1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Sacred

Rasprava u 'Virtualna Arena' pokrenuta od Sherpa, 24. Siječanj 2007..

?

Igrao sam

1. Sacred

0 glas/ova
    0.0%
  2. Sacred Underworld

0 glas/ova
    0.0%
  3. Sto je to?

0 glas/ova
    0.0%
  4. Sacred 2

0 glas/ova
    0.0%
Dozvoljeno je odabrati više odgovora.
  1. Sherpa

Sherpa Legenda

Ova igra je CISTI H&S. Iako je imala potencijala da postane uzasno dobar RPG, pogotovo s mapom svijeta (po meni najbolja mapa za bilo koji RPG game). Igra najvise podsjeca na Diablo iako je meni nekako osobno Sacred drazi.

Ono sto se je meni najvise svidjelo je to sto kod svakog udarca pise koliko damage ja napravljeno (bilo da protivnik tuce vas ili vi tucete njega), tako da barem otprilike znate na cemu ste

Uz to postoji sustam atributa, skillova i spellova. Svaki level mozete jedan od atributa podici za jedan.
    Na pocetku svaka klasa ima 2 bazna skilla i moze ih imati josh 5 ili 6 komada. Skill pointa se dobiva malo te nije moguce sve skillove maksat (maskimalno 2 no onda ce vam ostali biti nikakvi). takoder se skill poinit dobivaju kod level upa

Sto se tice spell sistema to nije bazirano po levelu nego na principu "runa". Postoje rune za svaku klasu no mozete uciti samo neku od runa svoje klase. Ostal mozete ili soketati u ajteme ili kod rune master mjenjati
    Ako date...
    ...dvije dobit cete jednu random runu
    ...tri dobit cete jednu random runu za svoju klasu
    ...cetiri dobit cete jednu runu za svoju klasu po izboru

Svaki lik moze imati do maksimalno 5 weapon slotova i 5 spell slotova na quickbaru. Ajtemi mogu davati bonuse na i na spellove i na skillove i na atribute. Svaki ajtem postoji u vise varijanti. Isto ime samo jace statistike.

E sada, sto se likova tice.
    Gladijator je brutalni fajter kao sto ste mogli i ocekivati
    Vampirica je zena koja se moze pretvarati u vampira
    Dark Elf je poison majstor s trapovima
    Wood Elf je archerica
    Battle Mage je mejđ
    Serafimka je kuckica koja se sluzi ponajprije spellcastingom
    Demoinca izgleda ko demon i ima brutalne skillove za ubijati masu protivnika
    Dworf koristi puske

E sad josh jedna divna stvar kod spellova su combo-i. Combo je kominacija od 2 do 4 sto istih sto razlicitih spellova. Vrlo dobro za sredjivanje jakih protivnika. Inace kako spellovi imaju regeneration time to isto imaju i combo-i kod kojih se to vrijeme mjeri u minutama

(ovo je za one koji neznaju nista o igri a zanima ih, a sad tu mozemo raspravljati o strategijama)

Nikad necu prezaliti svog 95 level Dark Elfa :smile: (koji je level cap neznam, nacuo sam da je 250 no nemrem to potvrditi)

2. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kaj se tice protection spellova koji imaju veliki recovery time, ima jedan trik. Naime, moze ga se staviti samoga u combo tako da nema predugacak recovery kao sto comboi vole imat, a kada ga se koristi ne aktivira se recovery od ostalih spellova. Inace je veliki zajeb imati bilo kakva dva spella aktivna odjedom ako oboje imaju neki duration, u sto spadaju svi protection spellovi.

Trenutno igram Buffy the Seraphim (lvl 20), i koljem okolo sa energy boltovima. Nasao sam uberimba set belt koji daje +50% spell recovery, tako da sam boltove mogao dic na bolesni level bez da im je recovery duzi od trajanja, pogotovo zato sto ne jedem rune vec ih socketam u opremu. Trenutno su mi boltovi na lvl 18 i rade 400 damagea po hitu... pobiju sve unutar par sekundi max.

I za one koji ne znaju... svaki puta kada pojedete runu digne vam se level spella, no uz sve pozitivne efekte ima negativan a to je da mu se povecava recovery time, sto bude zajeb posebno sa protection spellovima jer im onda duration voli biti kraci od recovery timea. Rjesenje je da se rune ne jedu vec socketaju u iteme, jer kada se socketaju uz dizanje levela spella dignu recovery time za samo pola onoga koliko bi digle da ih se pojede.

Btw glasam za dworfa za najcool lika... mlati ko zadnji shtemer sa cekicima i puca iz flejmthrowera i topčuge :D

3. LugarSivi

LugarSivi Aktivan Član

nikad igrao.. nisam bas obozavatelj hack and slasha opcenito..

4. Sherpa

Sherpa Legenda

To je sve divno i krasno sa soketanjem runa no meni sa Dark Elfom to nije bilo potrebno jer nijedan njegov kombat spell nema duration tako da mi, s obzirom da sam i bez spellova sve ubijao, nije smetao recovery od 8 sekundi za Hard-Hit kojeg sam imao na lvlu 65 (mislim da sam ga radi jedno ajtem svojednobno imao i na 71).

Ja sam soketao ajteme iskljucivo ringovima koji su mi podigli dmg za jedno preko tisucu (i minimalni i maksimalni), tako da sam uz svu opremu sa 15% crit chance komotno mogao raditi preko 150k dmga. A kada tome prikljucimo 10% life steal postanes imba.

Ako se ne varam kada smo pricali rekao si da sto vise runa jedemo da to ih manje pada. Ja sam jednom isao s svojim dark elfom izracunati koliko sam runa do sada uspio pojesti i ta brojka je bila na 270. (maknem sav ekvipment i zbrojim spell levele)

Zapravo, kada se malo bolje prisjetim, imao sam neke buffove (mislim da ih je bilo tocno 4) i onda mi je palo na pamet da bi od njih najbolje bilo sloziti combo, steta sto sam taj combo sjetio se iskoristiti samo jednom i to na zavrsnom bossu ekspanzije na drugoj tezini (silver). Osim toga imao sam samo josh jedan combo a to je 4x Hard-hit. Uzasno brz masivan dmg, sluzio je iskljucivo za ubijanje onih jacih bosseva s kojima mi se nije dalo gubiti vrijeme.

Inace, igra ima jednu (mani) lijepu stvar, a to je brojac killova, tako da sam ja tu presao 40k te u toj statistici kraj rublike rezoreksn stajala je brojka 0 (i to bez ikakvog quick save / quick load nego cisto posteno)

Exx, daj mi reci, jer znas neki sajt sa savjetima za likove jer sad planiram poceti ponovo, neznam zasto no srce me opet vuce na Dark Elfa :smile:

5. abominacije

abominacije (/:=D

meni je ta igra bila odlichna do jednog trenutka. zapravo dva. prvi: nisam je mogao patchati, javljalo je stalno neki error. drugi: imao sam quest da ubijem nekog orc chieftaina. ja se odluchio prvo nabildati po mapi. proshlo nekih 30min i odem ja u orkovsko selo a kad tamo nema nikog. bug u igri. reloadam na mjesto gdje sam tek dobio quest, orc je tamo. questovi imaju neki timer, a ja volim temeljito chistiti podruchja koja prolazim... tako da mi to nije odgovaralo... znate dal se to mozhda promijenilo u patchu or something?

btw, skida se sada sacred kolekcija :smile:

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Kaj se tice protection spellova koji imaju veliki recovery time, ima jedan trik. Naime, moze ga se staviti samoga u combo tako da nema predugacak recovery kao sto comboi vole imat, a kada ga se koristi ne aktivira se recovery od ostalih spellova. Inace je veliki zajeb imati bilo kakva dva spella aktivna odjedom ako oboje imaju neki duration, u sto spadaju svi protection spellovi.

Trenutno igram Buffy the Seraphim (lvl 20), i koljem okolo sa energy boltovima. Nasao sam uberimba set belt koji daje +50% spell recovery, tako da sam boltove mogao dic na bolesni level bez da im je recovery duzi od trajanja, pogotovo zato sto ne jedem rune vec ih socketam u opremu. Trenutno su mi boltovi na lvl 18 i rade 400 damagea po hitu... pobiju sve unutar par sekundi max.

I za one koji ne znaju... svaki puta kada pojedete runu digne vam se level spella, no uz sve pozitivne efekte ima negativan a to je da mu se povecava recovery time, sto bude zajeb posebno sa protection spellovima jer im onda duration voli biti kraci od recovery timea. Rjesenje je da se rune ne jedu vec socketaju u iteme, jer kada se socketaju uz dizanje levela spella dignu recovery time za samo pola onoga koliko bi digle da ih se pojede.

Btw glasam za dworfa za najcool lika... mlati ko zadnji shtemer sa cekicima i puca iz flejmthrowera i topčuge :D

e tu se slazem s tobom...bas mi je neki feel kad igram s njim :thanks:

To je sve divno i krasno sa soketanjem runa no meni sa Dark Elfom to nije bilo potrebno jer nijedan njegov kombat spell nema duration tako da mi, s obzirom da sam i bez spellova sve ubijao, nije smetao recovery od 8 sekundi za Hard-Hit kojeg sam imao na lvlu 65 (mislim da sam ga radi jedno ajtem svojednobno imao i na 71).

Ja sam soketao ajteme iskljucivo ringovima koji su mi podigli dmg za jedno preko tisucu (i minimalni i maksimalni), tako da sam uz svu opremu sa 15% crit chance komotno mogao raditi preko 150k dmga. A kada tome prikljucimo 10% life steal postanes imba.

Ako se ne varam kada smo pricali rekao si da sto vise runa jedemo da to ih manje pada. Ja sam jednom isao s svojim dark elfom izracunati koliko sam runa do sada uspio pojesti i ta brojka je bila na 270. (maknem sav ekvipment i zbrojim spell levele)

Zapravo, kada se malo bolje prisjetim, imao sam neke buffove (mislim da ih je bilo tocno 4) i onda mi je palo na pamet da bi od njih najbolje bilo sloziti combo, steta sto sam taj combo sjetio se iskoristiti samo jednom i to na zavrsnom bossu ekspanzije na drugoj tezini (silver). Osim toga imao sam samo josh jedan combo a to je 4x Hard-hit. Uzasno brz masivan dmg, sluzio je iskljucivo za ubijanje onih jacih bosseva s kojima mi se nije dalo gubiti vrijeme.

Inace, igra ima jednu (mani) lijepu stvar, a to je brojac killova, tako da sam ja tu presao 40k te u toj statistici kraj rublike rezoreksn stajala je brojka 0 (i to bez ikakvog quick save / quick load nego cisto posteno)

Exx, daj mi reci, jer znas neki sajt sa savjetima za likove jer sad planiram poceti ponovo, neznam zasto no srce me opet vuce na Dark Elfa :thanks:

probaj sa gladiatorom...al ako te srce vuce...hej....go with the flow :thanks:

7. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ako skidas istu kolekciju koju sam ja skino, nadji na gamecopyworldu "Sacred Underworld 1.0 nocd" ili tak neshto. Instaliraj sacred, pa underworld, preimenuj originalni sacred.exe u sacred.org, i kopiraj u folder fileove iz cracka. Ako samo kopirash crack bez renamea ovoga, nece ti radit kak spada. Ja sam se dosta gnjavio oko toga...

A sto se questova sa timerom tice, vecina njih nije takva. Nadje se tu i tamo koji predefinirani quest u kojem imas par dana za obavit, no cesce se pojavljuju random questovi tipa nadji i ubi nesto koji znaju bit bugoviti. Igra se cisto fino da temeljito istrazivat i fakat nema prese nikakve.

j♥♥o e, sad sam tamo u tyr-neshto shumi i koljem ice elfove... imam 4 rune energy bolta, nove pauldrone sa 2 socketa i toljagu sa 3, a smitha nigdje u blizini :thanks:

A sto se siteova sa guidovima tice, njih nema. Bizarno. Trazio sam sto godina i nigjde za nac.

8. abominacije

abominacije (/:=D

Ako skidas istu kolekciju koju sam ja skino, nadji na gamecopyworldu "Sacred Underworld 1.0 nocd" ili tak neshto. Instaliraj sacred, pa underworld, preimenuj originalni sacred.exe u sacred.org, i kopiraj u folder fileove iz cracka. Ako samo kopirash crack bez renamea ovoga, nece ti radit kak spada. Ja sam se dosta gnjavio oko toga...

jesi ovo skinuo?

9. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

10. Sherpa

Sherpa Legenda

Najpoznatiji bug u igri prije izlaska ekspanzije je bio u pustinji kada trebas vojniku na samrti donjeti vode no u oazi nema boca vode koja bi tamo trebala biti. Takoder jedan od bugova je bila konstantna smrt konja, iako je konj cista glupost.

Bas sam te pitao za sajt jer sam i ja primjetio da nema nekakvih sajteva o Sacredu sto mi je bilo uvjek cudno

11. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

E taj bug sa vodom sam ja nekako uspio zaobici... ne sjecam se kako

12. Sherpa

Sherpa Legenda

Mogao se proci upisivanjem nekog koda. Nadam se da si dosao do tog dijela :thanks:. Jer to nije u onom djelu pustinje di si ti zmaja ubijao nego jugozapadni bio mape, ispod lave. (ako ti nisi imao taj bag onda si jedini koji nije imao taj problem)

No da, zna li netko ista o izlasku Sacreda 2? Navodno ce to izaci iduce godine na nekom, kako sada stvari stoje, brutalno boljem engine nego sto je moj komp :thanks:

13. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Da fakat, kod sam upisivao.

Anyway, sad sam act 3 zapoceo, picim za Braverock, level 27 a energy bolts na 26 i mogo bi ih ziher josh jedno 10 levela dic bez beda :D

14. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam upravo stavio download Sacreda Underworlda jer mi je DVD na kojem sam to imao ostecen pa nemrem istalirati ekspanziju :thanks:

E da "Here be dragons map"
    http://www.sacred.net.ru/uploads/Underworl...hPortalsMap.jpg

Napomena: Na jugo istocnom podrucju su dva zmaja, gornji je za ubiti (i zna biti zaj♥♥an radi stunera koji su oko njega) dok je drugi quest giver

15. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Kak se dodje do onoga u Tyr-Fasul shumi? Zabio sam ona dva iznad, no nisam vidio niti jedan put do ovoga koji je single.

I zasto sam fulao onaj portal na putu do Wyvern Pass Battlefielda?

16. Sherpa

Sherpa Legenda

Livada juzno od porto dracoa na svojm zapadnom kraju ima jedan prolaz koji vodi kroz sumu (put ide uz rijeku)

A zasto si fulao portal neznam :thanks:

17. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

A valda zato sto uopce nije na putu za battlefield nego je sa strane... onak tko bi pri zdravoj pameti kad vidi mapu i put koji mora prijec isao istrazivat tu pustinjetinu osim po ravnoj liniji izmedju onoga mosta na ulazu i battlefielda...

18. Sherpa

Sherpa Legenda

Ja sam istrazio maksimalno mape tako da se meni tako sto nije moglo dogoditi, ti nisi čru sacred player

Idalje downloadam underworld, cijeli j♥♥eni dan

19. Exxar

Exxar Fantasy-Hr Urednik

Ma znas sta jedno je kada trazis skrivene putove po shumi i slicno, ali prijeci j♥♥enu pustinju na siroko i poprijeko je fakat dooooosaaaaadnooooooooo

20. Sherpa

Sherpa Legenda

Znam ali to su minimalno 2 lvla, inace znas kako soulcatcher skill je j♥♥en protiv undedova, ne heala te no oni se automatski dizu, znaci nemoras cekat par sekundi

Podijelite ovu stranicu