1. Disi Gost, Eydis turnir je počeo...PRIDRUŽI SE! Hop

=> Pravila i prijava ~ O V Đ E ~
    => Linkovi na igre ~ O V Đ E ~
    => Pitanja i komentari ~ O V Đ E ~

Girly~ TRENUTNI POREDAK ~Girly
    - update 20.11.2016.

Riverdance

Rasprava u 'Kultura i Umjetnost' pokrenuta od Nea, 19. Kolovoz 2007..

1. Nea

Nea curica

:lol: Obožavam Irsku, a ovo je topic o irskom stepu i irskoj glazbi :lol: Riverdance showu je showu koji već godinama oduševljava ljude cijelog svijeta, a njega izvode članovi plesnih skupina "Lord of the dance" i "Rhythm of the dance" . Pošto ja ne znam ništa više o tome kopirat ću članke onih koji znaju. No, mogu reći da je to doslovno gozba za oči, uši, srce i dušu :lol: :lol: :lol: :lol: I zato ne žalite vremena da pročitate nešto o ovome niti MB da pogledate. :smile:Riverdance je kazališna predstava step dancea plesne skupine "Rythm of the dance" koja oduševljava gledatelje diljem svijeta još od davne 1968 godine.Tradicionalni irski step je ples za koji je potrebna gracioznost, preciznost i fizička sposobnost, a "prepoznatljiv je po brzim pokretima nogu, dok je ostatak tijela statičan. Izmislili su ga Kelti :sad: i raširili diljem Irske, a tri stoljeća kasnije taj je ples postao popularan u cijelom svijetu.Kroz stoljeća ples se razvijao i mjenjao, a širili su ga učitelji plesa zvani Dance Masters obilazeći irska sela. Svako selo je smatralo iznimnom čašću dolazak Dance Mastera, a njihov rad je urodio prvom plesnom školom u Kerryu, pa u Corku i Limerick Countryu. Osim zabave, irski step dance ljudi su koristili kao zaštitu, pa su katolici, u doba burnih vjerskih previranja, pri seoskim okupljanjima postavili mladog dečka ispred ulaza, koji bi u slučaju približavanja vojnika stepom upozorio ljude na opasnost. Samo je muškarcima bilo dozvoljeno plesati i učiti druge, no početkom 20 stoljeća to se promjenilo, pa su i žene počele plesati taj energični i veseli ples, kao i podučavati.Originalni Riverdance ples, koji poznajemo danas, prvi nam se puta predstavio na Euroviziji u Dublinu 1994. godine gdje su osvojili publiku, a to su nastavili u ostatku Europe. Prva predstava u SAD-u održala se u najvećem kazalištu na Broadwayu, Gershwin Theatru, gdje su imali 605 nastupa u samo jednoj godini.Riverdance (Eurovision Song Contest 1994 Dublin)Energija pokreta, glazba, plesači koji plešu kao jedno u posebnom ritmu, oduševili su sve gledatelje koji su poželjeli zaplesati sa njima. Show je uzbudljiva epska priča koja koja opisuje doživljaje irskih Kelta kroz povijest. Bogato opremljen kostimografijom, show nas vodi kroz prošlost i sadašnjost, kroz tradicionalni ples i moderni balet, uz scensku tehnologiju koja je omogućila da se tisućljetna priča ispriča u sadašnjosti.Za popularizaciju, zaštitu i prisutnost plesa Riverdance brine se National Dance Company of Ireland, koja je u svrhu očuvanja svog tradicionalnog plesa osnovala, pored skupine "Lord of the dance" i skupinu "Rythm of the dance".U tom dvosatnom spektaklu plesa i glazbe nastupaju najbolji plesači, glazbenici sa tradicionalnim glazbalima i pjevači, koji donose izvorni zvuk irske kulture. Plesni udarci plesača, nevjerojatan ritam, jasne melodije tradicionalnih irskih pjesama i bogata kostimografija predstavljaju novi koncept irske glazbe uz uporabu duha narodnih plesova i pjesama. Introducción de Riverdance..."Lord of the dance" - River dance"Rhythm of the Dance"

2. Elvenstar

Elvenstar missing

Ja ih obožavam :lol: :lol: :lol: , no nikako da ih odem pogledati uživo :sad: , uvijek se nešto dogodi pa ne mogu :lol: . Imala sam negdje neki vhs sa par njihovih predstava i često sam ga gledala (više ne znam gdje je :lol: ). Uglavnom, predivni su i kad sljedeći puta dođu u Zagreb idem ih obavezno gledati a to bi i svima ostalima preporučila :lol: .

3. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Slažem se sa svim ovim, tak mi je žao što ih nisam vidjela, ali znam da su davno bili kod nas, tako da bi se u bližoj budućnosti moglo dogoditi da nas opet posjete :lol:
    Onda idem sigurno! :lol:

4. Elvenstar

Elvenstar missing

Mislim da su zadnji puta bili prije 3 godine, sjećam se zato što sam taman rodila pa nisam mogla ići :lol: .

5. quixoticelixer

quixoticelixer Aktivan Član

Mislim da su zadnji puta bili prije 3 godine, sjećam se zato što sam taman rodila pa nisam mogla ići :belj: .
    Onda si stvarno imala dobru ispriku :lol:

6. Dremora

Dremora Kreegah Bundolo

Nice topic :belj:. Volim Irsku, irsku glazbu, a i ples. Lord of the dance su baš odlični, svaka čast na nastupima i performancu.

7. Ivanhoe

Ivanhoe Dr. Disco

Postoji i u našim prostorim narodni ples sa naglaskom na nogama, doduše ne u ovakvom show obliku. :)

Umjesto pljeskanja - gitara i super mjuza. ^^

8. shade_slayer

shade_slayer THe Duke

imam na du njihovu snimku iz beca...i obozavam ih,zapravo obozavam sve sto ima veze sa irskom....glazba,kultura...sve..ERIN GO BRAGH!!

9. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Imali su turneju lani, neki su iz bogoslovije htjeli ići kad su bili u Zagrebu (mislim da je bilo u Zg, nisam siguran), ali poglavari zabranili... :cocky:
    MIslim da imam na kompu nekoliko njihovih predstava... :heart:

10. Tyronius Mook

Tyronius Mook Sundryan Dungeon Master

Tako se prezentira jedna država... Oni su PRE ZAKON! Zbilja bi ih rado otišo vidjet uživo,ali uvjek su mi ili skupi ili nemam vremena i sl.. Ali jednom svakako budem..

11. Elar-Ti

Elar-Ti Personal Jesus

Sjećam se kada sam prvi puta gledala Lord of the dance na tv-u... to mi je bilo baš omg. Na žalost nisam ih imala prilike gledati uživo, ali nadam se da budem jednom jer su mi odlični :whistle:

12. pasion of love

pasion of love Aktivan Član

Super su. Gledam im noge dok plešu i ne vjerujem. Čovjek ih ne može pohvatati!
    Mislim da sam jednom gledala njihov nastup na tv-u i stvarno sam impresionirana! :lol:

13. Anria

Anria Aktivan Član

Dala bi...pa, puno toga sam spremna dati kad bi mi netko dao dvije ulaznice za njih - jedna meni, jedna starom. :belj:
    Kad su zadnji put bili na TV-u gledala sam kao hipnotizirana, j ai stari, sa punom zdjelom netaknutih kokica ispred nas :lol:

14. Nea

Nea curica

:pray: da predivni su.. kada ih gledaš kako plešu i kada čuješ tu mjuzu jednostavno i sam moraš zaplesati i nije bitno ti kako to izgleda :belj: :lol: :belj:

a zamislite samo koji to osjećaj za ritam moraju imati, koji rad nogu i pravi talent, koju koncentraciju i fizičku spremnost :lol:

15. Anria

Anria Aktivan Član

Svaki put pomislim da su neki hologrami koji su programirani da sve isto rade :tired:

16. Aelis

Aelis Pokémon trenerica

Imali su turneju lani, neki su iz bogoslovije htjeli ići kad su bili u Zagrebu (mislim da je bilo u Zg, nisam siguran), ali poglavari zabranili... :hugz:
    MIslim da imam na kompu nekoliko njihovih predstava... :cocky:
    Ti koji su relativno nedavno bili u Zagrebu nisu ovi "pravi". Bila je i obavijest na njihovom sluzbenom sajtu da se neka plesna skupina predstavlja kao oni, ali da to nema veze s njima. Riverdance plakati su bili i po cijelom gradu, stvarno svasta.

17. ladyyollanda

ladyyollanda Novi Član

imala sam profu koja je iz Irske, i gledala ih je čak i zna neke..

18. Vanaleto

Vanaleto Aktivan Član

Trebamo organizirati nekako pa pogledati jedan njihov show, pa i bilo samo preko kompa...

19. Elvenstar

Elvenstar missing

Mogli bi ih ići svi zajedno gledati kad opet dođu i poslje u neki pub na pivicu :cool: .

20. Thaxll'ssyllia

Thaxll'ssyllia Aktivan Član

Odlična ideja :cool:

Podijelite ovu stranicu