštujem samoubojstvo, jer znam da se s njima ništa neće rješiti, a i priuštit ćeš mnogim ljudima bol, strašno....

12. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Well, u vecini slucajeva samoubojstva su tragedije zato kaj ti ljudi nisu bili pri sebi, a u minornoj manjini je uzrok jednostavan debilizam počinitelja.

13. Belmorn

Belmorn Master of Whisperers

June 11, 1963, Thich Quang Duc, a Buddhist monk from Vietnam, burned himself to death at a busy intersection in downtown Saigon to bring attention to the repressive policies of the Catholic Diem regime that controlled the South Vietnamese government at the time. Buddhist monks asked the regime to lift its ban on flying the traditional Buddhist flag, to grant Buddhism the same rights as Catholicism, to stop detaining Buddhists and to give Buddhist monks and nuns the right to practice and spread their religion.
    ovom ipak skidam kapu

14. Freya

Freya goddess of eydis

Evo, upravo je na Dnevniku o onim dvjema djevojčicama iz Raba. Naravno, ponavlja se priča kako su bile dobre učenice, komunikativne i kako ničim nisu dale naslutiti to što su učinile. A to nisu učinile tek tako. I da je netko malo bolje obratio pažnju, sigurno bi nešto opazio. Bilo što što bi možda ukazivalo na neki problem..... nešto...... :bash:

15. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Danas sam čula,poslijepodne za ove 2 cure koje su skočile sa crkvenog tornja... A bila sam baš na tom tornju u 7. mj. ove god... :bash:
    Imala sam jednog prijatelja-u biti,više poznanika koji se prije nekoliko god bacio pod vlak...
    Inače,kad ljudi naprave samoubojstvo,definitivno mislim da je to kukavičluk i uvijekm islim da postoji izlaz. Ali mora očito postojati neki veliki razlog zašto to netko ide napraviti. Možda ljudi fakat nemaju nikoga da se požale i da ih ta osoba sasluša. Ako se osjećaju potpuno sami i ne vide izlaza..... Mislim,nije da ih branim,naravno,jer to ne podržavam,ali mi je žao takvih ljudi koji misle da ih je cijeli svijet odbacio i nitko ih neće saslušati.

16. CountZero

CountZero Novi Član

Nedavno je otac djevojke koju znam ubio njenu majku (svoju ženu), a zatim sebe. Sebe je ubio tek kad je bio siguran da je ona mrtva. Pri tome nije uništio samo dva života, već mnogo više. On je bio poremećen i okolina je trebala da reaguje. Neke samoubice mogu da razumijem, npr. budistu iz Belmornovog posta, ali u većini slučajeva je to protiv razuma. Samoubice razmišljaju drugačije od nas ostalih. A granica između nas i njih nije definisana.

17. Thor

Thor Aktivan Član

To je kukavičluk. Mama od mog frenda se je bacila pod vlak i uništila cijelu obitelj.

18. Veles

Veles ljuta zvijer

Mislim da to nije samo kukavičluk, nego i enormna sebičnost i arogancija na djelu, da se uopće ne razmišlja na koji će to način utjecati na tuđe živote (naročito ako imaš obitelj, hebate...)? :laugh:

Ili je možda to baš želja samoubojicama, da natjeraju ljude da ih primjete i da izazovu emotivne reakcije o sebi samima kod drugih :lol:

19. Terranea

Terranea evil turtle

ne znam, meni je to najjadniji način rješavanja problema.
    ok, shvaćam nekoga tko nema apsolutno nikoga, i ima samo gomilu psihičkih, fizičkih, egzistencijalnih ili kakvih već problema

al ovo što se zaljube pa pate ili se drogiraju pa pate jer nemaju para ili ti neki debilni razlozi...i onda ostave gomilu dugova onima koji su ih voljeli i koji tuguju za njima. e takve ne poštujem ni malo.

20. Jaktens Tid

Jaktens Tid Aristokat

Ima nešto poetično u samoubojstvu, no samo teoretski.

Podijelite ovu stranicu